Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2008., 13:33   #901
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Naravno prijatelju, moze biti do vise stvari.
Prvo provjeri koji ti je signalni sistem na tvu, da li je automatski, pal, ntcs. Stavi ga na pal, ne na automatski.

Dalje, moze biti do kabla sto ti se to dogadja, dakle da hdmi gubi negdje kontakt ako je losije kvalitete ili se nekim slucajem odvojio od utora na tv-u. Sa druge strane provjeri da li je dvi kraj zasarafljen na dvi graficke kartice.

Dalje, Format na tvu, nek ti uvjek bude fiksiran na 16:9, ne automatski, pogotovo ne 4:3 zbog side barova kod tek kupljene plazme. Dakle 16:9 all the time.

Sto se tice problema sa compom i slikom, to ti je do drivera koje mozes podesiti na vise nacina.

Dakle kad spojis graficku i tv, posto je digitalna konekcija preko dvi-hdmi kabla, pisat ce ti u nvidia panelu Panasonic TV.
Vjerovatno si koristio Clone mogucnost na navdia panelu pa ti se rezolucija tv koja je veca od rezolucije monitora (1920x1080 naspram 1680x1050 ako je u pitanju 20-22" monitor) pojavila na monitoru.

Wide monitori imaju 16:10 omjer, dok hdtv ima 16:9, dakle normalno je da ti se to pojavilo na monitoru jer se 1920x1080p rezolucija ne moze uklopiti u 1920x1200 odnosno 1680x1050.

Evo ti moje postavke nadam se da ce ti pomoci.

1. Izaberi pod Set up Multiple displays ili Single, ili DualView.
Single opcija i odabir TV-a ce ti ugasiti lcd monitor i prebaciti se na TV. Sa svojom nativnom rezolucijom od 1920x1080 ili ako si ti namjestio u nVidia panelu neku drugu mozda 1280x720, pamte se postavke po ulazi i za razlicite uredjaje.

DualView ti daje moguicnost da su oba displaya prikljuceni na ramdac kartice (citaj dvi-a), s tim da svaki ima svoju rezoluciju i svoj refreshrate.

S tim da moras izabrati koji ce ti monitor biti primarni u takvom setup-u.
Posto ramdac moze samo na primarni monitor(do drivera) da izbaci film, postavi da ti je tv primarni a monitor secundarni display.
Dobit ces nesto kao Panasonic TV + (ime monitora koji koristis)

Kad si to odradio, da li single ili dualview, pod Menage Custom Resolution za Panasonic TV oznaci kvakicu Threat as HDTV.
Kad to uradis pojavit ce ti se, dodatne 2 opcije pod Video i Television.
Prva je Resize HDTV gdje mozes namjestati sirinu i visinu slike ako ti se ne uklapa sa omjerom tv-a.

Druga ti je Change the signal or HDTV format. Gdje ako je TV spojen sa DVI-to HDMI kablom automatski izabran digitalni nacin spajanja, u slucaju da si recimo povezao i tv sa grafuljom preko s-videa.

Tu bi ti trebalo biti oznaceno 1080p50 HDTV jer ti je to nativna rezolucija tv-a a 50 je frekvencija na kojoj radi (Pal sistem) kod ntcs je to 60Hz.

To ti je to, sto se mene tice uglavnom koristim single nacin prikaza postavljajuci tv kao jedini display.

