Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2008., 12:08   #1
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Netbooks - zadnje vrijeme vrlo popularni

Pošto nema nikakvog topica izravno usmjerenog na vrstu ovakvih laptopa evo jedan:
Koliko svi znamo, zadnje vrijeme su tako "pojurile" sve tvrtke (nakon izlaska Asusa Eee) da naprave i oni svoj mali netbook, odnosno notebook od 7"-10" veličine LCD-a...
Trenutno u Hrvatskoj imamo par modela takvih "malih" laptopa:
Asus Eee 900
Acer Aspire One
MSI Wind
te čekamo da dođu noviji modeli od Asua, MSI-a te Dell-a i sl.
U ovoj temi bi bilo OK da se uspoređuju ti laptopi jedni sa drugima, te se prati njihovo daljnje razvijanje...
Zašto kupiti Acera One prije nego Eee-a ili obratno i sl.
Kada će izaći novi Dell Mini i tako dalje i dalje
Osim anja za review-ima da se tu i tamo napiše neki review...
Nadam se da ćete prihvatiti ovaj topic!
Te više na Wikipeda-i o Netbook laptopima: http://en.wikipedia.org/wiki/Netbook
Te odmah imam par pitanja za vas:
Usporedba MSI Winda i Acera Aspire One, bad things and good things
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 13:19   #2
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
Pošto nema nikakvog topica izravno usmjerenog na vrstu ovakvih laptopa evo jedan
Ne, uopce, samo par novih opcenitih i po jedan za svaki model.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2008., 14:52   #3
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Još jedan pažljivi čitač

Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Stvarno je teško malo bolje pogledat prvu stranicu podforuma?

Ugl, da ti olakšam:
1. Asus EEE (700/900/1000)- link
2. MSI Wind - link
3. Acer Aspire One - link
4. HP Mini -Note - link
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 21:07   #4
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Sve to OK, znam, ima na forumu topica točno usmjerenih na neki od Netbook-ova, no nema baš neki forum koji ih sveobuhvatno opisuje i prati njihov razvoj... Ako me kužite?
Usporedbe, razvijanja, novosti i sl. stvari... Jer mislim da je bezveze za svaku sitnicu otvarati novi topic, npr. o novom Asusu EEE, samo zato kaj su u njega dodali možda gigu rama više i sl. stvari... Eto toliko
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 21:18   #5
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
bash je uzbuljivo.
jedan procesor
jedan IGP
svi max 2 gb rama
svi 9" ili 10" lcd
svi lagani
svi maleni
svi jeftini

.....
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 22:51   #6
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
jedan procesor - također za sada, a kada dojdu dual core Atomi! Kaj onda?
jedan IGP
svi max 2 gb rama - za sada!
svi 9" ili 10" lcd - pa hvala bogu - zato se tako i nazivaju... :P
svi lagani - ovisi... Neki teže i preko 1,5kg..., je da je to još lagano
svi maleni - hmm da, 9", pa u tome i je stvar svih netbookova...
svi jeftini - kako to misliš!? Imaš srednju klasu kao Mini note od 3k do 5k, a imaš i FlyBook, Mac i sl. koji koštaju preko 18.000kn?!
i tako dalje...
Mjenja se to, mjenja!
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 23:10   #7
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
O Bože...

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_netbooks

I lockajte ovaj besmisleni topic. Svakog koga zanima novost, neka skoči tu i tam na ovu stranicu, updejta se redovno.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 20:29   #8
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
bash je uzbuljivo.
jedan procesor
jedan IGP

svi max 2 gb rama
svi 9" ili 10" lcd
svi lagani
svi maleni
svi jeftini

.....
Paaaa, zapravo i nije tako, HaPeov Mini-Note ima VIA-in procesor i grafiku...
Znam da ovim nisam unio nimalo uzbuđenja, ali štaš...
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 21:09   #9
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kad malo bolje pogledaš preloši su...
Atom je za ništa više od internet+office, griju se kao normalni laptopi (o ironije!), ekrani nevaljaju (premali?)... ukratko bezveze.

Jedina dobra stvar je kako-tako povoljna cijena, no i to je upitno jer koštaju 2.5-3.5 tisuće kuna, a za te novce se već mogu kupit "pravi" laptopi s "pravim" procesorom i dvd snimačem.

Naravno, veličina je njihov adut, no još to nije to.

Recimo, idealni mali laptop bi po meni bio Thinkpad X60/61 ili X200/300 koji imaju ispod 1.5 kg (slično kao 10" Wind), full size tipkovnicu i prave performanse te vijek baterije, no naravno puno su skuplji.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 23:07   #10
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Jedina dobra stvar je kako-tako povoljna cijena, no i to je upitno jer koštaju 2.5-3.5 tisuće kuna, a za te novce se već mogu kupit "pravi" laptopi s "pravim" procesorom i dvd snimačem.
Hehe, da mi je 1kn za svaki put kad se netko pojavi sa takvim argumentima :-).
kreso7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2008., 08:16   #11
w!cked
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb, Zapruđe
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Kad malo bolje pogledaš preloši su...
Možda tebi za ono što ti trebaš, onaj tko ni ne treba više od office-a/surfanja ovo mu je idealna stvar.
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
ekrani nevaljaju (premali?)
9"-10" je i više nego dovoljno za ovo o čemu smo pričali iznad.
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Jedina dobra stvar je kako-tako povoljna cijena, no i to je upitno jer koštaju 2.5-3.5 tisuće kuna
Koštaju 1.5-3.5 tisuća kuna, a ne moraš nužno uzet najskuplji, ionako nećeš pokretat nešto zahtjevnije.

