Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2006., 20:59   #1
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Arrow Sve o BitTorrentu (i kojecem drugom)



Buduci da je dosta forumasa izrazilo zelju za jednim finim tutorialom o ovoj tehnologiji,
dao sam si malo truda i pokusao sve na "by-the-book" nacin objasniti. nije nesto uber,
ali nadam se da ce zadovoljiti potrebe onih koji se nisu nikada susreli s BitTorrentom.



Kijenti

Osobno koristim Utorrent, no dosta ljudi cijeni
i Azureus. Moji primjeri ce biti na Utorrent-u
no ako sve shvatite, klijent ce biti najmanji problem. Izbor koji prepustam vama.

O samoj tehnologiji

Torrent ili BitTorrent je vrsta Peer2Peer protokola. Izmislio ju je doticni programer Bram Cohen.
Tehnologija je trenutno u vlasnistvu "BitTorrent Inc.". Ono sto je posebno u ovom
P2P protokolu je to sto se peerevi "okupljaju" oko tzv. "trackera". Tracker skuplja
informacije o spojenim peerovima te u odredenom intervalu (najcesce 30 minuta) radi
"announce" odnosno dodaje nove peerove u "Swarm". Ukoliko se vi sa svojim klijentom
nalazite u "Swarmu", to znaci da je sada vas klijent u mogucnosti preuzimati potrebne
pakete od peerova koji ih vec imaju, te pruzati pakete peerovima koji ih traze.
Ono sto je najbolje u cijeloj stvari je to sto u principu svi skidaju od svih. Znaci
peer se spaja na bilo kojeg peera koji ima nesto sto on nema. Tehnicki bi to znacilo
da kad 1 peer koji ima sve pakete (100%) jednom posalje SVE, nebitno kome, iako nitko jos
nije skinuo sam sve, u konacnici hoce. Upravo zato jer svi paketi JESU poslani SVIMA.

U praksi je to rijetko tako. Nemojte se zavaravati. Jos nisam dozivio kompletirani
torrent sa 0 seedera u trenutku zavrsetka. Zasto? Zato jer vise nego cesto peereva ima
jako, jako puno. Dok vas klijent nade onog koji ima taj zadnji paket od npr. 256KB,
i dakako uspije se spojiti na istog, vec cete 30 puta nabaviti stvar koju skidate
na drugi nacin.

Sve se na kraju svodi na, dakako, bandwidth i brzinu. BitTorrent omogucuje download
bez servera (koji kostaju)i bez navale na download necega (sto ce smanjiti svima
brzinu). Svi posluzuju i svi uzimaju.

Više o svemu tome na stranicama mojih izvora:
http://wikipedia.org/
http://www.bittorrent.com/

Postavke mrezne opreme

Opis koji cu dati za postavke je hardware-u i software-u koji koristim.
Za sve ostalo cu dati referentne linkove. Ono sto ja koristim je:

Windows XP SP2
Windows firewall
D-Link 604 router


- Windows Firewall

Start => Settings => Control Panel => Windows Firewall => On

Kartica Exceptions => Add port

Odaberite jedan broj izmedu ~5000 i ~65000. Po mogucnosti veci od 45000 jer ove ispod
toga neki trackeri imaju na ban listi. Takoder preporucam odabir broja koji mozete
zapamtiti. Dajte portu ime i vrijednost brojem koji ste odabrali, odaberite TCP i "Ok".

Ovako nekako to izgleda:



Nakon toga idemo u router. Otvaramo bilo koji folder i u adress bar upisujem:

http://192.168.0.1

Ovo je prvi primjer razlike. Nekim routerima se pristupa ovako, nekim sa 192.168.1.1
nekima sa 1.0, nekima sa 1.100... ima puno varijacija. najlaksi nacin da to otkrijete
je da odete: Start => run => cmd => ipconfig -all => Default Gateway pod Local Area Connection:



i idemo dalje. ponavljam, ovo mozda nije identicno kao na vasem uredaju, ali
je veoma slicno buduci da sve to funkcionira na vrlo slicnom principu.



znaci usli smo u routerov operativni sustav. Odabiremo DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol)
i krecemo kreirati. Dakle u postavkama nase lokalne konekcije je mreznoj kartici
receno da automatski primi IP adresu i DNS servere. Kada upalimo racunalo, slucajnim
odabirom nam se dodjeljuje neka IP adresa. Da bismo ispravno usmjerili podatke na
svoje racunalo, ovime cemo reci routeru da nasem racunalu automatski dodjeli neku
IP adresu.



