Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2019., 13:37   #1
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
CoolNQuiet nakon upgrade biosa

Nakon upgradea biosa (V1l) na MSI B350m Mortar primjetio sam da ne spušta napon proca, tj. drži ga stalno na zadanih 1,285V bez obzira stavim li u biosu opciju CNQ na Auto ili Enabled.
Dali netko od poštovanog članstva ima sličnu situaciju?
Kako to riješiti?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 13:57   #2
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ista ploca ista stvar, nikako od novijih biosa a ne moze se vratiti na staro

mada internet kaze da se ne sekiramo oko toga
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2019., 00:13   #3
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Koji kripli, nemreš belivit. I ne samo to: moja ploča više ne ide u sleep/hybernate, vjerojatno isto zbog biosa. Jesu li bar najavili novi bios u kojem će to zakrpat?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 12:52   #4
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
nece to vracati, ne spusta napon od negdje sredine prosle godine a izdano je nekoliko biosa od tada
ali kao sto vec napomenuh kaze internet da se ne sekiramo oko toga, i ohmov zakon I=U/R kaze da se ne sekiramo jer je razlika u konacnoj struji zanemariva

jedino da se manis overclocka i ostavis frekvenciju procesora i napon na auto + coolNquiet, tada spusta frekvenciju i napon
  Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 23:21   #5
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Ma uopće nije ocan, napon je spušten zato jer ako ostavim auto, ploča mlati proc sa 1,38V, a kanta mi je pored glave pa mi je sa smanjenim naponom ipak tiša.
Plus toga LLC je najblaže rečeno čudan; 1 do 4 overvolta, i to fest, 5 do 9 negdje over negdje undervolta tak da je zadani napon u biosu gotovo pa nemoguće dobiti. Ah, da, max napon koji sam uspio dobiti na ramu je 1,375 V bez obzira na zadanu vrijednost od 1,41 V (očitavano sa HWiNFO64 i CPUID HWMonitor).
A može bit da me posrala silikon lutrija te da me zapala ploča napravljena u ponedeljak...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 09:34   #6
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
prijatelju sa istom plocom i auto postavkama na 1800x napon skace do 1.51v tako da nista cudno, podesi ventilatorsku krivulju nek do 60c chilla na minimalnim okretajima onda polagano gore do 80c, do 80c za procesor je sve COOL i ne sekiraj se, sto neki rade zamisljaju te temperature na ljudskom tijelu 60-70-80c kako pece pa nekom analogijom prenose na komponente, to su komadi silikona i 80c im prija

i zapamti nakon odredene rpm vrijednosti imas "diminishing returns" sto znaci recimo do 1500rpm ventilatora temperatura rapidno pada kako povecavas okretaje, nakon toga dodas 500rpm sto se itekako cuje za svega 3c dolje. individualno je kod svakog coolera pa ako ti je bitno testiraj probaj naci sweet spot za svoj cooler, da ne vrti i ne cuje se ventilator bzvz.

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 04.01.2019. u 09:40.
  Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 11:25   #7
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
OK, bum probal. Hvala na informaciji.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 19:42   #8
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
update, probaj

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4583

dakle samo namjesti da je core perfomance boost disabled. voltaza ostaje fiksna ali frekvenciju spusta.

pazi samo automatski disablea cool n quiet cim diras nesto oko frekvencije ili napona, pa nazad ga ukljuci prije spremanja postavki.

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 18.01.2019. u 19:54.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na