Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2022., 15:03   #511
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako znaš da ne podržava?
Baš gledam na GSMArena, ali nema podataka tamo za naše mobače.


Rekli mi na chatu da može biti i starija kartica, da probam ubaciti neku iz telefona gdje provjereno radi.
Zanimljivo da mi ne prikazuje uopće tu opciju u postavkama. Možda je radi androida 10/realme UI 1 jer nisam pustio nadogradnju
Nigdje nemam opciju za uključiti ga...
locks je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 18:18   #512
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
@locks
Da, to i mene muči. Ženin 6S s UI 2.0 uredno ima opciju i radi - na tomatu.
Ono što mene zanima je da li možda ne prikazuje opciju ako nema support od strane mreže na kojoj je SIM?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 18:37   #513
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Realme 6s od klinca, UI 2.0 , bonbon, no VoLTE.
Aktivirano odavno, nova SIM kartica, sve po pe esu ali jednostavno niti ima opcije niti funkcionira.
Device not registered jasno prikazuje u phone meniju, opcija naravno greyed out, odnosno ne može se uključiti.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 21:36   #514
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Ima netko da u R UI 1.0 ima VoLTE opciju?
Da ne bi bilo da su to tek u RUI 2 uveli
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 10:06   #515
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Mogu ja isprobat u realme 8 ako treba
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 10:42   #516
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Bilo bi super ako možeš provjeriti?
Imam doma R7 Pro, R6S i R7 i samo ovaj prvi je na RUI 1 i samo taj je na bonbonu i samo taj nema tu opciju
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 11:35   #517
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Meni se čini po svemu ovome da je do bonbona.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 21:17   #518
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Bilo bi super ako možeš provjeriti?
Imam doma R7 Pro, R6S i R7 i samo ovaj prvi je na RUI 1 i samo taj je na bonbonu i samo taj nema tu opciju
Nemam uopće opcije za uključit VoLTE, samo u obavijestima. Vidim da ekipi kojoj radi VoLTE imaju na istom mobu opciju za uključit VoLTE.


Zadnje izmijenjeno od: James Dean. 19.01.2022. u 21:24.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 19:39   #519
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Nije do bonbona. Na Realmiju nemam opciju za uključiti VoLTE, a kad sam tu istu karticu prebacio u S10e, automatski se uključio VoLTE i WoWiFi. U postavkama SIM kartice uredno mi nudi on/off jednog i drugog. Znači, sve je do uređaja.
locks je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 11:30   #520
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Znamo to, al ne kužim zakaj uređaj nema tu dok drugi kao indijci imaju.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 10:59   #521
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Prodao sam GT Neo2. Ni ne žalim jer je otišao za 200kn više nego sam ga platio 😁

Ali nije to jedini razlog. Ne radi VoLTE i WoWiFi, automatic brightness je loš, agresivan RAM managment i razvučeni wallpaperi. Svaki koji postavim osim predinstaliranih je razvučen po ekranu. Na lockscreenu sve normalno...baš čudno 🤔
Ako to poprave na Realme UI 3.0, možda ga opet nabavim. Na eBay je cijena ista kao i prije...

Gledam si neki Oppo uzeti, ali slabo ih ima i dosta su skuplji od Realme/OP braće...
locks je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 11:14   #522
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Da, ja sad gledam kolega mi u subotu poslao poruku na telegram, niti notifikacije niti nicega, tek kad sam fizicki ušao u app sam vidio poruku, telegram ne mogu zakljucati jer sam dosao na glupi limit od 7 aplikacija.... Preglupo....

+ Sve šta si ti reka + svi dodatni problemi koje ima GT Master Edition. Punjenje mu je jedina bas prednost. Meni je tlaka minjat mob sad čekam UI 3.0 isto ako ne poprave ide na njuskalo, ako treba popravit cu OP5T ekran i zaminit bateriju i vracam se na staro dok neko nešto pristojno ne izda.

Nazalost klasificiram ga ko jedan od najgorih mobitela koje sam ima. A ima sam ih dosta
Nokia 7610, E66, Iphone 2G, HTC Desire, Lenovo A600, Lenovo A806, Huawei P9 Lite, OnePlus 5T i jos ih je bilo sto su par mjeseci bili u mene (S2, S3, Huaweiji neki random)

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 26.01.2022. u 11:20.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 12:29   #523
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Pa i sam tražim mob koji normalno funkcionira. Znam, neki će reći, kupi Samsung ili iPhone.