1.
dakle odabirem "DHCP serverenabled".
Starting IP address je IP koji ce zauzimati router. To je onaj gateway ako se sjecate.
ending IP address je krajnja IP adresa. Dakle u tom razmaku ce router dojeljivati
slucajne IP-e racunalima kojima nije dodjeljena staticna lokalna adresa.
Lease time stavljamo na maksimum. U mom slucaju 1 tjedan.

2.
Sada kada je DHCP Server ukljucen (nije jos ali ce biti kad kliknemo Apply) mozemo
postaviti staticni DHCP za svoje racunalo.
U polje Name upisite sto god zelite, pod IP address jednu u rasponu IP adresa koji
ste oznacili gore. MAC adresu mozete opet saznati putem cmd-a:
start => run => cmd => ipconfig -all
"Physical address" je ono sto trazite.
Laksi nacin je iz padajuceg izbornika odabrati svoje racunalo (koje ce se pojaviti
svojim imenom ["Computer name"]) i kliknuti gumb "Clone". MAC adresa ce se sama upisati
u za to predvidena polja.
Kliknite "Apply" i vas router ce se resetirati. Sada vase racunalo ima staticnu IP
adresu u lokalnoj mrezi.

Idemo sada otvoriti port.




Dakle odabiremo "Enabled". Pod ime stavljamo sto god zelimo. "Private IP" mora biti
jednak onom koji ste dodjelili svom racunalu. Novi routeri imaju ovdje oslobodeno
upisivanje bilo kojeg IP-a, samim time cak i DNS-a. To otvara druge mogucnosti za
remote access no, ne skrecimo s teme.
Protocol je TCP. Neki ce reci stavi oboje (i UDP). Nista lose ako napravite tako,
nikakvo dobro ako ne napravite tako. rijetki trackeri omogucuju odabir TCP ili UDP.
(jedini za koji ja znam je demanoid).
pod "Private port" stavite port za koji ste se na pocetku odlucili u Windows Firewallu.
Public port je isti. Schedule - always.
Kliknite na "Apply" i - cestitam! Upravo ste otvorili port za svoje racunalo. Port
koji ce za to racunalo uvijek i biti otvoren.

Kao sto sam vec rekao, previse je routera na trzistu da bi se davao opis za svaki.
Sve je to vise-manje slicno. OS malo uglancan tamo, bolji ovdje, vise mogucnosti ondje.
No sve se svodi na isto tako da sa minimalnim logickim zakljucivanjem koristeci ovaj
tutorial mozete za istu stvar podesiti bilo koji router.
Dakako, ukoliko imate problema, ili vam se jednostavno neda razmisljati, uvijek mozete
posjetiti interesantnu stranicu na kojoj je sve jos detaljnije objasnjeno nego ovdje.
Samo odaberite svoj uredaj i to je to.
http://www.portforward.com/english/r...outerindex.htm
sto se tice ostalih, pravih Firewalla - nebih znao. nemam apsolutno nikakvu potrebu
koristiti jedan tako da niti znam gdje se pomoc moze naci niti kako vam ju pruziti.
redovito ciscenje racunala odabranim programima mi odrzava racunalo iznimno zdravim
i kvalitetnim za rad vec dugo dugo godina tako da odgovorno preporucam svakom privatnom
korisniku da se okani ikakvih firewalla koji papaju memoriju i upozoravaju na stvari
koje ce se ionako rjesiti kasnije tog dana, ili rano iduceg.

p.s. vidim da su sad izbacili aplikaciju koja automatski podesava router. nisam probao
ali iskreno, nebih preporucio. malo posla je ok za priustit ako za to dobijete to da
znate kaj ste napravili.

