Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2021., 00:45   #1561
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Ja sam također opet odigrao exodus sada kada sam prešao na novi gpu, s time da sam ga zadnji puta igrao na 2060 super bez RT-a. Nisam se previše obazirao na performanse pošto u sp igrama niti ne gledam to previše. Znam samo da je fluidno išao na lockanih 72 fps-a i nisam osjetio neke padova. Bitnije su mi performanse u COD-u, a tamo sam osjetio prelazak na jači gpu, pošto mi je prije na 2070 super fps dosta šetao između 90 i 144 na 1440p uw rezoluciji, dok je sada stabilan, padne na 118. I da definitivno tih 11 gb rama znači na većim rezolucijama.
Sve u svemu niču msi gaming x trio tu na forumu, očito se druge nisu ni kupovale. Ne viđam baš previše strix-ica pošto su i one premium modeli.
Pa gledao sam neki video koju rtx 2080ti uzeti,pa je odabir pao na strixicu.
Ali ono nijanse u njenu korist naspram gx trio!Dok sam god na 1440p rezi,ova kartica bude dostajala.
Na proljeće planiram stavit 4k tv u sobu,pa se prebaciti većinom na gamepad,pa budemo onda vidjeli kako se bude nosila sa 4k rezom!

Po meni od trenutne ponude jedina mi je smislena nadogradnja 6800xt.Cca 30% brža,5gb vrama više,i opet ne preskupa ako je uspoređuješ sa neznatno bržom 6900xt.
Rtx 3080 je preskupa sa obzirom na samo 10gb vrama,a rtx 3090 je !
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 13:57   #1562
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Je... ti Mystic light!
Instalirao i sve namjestio,kad ono dođem doma navečer ,a internet jedva 2mb brzina.Kod staraca na kompu 30mb!
Da ne duljim ,taj mystic lights uništi brzinu interneta.Sad ga deinstalirao,i opet sve po starom.
Da,niej dovoljno samo mystic lights deinstalirati.On instalira i cfosspeed program,koji ostaje i po deinstalaciji ML,pa treba i njega maknuti.Tek onda sve radi.
Dobro je da su mi postavke na kartici ostale i po deinstalaciji programa!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2021., 20:32   #1563
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Meni je dragon center odbijao poslušnost nakon svakog paljenja pc-a, namjestim boju ledica i efekt ali nakon paljenja se ne upali uopće ili svijetli na default postavkama (rainbow efekt). Odmah pao uninstall i sve na default što se tiče osvjetljenja.
Što se tiče rezolucije, 2080ti meni na 1440p UW jede apsolutno sve bez ikakvih problema, tako da tko god kaže last gen grafa i novije je jeftinije i jače, bla bla. Po prvi puta imam premium high end grafu i to se osjeti, dobio sam je po odličnoj cijeni tako da mislim da bi na ovoj rezoluciji mogla potrajati bez problema koju godinu.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 22:04   #1564
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Da ne duljim ,taj mystic lights uništi brzinu interneta.Sad ga deinstalirao,i opet sve po starom.
Kako?
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 22:06   #1565
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Nikad problema sa njihovim softwareom, također imao Turing.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 22:29   #1566
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
A gle,kako.Lako!
Svatko ima nešto kaj ga zaje...!
Internet radio super. Jučer oko 12 instaliran dragon centar. Došao navečer doma, Internet jedva otvara stranice. Stavim speed test, download 4,up 0,5!
Mislim si ajd kod njih neki zaje.
Danas ujutro isti scenarij.
Odem na komp od staraca, down 35,up 25!
Promijenim ulazne portove na routeru, opet isto.
Zamjenim kablove, opet isto.
Mislim si mora bit dragon centar. Znam da se puno njih žali da imaju problema.
Odem na net, upišem dragon centar i Internet speed problem, i odmah mi izbaci iste slučajeve.
Deinstaliram dragon, problem ostao.
Onda pročitam da dragon instalira
i taj cfospeed, deinstaliram i njega. Internet radi full speed!
Da, bubo. Svakoga očito drukčije pogađa. Recimo, ja sam sredio kućište u crno bijeloj kombinaciji. Tako da mi treba mystic light, da stavim karticu da svijetli konstantno bijelo.
