Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2022., 18:54   #301
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Zna li netko dal se na EON boxu koj spajas na TV moze doc do Androida i kako? Mogu li instalirati neki app sa Android storea? kad se boota pise da je to AndoridTV ali nisam uspio skontati kako se dode do Androida

Hvala
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 20:19   #302
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor JosephBullet Pregled postova
Zna li netko dal se na EON boxu koj spajas na TV moze doc do Androida i kako? Mogu li instalirati neki app sa Android storea? kad se boota pise da je to AndoridTV ali nisam uspio skontati kako se dode do Androida

Hvala
Na daljinskim tipka sa kruzicem. Ona te odvede u Android menu i tamo imaš play store.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 20:19   #303
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Normalno da može. Pritisni ikonicu sa krugom u sredini ispod OK kursora i tako se prebaciš na Android. Mogu se instalirati aplikacije, ali nema svih kao na punom Androidu (ovo je Android TV). Na EON se vračaš pritiskom ikonice televizije u gornjem lijevom kutu poviše OK kursora.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 00:24   #304
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Hvala puno na odgovoru. Meni taj Eon radi skroz ok. Sada sam uzeo najjaci paket na Try and buy (30 dana besplatno).
Dal znate dal se u manjem paketu dobije hbo go? Na stranici
https://telemach.hr/eon-trio-paketi

1) Kada se klikne na eon trio start koj je najjeftinini paket klikne ispod video klub naslovi na link koj vodi na popis tamo pise i hbo to go. To me zanima dal oni puste samo dio hbo kataloga u svoj app? Dal se dobije username i pass za Hbo2go aplikaciju ili se iskljucivo gleda kroz eon tv aplikaciju?

2) takoder uzeo sam 1 giga intenret. Nokia ruter koj oni daju preko wifija moze poslat samo cca 500 Mbita A preko kabla slicno. Nisam jos detaljno testirao. Jel itko uspio povuc 1 giga i kako se spajao?
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 10:56   #305
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
HBO GO ide sa pretplatom na HBO kanale, a ona je u najjačem premium paketu. Ja imam tako HBO GO preko A1 i oni daju user i pass, pa gledam preko aplikacije na TV-u. Ali isto tako Pickbox ne daju tako gledati, nego samo preko njihovog box-a. Ne znam kako je kod Telemacha.

Za internet zovi njih. Ne vjerujem da taj router ne može preko 500 Mbit/s., pogotovo na kabelu. Koji je točno router? Pogledaj malo specifikacije po netu. To mora biti nešto do njih i moraju ti to riješiti.

Inaće, ja da imam mogučnost, uzeo bih odmah ovaj srednji paket, 1 giga net + full TV paket. Sa ovim popustom od 1 kn., prva 3 mjeseca, izađe 209 kn. mj. uz ugovor na 2 g. To mi izgleda baš prihvatljivo. Ali oni tu svoju ponudu imaju u tri kvarta u Zg i sad su najvali još jedan u Zadru. U Splitu nemaju ništa, niti ništa najvaljuju .
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 13:18   #306
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Meni su došli zvonit na vrata i nude 1gbit trio paket za 1kn prvih 6 (ili 3 možda) mjeseci i nakon toga mislim da ovih 239kn. Dođe mi malo jeftinije od trio paketa u A1 što sad imam - 200mbit za 250kn, ali bi morao platit penale za ranije raskidanje ugovora (produžen prije nekih 9 mjeseci)...

Kakva su iskustva s njihovom opremom i TV prijemnikom?
Konkretno zanima me opcija premotavanja emisije, A1 podržava "pogledaj od početka" za skoro sve ponuđene programe i što je najbitnije - emisija ne mora završit da bi ju mogao gledati od početka i prematati reklame. Koliko sam vidio na maxTV-u se može "pogledat ispočetka" tek kad emisija završi.

Zadnje izmijenjeno od: njuskalo. 19.01.2022. u 14:11.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 13:22   #307
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
1) Na ovoj stranici su sva tri Eon paketa start full i premium
https://telemach.hr/eon-trio-paketiI u svakom paketu imas neke naslove u videoteci. I kada u Full paketu kliknes na link ispod videoteke - Pogledaj sve kanale (da pise kanale ikako je videoteka) onda te on odscroal nize na istu starnicu gdje je i HBOOD u popisu. Doduse HBO je i u popisu za Start paket. Tako da mislim da su mozda samo neke serije tamo a sve je samo u Ful paketu.

