Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2021., 18:21   #2371
zig
Premium
Moj komp
 
zig's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 377
Hvala na odgovorima .
Ne vidim nikakve specke i na stranici sa ventovima, ni na manualu ploče.

Ništa, sutra-preksutra ide spajanje, valjda neće bit problema
zig je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 22:22   #2372
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor zig Pregled postova
Hvala na odgovorima .
Ne vidim nikakve specke i na stranici sa ventovima, ni na manualu ploče.

Ništa, sutra-preksutra ide spajanje, valjda neće bit problema
imaš na stranici proizvođača podatke za silent wings 3

Rated Voltage DC (V) 12
Operating Voltage DC (V) 5 - 13.2
Current consumption (A) 0.06
Safety current (A) 0.3
Input power (W) 0.72

bitan podatak ti je ovih 0,3a safety current, jer je to podatak koliko maksimalno povuče vent - to je pri pokretanju gdje treba više snage da se zavrti iz nule, kasnije u radu troši puno manje

prema tome, možeš bez problema spajati do tri silent wingsa na jedan header na matičnoj, što ti i nije problem obzirom da si ionako uzeo y splittere s kojima možeš spojit samo dva venta po jednom priključku na matičnoj

EDIT
na svojem kompu koristim tri silent wings venta i prednja dva su spojena upravo noctua splitterom na jedan priključak, zadnji vent je spojen na drugi case fan priključak i sve fercera bez problema
matična ima mogućnost kontrole putem napona, pa sva tri venta mogu kontrolirati krivuljom u asusovom fan xpert programu, pa što je topliji proc (ili senzor na matičnoj ako to odabereš kao referentnu temperaturu), to brži rad ventova, s tim da su ispod 60 stupnjeva pogašeni skroz i pale se automatski tek kad proc pređe tu temperaturu
isto tako se može podesiti brzina paljenja, odnosno odgoda kad temperatura pređe 60 stupnjeva, da kod kratkotrajnih spajkova temperature ne bude stalne pali-gasi situacije

Zadnje izmijenjeno od: picajzla0707. 15.09.2021. u 22:30.
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 22:53   #2373
zig
Premium
Moj komp
 
zig's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 377
Tnx svima na odgovorima.
zig je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 18:50   #2374
zig
Premium
Moj komp
 
zig's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 377
Još samo jedno pitanjce.
Ako su dva venta 3-pin, a ovaj splitter je 4-pin, osim nemogućnosti pwm, dali postoji kakav problem ?
zig je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 22:32   #2375
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Nope, peri deri
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 22:45   #2376
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Preporuka za tihe 12 i 14cm ventove za kućište, a da nije Arctic?
Tiho i ne preskupo ako to uopće ide zajedno
Samo da malo pirka kroz kućište. Imao sam neke stock u jednom kućištu, podesivi 600 ili 1200 rpm, ali su prozujali vremenom.

Uzeo sam bio Arctic P12 i P14 PST PWM i razočarao se. Kad se vrte lagano (700rpm +/- nešto sitno, čuje se lagano periodičko struganje. Uzorak od 3 komada, jedan 12 i 2x14, sva 3 slični problemi, na raznim brzinama.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 23:06   #2377
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Struze ti u svim pozicijama, okomito i vodoravno kada su izvan casea? Sori nemam preporuku samo jednu anegdotu.

Kod mene unazad 5 godina - 3 kom F14 (1 prozujao nakon nekoliko godina), pa 2 kom P14. Sada 4 kom P12. Sve je bilo ok.

ALI

Prije nekoliko tj slazem novi case i montiram P12 na usis. Sve super! Odvrnem krivulju malo jace, pocne rostiljati, odvrnem na 100% struze po metalu. Kad se nafrlji vent na oko 1000 okr, lopatice se "udalje" od sasije i dotaknu case/mrezicu. Ubacio 1mm distancer izmedju fana i casea i to je to sada.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 07:52   #2378
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Isprobao sam sva 3 na stolu prije ugradnje, u okomitoj poziciji, ali samo u full speed na 12V. Ne stružu po kućištu, 12-ica je na gumicama, a 14-ice sam testirao bez dust filtera, nema ništa ispred njih.