Vjerojatno je to samo tvoje mišljenje, ali ima ljudi kojima treba baš ovako nešto. Mala i jeftina stvarčica
w!cked je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 09:52   #12
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Kad malo bolje pogledaš preloši su...
Atom je za ništa više od internet+office
Istina živa, moš ga ponjet na pecanje i sat vremena nešto prosurfat + odgovorit na 3 maila te poklopit lid i spremit u torbu ga.
Ajd za filmić pogledat je još ok, malo bolji portable dvd player, ali za 1 film samo !

Što se tiče perfomasi i mogućnosti još bi se i moglo raspravljati dali je to dovoljno i koliko kome šta zapravo od toga treba no sa
takvom autonomijom kompletna linija tih prconjaka pada u vodu.

Šta vam je praktičnije, imat fensi mobitel kojem baterija drži 1 dan ili ciglicu koja drži 5 dana ?

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Hehe, da mi je 1kn za svaki put kad se netko pojavi sa takvim argumentima :-).
Evo imaš 2kn već

Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
Možda tebi za ono što ti trebaš, onaj tko ni ne treba više od office-a/surfanja ovo mu je idealna stvar.

9"-10" je i više nego dovoljno za ovo o čemu smo pričali iznad.
Daj ne trkeljaj, ta veličina je sve samo ne dobra za surfanje. Ja imam 12"1 sa 1280x800 rezom pa se ne mogu zavalit
na običnoj stolici kad surfam nego se mora normalno sjedit.

Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
Koštaju 1.5-3.5 tisuća kuna, a ne moraš nužno uzet najskuplji, ionako nećeš pokretat nešto zahtjevnije.
A šta ćeš sa HD i matroska filmovima koji sve više polako zamjenjuju dvd-rip, znaš li ti uopće koje je zauzeće jednog T2330
koji vrlo sličan, isti po brzini ( 1.6GHz ) E2140 no okljaštrena verzija u vidu još nižeg FSB-a, prilikom reprodukcije 1080p materijala ?
80% na momente., Atom ? Malo napredniji P4 sa HT-om nema šanse pranđikati se sa HD-om.

Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
Vjerojatno je to samo tvoje mišljenje, ali ima ljudi kojima treba baš ovako nešto. Mala i jeftina stvarčica
Jeftina ? Tebi je wind jeftin za ono što nudi ?

Mislim, u početku je i mene uhvatila euforija i ono: GLE mali je, baš je zgodan i fensi , moram imat jednoga...
Sva sreća da sam ipak malo sačekao i hladne glave zaključio da hebo laptop na kojem nemoš pogledat HD film
kad se već može uživat u tako dobroj slici, nešto prepržit u hodu Miletu iz Sikirevaca koji mi donese dvd i kaže
de mi snimi onu mjuzu što si pušto neki dan i za usb stick mi kaže da imam dobar privjesak za ključeve.

Pa recimo plaćanje karte prvog razreda jer u drugom nema utičnica a putovanje traje 4h, e ja sam sa svojom
CIGLOM 12"1 osto sjedit u drugom a moj lega je osto kraći za 64kn dok se "punio" i bio fensi u prvom razredu.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 11:05   #13
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
Možda tebi za ono što ti trebaš, onaj tko ni ne treba više od office-a/surfanja ovo mu je idealna stvar.
Ekšli, baš i ne.
Takvu zadaću može imati bilo koji smartphone, web+mail + trajanje baterije puuuno duže, a stane u džep , i to sve za manje novaca...
Čak i ajfon to rula, da ne spominjem nadolazeće modele iz SE-a i Nokije ili HTC-a.

Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
9"-10" je i više nego dovoljno za ovo o čemu smo pričali iznad.
9-10" je goli k.... , s 600px po vertikali bilo kakvo sufanje je prestrašno iskustvo danas.

Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
Koštaju 1.5-3.5 tisuća kuna, a ne moraš nužno uzet najskuplji, ionako nećeš pokretat nešto zahtjevnije.
Ne, nego koštaju 2.5-3.5 tisuće, za 1.5-2 tisuće imaš 7" EEE-a koji je užas živi.

Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
Vjerojatno je to samo tvoje mišljenje, ali ima ljudi kojima treba baš ovako nešto. Mala i jeftina stvarčica
Ti netbooci su "ni vrit ni mimo" jer nemaju dobru autonomiju, nemaju ugrađeni WWAN adapter, griju se podosta (a ne bi kao trebali, a tek čipset koji troši 5x više struje od cpu-a), procesor je totalno impotentan za bilo kakv posao osim browsanja + email (a nit browsat nemoš recimo na kvalitetnije full-screen flash siteove bez trzanja) itd...
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 11:15   #14
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
E to je to kaj sam ja tražio od ovog topica! Razglabanje o njima
Evo, ja baš sada idem po pjavog Acera One sa 1GB RAM-a i 160 GB Harda, jedva čekam!
Pozz!
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 11:43   #15
w!cked
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb, Zapruđe
Postovi: 48
@stuc: Ajd ne melji gluposti, HD film na takvom laptopu. Već smo nekolilko puta rekli za što su namjenjeni, ali izgleda da treba ponovit. Da hoću gledat filmove na lapu, još HD, kupio bih si lap koji to može. Nemam nikakvu namjeru gledat HD filmove na lapu jer je to svetogrđe. Kad je već HD hoću imat poveći ekran ispred da mogu uživat u filmu kako spada.