2) Samo da updatam - Sto se tice brzine neta uspio sam se spojit preko kabla i brzina je 800-900 sto je ok. Ali preko Wifi-a je iznad 300 najcesce. Imam AirTies Mesh mrezu do 2 noda koji su medusobno povezani kablom. Mejrio sam na 5GHz i uz sami nod je brzina 431Mbps


Tako da razmisljam treba li mi 1Giga ili mi je 500Mbps dovoljno

Dobio sam Nokia 2425g-a ruter od njih
https://telemach.hr/upload/documents..._G-2425G-A.pdf
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 16:43   #308
palmal
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Meni su došli zvonit na vrata i nude 1gbit trio paket za 1kn prvih 6 (ili 3 možda) mjeseci i nakon toga mislim da ovih 239kn. Dođe mi malo jeftinije od trio paketa u A1 što sad imam - 200mbit za 250kn, ali bi morao platit penale za ranije raskidanje ugovora (produžen prije nekih 9 mjeseci)...

Kakva su iskustva s njihovom opremom i TV prijemnikom?
Konkretno zanima me opcija premotavanja emisije, A1 podržava "pogledaj od početka" za skoro sve ponuđene programe i što je najbitnije - emisija ne mora završit da bi ju mogao gledati od početka i prematati reklame. Koliko sam vidio na maxTV-u se može "pogledat ispočetka" tek kad emisija završi.
Za internet od Telemach-a ne znam kakav je jer je dostupan na jako malo lokacija, a što se recivera tiče to je Eon box koji je android i isti je kao i za OTT. Meni je jako dobar. Daljinski upravljač je jako kvalitetan i ima CEC. Opciju premotavanja 7 dana unatrag imaš na svim kanalima koje nude i ne moraš čekati da emisija završi.
palmal je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 17:19   #309
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor JosephBullet Pregled postova
Pogledaj sve kanale (da pise kanale ikako je videoteka) onda te on odscroal nize na istu starnicu gdje je i HBOOD u popisu.
Pitanje je za HBO_GO, a ne za HBO_OD; to su razlicite usluge.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 17:35   #310
palmal
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Telemach u HR za sada u svojoj ponudi nema HBO GO.
palmal je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 00:16   #311
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
aha, hvala sto ste mi skrenuli paznju na to. Dakle ako sam dobro razumio HBO GO je app koji ima puni katalog a HBO OD je samo dio kataloga koji se ne gleda kroz vlastiti app nego se gleda kroz app operatera.
Jesam li dobro razumio?
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 10:04   #312
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor JosephBullet Pregled postova
aha, hvala sto ste mi skrenuli paznju na to. Dakle ako sam dobro razumio HBO GO je app koji ima puni katalog a HBO OD je samo dio kataloga koji se ne gleda kroz vlastiti app nego se gleda kroz app operatera.
Jesam li dobro razumio?
Jesi
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 00:01   #313
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
korisnik optime, kucnog telefona, poslovni korisnik, dobio obavijest od telaca da su preuzeli optimu i salju mi besplatni kod za 6 mjeseci EON TV full paketa....caka je u tome što vrijedi samo za mobilnu aplikaciju....eon na mobu pogledam svake prijestupne, castanje mi glupo i nema mi smisla posto imam eon android tv aplikaciju ionako....meni bezvrijedno, al ajde, prst gore za trud
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 20:22   #314
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Netko još dobio kod od optime? ili davaju kako kome?
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2022., 14:08   #315
palmal
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Citiraj:
Autor ranga Pregled postova
Netko još dobio kod od optime? ili davaju kako kome?
Koliko sam ja shvatio svi korisnici Optime dobili su na kućnu adresu pismeno "kod" za korištenje mobilne app Eon Tv, promotivno na 6 mjeseci.
palmal je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2022., 21:03   #316
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277



KOD: WSHJRERY

-->
S obzirom da ne planiram iskoristiti kod dobiven od Telemach-a koji su dobili korisnici Optime, stavljam ga ovdije pa nek ga iskoristi netko drugi.





