Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2021., 15:10   #481
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Pa svi su ti rekli da nevalja i da ne kupuješ i da ciljaš na momo/G25 i slični provjereni koje moš naći do 500 kn.

I opet ti vadiš neke hori volane, ko je ikad čuo za to?!? Znači nevalja!!! Kupi što su ti već preporučili kolege.

T80 vjerujem da je ok ali ti je preko buđeta.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 15:16   #482
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Hori se prodaje tu na forumu, a firma proizvodi gaming komponente preko 40 godina. Odma nevalja čim netko tu nije čuo. Vadim te "horije" iz paštete jer gledam što sve ima u dućanima, tržnici i njuškalu do 500 kuna da mogu pokupiti u zg. Naravno da ispitujem za druge jer se ne razumijem i želim znati zašto, ali nemožeš mi reći da ispod 2000 kn bolje da niti ne kupujem, oprosti ali to je toliko glupa izjava da mi mozak curi kroz uho. I kad kažeš da ne valja nemate ništa za reći osim "ko je ikad čuo za to, kupi skuplje, ne znam ali g29 je dobar"


Dajte malo realnosti. Momo i G25/27 i sličnih nema u ZG za taj buđet. Rekao sam da ću paziti na njih, ali pitam i za ostale da vidim jel šta valja to da ne čekam bezveze na čudo da se pojavi netko ko prodaje 10 godina stari volan za 500kn.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 15:18   #483
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ako ima T80 ispod 500kn, da uzmem?
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 15:28   #484
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Znači ne odgovara ti kad neko kaze da nevalja? Ali ti si ipak pretrazio internet i sam zaključio da je to odličan volan?
Meni se cini da ces ti biti najsretniji kad kupis taj hori volan i uzivaš u njemu a naš "odličan community" ostaviš na miru da uzivamo u svojim 2000 kn volanima.

I da realnost je da nemoš kupiti volan za 250 kn, što prije shvatiš biti ce ti lakše, nije to jeftin hoby.


EDIT:

Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Ako ima T80 ispod 500kn, da uzmem?
Nema se sto misliti!
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 15:38   #485
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pa odličan community kad gatekeepate nekoga tko želi probati kako je to a ako mu se svidi onda bi više uložio.



I shvatio sam da nema volana za 250kn, zato sam i poduplao iznos.


I hvala na odgovoru za T80!
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 16:57   #486
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
A što se zapalio. Dajemo ti svoja iskustva i mišljenja. Na kraju je uvijek na tebi.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:00   #487
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Zapalio sam se jer mi ide na živce gatekeepanje. Nekome je top procesor i7 4790k i dan danas, a netko nebi preporučio ispod 5600x. Isto i za ovo. Vi ne možete zamisliti volan bez force feedbacka, a ja nisam nikada probao. Tako da vjerujem da bi mi recimo ovaj T80 bio odličan nakon kontrolera.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:06   #488
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
pa onda kupi bilo koji od tih i bit ces za dovoljan i tjt. ne znam cemu uopce pitanja takva.

gamepadi se krecu od 200kn na gore ovi losi,a ti bi volan za skoro te pare.

imat ces pedale na kojima jedva mozes dozirati ista,a o stupnjevima da ne govorim.

kupi taj tvoj noname pa ces se brzo vratiti i pitati sta da kupim do 200€ ako te uopce bude drzalo to sranje.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:08   #489
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Jesam povećao budžet na 500? Kakvih 200 kuna, ne razumijem čemu sada napad? Presmješni ste majke mi. Thrustmaster noname Očito se dosta ljudi našlo uvrijeđenim mojim komentarom o gatekeepanju utrkivanja na volan, NE simracing jer to ne mogu priuštiti i to znam.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:09   #490
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Imao volan bez FF, presao na Logitech driving force pa na DFP pa G25 i sada sam na T300.
Najvece razlika mi je bila kada sam prelazio sa volana bez FF na prvi logitech sa FF.

Tako da ljudi ti dobro kazu da je FF obavezan. Ovako bi uzeo igracku, razocarao se i odustao zauvijek.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:10   #491
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
A kako ti je bilo bez FF, jel se moglo voziti? Jel bilo neigrivo? Znači ne u usporedbi sa sada kad imaš volan od nekolko tis kn, već kad si prvi volan kupio.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:27   #492
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ja sam sa tastature presao na taj volan bez FF-a. I jedino od tastature je bolji. Moze se voziti, ali dozivljaj je nikakav. To je opruga koja stalno centrira volan. Najcesce im je i radius okretanja ogranicen (180 stupnjeva) pa se i gubi osjecaj volana jer ga mozes okrenuti samo do pravog kuta.