@Mar: Kažeš da je surfanje na 600 px po vertikali grozno iskustvo, a sec prije predložiš smartphone za tu istu stvar. iPhone uopće neću komentirat jer smo ionako već dovoljno usrali topic.
w!cked je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 11:43   #16
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Sve što vam mogu reć je: Uzmite 15.4" laptop, imajte ga na ramenu od 6h ujutro do 23h navečer, te ga pritom nosite 4h kroz javni prijevoz (vlak, tramvaj, bus) i još sat-dva pehaka.
I onda dođite ovdje i recite da je 10" sranje.

Poanta mog posta je da 90% ljudi ovdje baca neke nerazume argumente koji nisu ni trunkom potkrijepljeni osobnim iskustvom.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 14:22   #17
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Potpisujem.

Mrak mi padne na oci kad se netko pojavi sa argumentom: "jos malo para i mozes kupiti jaci 15.4" laptop". Alo ? A sta ako ja necu 15.4" laptop ? Ako hocu nesto tipa Sony Vaio TX, TZ ili TT, ili Asus U1 seriju, itd. a neda mi se iskesirati 13000 - 20000 kuna za ultraprijenosnik ?

Stvar je u tome sto do sad nisi mogao kupiti 11" (i nize) prijenosnik za male pare. Sad mozes. Naravno da ima kompromisa, sasvim normalno posto je cijena strahovito niza ali nista sto ne moze pretrpjeti nezahtjevni korisnik.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 14:55   #18
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
ja mogu samo pohvaliti acera, svi su u principu slicni po hardveraju ali ovo je solidno napravljen stroj ko god ga uzme u ruku kaže da je čvrst i kvalitetan.

Zamjerka je šta nema ugrađen BT i nema mini pci slot iako ima "rupu" gdje bi trebao ići (bit će u kasnijim modelima). A i malo je glupo šta podržava samo do 1.5gb ram iako je za xp sa kojim dolazi to dovoljno... signrno necete igrat crysis na njemu ))
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 17:44   #19
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Što se tiče perfomasi i mogućnosti još bi se i moglo raspravljati dali je to dovoljno i koliko kome šta zapravo od toga treba no sa
takvom autonomijom kompletna linija tih prconjaka pada u vodu.
Tu se slazem, i jedva cekam da 6 cell baterije dodju k nama.

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Šta vam je praktičnije, imat fensi mobitel kojem baterija drži 1 dan ili ciglicu koja drži 5 dana ?
Fensi mobitel koji drzi jedan dan definitivno. Ne volim ogromne mobitele a la N-Series. But that's me :-).

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
A šta ćeš sa HD i matroska filmovima koji sve više polako zamjenjuju dvd-rip
A lol :/
Prvo, ti si netbookovima pristupio kao primarno racunalo, a oni to nisu. Drugo, za boga miloga, koja ce budala gledati 1080p video na bilo kojem laptopu kad je rezolucija videa ionako veca od rezolucije ekrana?

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Malo napredniji P4 sa HT-om nema šanse pranđikati se sa HD-om.
Testirano i 720p i 1080p, radi. Toliko o techno-izdrkavanjima, ali velim, moras biti malo tresnut da bi netbook koristio za gledanje HD videa.

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Jeftina ? Tebi je wind jeftin za ono što nudi ?
Imas AAO za 2600kn, iako bih ja kupio i Wind, da nije bilo Acera kod nas jer je to bilo to sto sam trazio.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Čak i ajfon to rula, da ne spominjem nadolazeće modele iz SE-a i Nokije ili HTC-a.
Ja to ne bi uzimao nikad. E *to* je za mene preskupo za ono sto dobivas. Pazi, HTC-ov TyTn kosta vise od "preskupog Winda", a sto mozes gore? U Wordu nesto na brzinu editirati, eventualno pogledati nesto na netu? Meni to ne treba, tebi ne treba netbook... Ne prodaju se ko blesavi bezveze...

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
9-10" je goli k.... , s 600px po vertikali bilo kakvo sufanje je prestrašno iskustvo danas.
Je, ali zato svrsis dok pogledas mail na smartphoneu :-).

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ne, nego koštaju 2.5-3.5 tisuće, za 1.5-2 tisuće imaš 7" EEE-a koji je užas živi.
To da, 7" EEE mi je premalen i nisam htio uzimati to, vec sam cekao da dodju k nama 9" modeli jer je 1024 po sirini dovoljno za 95-99% siteova.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
griju se podosta (a ne bi kao trebali
Imas Dellov netbook bez aktivnog hladjenja. Probaj to sa klasicnim laptopom.
Nema veze za raspravu sad, ali samo velim kako pises neke stvari koje nemaju veze s vezom. Kao npr ovo dolje:

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
procesor je totalno impotentan za bilo kakv posao osim browsanja + email (a nit browsat nemoš recimo na kvalitetnije full-screen flash siteove bez trzanja) itd...
Od stvari koje su relativno zahtjevnije, probao sam Pro Evolution Soccer 2008, radi na low detaljima bez problema, a rekoh ti gore da guta HD video bez primjedbe.