Javi ima li napretka.
Naravno ovo je sve pod pretpostavkom da nisi dobio falsh primjerak tv-a i da koristis naravno nVidiinu karticu.
-->
Citiraj:
Autor Petikat Pregled postova
Poštovani Nani,
Kako znam da si poštovalac 700 i 800 serije možda bi mi mogao pomoći.
Kupio Panasonic 50PY800 spojio sa comp DVi-HDMI adapterom. Na TV se pojavio kvadrat sa crvenom i zelenom krivuljom, da nešto trebam podesiti.Stisnem OK i izvrsna slika se pojavi. Podesim format na TV-u i gledam film sa compa. Poslije prebacim comp na LCD monitor pojavi se slika 16:9, podignem rez i proširi se na cijeli LCD. Poslije zamijenim LCD sa plazmom i nikako dobiti sliku sa compa- crno. Dakle preko HDMI1 ulaza. Par puta podignem comp sa uključenim TV-om, kako bi ga ovaj prepoznao i ništa. Poslije prebacim na 21" LCD i ništa. Kako radim sa prijenosnim računalom na Docking Station izvadim Notebook i na njegovom je ekranu sve normalno.
Zanimljiva priča. Mislim da bi trebala biti indikativna. Vjerojatno je nešto sa rezolucijom ili sa pridjeljivanjem vanjskog ekrana. Ako netko ima ideju?. Vjerovao sam da kada ide digit-digit spoj nebi trebalo biti problema sa prepoznavanjem i podešenjima, ali ipak ne.
Naravno prijatelju, moze biti do vise stvari.
Prvo provjeri koji ti je signalni sistem na tvu, da li je automatski, pal, ntcs. Stavi ga na pal, ne na automatski.

Dalje, moze biti do kabla sto ti se to dogadja, dakle da hdmi gubi negdje kontakt ako je losije kvalitete ili se nekim slucajem odvojio od utora na tv-u. Sa druge strane provjeri da li je dvi kraj zasarafljen na dvi graficke kartice.

Dalje, Format na tvu, nek ti uvjek bude fiksiran na 16:9, ne automatski, pogotovo ne 4:3 zbog side barova kod tek kupljene plazme. Dakle 16:9 all the time.

Sto se tice problema sa compom i slikom, to ti je do drivera koje mozes podesiti na vise nacina.

Dakle kad spojis graficku i tv, posto je digitalna konekcija preko dvi-hdmi kabla, pisat ce ti u nvidia panelu Panasonic TV.
Vjerovatno si koristio Clone mogucnost na navdia panelu pa ti se rezolucija tv koja je veca od rezolucije monitora (1920x1080 naspram 1680x1050 ako je u pitanju 20-22" monitor) pojavila na monitoru.

Wide monitori imaju 16:10 omjer, dok hdtv ima 16:9, dakle normalno je da ti se to pojavilo na monitoru jer se 1920x1080p rezolucija ne moze uklopiti u 1920x1200 odnosno 1680x1050.

Evo ti moje postavke nadam se da ce ti pomoci.

1. Izaberi pod Set up Multiple displays ili Single, ili DualView.
Single opcija i odabir TV-a ce ti ugasiti lcd monitor i prebaciti se na TV. Sa svojom nativnom rezolucijom od 1920x1080 ili ako si ti namjestio u nVidia panelu neku drugu mozda 1280x720, pamte se postavke po ulazi i za razlicite uredjaje.

DualView ti daje moguicnost da su oba displaya prikljuceni na ramdac kartice (citaj dvi-a), s tim da svaki ima svoju rezoluciju i svoj refreshrate.

S tim da moras izabrati koji ce ti monitor biti primarni u takvom setup-u.
Posto ramdac moze samo na primarni monitor(do drivera) da izbaci film, postavi da ti je tv primarni a monitor secundarni display.
Dobit ces nesto kao Panasonic TV + (ime monitora koji koristis)

Kad si to odradio, da li single ili dualview, pod Menage Custom Resolution za Panasonic TV oznaci kvakicu Threat as HDTV.
Kad to uradis pojavit ce ti se, dodatne 2 opcije pod Video i Television.
Prva je Resize HDTV gdje mozes namjestati sirinu i visinu slike ako ti se ne uklapa sa omjerom tv-a.

Druga ti je Change the signal or HDTV format. Gdje ako je TV spojen sa DVI-to HDMI kablom automatski izabran digitalni nacin spajanja, u slucaju da si recimo povezao i tv sa grafuljom preko s-videa.