Rezultat:
- prva 14-ica jako rošta kad se razvrti, ali je tiha na niskim okretajima
- druga 14-ica obrnuto, tiha je na visokim rpm, a na niskima ima taj neki zvuk struganja, onako krrr....krrrr...., ali u pravilnim intervalima cca 1-2 sekunde. Mogla bi biti vibracija, ali ne osjeti se na caseu, a niti promjena pozicije ne pomaže
- 12-ica klika dok se vrti, onako brzo klik-klik-klik, kao najlošiji poderani sleeve ležaj na kineskim jeftinjacima.
Moguće da sam ubo sva 3 loša
Nevjerojatno mi je kakvo odstupanje u kvaliteti, recimo ove dvije 14-ice sam testirao na stolu full speed prije ugradnje, jedan ruži ko blesav na full speed, drugi ne. To sam zanemario jer se praktički nikad neće zavrtiti tako jako, ali eto jbg ne rade dobro niti na niskim rpm.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 07:55   #2379
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne čudi me ovo za Arctic. Imao sam dvije generacije, nominalno isti ventovi. Jedna s raznobojnim žicama, tiha u rangu s najboljim ventovim koje (ni)sam čuo, druga s kompletno crnim žicama i koja ima zvukove kakve opisuješ. Mislim da sam pisao o tome davno na ovoj temi.

Za tihe ventove moja preporuka je beQuiet Silent Wings 3, no ti su skupi kao da ih rade od zlata i nemaju standardne rupe. Nekoč davno se moglo nabaviti SanAce 120 te razni Globe, Panaflo i Nidec uratci koji su bili relativno povoljni, a nečujni. Možda Noctua s redux serijom i onih par “okomitih” (nemam bolju riječ) krilaca?

Ili eksperimentiraj s Arcticom dok ne naletiš na dobru seriju, možda čak i neki rabljeni na Njuški… ne znam.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 08:53   #2380
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ne čudi me ovo za Arctic. Imao sam dvije generacije, nominalno isti ventovi. Jedna s raznobojnim žicama, tiha u rangu s najboljim ventovim koje (ni)sam čuo, druga s kompletno crnim žicama i koja ima zvukove kakve opisuješ. Mislim da sam pisao o tome davno na ovoj temi.

Za tihe ventove moja preporuka je beQuiet Silent Wings 3, no ti su skupi kao da ih rade od zlata i nemaju standardne rupe. Nekoč davno se moglo nabaviti SanAce 120 te razni Globe, Panaflo i Nidec uratci koji su bili relativno povoljni, a nečujni. Možda Noctua s redux serijom i onih par “okomitih” (nemam bolju riječ) krilaca?

Ili eksperimentiraj s Arcticom dok ne naletiš na dobru seriju, možda čak i neki rabljeni na Njuški… ne znam.
Silent wings idu na standardne rupe bez problema, a redux je smece od ventova, ne vrijede ni 30 kuna, znam jer sam ih imao 5 komada i sve ih zamjenii za silent wings 3
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 10:37   #2381
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Krivo sam se izrazio, idu na standardne rupe na kućištu, ali nemaju standardne rupe ma sebi da ih se može montirati recimo na hladnjake.

Reduxe nisam nikad imao, ali mi je ostalo u sjećanju da ih je netko hvalio. Inače s Noctuom nisam nikad imao sreće osim s A14 i A15 fanovima koji su prokleto dobri.

Kažem, i sam imam SW3 u kućištu (tri 12-ice na usisu, 2 14-ice odozgo na ispuhu) i ne mogu zamisliti bolje ventove. Ali tih 5 ventova košta kao solidno kućište, sva sreća da sam ih našao po oglasima po znatno nižim cijenama.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 16:23   #2382
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
...

- druga 14-ica obrnuto, tiha je na visokim rpm, a na niskima ima taj neki zvuk struganja, onako krrr....krrrr...., ali u pravilnim intervalima cca 1-2 sekunde.
....
Neka sam proklet! Sinoc camim za kompom i, naravno, apsolutni muk u stanu. Ali cujem neko struganje... Iako sam isprva mislio da je u pitanju hdd u caseu - ipak nije bio on. Jedan od cetiri P12 fanova u caseu pri 650ak okr/min stvara takav zvuk. Dignuo sam mu krivulju za +50ak okretaja i odjednom muk.

Kod mene su sva 4 u vodoravnoj orijentaciji, nemaju ni mjesec dana... Mozda se trebaju razraditi -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 17:06   #2383
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
To ti je poznato prokletstvo oću tiše, oću tiše ...

Pretpostavljam pwm upravljanje ?
poznat je taj "zvučni" efekt, malo promijeniš karakteristiku / digneš napon a time i rpm
i vola, ne čuje se.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 17:13   #2384
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Je je, pwm upravljanje. Ovo se dogadja na oko 25%. Budem se vratio na 30% kao neki minimum, ocito nema smisla ici tako nisko. Otkad sam uzeo to napajanje koje gasi vent, hdd mi je postao najglasnija komponenta
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 17:27   #2385
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Kod mene 5 P14 ventova u kućištu, tri okomito, dva vodoravno, krivulje vezane za cpu temp. Delaju godinama kak vurica, nikad problema.

