Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2023., 08:21   #2311
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Pala mi je brzina sa 10-11 Mbps na 7-8 Mbps i nikako već tjedan dana dobiti natrag ove "više" brzine (Iskon).
Instalacije doma su ok.
Stavljen novi router (Innbox v80), ali isto je i snjim kao i sa starim Zyxelom jedino sto ovom Innboxu treba abnormalno dugo vremena da se spoji na internet.
Jedna od ideja je da me prebace na VDSL.
Prema DSL kalkulatoru udaljen sam od centrale cca 1800 metara.
Ima li koji fttc ormar bliže to ne znam.

Ovo je sadašnje stanje:



Zadnje izmijenjeno od: tintin. 01.09.2023. u 08:27.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 09:34   #2312
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Pala mi je brzina sa 10-11 Mbps na 7-8 Mbps i nikako već tjedan dana dobiti natrag ove "više" brzine (Iskon).
Instalacije doma su ok.
Stavljen novi router (Innbox v80), ali isto je i snjim kao i sa starim Zyxelom jedino sto ovom Innboxu treba abnormalno dugo vremena da se spoji na internet.
Jedna od ideja je da me prebace na VDSL.
Prema DSL kalkulatoru udaljen sam od centrale cca 1800 metara.
Ima li koji fttc ormar bliže to ne znam.

Ovo je sadašnje stanje:





Ovo je moja trenutna situacija na točno dva kilometara udaljenosti od centrale, a imam VDSL tehnologiju.
https://www.speedtest.net/result/15193209223


Nazovi SZK i traži da te prebace na VDSL, moglo bi riješiti problem. Kod mene su instalacije bile problem, godinama sam mislio da mi je maksimum 22/4.70


Navodno mogu dobiti još 1-2 mbita, tako je rekao tehničar, ako promijenim UTP kabel koji ide od mog stana do potkrovlja (živim u kući).. Ali to je već puno bušenja i rovanja, moram vidjeti
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 11:07   #2313
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Bio sad tehničar i moli za strpljenje još par dana.
Problem je negdje na kablu od centrale prema meni.
Na nekom stup je izmjerio nekakve velike smetnje
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 11:15   #2314
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Ja sam udaljen oko 1 km od centrale imam 30/4 mbita VDSL. Do nedavno sam bio na telemachu download bi mi se stalno zakucavao na nulu. 6mjeseci se borio sa njima i HTovim tehničarima, mijenjali ruter 3 puta i ništa. Prešao na HT parica ista ali me prestekali u centrali brzina je ista, upload cak nešto manji ali za sad sve radi bez greške. Nema registriranih errora u ruter kao prije. Dobio sam speedport ruter.
Tualatin je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 11:34   #2315
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Zadnji info je da ne mogu imati ništa bolje brzine, ali za utjehu za najkasnije mjesec-dva idem na optiku.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 08:40   #2316
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Zadnji info je da ne mogu imati ništa bolje brzine, ali za utjehu za najkasnije mjesec-dva idem na optiku.
na kojem si operateru?
si rijesio sta?
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 08:52   #2317
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ja sam ceko 10 godina optiku. Bila je ulica do mene ali samo poslovno. Moglo se i to rijesiti ali mjesecna rata je paprena pa nije bilo smisla. Sada sam na 2.2 gbita 😁. Budes se preporodio koliko je to brzo. Niti najbolji normalni hard diskovi nemogu toliko pisati nekada. Tako nesto preopteretit je prakticki nemoguce u privatne svrhe.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 08:21   #2318
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Pitam jer se identicna situacija pojavila na hrvatskom Telekomu. covjek kod kojeg sigurno vec 10+ god odrzavam racunala, pozalio se kako mu je od 9.mjeseca internet jako spor da radi svega mozda 10-ak dana ok nakon toga pakao.


Dodjem tamo (10.mjesec) izmerim brzinu vidim nekakvih 5mb,da stvar bude bolja prije mozda godinu-dvije uvalili su mu onaj hibridbox jer je covjek na bakaru i cca 2+km od centrale, a do tad imao je 10 megabit paket sigurno dobra 3-4 ugovora I uvijek kad bi mjerio dobio bi onih maksimalnih 10 megabita i 0.64 upload, Kada je taj hibrid dosao download se podigao na nekakvih 20 I upload na 4 iako je signal bio poprilicno los (27) ali eto zbog brzine uploada zadrzao je tu hibrid uslugu i jos su stalno govorili kako sad ima "otvoren profil" odnosno da mu propustaju svu brzinu koliko bakrena linija moze (odnosno da nema limita).