Vas dvojica polazite od krive ideje, ocjenjujete ih kao primarno racunalo, a to definitivno nisu. Recimo, meni nisu jasni ljudi koji kupe laptop za 8 tisuca kuna i onda ga 1-2 puta tjedno maknu sa radnog stola dok ode na faks nesto skinuti, odraditi prezentaciju ili jednostavno ima uber dosadno predavanje. Nije li stolno racunalo istih ili boljih performansi + netbook za razliku u cijeni bolja opcija? Meni se ne da svaki dan nositi 4 kile u torbi, od dvorane do dvorane, po gradu, do doma itd. Ovo stavim u ruksak i bok, ne znas da ga imas. Posto se ne igram previse, dovoljan mi je za 90% stvari koje inace radim. Od Office paketa, preko nekog osnovnog editiranja u Photoshopu, Visual Studio... I jos nekoliko programa za napraviti zadace na faksu, projekte i slicno.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 17:59   #20
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
molim neke dokaze da je hd video gledljiv
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 18:18   #21
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
molim neke dokaze da je hd video gledljiv
A kako bi ti da ti ih predocim?
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 18:35   #22
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
Nemam nikakvu namjeru gledat HD filmove na lapu jer je to svetogrđe. Kad je već HD hoću imat poveći ekran ispred da mogu uživat u filmu kako spada.
Ju što lažeš koliko si dugačak, ma tko još ne voli pogledat kakav film dok putuje ili je na kakvom kampiranju ?
Po tebi ljudi kupuju one male portable dvd playere, 9" 10" veličine da bi ih priključivali na kojekave monitore ??

Citiraj:
Autor w!cked Pregled postova
@Mar: Kažeš da je surfanje na 600 px po vertikali grozno iskustvo, a sec prije predložiš smartphone za tu istu stvar.
Da, grozno je iskustvo na duže surfati, znači sat-dva škiljiti pogrbljenih leđa s nosom na lidu
dok je smartphone sasvim ok za uzeti u ruku te u 15min odgovoriti na mail ili bacit gledalicu
na forum ili bilo što, cjenik nečega na ve-milu recimo....

Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Sve što vam mogu reć je: Uzmite 15.4" laptop, imajte ga na ramenu od 6h ujutro do 23h navečer, te ga pritom nosite 4h kroz javni prijevoz (vlak, tramvaj, bus) i još sat-dva pehaka.
I onda dođite ovdje i recite da je 10" sranje.
Apsolutno bi se složio sa ovakvim razmišljanjem samo tko je uopće spomenio 15.4" laptop kao alternativu ??
Normalno da ti leđa otpadaju kad takav lap sa torbom teži minimalno 4kg pa i više...
Ja sam teglio 14.1" Gericoma 2,6kg + 1.5kg torba sa sitnicama, 350km vlakom, busom, pjehe po 2-3 puta mjesečno i znam šta je to.

Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Potpisujem.
Mrak mi padne na oci kad se netko pojavi sa argumentom: "jos malo
para i mozes kupiti jaci 15.4" laptop". Alo ? A sta ako ja necu 15.4" laptop ?
Također bi se složio, i sam kad to čujem, dobijem žgaravicu.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
A lol :/
Prvo, ti si netbookovima pristupio kao primarno racunalo, a oni to nisu. Drugo, za boga miloga, koja ce budala gledati 1080p video na bilo kojem laptopu kad je rezolucija videa ionako veca od rezolucije ekrana?
Govorim o praktičnosti i mogućnostima a ne o cjelovečernjem gledanju HD-a isključivo i samo na 12.1" laptopu.
Pa neki dan sam obišao legu i čovjek mi baci tuljak sa 50 dvd-a, sve HD materijal. Neda nosit, kaže prebaci si...
Mogu sjedit i plakat sa windom ili acerom u toj situaciji.
Zašto se odreći same mogućnosti za tu i tamo nešto pogledati dok se putuje nekud i slično tome ?

Što se tiče samog guranja HD-a, svi testovi koje sam uspio iskopat a jedan sam i linkao u temi o windu ili eee-u,
Atom gura 720p sa 100% zauzećem procesora te ponekad zatrza..

Kažeš da ih postavljam kao primarna računala ? Da moguće, no kupit nešto za 3,2k kuna da služi isključivo određenoj
svrsi ili dati 4k za 12.1" pa imati kompletnije i uporabljivije računalo a maltene jednako što se tiče same prenosivosti mi
se ipak čini isplativije spram uloženog novca. Zar nije glupo reći dao sam 3k kuna za ofice i surfanje netom ? Treba to prvo priznati samom sebi....
Priznam svrhu jedino ako je čovjeku posao takav da se to mora imat ali za običnog juzera... kojeg to smisla ima osim da budeš šik i u modi ?

Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Stvar je u tome sto do sad nisi mogao kupiti 11" (i nize) prijenosnik za male pare. Sad mozes.
E u ovom grmu leži zec, bar po meni. Sada se za 4-5k može kupip 12.1" prijenosnik koji nije
teži od 2kg sa baterijom a ima sve odlike punokrvnog laptopa te kud i kamo duže trajanje baterije !
Evo prvo što sam naletio ispod 5k je ovaj laptop i tko sad može reći da će mu otpasti leđa ?

MSI je već izdao 12.1" nove Pume koje bi trebale biti između 550-650€ koje su još lakše ( 1,8kg ) te štedljivije, 8 ćelija baterija itd..
Pa neće ni ostali proizvodžači sjedit skrštenih ruku, wind i društvo su previše okljaštreni u svim pogledima...

