Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2008., 22:02   #91
Mytbyte
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Pozdrav forumu...

@Daddy...playeri ne koriste dvije jezgre sami po sebi nego filteri za dekodiranje mogu biti napisani da koriste 2 jezgre...dakle ako instaliras CoreAVC Pro (ne obican) dobit ce dekodiranje na dvije jezgre...ja ga koristim na P4 2.8 northwoodu (u GOM-u ili MPc-u, svejedno) i obje "jezgre" su do kraja (100%) kada dekodira 1080p i trza, ne moze vuc skroz glatko...

e zato ja sada imam pitanje prvenstveno za iggyja i sve koji uspijevaju koristiti ATI hardversku akceleraciju:

s obzirom da mi P4 ne moze vuc 1080p odlucio sam uzet novu konfu kao HTPC:

- Maticna Gigabyte MA78GM-S2H sa 3200 integriranim GPU s hardverskim dekodiranjem h.264

- Proc Athlon LE-1620

- neki 800Mhz RAM

meni zaista nema smisla kupovati skupu konfu za htpc zato bih se odlucio za ovaj procesor (45W, hladan) jer ocekujem koristiti HW akceleraciju od GPU...

da li netko vidi gresku u mojem razmisljanju? Na ovakav budget-plan me navela cinjenica sto na svojoj trenutnoj konfi Asus Pundit barebone sa p4 2.8 i integriranom grafickom ATI 9100 u PowerDVD-u mogu playati MPEG-2 1080i/50 (sto je jednako podataka kao 1080p/24 sa 10% zauzeca proca!!! Dakle isto bih trebao moci ocekivati od ATI-ja 3200 koji ima hardversko h.264 dekodiranje...

brine me cinjenica da trenutno kada koristim to hardversko MPEG-2 HD ubrzanje u drugim playerima osim PowerDVD-a uspjeh je parcijalan - radi u MPC u ali ne i u GOM-u (trza)...ako to ne proradi ostat cu popisan sa jednakim 1080p performanceom kakavog sada imam sa p4 2.8 a ako uzmem dual-core procesor bliske cijene opet necu imati dovoljne performanse plasim se a osim toga sve suu tom cjenovnom razredu Windsor jezgre, nisu bas hladne...

Malo sam kompliciran, znam, ali hvala na misljenjima...
Mytbyte je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:18   #92
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije ti razmišljanje krivo, no ako do sada nisi imao problema sa gledanjem telke (po mojem nekom iskustvu, MPEG-2 1080 nije zahtjevan). Sve ovisi na što ciljaš. Primjerice, rijetki su filmovi koji prelaze nekih 20-30Mbps-a (a još manje da imaju tu neku konstantu). A to ti sve može i trenutni proc izdržat, nije on još za baciti.

Nekako mi svi imaju podosta problema sa tom HD akceleracijom, moram priznati...

EDIT:
Budem probao par HD clipića kod buraza na Palominu 1800+ . Iskreno, baš me zanima kako se on drži na nekim normalnim bitrate-ima...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2008., 23:22   #93
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
klip mi ubije kompletnu jezgru na mpc-u, ali ne trza vidno (e2200 na 3ghz), dok u recimo wmp koristi obje jezgre i ne trza uopće, ali je možda malo crno-beli
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:39   #94
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dok u recimo wmp koristi obje jezgre i ne trza uopće, ali je možda malo crno-beli
Pod opcijama Video akceleracije (tab performance) stavi kod Video renderera "Use overlay".

Inače, meni WMP11 koristi opet samo jednu jezgru
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:46   #95
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovaj vuco je prava sveska, zna sve parole napamet

no nvm što wmp11 sada radi, nakon biranja haali outputa cpu napokon ide preko 50%, ali je obično na 50%, peak 56%... što drito znači moj vuconjo da imam više cpu powera od tebe, zabavniji sam, zgodniji sam i tako to

no da ne kenjam previše, evo šta kaže čika mpc nakon vucinog tweaka: http://free-zg.t-com.hr/matija/forums/samsung_hd.jpg
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:52   #96
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kaj meni vredi mojih 70-75% kad meni video i dalje štekucka ? Dapače, nervira me više što zvuk šteka opako...