Imam S10e (dobio ga u zamjeni), ali ne podnosim One UI, hrpu bloatwarea, trzave animacije, spor face unlock, lošu bateriju, pregrijavanje, sporo punjenje i da ne nabrajam. iOS mi ne dolazi obzir zbog svih ograničenja, Huawei nema Google, Xiaomi ima kupus od softvera, i šta onda uzeti?

OP/Realme imaju slične probleme i nedostatke, ali Oppo ih nema (bar onaj kojega sam ja imao). A opet se pitam vrijedi li više novaca taj Oppo?! Ni sam ne znam 🤔
Evo koristim taj S10e, automatic brightness radi uredno, wallpaperi ok, solidan RAM managment, VoLTE radi, ali sve ono gore nabrojano ubija mi volju za Samsungom...
locks je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 13:03   #524
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Al ste čudni. Tražite mob koji će radit kako treba, imali ste mobove iz 2012 (karikiram) koji su radili ok, ne slušate druge koji vam preporučuju, ne sviđaju vam se baš ti modeli, koji provjereno rade dobro, samo zato jer nemaju 65w punjenje. Potvrđujete sve što se govori o kinezima, a to je da stekaju i da imaju bezbroj bugova unatoč tome sto su brzi. Mora da volite patiti
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 13:14   #525
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
A koji to provjereno dobro rade? Baš me zanima....
locks je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 13:28   #526
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Al ste čudni. Tražite mob koji će radit kako treba
Bas smo cudni u 2022 tražimo mob koji ce radit kako treba


Da uzmem novi samsung s10/ s20, siguran sam da bi nasao jos vise problema, jer se sjecam da sam ih na s7 nasao masu kad sam usporedivao njega i OP5T pred koju godinu i odabrao OP , koji je bio gotovo savršen mobitel onda. I sad bi bio da ga nisu sa updateima namazali.
A za te samsunge i vavejie bi dao jos vise para.

Kako ima ljudi koji se ne mogu vratit na ekran od 60hz, na mob sa losom kamerom, tako ima ljudi koji se ne vraćaju na sporo punjenje. Meni je to uz neke core stvari(amoled ekran) glavni i primarni feature mobitela. I 45W bi prihvatio nije problem.

Iskreno u isčekivanju Ničega (1) sam.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 15:38   #527
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Jasno je meni o čemu pričate ali danas ne postoji ništa stabilnije od Samsunga i Iphonea. Uz sve mane koje imaju. Sve one marke koje su radile odlicno uključujući OP , Realme, Xiaomi itd danas više ne rade dobro. Sve što je ostalo da ne zadaje glavobolju su Samsung i Apple. Nažalost, ali tako je kako je. Probali ste i sami i vidjeli. Probali su i drugi ljubitelji raznih marki uključujući mene. Eto vas dvojica već ste prodali ili stavljate u prodaju mob nakon par tjedana koristenja. Sigurno nije razlog jer ste prezadovoljni s mobom. Danas je tako, možda se nešto promijeni. Naravno, Realme 6s i slični ne ulaze u segment 300+ eura pa ih niti ne racunam. Mozda rade dobro za one kojima treba takav mob. Onaj tko želi neki jači i bolji ,trenutno se neće baš usrećiti s nijednim kinezom. Huawei je nestao. Kažem nažalost, promijenio sam ih dosta i kinezi znaju nuditi super opcije i brzinu, imao sam dugo vremena Mi8 koji je meni bio odličan do miui 12. Čak mi je i sad nedavno Mi11 lite 5g NE radio dobro ali to je jedan primjerak/model i nije jači mob nego mid segment. Nadajmo se da se bude nešto promijenilo jer sam čak i ja razmišljao o npr nord2 ili čak realme GT, neo2 i slicno za malo promjene ali vi ste me razuvjerili i odustao sam.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 16:29   #528
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Na iPhone se naježim iti na spomen. Radim sa njim relativno redovno, ne želim ga koristit kad ne moram. Stabilan je, iako ima i on svojih mušica ali support i stabilnost su na razini.