To je bila negdje sredina 10. mjeseca i provjerim na stranici potrosnju hibridboxa i vidim svih 200gb potroseno, udjem u postavke rutera vidim prolaznost nekakvih 17mbit ali internet nece nikako dalje od 5-6. Pokusao sam resetirati ruter,staviti tvornicke postavke na kraju vidim nema druge nego zvati tehnicku podrsku. Nazovem tamo javim sve agnet mi govori kako imali su nekakve poteskoce da je nastao nekakav nestanak struje pa se postavke poremetile ali kao doci ce sve to na svoje kroz nekoliko dana.


proslo mjesec dana ponovo mene taj gospodin zove kao;Opet ista stvar internet radio dobro desetak dana sad opet stuca.dolazim tamo vidim opet ista stvar, pitam jesu ga mozda zvali da li mu kakve informacije kaze nije nitko nista.

Nista hajde ponovo zovi tehnicku podrsku i tu mi se javlja ultimativna Karen s stavom " do podne mrzim cijeli svijet a od podne mrzim sama sebe " objasnim kako sam zvao prosli mjesec i prijavio poteskoce, ali nista se nije popravilo niti sam dobio ikakvu informaciju sto se dogadja, te da je brzina interneta nakon potrosenih 200gb 4G apsurdno mala. Odmah tu krece nekakav bahati ton kako na toj liniji samo moguce 4mb i da nije moguce vise, pitam ja kako sad to odjednom jer godinama je bilo minimalno 10, ona krece lajati na mene "ne moze ne moze ne moze ne moze" ljudi moji bilo je bez problema evo ja trenutno gledam na ruteru prolaznost 17Mbita, i sad ona mene krece ubedjivati "kako je u podne u sred bijela dana mrkli mrak vani" tu i ja vec pocinjem gubit narav, i pitam Kog vraga bi sad covjek trebao nakon sto potrosi tih 200 gigabajta stucati na 5mbit gdje ne mozes gledati ni YouTube kako treba, opet dobijam drzak odgovor "pa neka kupi jos" kazem Zasto bi kupovao kada vi ne zelite dati brzinu koju covek moze imati odnosno koji je imao ili ako ste vec odlucili staviti nekakav limit njemu na telefonsku liniju zasto niste podigli ili skinuli limit sa hibridboxa jer ovako izgleda da su namjerno spustili brzinu samo da bi ljudi kupovali dodatne pakete odnosno gigabajte za hibridbox. Opet ona krece vristati na mene, "kako to su ovi iz prodaje ja nemam s tim nista ja sam tehnicar" i gomilu drugih stvari.. meni dozlogrdilo to sve i kazem joj da makne taj hibridbox koji su podvalili prvobitno i nek vrate stari 10mbit internet odnosno onaj za koji oni tvrde da ima otvoren profil jer je sramotno da u 2024 umjesto da dize brzinu interneta je jos spustate na sramotan nivo, ona vristi kao ne mozete imati vise od 4mbit nakon toga meni je stvarno vise bilo dosta rekoh prevarantska lopovska djubradi i poklopio.



Evo poslije covjek mi izvadi svoje racune i primjetim u 9 mjesecu samo najedanput vidis paket koji je pisao uredno 10 megabita (za kojeg tvrde da ne postoji i nije moguc) je stavljen na 4 znaci bio je taj paket i moguce da je paket sad zasto su oni odlucili njega spustiti ne znam i zasto oni sad tvrde da ta vise brzina nije moguca i ako prolaznost postoji.
Kako sad traziti njih da mi puste jacu vecu brzinu na parici?

__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 10:04   #2319
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
Pitam jer se identicna situacija pojavila na hrvatskom Telekomu. covjek kod kojeg sigurno vec 10+ god odrzavam racunala, pozalio se kako mu je od 9.mjeseca internet jako spor da radi svega mozda 10-ak dana ok nakon toga pakao.