T80 isto vidim nema FF i samo 200 radius. Ne znam kakav je.
Ima na njuskalu DFP u Osijeku za 200 kn i za te novce ne mozes dobiti bolji volan


Sent from my GM1910 using Tapatalk
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:31   #493
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Zapalio sam se jer mi ide na živce gatekeepanje. Nekome je top procesor i7 4790k i dan danas, a netko nebi preporučio ispod 5600x. Isto i za ovo. Vi ne možete zamisliti volan bez force feedbacka, a ja nisam nikada probao. Tako da vjerujem da bi mi recimo ovaj T80 bio odličan nakon kontrolera.
https://youtu.be/GU5ZnPF7AvI
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 17:47   #494
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
O kakvom gatekeepanju je ovdje priča, pitao si ljude za iskustvo i rekli su ti svoja iskustva... Nažalost tražiš komad hardvera koji je htio ili ne niche proizvod, kakve je par proizvođača odlučilo proizvesti u budget varijaciji. Volan sa okretom od mrvu preko četvrtine kruga u svakom smjeru, pedale koje su zapravo prekidači, i bolja opcija nažalost ispada kvalitetan gamepad sa analognim kontrolama za gas / kočnicu. Nije stvar samo love, stvar je doživljaja koji za tu lovu dobiješ... Nitko ti ne brani da kupiš Horija ni ništa slično, ali za osjećaj vožnje ipak treba nešto konkretnije... Ako je dostupan ovaj DFP za 200kn čopi to i isprobavaj, radije nego novi za parsto kn...
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 20:26   #495
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Evo i hori rivju





Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
O kakvom gatekeepanju je ovdje priča, pitao si ljude za iskustvo i rekli su ti svoja iskustva... Nažalost tražiš komad hardvera koji je htio ili ne niche proizvod, kakve je par proizvođača odlučilo proizvesti u budget varijaciji. Volan sa okretom od mrvu preko četvrtine kruga u svakom smjeru, pedale koje su zapravo prekidači, i bolja opcija nažalost ispada kvalitetan gamepad sa analognim kontrolama za gas / kočnicu. Nije stvar samo love, stvar je doživljaja koji za tu lovu dobiješ... Nitko ti ne brani da kupiš Horija ni ništa slično, ali za osjećaj vožnje ipak treba nešto konkretnije... Ako je dostupan ovaj DFP za 200kn čopi to i isprobavaj, radije nego novi za parsto kn...
+1

točno to. Bolje igrat na dobrom gamepadu nego na low end "volanu".
nub je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 21:05   #496
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
A šta ako sam probao na gamepadu igrati (xbox one original i ps4) i nijedan mi ne paše za formulu 1 na duže vožnje i koliko god igram i trudim se, jednostavno nemogu sa palcima održavati minimalni luk na nekim dužim stazama ili promjene ljevo desno pri velikoj brzini kao šta je Eau Rouge? Imam preko 100 sati vožnje u f1 2020 i još uvijek se patim.


I zbog vas ovdje sam shvatio da 200kn novi volan ne vrijedi ništa i da je bolje zapaliti novce, zato i idem na neke druge solucije i zato sam ispitivao o toliko volana jer ih nema svugdje da se mogu preuzeti osobno po normalnijim cjenama.


A za Hori ovo što kaže na 9:20 > brža vremena na Horiju nego na ps4 kontroleru (i to netko tko je sim racer pa valjda zna voziti na kontroleru) ali nije kao npr g29. I ono najvažnije što kaže na kraju > "worth a look" za entry level gejmere. O tome ja pričam.


Dogovorio kupovinu T80 za sutra pa javim dojmove!
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 21:53   #497
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Imaš i za 500 ako dođeš po njega, imao sam ga prije 4-5 godina godina prije nego sam prešao na bolje i bio sam zadovoljan s njim, jedino kaj je imao kod njih vrlo dobro poznati rattle ali to nije igralo neku ulogu kod igranja. 500 kn je ok cijena za taj volan ako je ispravan i to je neki maksimum koji bih osobno dao za taj volan.
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
A šta ako sam probao na gamepadu igrati (xbox one original i ps4) i nijedan mi ne paše za formulu 1 na duže vožnje i koliko god igram i trudim se, jednostavno nemogu sa palcima održavati minimalni luk na nekim dužim stazama ili promjene ljevo desno pri velikoj brzini kao šta je Eau Rouge? Imam preko 100 sati vožnje u f1 2020 i još uvijek se patim.


I zbog vas ovdje sam shvatio da 200kn novi volan ne vrijedi ništa i da je bolje zapaliti novce, zato i idem na neke druge solucije i zato sam ispitivao o toliko volana jer ih nema svugdje da se mogu preuzeti osobno po normalnijim cjenama.


A za Hori ovo što kaže na 9:20 > brža vremena na Horiju nego na ps4 kontroleru (i to netko tko je sim racer pa valjda zna voziti na kontroleru) ali nije kao npr g29. I ono najvažnije što kaže na kraju > "worth a look" za entry level gejmere. O tome ja pričam.