Sa samsungom, pogotovo sa Exynos šta podvaljuju bi najvjerojatnije bio jednako nezadovoljan kao i sa Realmeom.
Mala/slaba baterija plus sporo punjenje, i još ne dobiješ punjač
Spori ultrasonic fingerprint senzor. Reamejev i kad bloka na prvu je brzi nego samsugnov
Random shuttering kad se otvaraju aplikacije, to nisam dozivio na realmeu, na samsungu u par minuta u ducanu jesam.
Znam da bi i na njega išao Nova launcher, ali i na Realme je iša pa ono.
Isto kao i Realme uklonili su mogucnost sakrivanja prednje kamere.
Reklame u native aplikacijama...

A zamisli koristio mob(mislim da je bio s21) sve skupa 5 minuta sta bi bilo da ga koristim cijeli dan

I prije nego što sam išao uzeti novi mob znao sam da na tržištu nema mobitela za mene(da ne košta ko sv. petra kajgana), zato nisam ni htio mijenjati ali loša baterija i svježe puknuti ekran su me "nagovorili". Od realmea sam očekivao da će biti sličan one plusu, ali izgleda da je sad one plus sličan realmeu, nažalost.

Oppo mi ostaje jedina nada trenutno dok Pei ne najavi nešto svoje.

Iako je i ovaj Realme upotrebljiv, da nije odavno bi ga poslao na servis, iako mrzim mijenjat mobitel, nekako se nadam da ce RealmeUI 3.0 popraviti gluposti, iako sumnjam u to, a ako nece ide na servis sa cijelom listom problema pa neka il popravljaju ili vrate novac
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 16:31   #529
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Mobiteli su samo roba.. kao i sve drugo ništa nije savršeno..
A možda su i necija ocekivanja prevelika..
Iskreno ni na jednom mobu nisam imao nekih problema koje bih primjećivao ili koja bi mi bila tako važna kao što se potencira...


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 01:15   #530
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Jel tko dobio update na R3,0? Navodno u prvom bi trebao stić (realme 8, GT master), ja sam samo dobio neki redovni update 01/22.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Sa samsungom, pogotovo sa Exynos šta podvaljuju bi najvjerojatnije bio jednako nezadovoljan kao i sa Realmeom.
Mala/slaba baterija plus sporo punjenje, i još ne dobiješ punjač
Spori ultrasonic fingerprint senzor. Reamejev i kad bloka na prvu je brzi nego samsugnov
Uzeo S21 sa exynosom to je valjda prvi exynos za koji mogu reći da je stvarno OK. Punjenje je i njihovi supeer fast punjači od 25W su teški kriminal.
Al zato što se tiče software su no1.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 07:26   #531
abload
Banned
 
abload's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Oppo mi ostaje jedina nada trenutno dok Pei ne najavi nešto svoje.
Ma da, firme koje imaju milijardu dolara budžeta i masu inženjera ne uspijevaju napravit mob bez bugova ali evo jedan tip bez prebijene pare će to sam, doma u garaži.
abload je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 07:28   #532
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Imam Realme 8 ali još ništa od 3.0
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 07:40   #533
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor PURSUIT Pregled postova
Imam Realme 8 ali još ništa od 3.0
Realme 8 u 3. mjesecu, ako je ova lista točna...

https://www.rmupdate.com/2022/01/23/...timeline-2022/
locks je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 09:19   #534
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor abload Pregled postova
Ma da, firme koje imaju milijardu dolara budžeta i masu inženjera ne uspijevaju napravit mob bez bugova ali evo jedan tip bez prebijene pare će to sam, doma u garaži.
Oce bas iz tog razloga, uzrt ce obični android i nece punoprckat po njemu.

Ja radim u korporaciji i bas zato bugovi ostaju. Product nije ničiji i nikog nije briga za produkt, cilj korporacije je povecst profit, ustedit pare i smanjit troškove, tako da direktori iz ignoriraju ljude koji zele nesto popraviti jer popraviti nešto košta, a ako se prodaje i niko ne vraća ba reklamaciju to njih ne košta i to je financijski njima kratkoročno dobro i bit ce bonusa.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 09:59   #535
abload
Banned
 
abload's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Mislim da ti ni najmanje ne razumiješ kako funkcionira proizvodnja smartphona, koliko je resursa i ljudi potrebno.
LG, htc i sony nisu to sve mogli pratit, a ne da će to raditi jedna osoba koji je bio običan menadžer, nešto ko steve jobs.