Dodjem tamo (10.mjesec) izmerim brzinu vidim nekakvih 5mb,da stvar bude bolja prije mozda godinu-dvije uvalili su mu onaj hibridbox jer je covjek na bakaru i cca 2+km od centrale, a do tad imao je 10 megabit paket sigurno dobra 3-4 ugovora I uvijek kad bi mjerio dobio bi onih maksimalnih 10 megabita i 0.64 upload, Kada je taj hibrid dosao download se podigao na nekakvih 20 I upload na 4 iako je signal bio poprilicno los (27) ali eto zbog brzine uploada zadrzao je tu hibrid uslugu i jos su stalno govorili kako sad ima "otvoren profil" odnosno da mu propustaju svu brzinu koliko bakrena linija moze (odnosno da nema limita).


To je bila negdje sredina 10. mjeseca i provjerim na stranici potrosnju hibridboxa i vidim svih 200gb potroseno, udjem u postavke rutera vidim prolaznost nekakvih 17mbit ali internet nece nikako dalje od 5-6. Pokusao sam resetirati ruter,staviti tvornicke postavke na kraju vidim nema druge nego zvati tehnicku podrsku. Nazovem tamo javim sve agnet mi govori kako imali su nekakve poteskoce da je nastao nekakav nestanak struje pa se postavke poremetile ali kao doci ce sve to na svoje kroz nekoliko dana.


proslo mjesec dana ponovo mene taj gospodin zove kao;Opet ista stvar internet radio dobro desetak dana sad opet stuca.dolazim tamo vidim opet ista stvar, pitam jesu ga mozda zvali da li mu kakve informacije kaze nije nitko nista.

Nista hajde ponovo zovi tehnicku podrsku i tu mi se javlja ultimativna Karen s stavom " do podne mrzim cijeli svijet a od podne mrzim sama sebe " objasnim kako sam zvao prosli mjesec i prijavio poteskoce, ali nista se nije popravilo niti sam dobio ikakvu informaciju sto se dogadja, te da je brzina interneta nakon potrosenih 200gb 4G apsurdno mala. Odmah tu krece nekakav bahati ton kako na toj liniji samo moguce 4mb i da nije moguce vise, pitam ja kako sad to odjednom jer godinama je bilo minimalno 10, ona krece lajati na mene "ne moze ne moze ne moze ne moze" ljudi moji bilo je bez problema evo ja trenutno gledam na ruteru prolaznost 17Mbita, i sad ona mene krece ubedjivati "kako je u podne u sred bijela dana mrkli mrak vani" tu i ja vec pocinjem gubit narav, i pitam Kog vraga bi sad covjek trebao nakon sto potrosi tih 200 gigabajta stucati na 5mbit gdje ne mozes gledati ni YouTube kako treba, opet dobijam drzak odgovor "pa neka kupi jos" kazem Zasto bi kupovao kada vi ne zelite dati brzinu koju covek moze imati odnosno koji je imao ili ako ste vec odlucili staviti nekakav limit njemu na telefonsku liniju zasto niste podigli ili skinuli limit sa hibridboxa jer ovako izgleda da su namjerno spustili brzinu samo da bi ljudi kupovali dodatne pakete odnosno gigabajte za hibridbox. Opet ona krece vristati na mene, "kako to su ovi iz prodaje ja nemam s tim nista ja sam tehnicar" i gomilu drugih stvari.. meni dozlogrdilo to sve i kazem joj da makne taj hibridbox koji su podvalili prvobitno i nek vrate stari 10mbit internet odnosno onaj za koji oni tvrde da ima otvoren profil jer je sramotno da u 2024 umjesto da dize brzinu interneta je jos spustate na sramotan nivo, ona vristi kao ne mozete imati vise od 4mbit nakon toga meni je stvarno vise bilo dosta rekoh prevarantska lopovska djubradi i poklopio.



Evo poslije covjek mi izvadi svoje racune i primjetim u 9 mjesecu samo najedanput vidis paket koji je pisao uredno 10 megabita (za kojeg tvrde da ne postoji i nije moguc) je stavljen na 4 znaci bio je taj paket i moguce da je paket sad zasto su oni odlucili njega spustiti ne znam i zasto oni sad tvrde da ta vise brzina nije moguca i ako prolaznost postoji.
Kako sad traziti njih da mi puste jacu vecu brzinu na parici?