Dogovorio kupovinu T80 za sutra pa javim dojmove!
radiš grešku. t80 nema ffb.
ovo šta ti je viper predložio ti je naj bolja trenutno opcija za tvoj buđet.
znaći logi dfgt je odličan volan. imao sam ga jedno vrijeme dok sam čekao da mi stigne drugi g27. radio sam isto brze krugove kao i sa g27. jedino šta nemaš konzistentnost krugova, odnosno teško je raditi podjednaka vremena iz kruga u krug. dok je to sa g25, g27, g29 lakše, jer imaju dva motorića za ffb. dok dfgt ima jedan. ali i taj jedan daje dovoljno info sa staze i šta se dešava sa bolidom. promjer volana im je svima isti, 900 stupnjeva. nema bolje za start u simracing.

osobno bi uzeo ovoga kaj se prodaje i onako ti je tu u zg blizu. odeš probaš prije kupnje. ako radi to je to. a kasnije pratiš da ispadne g25 ili g27 sa jako niskom cijenom i ubodeš to. ovo prodaš.

dugi niz godina sam u tom sportu i isto sam sa kontrolera na g27 došao i oduševljenje. ali i dfgt će ti dati prilično isti doživljaj. kasnije ti je samo nebo granica i financije.
  Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 22:05   #498
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Znači ipak taj dfgt? Hvala na informaciji, znam da sam vas sve izludio al već sam i ja lud.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 22:28   #499
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Prodam ti DFGT za 450kn.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 22:37   #500
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Odlično Javio sam ti se na pp
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 22:59   #501
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Uzmi DFGT, nećeš požaliti jer dok vidim sve ove jeftine koji si spomenuo mi se kosa na glavi diže jer vidim da nemaju više od 270° okretaja. Ok za formulu donekle ali dalje od toga nula bodova. Prvi volan koji sam imao je bio G25 tamo davne 2007. i mogu reći da sam otpočetka osjetio ono nešto među najboljim kaj se onda nudilo a da sam recimo krenuo sa tim nekim Horijem vjerojatno nikad ne bih isprobavao dalje. Tamo 2011. me pustilo i prodao sam G25 i kupio kasnije DFGT za ETS2 i Assetto Corsu i te me igre dan danas drže. U međuvremenu sam prešao na G29 s mjenjačem a od prošle godine ne Thrustmaster T300 RS GT s TH8A mjenjačem i tu sam kak bi se reklo, svoj na svome sada. Odigram kad stignem i guštam. Koštalo sve skupa 500€ ali ne žalim nimalo. Zna biti skup sport ali ako uživaš u tome onda ne gubiš ništa. Još sam si i button box izradio pretprošle godine, luđak Nadam se da će i tebe primiti ali s tim nekim jeftinjarama koji niti nemaju prave držače za stol, neće nikada, upravo suprotno, samo te mogu odbiti. Moj savjet, Driving Force GT za početak all the way!
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 23:01   #502
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Uzeti ću od kolege dfgt. I ja se nadam da će me primiti jer sam već duže vrijeme zagrijan za f1 jebački a nikako da igram na kontroleru
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 23:02   #503
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Sve je dogovoreno, uzet će dfgt. Ima 1 dan da isproba, ako je zadovoljan to je to. Ovi kaj traže 600,700,800 neću komentirati.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 23:04   #504
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Onda kolega nickross, želim ti puno sretnih virtualnih kilometara
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 23:05   #505
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Hvala što ste me uputili na pravi put i istrpili me, možda se i sretnemo na virtualnim stazama jednog dana
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 23:10   #506
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Skini si Logitech profiler 5.10 jer koliko se sjećam najbolje mi je radio s tim softwareom, ne onim novijim


https://logidrivers.com/logitech-g27/
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 00:19   #507
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Točno 5.10 radi najbolje s tim volanom.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:28   #508
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Kad smo već kod F1 igre i volana i joypada, također vozim sa joypadom i to sa PS2 Sonyjevim i poprilično sam dobar mada me muči to što igram sa Tc na medium i onda se često zbog toga i/ili setupa znam izvrtiti pri blagim zavojima a brzim.
Volan nikakav bolji nisam probao još. Jel bi se dalo poboljšati u vožnji već i sa tim Logitech Driving Force Gt-om ili bi se za te svrhe morao protegnuti na G25, G27, G29?
Povremeno halam karijeru u toj igri i najviše me smeta to izvrtanje a nekad bacim i neku online trku.
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:51   #509
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
pročitaj sve ovo detaljno gore kaj smo pisali i sigurno ćeš nači odgovor koji će tebe zadovoljiti
  Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 12:39   #510
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
voznje i simulacije bez doziranja gasa nije za igrat, moze se naravno al si puno sporiji, kao i skretanje u zavojima
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na