Zadnje izmijenjeno od: mat. 14.12.2006. u 21:11.
mat je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 21:05   #2
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Postavke klijenta



Nakon ovog, pretpostavljam mnogima dosadnog djela, krecemo na zanimljiviji. Postaviti
cemo klijent utorrent kako spada za maksimalnu iskoristivost istog. Ako jos niste, skinite
program sa sluzbene stranice www.utorrent.com . Osobno sam protivnik svake nepotrebne
instalacije, pa upravo zato i preporucam "standalone". no to je dakako, vas izbor.
Mozete ako hocete skinuti 1.6.1 beta ili 1.6. Svejedno. 1.6.1 nudi WebGUI odnosno
kontrolu Utorrenta sa udaljenog mjesta. Reci cu pokoju o tome kasnije. Za sad skinite
samo 1.6...

Otvorite program i maksimizirajte ga. Sa lijeve strane vidjeti cemo predodrene grupe
raznih torrenta. Dakle postoje dakako aktivni i neaktivni. oni koji su gotovi, i oni koji
se jos skidaju. te svi.
Desno cete vidjeti prostor sa popisom torrenta iz grupe koja je odabrana. Mozete i sami
raditi svoje grupe. Utorrent ih zove "Labels". Sa takvim stvarima cu vas pustiti da se sami
zafrkavate. Ajmo sada podesiti program. Kliknite na zupcanik gore ili na
"Options = Prefernces".





Dakle ovdje mozemo birati prije svega jezik sucelja. Neznam postoji li Hrvatski. Nebitno.

"Check for updates automatically" - inace mi je iskljuceno no nedavno sam skinuo 1.6.1 beta
pa je po default postavkama opet ukljuceno. sve u svemu nema potrebe
Preporucam potvrdu prije brisanja torrenta jer se zna desiti da krivi selektirate...
ovo su uglavnom postavke koje si sami birate. nema velike mudrosti... idemo dalje



"New downloads" - torrenti koji nisu zavrsili, "Completed downloads" - oni koji jesu .
Meni je isti direktorij za oboje. Samo ako bas hocete stediti neki disk od stalnog
pisanja i pokusati natjerati utorrent da vam sam sortira sve (sto je nemoguce ako
kao ja imate 24/7/31/365 u potpunosti koristen downlink, a nemate disk od barem TB.
a sto je najgore, ni to nebi bilo dosta da sve ide na jedan disk..).
ostalo je opet po vlastitom ukusu. jedino nebih preporucio da stavite ".!ut" za
nedovrsene jer... pa u principu nema nikakvog smisla. cemu?...



Ovdje cemo opet upisati isti port koji smo vec otvorili na svim mogucim mjestima.
Obavezno maknuti "Randomize port each time utorrent starts". eventualno ako ne koristite
nikakav router, mozete to ostaviti. no ne garantiram da vam sam ISP ne blokira neke
portove...
ostalo kao kod mene, odnosno prema zelji. ukoliko koristite adsl nije lose limitirati
uplink. pogotovo ako nemate flat. ne samo da ce vam usporavati downlink vec ce i nabijati
promet. 95% torrenta koje ja skidam su sa privatnih trackera tako da mi je u interesu
sto vise uploadati... vise o tome kasnije...



E sad ovdje ce mnogi reci: "Krivo. nesmije biti tako." e pa pricajte sto hocete. meni
je ovako najbolje od svih kombinacija koje sam probao. jednostavna logika: sto vise
konekcija, peerova i upload slotova, to ce mi se vise iskoristavati kapacitet uploada,
odnosno downloada. gumbic za dodatne upload slotove u ovom slucaju nema nikakvog smisla.
ako hocete da sve ide sto finije, preporucam da stavite kao ja, odnosno ostavite na default.



vas izbor. stavite kako hocete. "ratio" je omjer poslanih i primljenih podataka.
ratio = total upload/ total download.
na taj nacin se odrzavaju privatni trackeri. ratio nesmije biti ispod npr. 0,5...