Al dobro, ostalo radi kak spada. Nemam ja tak jaki komp. Sam siromak koji more kupiti jedino AMD-a
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:06   #97
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali zato imaš pivu za ove tivikiće u svakom slučaju + sa ovakvim izjavama amd će te sigurno uzeti za kampanju sljedećeg 3-i-po jezgrenog cpua

hm... nedo mi vrag mira pa upalio allmighty spikere, kadli ono škripuckanje i kašljucanje, a dere stereo preko spdif-a.

no kak ti kažeš - sve ostalo dela, a ovaj clip bum tak i onak čuvao kao neki showcase na plazmi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:21   #98
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma vuco je jos samo pod dojmom onog krelca koji je nedavno izjavio kako samo mi siromasi (i on je tu bio ukljucen ) kupujemo AMD i imamo nekih problema dok oni s lovom za intela uzivaju....doticni krelac ocito nikada nije otvorio hw/sw problemi forum

btw, skidam taj killer video pa cu bas vidjeti kako mi se proc s njime bori. hw akceleraciju naravno jos nisam natjerao da radi
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:29   #99
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sisa, bi mi mogel učiniti uslugu ? Ajd skini KM Player pa probaj sa njime pokrenut. Meni sa njime ide najbolje.

I da, kaj nije stereo zvuk na klipu ?

EDIT:
Probao sam i sa Media Player Classic Home Cinema edicijom koja kakti ima mali milijon poboljšanja što se HD akceleracije tiče, no meni je još više štekal video
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:40   #100
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, stereo je zvuk na klipu, ali mi je ffda podešen da šalje sve na spdif tako da na sluškama (iliti bilo kojem analognom izlazu zvučne) nemam zvuka.

nego... skinuo sam sad kmplayer i sve radi isto ko i prije što se tiče zauzeća cpu-a, koristi neke svoje interne dekodere i imam zvuk preko analognog izlaza na bilo kojem materijalu. morat ću malo opcije pogledati koje nudi.

no kaj te točno zanima u vezi tog playera?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2008., 01:06   #101
Mytbyte
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nije ti razmišljanje krivo, no ako do sada nisi imao problema sa gledanjem telke (po mojem nekom iskustvu, MPEG-2 1080 nije zahtjevan). Sve ovisi na što ciljaš. Primjerice, rijetki su filmovi koji prelaze nekih 20-30Mbps-a (a još manje da imaju tu neku konstantu). A to ti sve može i trenutni proc izdržat, nije on još za baciti
E, napisao sam da mi trenutni P4 ne moze vuci 1080p h.264 mkv, zato bih uzeo novi (ne mogu samo dodati grafu jer imam samo 2 obicna PCI slota)...imam dojam da je zapravo dekodiranje audia taj overhead bez kojeg bi 1080p slika glatko isla...kasnije bih dodao BluRay drive kad malo padne cijena...
Mytbyte je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 01:35   #102
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vuco evo dotjerao sam kmplayer i cccp + mcp je long gone... ovaj radi izvrsno (barem meni) bez ikakvih problema, a samsung klipić sad uz identičan cpu usage ima i zvuk bez trzavica.

dobro jedino je svojeglavo i dts i ac3 trpao preko spdifa na ac3, ali malo surfanja po opcijama je ispeglalo stvari i sad veselo svira na svim formatima.

ti si moj prijatelj
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 02:22   #103
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Iskreno, samo me zanimalo kako ti radi klip. Ništa više

Damn it, sad samo meni klipić ne dela. Još me jedino Greg SE može razveselit kad kaže da njemu na AMD-u isto ne radi

Ajd, drago mi je da ti radi KM player. Omegi ne dela .

EDIT:
Pošto imaš procesor na 3Ghz, a i na sve strane se ovdje hvališ sa time, nadam se da si pod Video (Advanced) stavio Preset: Quality (3Ghz).
Između preseta Speed i Quality, na klipu mi je razlika od 5-6fps-a (~15fps-a naprema ~9).

Inače, fps-e u KM-u vidiš kad stisneš Tab
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 02:52   #104
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Nešto je sa ovim videom zbrljano. Evo sad sam ga gledao u KM Player-u i ide sasvim fino uz zauzeće procesora 50%, nema trzanja no u pol filmića ton samo nestane
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 02:57   #105
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije zbrljan. Ja sam ga konvertirao u xvid sa 5Mbps i vjeruj mi - nit šteka video niti audio
Meni ti se slično događa, jer zvuk ide normalno, no frame rate je za malo manje nego tri puta sporiji od kako bi trebalo biti, pa zvuk prije dođe do kraja.

U MPC-u je priča drugačija, tamo i zvuk šteka skup sa filmom i tako idu skupa do kraja...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 03:10   #106
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
no frame rate je za malo manje nego tri puta sporiji od kako bi trebalo biti, pa zvuk prije dođe do kraja.
Ne,ne.. nije problem u sinhroniziranosti, evo još sam par puta probao gledat.
Nekad nestane ton na pola a nekad pred sami kraj a ne da ton završi a klip da još ide.
FPS-a sam vidio 32 najviše, u prosjeku vrti od 18-30.
stuc je offline   Reply With Quote