Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2007., 22:58   #1
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
nekoliko noobić pitanja...

evo kupio sam novi komp...

mbo p5b običnu,e4300,1gb ddr,i 7600gt...i ovako,primjetio sam da piše procesor nešto 64-bita...hmmm...jel ja moram 64-bitne windowse da bi to radilo u redu???ili je to nešto drugo???
kupio sam freezera 7 pro za proc i zanima jel se kako mogu smanjit okretaji venta u biosu,ja sam doduše pokušao u biosu stavit silent mode,ali ništa ne reagira,pa brzinu okretaja smanjujem u windowsima sa speedfanom..pa me zanima jel se može to kako drukčije...
i zadnje,primjetio sam kad se dignu windowsi,trebam čekat negdje oko minute da mogu otvorit neki program ili tako nešto,jednostavno ako u toj minuti ili nešto manje otvorim program trebam kao čekati windowse da se pokrenu...ali poslije sve radi u redu...

hvala...
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 23:17   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
primjetio sam da piše procesor nešto 64-bita...hmmm...jel ja moram 64-bitne windowse da bi to radilo u redu???ili je to nešto drugo???
Ne trebaš imati 64-bitne Windowse, 32-bitni rade bez problema na 64-bitnim procesorima. Ako hoćeš 64-bitni OS, moreš zinstalirati, ali nije uvjet za normalno korištenje 64-bitnih procesora.

Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
kupio sam freezera 7 pro za proc i zanima jel se kako mogu smanjit okretaji venta u biosu,ja sam doduše pokušao u biosu stavit silent mode,ali ništa ne reagira,pa brzinu okretaja smanjujem u windowsima sa speedfanom..pa me zanima jel se može to kako drukčije...
Pogledaj (za svaki slučaj) dal imaš u BIOS nekaj slično Smart Fan opciji i dal je sve podešeno kak spada. Ako nema ništ slično onda bu (nažalost) i SpeedFan ili Motherboard Monitor i sl. poslužilo.

Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
i zadnje,primjetio sam kad se dignu windowsi,trebam čekat negdje oko minute da mogu otvorit neki program ili tako nešto,jednostavno ako u toj minuti ili nešto manje otvorim program trebam kao čekati windowse da se pokrenu...ali poslije sve radi u redu...
Probaj staviti fiksnu IP adresu, možda pomogne.

Primjer:
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2007., 23:49   #3
wex[hr]
Premium
Moj komp
 
wex[hr]'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Gar
Postovi: 178
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
i zadnje,primjetio sam kad se dignu windowsi,trebam čekat negdje oko minute da mogu otvorit neki program ili tako nešto,jednostavno ako u toj minuti ili nešto manje otvorim program trebam kao čekati windowse da se pokrenu...ali poslije sve radi u redu...
Skini Microsoftov Bootvis i pokreni ga (Trace>Optimize System). Uvijek imaj prek 33% slobodnog mjesta po particiji...
wex[hr] je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 23:50   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor wex[hr] Pregled postova
Uvijek imaj prek 33% slobodnog mjesta po particiji...
Zašto ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 00:23   #5
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Dobro, ne baš 33% ali ako se ima manje od 15% teže je defragmentirati hard jer nema dovoljno prostora za "prebacivanje datoteka" pa neke stvari ostanu fragmentirane.

p5b običnu imam ja na drugom računalu i isto je malo zekala sa 2160 no sad je najnoviji bios gore i sve radi ok. Cpu fan control je na Enabled i prefomance mode te u mirovanju vent vrti cca 1000rpm ( intel stock cooler ) a load i do 2000rpm... trebalo bi ti radit..

Ajd prati dali ti trepće lampica od harda kad moraš čekati tu minutu, dvije ?
Si stavio sve drivere od matične ?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 01:17   #6
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
i zadnje,primjetio sam kad se dignu windowsi,trebam čekat negdje oko minute da mogu otvorit neki program ili tako nešto,jednostavno ako u toj minuti ili nešto manje otvorim program trebam kao čekati windowse da se pokrenu...ali poslije sve radi u redu...
mislim da ti to ima veze sa mrezom, kao sto je i McG rekao, stavi fiksnu IP adresu
maX je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 02:21   #7
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
imo sam ISTI problem u pitanju, napravio sam vise stvari odjednom pa neznam koja je zapravo pomogla, ali prilicno sam siguran da je mreza bila u pitanju
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 06:38   #8
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
dečki,hvala Vam puno na odgovorima...

vent se može smanjit u biosu na Optimal,Silent mode i Perfomance mode,i ja sam prije stavio silent mode ali nisam stavio ono save&exit, ali sada jesam pa radi

onaj statički IP je pomogao,sad odmah mogu otvoriti programe i druge stvari a ne čekati minutu i pol...

hvala još jednom...
veki19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na