Zadnje izmijenjeno od: mat. 15.12.2006. u 00:27.
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2006., 21:05   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105



ovo su neke zgodne opcije. kao sto vidite ja ih ne koristim ali eto, ako hocete, mozete.
inace, ako nista ne podesite svi torrenti koje otvorite utorrentom se spremaju u:
%systemroot%\Documents and Settings\Matija\Application Data\uTorrent







ja ovdje nista ne diram. mozete se igrati. ja jesam nekoc davno. no nema potrebe.



ovdje postavljate kontrolu preko weba. dali je ukljucena, koji su user i pass i dali
ce se za to koristiti neki drugi port, na stranu onaj kojeg ste podesili utorrentu.
ovaj dio nije prisutan u nijednoj drugoj verziji utorrenta osim 1.6.1 beta. detaljne
informacije za koristenje WebUI potrazite na stranici...


Cestitam, postavili ste klijent!!! Sada sve sto nam preostaje je pokrenuti neki torrent.



Pokretanje torrenta

Dakle nakon sto ste nasli svoj torrent koji zelite skinuti, uvijek preporucam koristenje
vise trackera. od viska glava ne boli. ovako to nekako izgleda kad ja skidam...
sto se tice stranica za pretrazivanje, tu cete se morati sami snaci



kad smo dakle skupili sve trackere => skinuli torrente sa njihovih stranica, fino ih
otvorimo u Utorrentu. to mozemo napraviti duplim klikom na torrent file, drag&drop
sistemom ili klikanjem na "add torrent" u Utorrentu. u svakom slucaju ih otvorimo sve odjednom.
otvaranje prvog torrenta:



kliknemo na ok i.... download pocinje. kliknite na torrent i dolje cete dobiti
podosta korisnih informacija o njemu...




To je vise-manje to!
Ako je ostala koja rupa, popuniti cu ih kasnije. znam da sam za nekoliko stvari
rekao "o tome cu kasnije". e pa i hocu. sad idem popit kavu...

Zadnje izmijenjeno od: mat. 14.12.2006. u 21:21.
mat je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 21:06   #4
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
STICKY!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 21:09   #5
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
STICKY!
POTPIS!
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 21:12   #6
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Svaka čast na trudu, odlično napisano za sticky
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 21:20   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Odlično, samo skloni hint. Nema potreba za njim.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 22:11   #8
McZantex
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 115
Citiraj:
...E sad ovdje ce mnogi reci: "Krivo. nesmije biti tako." e pa pricajte sto hocete...
Može neko reć koje su poostavke stavljene na ovoj slici i iznad je i ispod nje jer ja ih ne vidim, ne radi ni link na njih.

Edit: sad ih vidim.

Inače tnx, super tut.: goood :

Zadnje izmijenjeno od: McZantex. 15.12.2006. u 16:09.
McZantex je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 23:37   #9
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Eto jos jedno pitanje. Noobovsko naravno. Imam SP1 . Kako da dodjem do firewall postavki??
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2006., 00:29   #10
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
nema ga u SP1. u tom slucaju zaboravi na taj dio
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2006., 02:31   #11
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
@mat svaka čast za ovo što si složio.
Samo jedan mali dio koji mislim da bi trebao izmijeniti. .!ut ekstenzija dobro dođe, pogotovo ako imaš isti folder za incomplete i complete torrente. Ovak zamisli da ti misliš da se pjesma skinula ili film i ti sad to imas otvorenu u nekom playeru i dok je taj fajl otvoren utorrent nemože snimiti neki novi dio što je skinuo. I automatski ti izbaci error i prestane skidati taj fajl. tada trebaš pritisnuti ponovno start je neće sam nastaviti, a ako ni tako neće moraš stisnuti force recheck.
Tako da je ovo i više nego korisno ako imaš iste foldere za in/complete
raf je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2006., 18:49   #12
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
istina. ali opet, u hrvatskoj se niti ne mogu uzeti tako brze veze kojima bi ljudi skidali tako puno odjednom da ne mogu pratiti. ja ti to rjesavam u utorrentu. u listi fajlova sortitram po postotku skinutog i onda znam sto je gotovo, sto nije.
a VLC ce ti uvijek pustiti i 10% skinutog filma/mp3-a. testirano
mat je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2006., 19:47   #13
Grunf st
profesionalni pijanac
 