Tu bi ti trebalo biti oznaceno 1080p50 HDTV jer ti je to nativna rezolucija tv-a a 50 je frekvencija na kojoj radi (Pal sistem) kod ntcs je to 60Hz.

To ti je to, sto se mene tice uglavnom koristim single nacin prikaza postavljajuci tv kao jedini display.

Javi ima li napretka.
Naravno ovo je sve pod pretpostavkom da nisi dobio falsh primjerak tv-a i da koristis naravno nVidiinu karticu.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2008., 22:01   #902
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
pozz. trebam preporuku za tv. cijena je za sad do 6000kn, stari neš prelama pa ne ide više. ak moze u tu cijenu da uđe neki sa dvb-t mpeg4 tunerom,reza da je sto veća, dijagonala 94cm(?,jel ok ak se gleda sa 3-3,5m). a vrsta panela lcd il plasma to vi predložite(za tu cijenu što je bolje). ja osobno bi plasmu....al čekam vaš pravorijek... hvala

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 18.10.2008. u 10:32.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2008., 02:25   #903
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Sta kazete na ovo nadam se do kraja godine pocastiti se s tim mislim za Bozic ak sve bude islo po planu na putu s lovom.

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020288
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 11:05   #904
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Sta kazete na ovo nadam se do kraja godine pocastiti se s tim mislim za Bozic ak sve bude islo po planu na putu s lovom.

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020288
prosječan LCD i još 42"....ne bi ja...ako bi već išao na LCD onda bi išao na vrhunske ala sony 40W4000 i slični....ovi slabiji su fakat lošiji i u odnosu na plazmu nula bodova...za te pare se da uzeti super plazma....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 20:20   #905
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
prosječan LCD i još 42"....ne bi ja...ako bi već išao na LCD onda bi išao na vrhunske ala sony 40W4000 i slični....ovi slabiji su fakat lošiji i u odnosu na plazmu nula bodova...za te pare se da uzeti super plazma....
Iovako imam 600 kn struje , jos bi mi samo plazma trebala , no tnx LCD FTW
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 20:53   #906
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
ako imaš 600, što ti znači još 50-tak?

uzmeš panasonica 42pv80 za 6200, a razlikom u cijeni do tog philipsa platiš 20-tak mjeseci razlike računa struje...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 22:47   #907
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Sta ja znam jedni vidu nemoj plazmu, jedni nemoj lcd ni sam nakraju neznam sta . Vecinom bi bilo za gledanje filmova i igranje pes-a ...
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 23:03   #908
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
I to bi čudo nastavio na 7900?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 23:18   #909
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Sta ja znam jedni vidu nemoj plazmu, jedni nemoj lcd ni sam nakraju neznam sta . Vecinom bi bilo za gledanje filmova i igranje pes-a ...
dobro ti Gnomiša kaže,baš taj model nema neke lude ocjene,vidi sony w ili v seriju,makar možda i taj philips nebi bio loš za igre i filmove.imaš novijih serija philipsa ali su i skuplji.bar danas imaš veliki izbor tv-a.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 23:38   #910
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Sta ja znam jedni vidu nemoj plazmu, jedni nemoj lcd ni sam nakraju neznam sta . Vecinom bi bilo za gledanje filmova i igranje pes-a ...
Za tebe je Mitsubishi LaserVue
http://www.displayblog.com/wp-conten...aservue_02.jpg
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 23:40   #911
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
iskreno, ja bi uzeo lcd ali ništa manje od full HD, samo kada bi mi (korisnici) imali dostupnijeg HD materijala... HD ready lcd-i su preloši i dostojni samo trgovina sa prehranom da se na njima vrte propagandne poruke ili stanja na kladionicama.

naime, hd lcd daju odličnu sliku samo full hd sadržaja. za drugo su katastrofa.