Ne znam šta više spominjete tog lika, on je svoje završio, sad jedino može radit neke crowfunding kampanje, pokupit nešto para i naći treću firmu da mu napravi slušalice .
abload je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 19:52   #536
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
A ti kao radio u toj struci pa znaš

Ako i ne znam ništa znam sigurno više nego ti pošto mi je i u opisu posla radit procjene i cijenu izrade aplikacija među ostalim i mobilnih.

U izradu hardwarea ne ulazim, sa svojim realmeom sam više nego zadovoljan, a neznam jesi ti ikad cuo za firmicu Foxconn, koja radi mobitele za apple (iphone), google (pixel), huawei, xiaomi, nokiu, oppo, vivo, one plus, realme i tako dalje, tako da ako ce i pei radit mobitel, foxconn ce mu ga radit ko sto radi (gotovo) svima.

Problem svih kineza je software, i glupe managerske odluke kako mobitel treba raditi.

Pei je otišao iz One Plusa jer se nije slagao sa smijerom u kojem ide. A pošto je glavni zaslužni za originalne One Pluseve, rekao bih da čovjek zna što entuzijasti žele.

Tako je tip ce vjerojatno za mobitel napravit Croudfunding kampanju, koju cu ja prvi podržati na neviđeno, jer imam dobru nadu da će uzeti neki foxconn mobitel, i nakeljit na njega čisti stabilni android sa minimalnim modifikacijama (što je jeftinije btw) i tako zapravo napraviti dobar mobitel. Najveca boljka tog mobitela ce biti kamera.

Doduše istini za volju i od Nokije sam očekivao puno, razočaran malo jer nisu napravili nijedan dovoljno ozbiljan mobitel za moje pojmove, ali opet nijednu nokiju nisam nikad niti probao pa ono...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 21:33   #537
abload
Banned
 
abload's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A ti kao radio u toj struci pa znaš
Da.

Citiraj:
U izradu hardwarea ne ulazim, sa svojim realmeom sam više nego zadovoljan, a neznam jesi ti ikad cuo za firmicu Foxconn, koja radi mobitele za apple (iphone), google (pixel), huawei, xiaomi, nokiu, oppo, vivo, one plus, realme i tako dalje, tako da ako ce i pei radit mobitel, foxconn ce mu ga radit ko sto radi (gotovo) svima.
Foxconn je davno prestao biti proizvođač za većinu tih nabrojanih, sad su to Wingtech, Huaqin, Longcheer, Chino-E, Tinno i još par drugih manjih... očito ne pratiš.
To je sve nebitno tko će proizvodit, i dalje je potreban ogromni kapital da bi se proizvod plasirao na tržište, pogotovo zahtjevno kao EU.
Ponavljam, najveći igrači su ispali iz utrke radi toga i ne mogu pratiti ovih par najvećih.

Citiraj:
Problem svih kineza je software, i glupe managerske odluke kako mobitel treba raditi.
I pošto taj problem ne mogu riješiti velike kompanije s ogromnim resursima i ljudstvom, to će riješit jedan tip koji nema firmu, prebijene pare niti jednog zaposlenog?
O čemu točno pričaš, ne kužim?

Citiraj:
Pei je otišao iz One Plusa jer se nije slagao sa smijerom u kojem ide. A pošto je glavni zaslužni za originalne One Pluseve, rekao bih da čovjek zna što entuzijasti žele.
Mi ne znamo zašto je on otišao niti je bitno, možda je hvatao čistačice za dupe, i nije on glavni zasluženi za OnePlus nego je najpoznatiji jer je bio jedan od predstavnika brenda pa je logično da si samo za njega čuo.
Iako je zapravo Pete Lau puno bitniji od njega i pravi pokretač brenda te je kao bivši zaposlenik iskoristio Oppovu infrastrukturu za proizvodnju OP-a.
Tim Cook je glavni u Appleu pa da sutra ode iz njega jedino što bi on mogao prodavati su metle i lopate, jer nije Tim Cook taj koji razvija proizvod, nego stručnjaci koje ne vidiš i koji imaju para koliko žele za R&D.