Grunf st's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 78
svaka čast na trudu i slikama : goood :

OT: imam problem s utorrentom
neki dobro seedan torrent utorrent maksimalno skida 30 kb/s, isti taj torrent bittornado skida 105 kb/s
__________________

Barton 3000+ @ 2.2ghz @1.625v
Soltek sl-75-frn2-rl golden edition
2x256 ddr samsung
cod2 vrti: ati radeon 9800 @ 380/650 + AC silencer rev 2
jedino šta vrijedi: samsung 971p )

Grunf st je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2006., 20:33   #14
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Možda ti bittornado koristi drugi port
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2006., 20:44   #15
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Kod nekih fileova koji u imenu imaju "nedopustene znakove" (?/: itd.) Bitcomet javlja gresku, sto je i logicno. Kako rijesiti taj problemcic?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2006., 01:00   #16
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
hm pa neznam kako je opce moguce staviti "?" u naziv nekog fajla.
i greska se vjerojatno ne moze rjesiti.

@grunf - vjerojatno je stvar u portu kako Matth€w kaze. stavi isti port pa opet probaj...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2006., 18:15   #17
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
a jel je (ikako) moguće objasnit par stvari koje me zanimaju
što su to točno privatni trackeri ? na koji način rade "Invitation" (dobiš neki kod i onda...???) na neke torrente sitove...ne kužim to previše pa ak bi mi neko mogel to objasnit oko tih privatnih trackera...tnx.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2006., 18:29   #18
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor phissen Pregled postova
a jel je (ikako) moguće objasnit par stvari koje me zanimaju
što su to točno privatni trackeri ? na koji način rade "Invitation" (dobiš neki kod i onda...???) na neke torrente sitove...ne kužim to previše pa ak bi mi neko mogel to objasnit oko tih privatnih trackera...tnx.
Kod public trackera nije potrebna registracija na site, dok je god privatnih neophodna. Registracijom stvaras svoj account, na kojem ti se racuna upload i download. Bitan je upload/download omjer, razlicite stranice imaju razlicite zahtjeve sto se tice tog omjera...
Neke privat stranice imaju taj sistem pozivnica (invitations) gdje clanovi mogu pozivati neclanove da se pridruze. Fora je sto se na odredjene siteove ne mozes
registrirati ukoliko ne dobijes pozivnicu (a na neke cak niti tako)
morph je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2006., 19:03   #19
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
aha : lol2 :

ajd vjerojatno sam skužil...tnx.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2006., 20:16   #20
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Zasto nisi postavio outgoing protocol encryption na enabled ?
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 11:46   #21
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
Postavke klijenta


E sad ovdje ce mnogi reci: "Krivo. nesmije biti tako." e pa pricajte sto hocete. meni
je ovako najbolje od svih kombinacija koje sam probao. jednostavna logika: sto vise
konekcija, peerova i upload slotova, to ce mi se vise iskoristavati kapacitet uploada,
odnosno downloada. gumbic za dodatne upload slotove u ovom slucaju nema nikakvog smisla.
itekako ima smisla na brzim vezama!!

protocol encryption treba staviti na enabled (cak i na forced, ako ste iza nekih vrlo "ljutih" firewall-a)
iz jednostavnog razloga, sto je onda sav bittorrent payload kriptiran u SSL (sa HTTPS headerom) tako da NITI JEDAN p2p filter, firewall itd. nece blokirati takve pakete! eventualno po portu, ali nikako nemoze po L7 filteru!

sve ostavite na default, ovo upisivanje vrijednosti 1000 za max connection i connection per torrent je totalni nonsense! ono sto zbilja donosi ubrzanje je

net.max_halfopen: 50 (max 80, za dsl)

nemam vremena da pisem o cemu se tocno radi ovdje, recimo da su to otvorene "poluveze" do torrenta, cekajuci "punu vezu" (uz koju ostvarujete i punu brzinu)

Citiraj:
If you use Windows XP SP2, patch tcpip.sys with LvlLord’s Event ID 4226 Patcher to get better performance.