Sad će netko reći da uspoređujem kruške i jabuke ali 12.1" prijenosnik od 2kg je maltene ista stvar za prenosit kao i wind recimo, ili acer, i ako će se vući kakve usporedbe o mogućnostima i isplativosti, te namjeni onda bih se izričito bazirao na argumente ZA i PROTIV isključivo u toj klasi laptopa, znači 12.1".
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 18:58   #23
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Govorim o praktičnosti i mogućnostima a ne o cjelovečernjem gledanju HD-a isključivo i samo na 12.1" laptopu.
Rekoh, imam stolni za to.

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Zašto se odreći same mogućnosti za tu i tamo nešto pogledati dok se putuje nekud i slično tome ?
Zato sto uvijek postoje kompromisi. Ja sam se recimo bio spreman odreci toga da si prebacujem neke stvari koje nikad necu pogledati sa DVD-ova frenda koji je preveliki asshole pa mi ne da nositi doma. Zato si mogu na faksu skinuti sto mi treba bez nekog problema. I uopce mi nije zao jer mi dosad nije ni zatrebao opticki drajv.


Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Što se tiče samog guranja HD-a, svi testovi koje sam uspio iskopat a jedan sam i linkao u temi o windu ili eee-u,
Atom gura 720p sa 100% zauzećem procesora te ponekad zatrza..
Gle momak, ja ti velim sto sam probao, a ne citao. Daklem, skidam epizode u 720p kvaliteti, poneke (humoristicne gdje me nije previse briga gledam li na 9" ili 20") pogledam navecer u krevetu na AAO-u. Radi bez ijednog trzanja, a usput bez problema mozes imati IM, Operu i mail klijent. To je ono sto sam *isprobao*. 1080p ne skidam i prije sam cisto rasprave radi skinuo neki sample i pokrenuo. Radilo je.

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Kažeš da ih postavljam kao primarna računala ? Da moguće, no kupit nešto za 3,2k kuna da služi isključivo određenoj
svrsi ili dati 4k za 12.1" pa imati kompletnije i uporabljivije računalo a maltene jednako što se tiče same prenosivosti mi
Rekoh, ja nisam uzeo Wind za 3,2k kuna, nego AAO za 2,6k kuna. Razlika je zamjetna, a preko 4k nisam htio ici i kupovati duplo tezi i veci laptop kojeg vec ne mogu samo tako u ruksak staviti.

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Zar nije glupo reći dao sam 3k kuna za ofice i surfanje netom ? Treba to prvo priznati samom sebi....
Problem je u tome sto ga vecina ljudi koji ga nisu isprobali takvim percipira. Ja sam ti rekao za sto sam ga sve koristio. Za faks mi trebaju aplikacije od Officea do alata za programiranje, modeliranje i projektiranje. Radi? Radi. Moze u multitaskingu vise njih zajedno sa IM-om, Skypeom, browserom, mail i usenet klijentom? Moze.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 19:28   #24
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Tu se slazem, i jedva cekam da 6 cell baterije dodju k nama.
Gledaj, to ne bi trebalo tako biti...
Ovi netbookovi troše slično struje kao i veća 12" bratija, a to je loše, trebali bi trošiti barem 2-3x manje.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
A lol :/
Prvo, ti si netbookovima pristupio kao primarno racunalo, a oni to nisu. Drugo, za boga miloga, koja ce budala gledati 1080p video na bilo kojem laptopu kad je rezolucija videa ionako veca od rezolucije ekrana?
Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Testirano i 720p i 1080p, radi. Toliko o techno-izdrkavanjima, ali velim, moras biti malo tresnut da bi netbook koristio za gledanje HD videa.
Ne, nisam.
Uopće ne kužiš poantu takvih laptopa - zašto ih ne iskoristiti kao blu-ray/hd player i prištekati na lcd/plazmu za gledanje HD-a?

Ti uređaji imaju samo 2 namjene - badanje po wordu i kvazi-surfanje, s smartphoneom dobiješ to + foto/video + mobitel + media player.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Ja to ne bi uzimao nikad. E *to* je za mene preskupo za ono sto dobivas. Pazi, HTC-ov TyTn kosta vise od "preskupog Winda", a sto mozes gore? U Wordu nesto na brzinu editirati, eventualno pogledati nesto na netu? Meni to ne treba, tebi ne treba netbook... Ne prodaju se ko blesavi bezveze...
Pa recimo jedan takav uređaj koji košta 2-3k kn zamjenjuje netbook po više-manje svemu i mobitel također, tako da je u biti isplativiji.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Je, ali zato svrsis dok pogledas mail na smartphoneu :-).
Za mail je SP sasvim dovoljan.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Imas Dellov netbook bez aktivnog hladjenja. Probaj to sa klasicnim laptopom.
Nema veze za raspravu sad, ali samo velim kako pises neke stvari koje nemaju veze s vezom. Kao npr ovo dolje:
Da, ima Dellov netbook koji se grije solidno i kad ništa ne radi, no nema ga za kupiti u nas.


Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Vas dvojica polazite od krive ideje, ocjenjujete ih kao primarno racunalo, a to definitivno nisu. Recimo, meni nisu jasni ljudi koji kupe laptop za 8 tisuca kuna i onda ga 1-2 puta tjedno maknu sa radnog stola dok ode na faks nesto skinuti, odraditi prezentaciju ili jednostavno ima uber dosadno predavanje. Nije li stolno racunalo istih ili boljih performansi + netbook za razliku u cijeni bolja opcija? Meni se ne da svaki dan nositi 4 kile u torbi, od dvorane do dvorane, po gradu, do doma itd. Ovo stavim u ruksak i bok, ne znas da ga imas. Posto se ne igram previse, dovoljan mi je za 90% stvari koje inace radim. Od Office paketa, preko nekog osnovnog editiranja u Photoshopu, Visual Studio... I jos nekoliko programa za napraviti zadace na faksu, projekte i slicno.
Nitko ne polazi od krive ideje, samo kažemo kako takav uređaj nema smisla kad se za 1-1.5k kn više može dobit "pravi" laptop usporedive veličine (12") koji može puno više od Netbooka te ima bolju bateriju.


Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Gle momak, ja ti velim sto sam probao, a ne citao. Daklem, skidam epizode u 720p kvaliteti, poneke (humoristicne gdje me nije previse briga gledam li na 9" ili 20") pogledam navecer u krevetu na AAO-u. Radi bez ijednog trzanja, a usput bez problema mozes imati IM, Operu i mail klijent. To je ono sto sam *isprobao*. 1080p ne skidam i prije sam cisto rasprave radi skinuo neki sample i pokrenuo. Radilo je.
Baci oko na www.gametrailers.com i pogledaj game video u full screenu i hd kvaliteti pa reci da li ti trza, ili neka zahtjevnija flash/java stranica, ili high-bitrate playback (na plazmu/lcd), ili slušanje flac muzike + browsanje ili neki rad u PS-u.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 21:16   #25
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Gledaj, to ne bi trebalo tako biti...
Ovi netbookovi troše slično struje kao i veća 12" bratija, a to je loše, trebali bi trošiti barem 2-3x manje.
Netbookovi sa 6 cell baterijom drze 5-6 sati, gledam 12 inchere, 6 celijske baterije deklarirano 3 sata. Povrsno sam guglao, nisam trazio detaljno kakve su baterije, pa moguce da se varam. Volio bih link ako imas za to da trose slicno struje.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Uopće ne kužiš poantu takvih laptopa - zašto ih ne iskoristiti kao blu-ray/hd player i prištekati na lcd/plazmu za gledanje HD-a?
Jer u pravilu nemaju HDMI izlaz i jer im to *nije* namjena, niti ga imam namjeru koristiti za to. (jer namam plazmu :-)

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Pa recimo jedan takav uređaj koji košta 2-3k kn zamjenjuje netbook po više-manje svemu i mobitel također, tako da je u biti isplativiji.
Aha, i Nokia 3310 po vise-manje svemu zamijenjuje iPhone.
Jebote, ispast ce da na P4 procesorima nismo nikad nista drugo radili nego trazili pornjavu na netu, i to iskljucivo low res fotke.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Nitko ne polazi od krive ideje, samo kažemo kako takav uređaj nema smisla kad se za 1-1.5k kn više može dobit "pravi" laptop usporedive veličine (12") koji može puno više od Netbooka te ima bolju bateriju.
Ima 1h bolju bateriju, rekoh, sa 6 celijskom baterijom razlika ide na duplo u korist netbookova. Gledam na nabava.net 12 inchere, 5k najjeftiniji. To je duplo vise od onog sto sam platio svoj AAO. NE dolazi u obzir.
Posto ga koristim kao drugo racunalo, *ne* zanima me sto necu moci koristiti programe za 3D modeliranje, sto necu moci igrati novije i zahtjevnije naslove (rekoh da bez problema radi PES 2008) i slicno. Bitna mi je prenosivost i velicina. Duplo je laksi i puno manji od 12" modela. Sa 6 cell baterijom izdrzat ce dobar dio predavanja, a ako imam rupu, nije problem naci slobodnu uticnicu na faksu.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Baci oko na www.gametrailers.com i pogledaj game video u full screenu i hd kvaliteti pa reci da li ti trza, ili neka zahtjevnija flash/java stranica, ili high-bitrate playback (na plazmu/lcd), ili slušanje flac muzike + browsanje ili neki rad u PS-u.
Ajmo se igrati malo kad je tekma dosadna:
U Chromeu otvorio Resident Evil 5 HD trailer sa gornje stranice, pustio da se loada (1Mbps veza) i pogledao 20-ak sekundi. Radi uz malo trzanja, no pustio sam isti na C2D stolnom i isto je. Da se razumijemo, ne trza konstantno, nego svako toliko zapne frejm. Idemo otvoriti par stvari, Windows je predinstalirani XP Home.
Dodana Opera sa 10 tabova (ukljucujuci ovaj na kojem pisem). Photoshop CS sa 3MB psd fajlom (i ne, nije obicni 3MB bmp fajl). U Wordu 2007 dokument od 1MB na 50 stranica sa dijagramima, tablicama i inim pizdarijama. U Excelu 2007 neka random tablica od 200kb. U Visual Studiu 6 neki random kod bezvezni. U Photoshopu probao micati, brisati i dodavati layere, malo brushevima sarati i slicno. Nije se bunio previse, jednom je zastao malo kad je trebalo neki veci layer pomaknuti. Sad bi malo duze se trebalo igrati, raditi u tim aplikacijama pa onda opet probati alt tabati, ali to mi se ne da jer nikad ne koristim sve to paralelno, i ovo ce biti dosta.
U medjuvremenu se onaj trailer loadao do kraja i opet radi isto sa svim onim gore pokrenutim. U Operi je nesto vise trzao, no i dalje gledljivo, pa sam zato otvorio u Chromeu.