Možda se to s vremenom razradi?
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 20:09   #2386
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Bolje dat mozda vise pa bit miran. Ja pak imam 4x A14, 1x silent wings 3 i 2x bequiet na dark rock pro. Rade vec preko 3 god. Probao sam ove arctic i brzo su osli u kutiju tj zaborav. Doduse ja sam ventove platio puno manje tada u opriću.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 07:29   #2387
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod mene su sva 4 u vodoravnoj orijentaciji, nemaju ni mjesec dana... Mozda se trebaju razraditi -.-

Tako sam i ja mislio, ali eno ih kod mene 2.5 mj i još čekam da se razrade

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
To ti je poznato prokletstvo oću tiše, oću tiše ...
Pretpostavljam pwm upravljanje ?
poznat je taj "zvučni" efekt, malo promijeniš karakteristiku / digneš napon a time i rpm
i vola, ne čuje se.
EDIT, upravo isprobao, ne pomaže.
Dizao pomalo PWM parametre i rpm do 900, nema promjene i dalje se čuje to povremeno struganje. Zvuk nije u pravilnim intervalima, prestane ako zaustavim vent tako da je 100% do tog P14. Baš mi izgleda kao ležaj na ventu.

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 20.09.2021. u 09:09.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 11:13   #2388
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Najbizarnije je sto je struganje sporo i ponavlja se svakih recimo sekundu... A vent se u mom slucaju vrti 10ak okr/s. Kako to protumaciti :/

Morat cu jedan dan prebaciti hdd na gumice pa cu se usput poigrati s ventom/distancama od casea, stajaznam.

Otkad sam mu malo dignuo pwm ne cujem ga vise da struze pa ajde barem neka sreca u cijeloj prici
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 11:44   #2389
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Slično, ak ne i identično kod mene. To struganje nema veze s brzinom vrtnje, nego je sporije. Ako malo poslušaš bolje, kao da nije niti u pravilnim intervalima. Ja čujem da tu i tamo propusti koju amplitudu
Jesi probao zavrtiti ventove na full?
Npr. spojiti ih na stolu na 12V, bez pwma. Ja sam na bateriju od UPSa koji mi bila na pri ruci, od dvije 14-ice, jedna baš rošta jako glasno kad se razvrti, druga je skroz tiha, naravno strujanje zraka se čuje.
Pokušavao sam snimiti mobačem taj zvuk struganja, ali mi ne uspijeva
Ah, kakvo je to prokletstvo kad čuješ maltene kao šišmiš
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 12:52   #2390
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Na full speedu ne cujem nista neobicno, doduse pustao sam im max pwm signal preko mbo, nisam testirao bez pwm-a.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 13:03   #2391
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Čitao sam već na netu da se žale na lošu kvalitetu Arctica. Velim da kod mene isto samo jedan ruži na velikim brzinama, ali to mi je manji problem od ovog struganja na niskima. Kad nađem vremena raskopati taj case, baš ću ih izvaditi i za usporedbu snimiti video zvuka na fullspeed
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 13:07   #2392
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Na žalost AC sa ventilatorima "se pokvario", pogotovo kada je išao redizajn starih,
ima info po netu. Srećom nisu skupi pa lako pretrpiš trošak, a i dalje su najprihvatljiviji ...
Još jedan slučaj u nizu, novo a lošije od starog

Kod c-shadow jedan primjerak je ispravan a drugi je "za pokloniti neprijatelju".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 17:11   #2393
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Pozdrav, molim savjet. Imam Zalman K1 revB kućište. Iza imam onaj defualtni zalmanov hydro silent 120mm vent i na procu (i5 11400) ID Cooling 224XT Basic hladnjak sa 120mm ventom. Napred je bio zalmanovo 120mm sleave bučno vent sranje koje sam izvadio i bacio. E sad. Sve temp su mi ok nakon 2h igranja (grafa max 81C, proc 63C). Ali ipak bi uzeo neki tihi vent koji bi montirao gore iznad hladnjaka i grafe da vuče van zrak (da pomogne ovom iza). Ali nije mi jasno zašto je uopće opcija hladnjak napred kad je ispred njega na nekih 5cm prednja strana kućišta skroz zatvorena (i još je između ona mrežica za prašinu)? Ok ima napred sa boka neka uska rebrica koja kao "ventaju" zrak. Gdje stavit vent na kraju u tom kućištu? Gledao sam ovaj:
https://www.futura-it.hr/xilence-hla.../8244/product/
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 15:29   #2394
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ja bi na tvom mjestu ubacio naprijed 2 140mm venta da stvorim pozitivan pritisak u kućištu. Tako se možeš gotovo u potpunosti riješit prašine jer imaš dust filter na jedinom usisu. Iza eventualno zamijenit ovaj 120mm sa 140.
Uzmi PWM vent pa ga ukopčaj u MBO i reguliraj mu brzinu, bolje nego da uzmeš ovaj silent pa ispadne da nema dovoljan protok a nemaš ga kako zavrtit na više RPM-a - npr ovaj https://www.links.hr/hr/ventilator-a...crni-050908741 .
Većina kućišta ima zatvorenu prednju stranu i sa strane otvore za zrak i to funkcionira ok, ne mora bit sve širom otvoreno da bi ulazio zrak, pogotovo ako staviš 2 venta.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 22:58   #2395
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Ja bi na tvom mjestu ubacio naprijed 2 140mm venta da stvorim pozitivan pritisak u kućištu. Tako se možeš gotovo u potpunosti riješit prašine jer imaš dust filter na jedinom usisu. Iza eventualno zamijenit ovaj 120mm sa 140.
Uzmi PWM vent pa ga ukopčaj u MBO i reguliraj mu brzinu, bolje nego da uzmeš ovaj silent pa ispadne da nema dovoljan protok a nemaš ga kako zavrtit na više RPM-a - npr ovaj https://www.links.hr/hr/ventilator-a...crni-050908741 .
Većina kućišta ima zatvorenu prednju stranu i sa strane otvore za zrak i to funkcionira ok, ne mora bit sve širom otvoreno da bi ulazio zrak, pogotovo ako staviš 2 venta.
Aha, mislio sam staviti Pure wings 2 140 jedan napred i jedan iza umjesto ovog zalmanovog od 120mm.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 18:19   #2396
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407