DO NOT CHANGE THIS OPTION unless you have Windows XP SP2 and have patched tcpip.sys.
buduci da XP SP2 ima limitiran broj outgoing connection-a, potrebno je "hackirati" tcpip.sys - povecati broj maximum outgoing connectiona

u suprotnom cete u admin konzoli (log) vidjeti errore poput 4226 i slicno...
mat, tvoj trud oko tutoriala je pohvalan, ali nemozes staviti max outgoing connections 1000, kada dsl sigurno to nije u stanju progurati, sreca imas router koji vjerovatno ima limit u broju odlaznih connectiona pa on reducira takve softwareske nebuloze

dobar tutorial se nalazi tu:
http://www.johntp.com/2006/04/19/how...s-of-utorrent/

na asihronim vezama bitno je ne preopteretiti upload, treba postaviti otprilike 80% realne brzine uploada (speedtest.net - testirajte svoj realni dl/ul)
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 21:46   #22
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Da li netko može pojasniti zbog čega dolazi do Failure: Invalid passkey! Re-download the .torrent from http://www.tralalala.com
Nakon brisanja torrenta i reset paskeya uzimam novi torrent i napravim Force Re-Chek. Sve prođe super, pokrenem torent i dobijem ovu poruku: Tracker sending invalid data:
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/local/apache_1.3.34/htdocs/tb/announce..

Kod ovih grešaka dolazi do usporenja i ne dobivam seed bonus iako vidim da imam upload

Edit:
Svašta. Tralalala.com postoji
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 22:02   #23
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor mat Pregled postova

Kako narediti da kad mi ratio dođe do 2 da ugasi torrent, znači prestane seedati? Ja sam u polje "Ratio is: <=" upisao 200% i u donju opciju "Limit the upload rate to:" stavio 0, i to nešljaka, redovito pređe 2.0 ratio.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 13:06   #24
ZRx
Registered User
 
ZRx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Wela Luka
Postovi: 14
Angry

: bonker :
ima li iko problema s qtorrentom ...tipa da nece da skida nista download stoji 0kbs i ne mice a do prije koji dan swe je islo ko po loju!!!
spajam se preko t com!!!!
nemogu iskoristit flatrate .....aaaaa: finger :
pokusao sam i owe konfiguracije ali ne pomaze
jedino se upload na jednemu filu pojawio!!!
help
thx
__________________
:::Re5PeCT:::
------------------
inFORMation
wantz 2 BE
FREE!
------------------
nx9015,mx610,WD 200gb ext.hdd,sony v-1
ZRx je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 13:16   #25
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
@ZRx
Jel si mislio možda na uTorrent?
Ako jesi uključi u postavci BitTorrent Protocol Encryption jer je ovih dana T-Com prčkao po mreži.
Nisi jedini koji je imao problema.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 13:28   #26
ZRx
Registered User
 
ZRx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Wela Luka
Postovi: 14
ebemu tcomowe zaposlenice....samo one boje!
out going protocol enc. ?????
hm....jednu pet sekundi je skida sa 0.5kbs i opet staooooo !!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
wrati te mi pareeeee!
:-(
__________________
:::Re5PeCT:::
------------------
inFORMation
wantz 2 BE
FREE!
------------------
nx9015,mx610,WD 200gb ext.hdd,sony v-1
ZRx je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 13:49   #27
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Meni radi bez greške.
uTorrent
Download: 58.6 kb/s
Upload: 14.1 Kb/s
FlashGet
Download: 41.2 kb/s
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 14:15   #28
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ne bi htio da me se krivo shvati, pročitao sam cijeli matov post i napravljen je izuzetno kvalitetno.
No međutim, ja s druge strane, skinem Azureus, instaliram ga, s trakera skinem link i dignem ga Azureusom. Jedino što trebam je da kod prvog startanja Azureusa dam port i tu postavim neki bezvezni koji se također može mijenjat.
Download krene, ja molim Boga da seeder ne uteče prije nego skinem, kad skine, ostavim još dok ima leechera i to je to.

