Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2021., 17:26   #1
dooks1
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Exclamation XPS vs TP T14 Gen2 vs Mac M1

pozdrav ekipa..

imamo pomalo "neobičnu" usporedbu 3 top laptopa, sličnih a opet različitih izvedbi.

naime idem u SAD i između ostalog planiram kupiti dolje laptop. lap ću koristiti za posao web programiranje, razvoj i u firmi još održavam mrežu (kvazi sistemaš sam ).

naime, na prvu sam odmah mislio kupiti mac m1 ali nemam iskustvo sa apple os-om pa nisam 100% na svom terenu.

XPS 15 i 13" mi se ful sviđaju specke a i cijenom su ~1000$ S nekim discountima koje imam ali.. ali sam na forumima pronašao baš dosta feedova da imaju problema s grijanjem, matičnim.. itd.

e sad.. TP.. imam TP T470P i lap je zvijer ali je dosta robustan i "bulky" a nanašam ga okolo. dodatno, na XPS-u kod kolege mi je ekran dosta bolji 100% RGB što mi je fora.

kakva su vaša mišljenja vezano za ova 3.. s jedne strane uspoređujem kruške i jabuke a s druge, radi se o sličnim all round laptopima koji su top a tamo su koro za Đ.

tenks
dooks1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 18:14   #2
hrky2021
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
pozdrav..

par senior dev-a na poslu mi imaju XPS 13 i 15 i generalno smo prezadovoljni s njima. bilo je nekih problema s fanovima je jednom komadu ali generalno ništa drugo.

ja radim na nekom mid Asusu i stvar šljaka ali kužim da to vjerojatno i sam znaš.

od navedenih bi išao na Mac M1 Pro možda čak i Air verziju. ima hrpa recenzija na netu i sve se da podesiti da možeš kvalitetno odraditi posao.

TP najčešće viđam kod sistemaša, iskreno kod nas od 70+ zaposlenih nemamo niti jedan.

možda će netko od iskusnijih dati detaljniji savjet.

pozzz
hrky2021 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2021., 10:24   #3
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Linux je linux, za sistematizaciju najbolje, a ako lipo izgleda, jos bolje.
Uzmi mac.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na