KOD: WSHJRERY

__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2022., 14:51   #317
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Ako tko ima kod slučajno od optime, telemacha a da mu ne treba pomoglo bi stvarno, hvala
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 15:19   #318
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ima li EON TV ovaj kaj se sada standard nudi za EON TRIO FULL paket sport program ali da tipa budu emitirane sve tekme. Razmišljam uzeti ali stari mora imati na telki sve nogometne tekme kaj su popularne. Čuo sam da je neki monopol od strane t-coma ali stvarno ne znam. Hvala na pomoći.
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 15:47   #319
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Te-koma je kupio prava za tekme HNL-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 12:18   #320
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
odlično

na infu
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 20:04   #321
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
znači na tri uređaja je moguće gledati istovremeno ako su sva tri sustava različita?
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 22:58   #322
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor ranga Pregled postova
znači na tri uređaja je moguće gledati istovremeno ako su sva tri sustava različita?
Nepisano pravilo. Da, ako se izboris da dobiješ eon box i tv app onda 3 uredjaja prolaze. Eon box, TV app i smart uredjaj. No ovo prvo (eon box + app) je dosta gadna borba i nepisano pravilo.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 20:11   #323
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Nepisano pravilo. Da, ako se izboris da dobiješ eon box i tv app onda 3 uredjaja prolaze. Eon box, TV app i smart uredjaj. No ovo prvo (eon box + app) je dosta gadna borba i nepisano pravilo.

Zašto? Ja imam to od prvog dana i sve radi bez greške. I nije nepisano pravilo, nego je rečeno da ako želiš gledati na dva TV-a, treba uzeti njihov box na jednom, a app na drugom. Ne mogu dvije app na dva TV-a, ali sa box-om i app, sve radi ok.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 21:05   #324
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor ranga Pregled postova
znači na tri uređaja je moguće gledati istovremeno ako su sva tri sustava različita?
Radi. Upravo sam provjerio. Na jednom TV-u box, na drugom app i preko PC-a. Svi istovremeno rade bez greške.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 08:02   #325
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Zašto? Ja imam to od prvog dana i sve radi bez greške. I nije nepisano pravilo, nego je rečeno da ako želiš gledati na dva TV-a, treba uzeti njihov box na jednom, a app na drugom. Ne mogu dvije app na dva TV-a, ali sa box-om i app, sve radi ok.
Znam ja da ja i ti to imamo. Nakon što sam se ja izborio sa službom za korisnike koji jedni kažu može a drugi nemoze i ti si isto prošao nakon mene.

Ali ako i dalje tako jedan kaže da drugi ne to ne ulijeva povjerenje. Probaj naći jedan papir gdje to piše tako. Nema ga, nego ideš na službu i onda svatko ima svoje tumačenje.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 11:16   #326
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Nije problem bio da to ne može, nego je problem bio što njihova aplikacija to nije registrirala, tj. kad bi registrirao box, ne bi ti dala da registriraš i app. Nitko nije rekao da to ne može (barem meni), nego da je to greška u app koja to ne radi automatski, a trebala bi, nego oni to moraju ručno, što su i napravili. I nema veze sa gledanjem na dva TV-a, jer mi se ista stvar desila kad sam app htio prebaciti na drug TV. Za to svugdje piše da se može raditi jednom mjesečno. Ja kad sam odjavio prvi TV, nestala mi je mogučnost registracije drugog. Opet isto objašnjenje da app ne radi to automatski, nego oni moraju ručno. Ne zna jesu li to riješili? Iako i ovako sam im danas poslao mail, a oni su to sutra riješili i mogučnost registracije app se pojavila. Nije se dugo čekalo.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 15:47   #327
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ne govorim ja o seljenju, govorim da nigdje nemozes naći na pismeno da možeš imati dva tv uredjaja, jedan app, drugi eon box.

Koliko se sjećam i tebi je tehnička preko telefona rekla da za dvije TV moraš imati dvije pretplate. Onda se moraš natezati dok ne dodjes do onoga tko kaže da fakat je to dozvoljeno.

Edit: O ovome pričam.


Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kako su ti riješilo to? Ja sam dočekao box, spojio ga, ali kad sam na drugi tv išao staviti aplikaciju, on izbaci kod, ali na moj eon na smart TV je Eon box. Od mobilnih uređaja imam instaliran PC i mobitel. Jedno mjesto je prazno.



Zvao njih, a oni da moram imati dvije usluge da bi mogao gledati na dva TV-a !!!


Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 18:04   #328
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
U mene radi normalno
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.png‎
Views:	171
Size:	45.2 kB
ID:	25014  
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:02   #329
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
U mene radi normalno
I kod mene, ali vjerujem da si se i ti boksao sa korisničkom dok ti nisi omogućili dva komada. Ili se nešto promijenilo?

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:43   #330
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
I kod mene, ali vjerujem da si se i ti boksao sa korisničkom dok ti nisi omogućili dva komada. Ili se nešto promijenilo?

Sent using Tapatalk
Nisam nikoga zvao niti ništa, samo mi se to pojavilo i radi
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na