Što je najbolje, podesio sam da svijetli bijelo, deinstaliram dragon centar i taj famozni cfospeed, i kartica i dalje svijetli bijelo. Tako da si podesi boje kako želiš, i slobodno deinstaliraj. Bios od kartice zapamti postavke, onda mu dragon ne treba.
Ne znam, deadalus. Ali samo ime cfospeed, vidim da je program vezan uz Internet konekciji, za smanjivanje pinga ili što već, ali očito meni kolje brzinu.
Dakle, nije problem u dragon centru, već u tom programi ću, koji se instalirao uz njega.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 03.02.2021. u 22:40.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 22:33   #1567
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Neovisno o proizvođaču/marki, bloatware je žešće smetje kak god se okrene.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 22:39   #1568
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
zakoni, zakoni trebaju biti napisani protiv toga, milijunske kazne. al naravno nismo utopija...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 23:44   #1569
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ma ne smeta mi što je cijeli spektar boja na njoj pošto ionako imam neki miami vibe u kućištu, skupa sa wallpaperom na desktopu tako da mi rainbow efekt ne upada u oči toliko kad gledaš. Kada sam prije imao bijelo svjetlo u caseu onda je bilo malo prenapadno.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 00:19   #1570
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Pa ja sam sad stavio na taj defaultni rainbow ,i paše mi lijepo na crno bijelu kombinaciju.malo a živosti kučištu.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2021., 00:39   #1571
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Pa ja sam sad stavio na taj defaultni rainbow ,i paše mi lijepo na crno bijelu kombinaciju.malo a živosti kučištu.
Baš gledam račun.Ovo krme 11000kn nova u ekupi prije pola godine!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 10:30   #1572
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
A gle,kako.Lako!
Svatko ima nešto kaj ga zaje...!
Internet radio super. Jučer oko 12 instaliran dragon centar. Došao navečer doma, Internet jedva otvara stranice. Stavim speed test, download 4,up 0,5!
Mislim si ajd kod njih neki zaje.
Danas ujutro isti scenarij.
Odem na komp od staraca, down 35,up 25!
Promijenim ulazne portove na routeru, opet isto.
Zamjenim kablove, opet isto.
Mislim si mora bit dragon centar. Znam da se puno njih žali da imaju problema.
Odem na net, upišem dragon centar i Internet speed problem, i odmah mi izbaci iste slučajeve.
Deinstaliram dragon, problem ostao.
Onda pročitam da dragon instalira
i taj cfospeed, deinstaliram i njega. Internet radi full speed!
Da, bubo. Svakoga očito drukčije pogađa. Recimo, ja sam sredio kućište u crno bijeloj kombinaciji. Tako da mi treba mystic light, da stavim karticu da svijetli konstantno bijelo.
Što je najbolje, podesio sam da svijetli bijelo, deinstaliram dragon centar i taj famozni cfospeed, i kartica i dalje svijetli bijelo. Tako da si podesi boje kako želiš, i slobodno deinstaliraj. Bios od kartice zapamti postavke, onda mu dragon ne treba.
Ne znam, deadalus. Ali samo ime cfospeed, vidim da je program vezan uz Internet konekciji, za smanjivanje pinga ili što već, ali očito meni kolje brzinu.
Dakle, nije problem u dragon centru, već u tom programi ću, koji se instalirao uz njega.
Dragon Centar mi je na random resetao OC setup koji je bio složen u BIOSU, popizdio sam dok nisam skužio da je krivo to sranje.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 11:06   #1573
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Evo ,sad instalirao ponovno ,deinstal tog cfosspeeda,i radi kao beba!
Zasada!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 23:11   #1574
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Večer. Pošto nije serija 2xxx, al je turing, imam grafu msi ventus gtx1660ti xs oc..