Vidiš kod mene je obrnuta situacija. Kada sam putem webshop chata ugovarao VDSL, u sustavu im je pisalo 10 Mbit/s/640 kbit/s kao maksimalna propusnost iako sam dugi niz godina prije toga imao 22/4. Rekoh hajde dobro, došao tehničar i stavio mi otvoreni profil, ipak je došlo 22/4. Mjesec dana nakon bilo je nevrijeme, otišli su mi spojevi i brzina je pala na 3/0.5. Došao je tehničar, popravio što je trebalo i skočila mi je brzina na 29/5.



Imam VDSL na točno 2.0 kilometara udaljenosti od centrale
Pazi sad ovo - susjed koji je udaljen 70-80 metara od mene, druga ulica, ima max propusnost 100/30


A pazi sad ovo! Susjed koji je druga kuća od toga što ima 100/30, on ima 20/1.

Kako to objasniti, različite centrale za dvije kuće koje su jedna do druge?
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 10:57   #2320
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Bas sam pola sata nakon pozivao otisao na stranicu pitao za brzinu i tamo napise agent 4mbit,niti je pomenio vdsl ili bilo sta.

Covjek jadan nezna sta ce,usrani YT jedva ide na 720 cim malo ides skipat pada na 480

koja je to sad caka,nema veze sa zdravim razumom,jos jutros ponovo on mjerio sad propusnost preko 18



Pojma nemam kako da mu pomognem,jel se ugovor moze raskinut,jer vidim da A1 daje 500gb i tokom noci neograniceno,a terrakom pise da je za tu adresu dostupan vdsl 20do50mbit i svi su blizu cjenovno cca 30E koliko sad placa za ovo smece.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 11:02   #2321
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
Bas sam pola sata nakon pozivao otisao na stranicu pitao za brzinu i tamo napise agent 4mbit,niti je pomenio vdsl ili bilo sta.

Covjek jadan nezna sta ce,usrani YT jedva ide na 720 cim malo ides skipat pada na 480

koja je to sad caka,nema veze sa zdravim razumom,jos jutros ponovo on mjerio sad propusnost preko 18



Pojma nemam kako da mu pomognem,jel se ugovor moze raskinut,jer vidim da A1 daje 500gb i tokom noci neograniceno,a terrakom pise da je za tu adresu dostupan vdsl 20do50mbit i svi su blizu cjenovno cca 30E koliko sad placa za ovo smece.

Treba poslati službeni mail sa svim argumentima i dokazima te zaprijetiti odlaskom i kontaktiranjem HAKOM-a u slučaju da se usude naplatiti penale..
Jedino tako čvrsto s njima da se pokrenu
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 11:50   #2322
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Evo i ja se natežem sa A1.
Bez ugovorne obveze i radi one akcije za PS5 idem ponovno na 2 god...
Mog paketa nema , imao sam bivšu opciju turbo brzine koju sam neku siću plaćao.
Sad mi nude najvišu brzinu koju parica propušta s tim da je sad negdje ok 65 Mbps( po speed testu ).
Naravno povećava se i cijena a ja sigurno ne bih dobio na svojoj strani famoznih 110.


Zadnje izmijenjeno od: zwizard1. 21.11.2023. u 11:55.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 12:29   #2323
Tacos-Buritos
Premium
Moj komp
 
Tacos-Buritos's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 37
Pozdrav ljudi, ja sam trenutno na telemachu, bio prije na optimi, još imam njihov router Innbox V45 Gateway AnnexB.
Trenutna brzina mi je 60 DL / 15 UP
Na modem su spojena su još i dva eon tv prijemnika.
Nedavno vidim u postavkama routera da je moguća veća.
No čovjek me uvjerava da je to do parice da oni puste najveću moguću i da to što piše na mom modemu ništa ne znači. Pa me zanima da li je to svarno istina ili lik nema pojima? Jel prema ovome ja bi mogao imati 100/40


Tacos-Buritos je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2024., 11:58   #2324
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Tacos-Buritos Pregled postova
Pozdrav ljudi, ja sam trenutno na telemachu, bio prije na optimi, još imam njihov router Innbox V45 Gateway AnnexB.
Trenutna brzina mi je 60 DL / 15 UP
Na modem su spojena su još i dva eon tv prijemnika.
Nedavno vidim u postavkama routera da je moguća veća.
No čovjek me uvjerava da je to do parice da oni puste najveću moguću i da to što piše na mom modemu ništa ne znači. Pa me zanima da li je to svarno istina ili lik nema pojima? Jel prema ovome ja bi mogao imati 100/40



Pa već ti je puštena maksimalna brzina.
BigMac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na