boli me kita što postoje strani kanali u HD-u, mene ipak najviše interesiraju hrv programi koji HD neće vidjeti tko zna do kada. tu ne govorim samo o signalu kojega se prima putem dvb-t (mpeg2 ili 4, voteva) nego o kompletnoj opremi koja se koristi u pripremi hdtv signala. od tv kamere koja snima tekmu sve do mog tv-a.

naime, prijem filma ili gledanje tekme putem digi tunera u hd rezi ne znači ništa dok se taj event u studiju "pušta" sa vcr trake (karikiram) jer u tom slučaju gledamo mutnu sliku u hd rezi.

dok se u video-klubovima ne rašire filmovi na BD kojeg mogu pogledati u svojem (još uvijek preskupom) BD playeru, ja nemam namjeru kupiti full hd tv, ni lcd, ni plazmu.

sadašnje (mukotrpno) skidanje loše rippanog materijala sa neta putem naših preskupih i presporih adsl veza nikako ne smatram dobrim i bezbolnim načinom nabavke sadržaja kojeg mogu pogledati na svojoj eventualnoj (skupo plaćenoj) hdtv televiziji.

dok full hd tv zaživi kako treba, možda za koju godinu, sam hdtv će vjerovatno postati stara tehnologija jer će se stremiti nekoj novijoj i "boljoj" tv sa 7088i rezom ili bogtepitajkojom. sjetite se samo pojave dvd-a i razlike prema vcr-u (koji se btw još uvijek drži).

aždajo, idi u bolju trgovinu i pogledaj tv koji te interesira, ali inzistiraj da ti se pusti slika koju ćeš i doma gledati. maxtv kojega imaš, dvb-t ili analogni signal, ovisno koji ti je dostupan, pa odluči za što ćeš potrošiti svoje neradničke novce.

kada sam ja vidio kako može loše izgledati slika na sony 32v4500 lcd-u, i to preko ugrađenog digi tunera, odmah sam odustao od kupnje iako recenzije na netu uglavnom daju odlične ocjene. prijem putem analognog tunera je bio naravno još gori. sa podešavanjima slike se ništa bitno nije dalo poboljšati. boje su isprane, lica ljudi neprirodna, samo se crtani filmovi vide super. kada se priključi HD promo, slika izgleda mrak.

philips lcd 32PFL7603D mi je jedini u trgovini (tehnomax u ri toweru) imao dobru sliku od tv-a do nekakvih 7,5 k kuna.

ja sam na kraju uzeo plazmu pan 37pv8p, testiram ga trenutno doma i mislim da ću ga zadržati jer se za gledanje zemaljskih analognih i digi programa, digi sat i dvd-a pokazao izvrsnim izborom, a cijena je pala u podrum...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 15:37   #912
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Iovako imam 600 kn struje , jos bi mi samo plazma trebala , no tnx LCD FTW
plazma troši malo više od LCD-a....to je faking mit o potrošnji...štoviše, ionako svi spuštamo te postavke (svjetlina, kontrast) pa je potrošnja još manja....osim toga, tko želi plazmu ili LCD i gleda uštedit na struji....kao da kupuješ neki sportski auto pa se žališ na potrošnju benzina...mi smo lud narod
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 17:54   #913
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
I to bi čudo nastavio na 7900?
Ma jok , pes preko xboxa koji cu naravno kupiti kad kupim i tv ^^

@mijmun neznam za 2 mj ce doci jos telki pa cu vidjeti jos sta cu , ali kad sam bio u vemulju i gledam sliku naravno upaljen je bio fino to izgleda a sad da sam neka picajzla sto se tice slike nisam ali full hd je ipak full.

Sto se tice sonya kaze mi prijatelj koji je radio u elektron trgovini da je imao malo malo reklamacija na sonya, e sad kao sto sam i napisao jedi vicu ovo jedni ono...
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 18:09   #914
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Iovako imam 600 kn struje , jos bi mi samo plazma trebala , no tnx LCD FTW
meni je mjesečna razlika uz obični tv i plazmu 42" nekih 20kn, tako da mi nije jasno to sa potrošnjom struje
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 18:24   #915
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383