Pošto nema onaj feature zero fan mode, jel postoji neka opcija da se "otključa" recimo flešanjem drugog biosa iz te serije grafičkih npr.(MSI GTX 1660 Ti GAMING X) ?
Ak se ne varam, Gaming X bi trebala imat podršu za taj feature, nije mi jasno da na Ventus grafi nisu mogli ubacit tu opciju. Inače vent se vrti u idle na 41%.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2021., 02:22   #1575
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Mislim da nemozes bios flashat na tim karticama.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2021., 09:41   #1576
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2021., 17:51   #1577
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pa i tu ti fino piše da ide i da sve radi nakon cross flashanja.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2021., 22:00   #1578
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ma onaj program (nvflash) za flešanje me zafrkaval, moral sam skinut više verzija pošto mi je izbacivao error.. Uglavnom, radi ko podmazan, bios je od Gaming X, vent je u idleu ugašen, a pali se na 63c.. Al da nisu to mogli stavit na Ventus model, to mi nije nikak jasno.

Eto, ak bu ko trebal, tutorial je ovdje i stvar radi bez greške.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 07:00   #1579
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma onaj program (nvflash) za flešanje me zafrkaval, moral sam skinut više verzija pošto mi je izbacivao error.. Uglavnom, radi ko podmazan, bios je od Gaming X, vent je u idleu ugašen, a pali se na 63c.. Al da nisu to mogli stavit na Ventus model, to mi nije nikak jasno.

Eto, ak bu ko trebal, tutorial je ovdje i stvar radi bez greške.
Sada imaš tišu i vj malo bržu grafu, pretpostavljam da su defaultni clockovi, a i power limit podignuti. To oni ko proizvođači auta, hoćeš više konja? Daj više love i kupiš identičan auto sa drugom mapom. Umjetna segmentacija.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 10:34   #1580
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Sada imaš tišu i vj malo bržu grafu, pretpostavljam da su defaultni clockovi, a i power limit podignuti. To oni ko proizvođači auta, hoćeš više konja? Daj više love i kupiš identičan auto sa drugom mapom. Umjetna segmentacija.
Power limit je na defaultu a mislim da su i clockovi, doduse, ima biosa na bacanje, pa lako flesam neku pojacanu OC verziju
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 11:16   #1581
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Pozdrav ekipa,

Izgleda da je moja Nvidia 2070 Super odlucila poako krepavat ( imam garanciju ). Buduci da je totalna nestasica sa karticama, zanima me jel netko u ovo vrijeme mozda slao karticu na popravak i koliko se dugo cekalo? Postoji li neki zakonski rok u kojem je proizvadac duzan popraviti ili zamjeniti karticu?

Hvala
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 11:20   #1582
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Izgleda da je moja Nvidia 2070 Super odlucila poako krepavat ( imam garanciju ). Buduci da je totalna nestasica sa karticama, zanima me jel netko u ovo vrijeme mozda slao karticu na popravak i koliko se dugo cekalo? Postoji li neki zakonski rok u kojem je proizvadac duzan popraviti ili zamjeniti karticu?

Hvala
Zakon kaze "razuman rok", neki to protumace kao 45 dana ali u zakonu mislim da nema specificirnao tocan broj dana tako da tesko je reci.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 11:54   #1583
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zakon kaze "razuman rok", neki to protumace kao 45 dana ali u zakonu mislim da nema specificirnao tocan broj dana tako da tesko je reci.
Hvala za info.

Pokusavam se informirati i saznati jel netko mozda imao slucaj da je slao karticu na popravak u ovo ludo vrijeme kada je nestasica. Pa sto se desi ako karticu ne mogu popraviti ili nema slucajno djelova. Morati cu nabaviti neku staru karticu jer mi je komp potreban za posao svaki dan ( foto i video obrada )...sad sam dobio informaciju iz Future It da se ceka "duzi period" a da inace popravak traje 4-5 tjedana (
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 12:09   #1584
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Hvala za info.