Citiraj:
Tako je tip ce vjerojatno za mobitel napravit Croudfunding kampanju, koju cu ja prvi podržati na neviđeno, jer imam dobru nadu da će uzeti neki foxconn mobitel, i nakeljit na njega čisti stabilni android sa minimalnim modifikacijama (što je jeftinije btw) i tako zapravo napraviti dobar mobitel. Najveca boljka tog mobitela ce biti kamera.
Carl Pei neće proizvodit nikakve mobitele, niti je to ikada rekao, niti je to moguće radit sa crowdfunding kampanjama...
Globalna proizvodnja zahtjeva ogromne resurse u startu, a da ne pričam nakon isporuke, kad treba ponudit after sale podršku.
Završilo je vrijeme koje je bilo prije 10 godina kad je OnePlus startao, prodavao samo online i polako razvijao brend... od tog vremena se puno toga promjenilo.

Dotični lik se eventualno može uvalit negdje u veću kompaniju, radit za plaću i probat ponudit neke svoje ideje ako ih uopće više ima.
Tržište se svelo na 4-5 najvećih proizvođača, pametnom dosta u kojem to smjeru ide.

Zadnje izmijenjeno od: abload. 27.01.2022. u 21:50.
abload je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 22:18   #538
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor abload Pregled postova
Da.
U NOa mobile?

Citiraj:
Foxconn je davno prestao biti proizvođač za većinu tih nabrojanih, sad su to Wingtech, Huaqin, Longcheer, Chino-E, Tinno i još par drugih manjih... očito ne pratiš.
A ja bas mislio da je jedan jedini proizvodac na svitu, oh silly me. Poanta price je da je proizvodnja outsourceana ODMu.

Citiraj:
To je sve nebitno tko će proizvodit, i dalje je potreban ogromni kapital da bi se proizvod plasirao na tržište, pogotovo zahtjevno kao EU.
Ponavljam, najveći igrači su ispali iz utrke radi toga i ne mogu pratiti ovih par najvećih.
Ispali su jer im marza profita nije bila dovoljna a nisu bili voljni riskirat sa jos većim troskom za marketing.

Citiraj:
I pošto taj problem ne mogu riješiti velike kompanije s ogromnim resursima i ljudstvom, to će riješit jedan tip koji nema firmu, prebijene pare niti jednog zaposlenog?
O čemu točno pričaš, ne kužim?
Ima ime, ima marketing, najbitnije u ovom dobu
Citiraj:
bla bla ba bla
.

Citiraj:
Carl Pei neće proizvodit nikakve mobitele, niti je to ikada rekao, niti je to moguće radit sa crowdfunding kampanjama...
Globalna proizvodnja zahtjeva ogromne resurse u startu, a da ne pričam nakon isporuke, kad treba ponudit after sale podršku.
Završilo je vrijeme koje je bilo prije 10 godina kad je OnePlus startao, prodavao samo online i polako razvijao brend... od tog vremena se puno toga promjenilo.

Dotični lik se eventualno može uvalit negdje u veću kompaniju, radit za plaću i probat ponudit neke svoje ideje ako ih uopće više ima.
Tržište se svelo na 4-5 najvećih proizvođača, pametnom dosta u kojem to smjeru ide.
Surprising no one, Carl Pei's Nothing is working on a phone for early 2022


@mod,posto je ovo otislo sa realmea mozda prebaciti postove u kineski mobiteli ili otvoriti temu Nothing Phone

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 27.01.2022. u 22:24.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 12:53   #539
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Evo kolega iz Njemačke javlja da na Oppo Find X3 Neo i Find X3 Pro uredno radi VoLTE, WoWifi i automatic brightness...
locks je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 07:59   #540
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Realme 9 Pro i Pro+ predstavljeni...

https://m.gsmarena.com/compare.php3?...idPhone2=11317

Plus verzija oko 380 Eur u EU, obični oko 320 eur.

Ovaj Plus mi se čini čisto ok. Prava konkurencija za Redmi Note 11 Pro i Galaxy A53...
locks je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na