Sve ove puste postavke gore apsolutno ne koristim. nemam potrebe. Istina, u Azureusu se može namjestiti mali milijun stvari, od kojih ja sebi podesim neke, iako će radit i bez toga.

Nisam kasnije čitao ostale postove, pa nisam siguran da li je objašnjen i pojam "ratio", što je u biti ovisnost downloadanog u odnosu na uploadano na određenom trakeru.
Naime, svaki traker dopušta određeni ratio manji od 1 (DL/UL), dok ne banira usera. Dakle, ako želite egzistirati na određenom trakeru, ne ograničavajte upload, da se ne desi da ratio puno padne, pa ćete bit banirani.
Isto tako, ako dosta uploadate, pa ste "podijelili" više nego ste "skinuli", ratio će bit veći od 1, a time najčešće dobivate mogućnost skidanja više stvari s određenog trakera, isto kao i mogućnost da download krene odmah. U protivnom, dok ste još "mlad" user na trakeru, zna se postavit ograničenje od 48 ili 24 sata prije nego počnete skidat to što želite.
E, tu dolazi do nezgodne situacije, jer za tih 48 sati većina ljudi će skinuti to što želite i vi, pa kasnije nećete imat nikom za podijelit, nego ćete samo skinit, a onda nećete moć nabildat ratio i eto nezgode. Postoje načini kako se to riješava, ali ne bi u detalje o tome ovdje, jer bi moga zać u škakljive teme, pa će mi Tor postavit ratio na forumu na nulu.
Samo mali hint: dok ste "mladi" i ratio vam je još nezavidan, skinite neki manji torent koji vas možda ne zanima, ali će bit dosta dugo interesantan širem krugu korisnika, pa ćete tako najlakše nabit ratio.

Ako koga još zanima šta, neka pita.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 17:45   #29
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Rivi Pregled postova
Nisam kasnije čitao ostale postove, pa nisam siguran da li je objašnjen i pojam "ratio", što je u biti ovisnost downloadanog u odnosu na uploadano na određenom trakeru.
Naime, svaki traker dopušta određeni ratio manji od 1 (DL/UL), dok ne banira usera. Dakle, ako želite egzistirati na određenom trakeru, ne ograničavajte upload, da se ne desi da ratio puno padne, pa ćete bit banirani.
Isto tako, ako dosta uploadate, pa ste "podijelili" više nego ste "skinuli", ratio će bit veći od 1, a time najčešće dobivate mogućnost skidanja više stvari s određenog trakera, isto kao i mogućnost da download krene odmah. U protivnom, dok ste još "mlad" user na trakeru, zna se postavit ograničenje od 48 ili 24 sata prije nego počnete skidat to što želite.
E, tu dolazi do nezgodne situacije, jer za tih 48 sati većina ljudi će skinuti to što želite i vi, pa kasnije nećete imat nikom za podijelit, nego ćete samo skinit, a onda nećete moć nabildat ratio i eto nezgode. Postoje načini kako se to riješava, ali ne bi u detalje o tome ovdje, jer bi moga zać u škakljive teme, pa će mi Tor postavit ratio na forumu na nulu.
Samo mali hint: dok ste "mladi" i ratio vam je još nezavidan, skinite neki manji torent koji vas možda ne zanima, ali će bit dosta dugo interesantan širem krugu korisnika, pa ćete tako najlakše nabit ratio.

Ako koga još zanima šta, neka pita.
Samo si mogao napomenuti da se taj dio sa ratiom, baniranjem, itd.. odnosi na privatne, a ne na public trackere...
morph je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 18:05   #30
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Pa kako da mi ratio bude preko 0,5 kada mi je download 200kb, a upload 20kb. Nema teoretske šanse...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na