Citiraj:
TIMESTAMPS
0:00 - The Best PC Fans Intro
0:50 - Noctua F12 iPPC-3000
1:11 - Phanteks T30
2:00 - Noctua NF-A12 & CM SF120M
2:26 - A Callout for Cheap Fans!
3:37 - Corsair ML120 PRO
3:48 - be quiet! Silent Wings 3 HS
4:00 - Nidec Gentle Typhoon
4:38 - Scythe Wonder Snail
4:56 - Arctic P12 PWM PST
5:29 - SO EXPENSIVE!
6:14 - Specs & Cable Lengths
6:37 - SO LOUD!
7:41 - Accessories Might Matter
8:15 - Fan Testing Methodology
8:39 - Charts Explained
9:21 - Raw CFM Performance
11:32 - Restricted CFM Performance
12:56 - Noise Normalized 39dB
14:03 - Temperature Testing (Radiator)
15:51 - Temperature Testing (Air Cooler)
17:14 - The Fail Fan
17:38 - The Best Budget Fan
18:22 - The Best All Round Fan
18:44 - The Best of the BEST Fan
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 06:36   #2397
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Ako bih išao na Arctic uzeo bih PWM PST, pa da ih 3 komada (1 stražnji i 2 prednja) ventilatora spojim na jedan 4 pin konektor na matičnoj.
btw. Naletio sam na video gdje se jedan lik požalio da bi bilo bolje da je taj njihov kabel za serijsko spajanje centimetar ili dva duži, da se može skloniti iza matične ploče.


Još nisam odlučio koju matičnu bih uzeo, ali znam da većina jeftinih ima samo jedan 4-pin priključak za ventilatore kučišta, a drugi je rezerviran za cpu ventilator. Zar ne. Tako da bih u slučaju nekih drugih ventilatora, (možda tihi Pure Wings 2 1500 rpm, 120 mm), trebao uzeti nekakav razdjelnik/splitter, da mogu spojiti 3 kom na jedan 4 pin konektor, pa da se svi kontroliraju automatski preko PWM signala.


Imate koji prijedlog ? Ima li ovako nešto u našim trgovinama:
https://www.amazon.com/Splitter-Slee...dp/B07JZCP1NJ/


Nešto drugo ?
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 10:35   #2398
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Ugradil sam noctuu 120mm nf-s12b redux na 1200rpm radi grafičke,na rear mjestu za ispuh,odličan ventilator,pod rukom se osjeti koliko ima veći protok i koliko jače puše od običnog ventilatora na 1200rpm a praktički nečujan...

https://noctua.at/en/nf-s12b-redux-1200-pwm

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 04.05.2022. u 11:28.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 15:17   #2399
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Gdje kupit kabel molex M na 4pin M ali onaj mali za ventilatore,dakle ne 3-pin nego 4pin,svi su noctua ventilatori sa 4 pin,netreba mi PWN nego da radi na najvećim okretajima,tj. valjda na 12V

Jel još postoji takav kabel/adapter i gdje kupit? Ili ima možda neko drugo rješenje(ali ne mislim priključivat na mbo)
Ovako nešto:
https://shopee.ph/4-Pin-Molex-Male-T...364.2313464383
https://shopee.ph/%E2%9D%A4%E2%9D%A4...180.2075773386

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 23.05.2022. u 15:33.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 16:37   #2400
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na