- HD video smo gore apsolvirali nadam se
- glazbu u flac formatu nemam

E, sad, ako ti i dalje mislis tupiti da ne mozes napraviti vise od postanja na forumu i citanja maila, jebiga, javi se kad budes ovo gore mogao na SD-u. Vjerojatno ces zapeti na instalaciji Photoshopa.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 22:52   #26
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Netbookovi sa 6 cell baterijom drze 5-6 sati, gledam 12 inchere, 6 celijske baterije deklarirano 3 sata........

Ima 1h bolju bateriju, rekoh, sa 6 celijskom baterijom razlika ide na duplo u korist netbookova. Gledam na nabava.net 12 inchere, 5k najjeftiniji. To je duplo vise od onog sto sam platio svoj AAO. NE dolazi u obzir.
Ono što je trenutno kod nas dobavljivo te ispod 5k kuna je:

1. MSI PR201X 4.999,00 kn.
2. MSI VR201X 4.999,00 kn
3. ACER ASPIRE 2920Z-2A2G16Mi 4.550,00 kn

Ja sam uzeo u feniksu VR201x za 4.499.00kn, bila akcija i to samo zato jer ima 2g garancije spram Acera.
Svi Ovi Msi modeli imaju 8 ćelija baterije i drže 4h surfa, 3,5h ako se gledaju filmovi.
Za Acera neznam...

To je ono kako za sada stvari stoje na našem tržištu, a 6 ćelija baterija za AAO i winda za sada NEMA na našem tršištu i stići će tko zna kada...
Dotle će stići i nove PUME sa isto 8 ćelija baterijom a još manjom potrošnjom pa tako možemo vječno u krug se prepirati.., zbilja nema smisla da se sad toliko pretjerujemo.

Svatko će kupit ono što misli da mu treba i odgovara a što se tiče same usporedbe oko autonomije za sad je 12.1" u prednosti...
Ja zbilja nemam ništa protiv Winda, AAO-a i svih ti prconjaka, da je samo nešto bolja autonomija i da ih ipak nisu baš tako okljaštrili.

Koliko će koštati ta dodatna baterija za Winda ili AAO i onda se već dobrano približavamo cijeni ovog Acera po 4.550,00 kn ....
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 01:00   #27
w!cked
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb, Zapruđe
Postovi: 48
@stuc: Meni nije jasno samo to što ti stalno pričaš o mogućnostima koje netbook nema, ali ne bi bilo na odmet imat. Evo, uzmimo npr. optiku, ovi s < 10" nemaju romove, ali ja upravo to i tražim. Stvarno na njemu ne trebam ništa pržit, a prebacivat ionako mogu sa stickom/BT-om. Stvar je u tome da kad bi bacao te "nije na odmet imati" stvari, cijena samo raste, a ona je jedna od ključnih stvari netbooka.
w!cked je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 04:47   #28
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Gledaj, to ne bi trebalo tako biti...
Ovi netbookovi troše slično struje kao i veća 12" bratija, a to je loše, trebali bi trošiti barem 2-3x manje.
Po kojoj racunici bi trebali trositi 2-3x manje. A covjek ti je vec odgovorio da to dobivas stavljanjem 6cell baterije.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ne, nisam.
Uopće ne kužiš poantu takvih laptopa - zašto ih ne iskoristiti kao blu-ray/hd player i prištekati na lcd/plazmu za gledanje HD-a?
Zato jer za to NE SLUZE i NISU NAMIJENJENI. Pazi sad igru rijeci. Prijenosno racunalo. (ponovit cu opet) Prijenosno. Ako hoces gledati bluray, nabavi si linijski player, playstation ili napravi HTPC.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ti uređaji imaju samo 2 namjene - badanje po wordu i kvazi-surfanje, s smartphoneom dobiješ to + foto/video + mobitel + media player.
Jel ti koristis mail ikada? Probaj se kretati kroz XY broj filtera za mailove, odgovaraj na hrpu mailova etc. sa smartphoneom koji nema ni qwerty. A reci mi mobitel koji ima vise video mogucnosti od netbooka, makar i 7incha Asusa. Da li ti gledas HD na ekranu moba?

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Pa recimo jedan takav uređaj koji košta 2-3k kn zamjenjuje netbook po više-manje svemu i mobitel također, tako da je u biti isplativiji.
Moj bicikl je bolji od tvog motora.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Za mail je SP sasvim dovoljan.
U 2 godine sam procitao 35871 mailova i napisao njih 2764. Prilikom svakodnevnog rada trosis vrijeme prilikom pregledavanja excel tablica, prilagodbom ppt. prezentacija, feedbackiranjem ljudi i njihovih radova etc. Proveo sam 3.5 mjeseca van zemlje u godinu dana sa svojim 15.4 2.9 kila teskim HPom. Gadi mi ga se otvarati i paliti osim ako ne moram i cekam prve novce da si copim neki netbook. Neznam ako si ikada putovao negdje avionom, ali imas recimo jednu lijepu stvar koja se zove maks. kilaza. Ma, uzmi i najskuplji SP na trzistu. Njegova svrha nije da bude glavni uredjaj , nego komplementarni uredjaj.