Pokusavam se informirati i saznati jel netko mozda imao slucaj da je slao karticu na popravak u ovo ludo vrijeme kada je nestasica. Pa sto se desi ako karticu ne mogu popraviti ili nema slucajno djelova. Morati cu nabaviti neku staru karticu jer mi je komp potreban za posao svaki dan ( foto i video obrada )...sad sam dobio informaciju iz Future It da se ceka "duzi period" a da inace popravak traje 4-5 tjedana (
99,9% očekuj povrat love.
Mislim da to svima nude. Pogotovo ekipi koji su kupili po normalnim cijenama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2021., 16:37   #1585
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
NVIDIA Reveals GeForce RTX 2060 12GB Final GPU Specifications (2176 shaders and increased TDP)

Skoro pa je kao 2060 SUPER, isti broj shadera, više memorije, ali je 192bit vs 256bit na SUPER. Ima i veći TDP za 10w.
Vj namjerno da ne bude konkurentna 3060.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 09:42   #1586
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
https://www.tomshardware.com/uk/news...-rtx-2060-12gb

Citiraj:
two GeForce RTX 2060 12GB graphics cards in Germany: the factory overclocked Dual-RTX-O12G-Evo for €499 and the standard Dual-RTX-2060-12G-Evo for €494. If we subtract German VAT (19%) and convert the price to USD, we will get something close to U.S. MSRP, which is around $470.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 22:56   #1587
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Jeftiniji bio 2070 u trenutku izlaska , tragikomedija što se događa s grafama.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 06:42   #1588
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400


Dakle, kituljac. Jednako brza kao 2060 vulgaris, samo krcata RAM-om.
Miners only.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 00:16   #1589
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Mali info za sve možebitne vlasnike Palit RTX 2080 Dual modela...nakon što sam primjetio da mi temperature idu na oko 100C za najtopliju točku, pred kojih pola godine ili nešto više (a što sam riješio undervoltom i underclockom, bilo mi dosta za ono sto sam povremeno igrao), danas napokon odlučio promjeniti termalne padove, uvjeren da su dali svoje (grafa stara oko 3.5 god.). Otvorim grafu, mucice se nakeljile rubno, klasika...ali padovi inače, "na oko i opip", sasvim pristojno izgledaju, elastični, nisu ispucali, ne mrve se. Kako je dio padova kod rastavljana ostao na ploči, a dio na hladnjaku, išao sam provjeriti poziciju vraćajući natrag obje polovine, naravno da sam prvo sve poravnao. Uglavnom, uzmem mob, uključim lampu i ne vjerujem šta vidim. Na naponskoj regulaciji, i na još nekom chipu, ne znam šta je (nisam se sjetio poslikati, budala) vidim da padovi uopće ne prilježu na hladnjak po visini?! Dakle, netko (ili nešto) je očito tvornički stavio pretanke padove, i ajbog ,vozi...
Najvjerojatnije je problem sa temp. bio oduvijek tu, grafa se čula poprilično, znam da sam vrtio Ungine, a on pokaže GPU temp koji je bio o.k., i svo vrijeme sam mislio šrot hlađenje, nikad više Palit smetje, bla bla...
Sada u 4k Ungine najtoplija točka ne prelazi 80-ak stupnjeva (a meni je u wows-u šibalo preko 100, i to sam slučajno primjetio gledajući gpu-z iz nekog petog razloga, tako sam i postao svjestan da nešto ne štima, ali nisam htio izgubiti jamstvo otvarajući prije isteka roka).
Eto.
Ako tko ima ovaj model, lampu u ruke i provjerite.
Lp
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 15:21   #1590
Star Fox
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
NVIDIA prekida proizvodnju GTX 16 serije

https://wccftech.com/nvidia-ends-gef...es-to-a-close/
Star Fox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na