I koliko mislis da bi drzala baterija na tom SP-u? A jos budi pametan i uvecaj vrijeme potrebno da nesto napravis na SPu naspram netbooku.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Da, ima Dellov netbook koji se grije solidno i kad ništa ne radi, no nema ga za kupiti u nas.

Nitko ne polazi od krive ideje, samo kažemo kako takav uređaj nema smisla kad se za 1-1.5k kn više može dobit "pravi" laptop usporedive veličine (12") koji može puno više od Netbooka te ima bolju bateriju.
A ja za tu razliku u novcima napravim prijenosno cudo od tog netbooka. A uostalom. Zasto bi ja potrosio jos u nekim slucajevima cak 50% vise para? I sta ce meni 12 incha. Pa da hocu 12 incha kupio bi 12 incha laptop.


Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Baci oko na www.gametrailers.com i pogledaj game video u full screenu i hd kvaliteti pa reci da li ti trza, ili neka zahtjevnija flash/java stranica, ili high-bitrate playback (na plazmu/lcd), ili slušanje flac muzike + browsanje ili neki rad u PS-u.
HD kvaliteti Koliko kosta laptop sposoban za HD playback sa HD ready ekranom? Znas koliko? Minimalno razlika u cijeni izmedju netbooka i monitora. I kakvu ima matricu taj ekran od laptopa?
  Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 10:59   #29
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Po kojoj racunici bi trebali trositi 2-3x manje. A covjek ti je vec odgovorio da to dobivas stavljanjem 6cell baterije.
Zato jer su toliko slabiji od normalnog laptopa, imaju SSD i manje ekrane, no opet imaju chipset koji troši više od modernih centrino platformi.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Zato jer za to NE SLUZE i NISU NAMIJENJENI. Pazi sad igru rijeci. Prijenosno racunalo. (ponovit cu opet) Prijenosno. Ako hoces gledati bluray, nabavi si linijski player, playstation ili napravi HTPC.
Niti normalni laptopi nisu namjenjeni za to, kao što niti MTB nije namjenjen za nosit spizu iz dućana, a to ljudi rade, pa opet funkcionira.
Ovi netbookovi su maksimalno ograničeni u pogledu iskoristivosti van okvira internet+office.


Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Jel ti koristis mail ikada? Probaj se kretati kroz XY broj filtera za mailove, odgovaraj na hrpu mailova etc. sa smartphoneom koji nema ni qwerty. A reci mi mobitel koji ima vise video mogucnosti od netbooka, makar i 7incha Asusa. Da li ti gledas HD na ekranu moba?
Poslovni ljudi ionako neće kupiti takvo računalo i neće štediti svaku kunu, njima će kupit firma. Takvo računalo kupuju studenti koji nemaju za išta bolje i šminkeri kojima je Macbook Air preskup


Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
U 2 godine sam procitao 35871 mailova i napisao njih 2764. Prilikom svakodnevnog rada trosis vrijeme prilikom pregledavanja excel tablica, prilagodbom ppt. prezentacija, feedbackiranjem ljudi i njihovih radova etc. Proveo sam 3.5 mjeseca van zemlje u godinu dana sa svojim 15.4 2.9 kila teskim HPom. Gadi mi ga se otvarati i paliti osim ako ne moram i cekam prve novce da si copim neki netbook. Neznam ako si ikada putovao negdje avionom, ali imas recimo jednu lijepu stvar koja se zove maks. kilaza. Ma, uzmi i najskuplji SP na trzistu. Njegova svrha nije da bude glavni uredjaj , nego komplementarni uredjaj.
I onda 2-2.5h radiš kao poslovni subjekt i odjednom... baterija ode gecrkt.. zakon.
Ako si poslovni čovjek i treba ti visoko mobilan "ured za van" (T-com ftw), onda uzmeš neki pošteni laptop tipa 12" IMB/HP/Dell poslovnu liniju kojima baterija traje 8h i miran si.


Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
I koliko mislis da bi drzala baterija na tom SP-u? A jos budi pametan i uvecaj vrijeme potrebno da nesto napravis na SPu naspram netbooku.
S obzirom da je SP daleko manji i da ne riskiraš krađu, oštećenje, proljevanje pića, a nudi skroz ok i rudimentarne mogućnosti maila nabrzinu to je sasvim dostatno za veliku većinu korespodencije.
Nije vrag da ćeš netbook teglit kao i mobitel bilo gdje di ideš?

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A ja za tu razliku u novcima napravim prijenosno cudo od tog netbooka. A uostalom. Zasto bi ja potrosio jos u nekim slucajevima cak 50% vise para? I sta ce meni 12 incha. Pa da hocu 12 incha kupio bi 12 incha laptop.
Ako si poslovni korisnik kojemu je to računalo alat za zaradu, mislim da ti neeć biti problem potrošiti koju tisuću više za nešto robusnije, pouzdanije, polivalentinje i računalo s boljom ergonomijom.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 11:07   #30
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova

Poslovni ljudi ionako neće kupiti takvo računalo i neće štediti svaku kunu, njima će kupit firma. Takvo računalo kupuju studenti koji nemaju za išta bolje i šminkeri kojima je Macbook Air preskup
ne nego studenti kojima je takva stvar najpraktičnija za ponit na fax
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na