Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2010., 09:25   #31
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Takodjer mogu potvrditi sa Bandridge hdmi kabel od 3m, onaj od 75-80 kn radi bez greske.
Provodi i sliku i zvuk, a spojen je na DVI/HDMI adapter sto dodje sa grafickom.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 10:00   #32
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
HDMI kablovima i prijenosu zvuka.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=192781

Kad mi je riknuo zadnji HDMI-->HDMI kabel, i ja sam imao dilemu da li uzeti DVI-->HDMI kabel, prvenstveno zbog povoljnije cijene.
Nakon malo čitanja i pitanja sam odustao od tog sa DVI konektorom i kupio u Linksu HDMI-->HDMI kabel od 5m za 55kn.
-->
Evo ti jedne temice o DVI-->HDMI kablovima i prijenosu zvuka.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=192781

Kad mi je riknuo zadnji HDMI-->HDMI kabel, i ja sam imao dilemu da li uzeti DVI-->HDMI kabel, prvenstveno zbog povoljnije cijene.
Nakon malo čitanja i pitanja sam odustao od tog sa DVI konektorom i kupio u Linksu HDMI-->HDMI kabel od 5m za 55kn.
E-mil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2010., 22:56   #33
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ok, evo uglavnom, nabavio sam ATI-ev adapter, kupio 7m kabla, i spojio telku i komp, Scaling ugađen i na telki i na kompu, i sad što se tiče spajanja kompa+plazma, radi perfekt.

no, nije mi jasno zašto mi neće da radi Auto stretching funkcija kad gledam TV program preko amxtv-a. sveledno da li na njemi bio program u 16:9 formatu, (npr. Disocvery) meni plazma to ne kuži i rasteže ga samo lijevo i desno, umjesto da ga rastegne vertikalno, kako bi dobio native prikaz slike...

ovo se događa sa 2 različita HDMI kabla, maxtv receiver onaj crno malo veći
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 23:04   #34
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Kaj ga ima rastezati lijevo i desno?Pa ne gledaš u vražji 4:3.

U postavkama maxtv STB-a, kak ti je namješten format slike?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 03:11   #35
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa gleda u vražji 4:3 kod SD programa :P hehe

Ono kaj njemu smeta je to kaj mu plazma sa rastegne na 16:9 (ili just 16:9). Normalno kada je slika preko cijelog 4:3 ekrana, on će mu rastegnuti sliku preko cijelog ekrana.

Problem "nastaje" kada oni emitiraju SD signal, te izvornu sliku u 16:9 skaliraju na 4:3. Znači, kad bi imao 4:3 slika bi imalo gore i dolje black barove.

Onda plazma rastegne sliku opet na 16:9 (jer kaj se nje tiče, ona rasteže punu 4:3 sliku pošto dobiva signal da je takva), pa mu svejedno ostanu black barovi gore i dolje.

Za to na Panasonicu ima opcija "Zoom 1" u ovom slučaju koji sam opisao.

Also, još jedan problem je kada recimo naši idioti spucaju titlove preko donjeg black bara (obično drugi red), pa ako staviš da ti slika preko cijelog ekrana sa "Zoom 1" imaš sliku, ali ti je naravno pol titlova odrezano.
Nekad na "auto" on to napravi sam, ali ako primjeti da ima nekih tragova (titlovi) ili smetnji normalno pretpostavi da na tim crnim barovima ima informacija koje bi trebale biti prikazane.




Jedini lijek protiv toga je emitiranje 16:9 HD programa (bilo 720P ili 1080P) za koje su naše telke i namijenjene. Sve ostalo je kompromis.

--

Što se tiče opcije overscana kod telke. Ona ima namjenu, a to je da izbaci svo smece koje se zna nalaziti uz rub "emitiranog signala". Takodjer da riješi manje probleme u AR-u ako ti je samo pol cm crno gore i dolje itd.) Problem je kada spojiš uređaj (komp) koji emitira kako spada sliku preko cijele rezolucije pa onda kada vratiš na neš tipa maxtv, loš dvb-t prijamnik koji nema tu opciju... onda to izgleda kao sranje.
  Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 10:04   #36
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Jel ima uopće itko saznanja kad će kod nas ikoja televizija počet emitirat u 16:9 formatu?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 10:10   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Možda bi mogli ovi novi kanali što su nedavno dobili koncesije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 10:28   #38
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nešto sam načuo od početka 2012 ako se dobro sjećam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 11:42   #39
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam čuo da je HRT "službeno" 2015. :P
  Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 14:19   #40
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
(...)

no, nije mi jasno zašto mi neće da radi Auto stretching funkcija kad gledam TV program preko amxtv-a. sveledno da li na njemi bio program u 16:9 formatu, (npr. Disocvery) meni plazma to ne kuži i rasteže ga samo lijevo i desno, umjesto da ga rastegne vertikalno, kako bi dobio native prikaz slike...

ovo se događa sa 2 različita HDMI kabla, maxtv receiver onaj crno malo veći
Stvar je da preko HDMI-a to nikad nećeš dobit - rjesenje je da spojiš preko scarta... Bar je tako meni bilo, mislim da sam se čak sa SZK razgovarao... Mislim da plazma preko HDMI-a očekuje 16:9 sliku i uopće ne "razmišlja" da bi mogla doć u nekom drugom formatu... A u STB-u od maxTV-a se (ak me sjećanje dobro služi) nemre namjestit iste postavke slike dok je preko HDMI-a spojen ko i kad je prek SCART-a (ono dal da TV odlučuje šta će napravit ak dođe slika s letterbox-ovima ili ce STB to sam probat sredit i slično)...
Ja sam to sve preko onog crnog STB-a probo namjestit i nije išlo, na kraju sam vratio scart i bok...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2010., 15:51   #41
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Sony LCD, HDMI kabel iz Chipoteke od 15 m za nekih 100 i sitno kuna (ne sjećam se više točne cijene), Radeon 4xxx serije i već godinu dana sve šljaka bez problema.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 21:52   #42
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa gleda u vražji 4:3 kod SD programa :P hehe

Ono kaj njemu smeta je to kaj mu plazma sa rastegne na 16:9 (ili just 16:9). Normalno kada je slika preko cijelog 4:3 ekrana, on će mu rastegnuti sliku preko cijelog ekrana.

Problem "nastaje" kada oni emitiraju SD signal, te izvornu sliku u 16:9 skaliraju na 4:3. Znači, kad bi imao 4:3 slika bi imalo gore i dolje black barove.

Onda plazma rastegne sliku opet na 16:9 (jer kaj se nje tiče, ona rasteže punu 4:3 sliku pošto dobiva signal da je takva), pa mu svejedno ostanu black barovi gore i dolje.

Za to na Panasonicu ima opcija "Zoom 1" u ovom slučaju koji sam opisao.

Also, još jedan problem je kada recimo naši idioti spucaju titlove preko donjeg black bara (obično drugi red), pa ako staviš da ti slika preko cijelog ekrana sa "Zoom 1" imaš sliku, ali ti je naravno pol titlova odrezano.
Nekad na "auto" on to napravi sam, ali ako primjeti da ima nekih tragova (titlovi) ili smetnji normalno pretpostavi da na tim crnim barovima ima informacija koje bi trebale biti prikazane.




Jedini lijek protiv toga je emitiranje 16:9 HD programa (bilo 720P ili 1080P) za koje su naše telke i namijenjene. Sve ostalo je kompromis.

--

Što se tiče opcije overscana kod telke. Ona ima namjenu, a to je da izbaci svo smece koje se zna nalaziti uz rub "emitiranog signala". Takodjer da riješi manje probleme u AR-u ako ti je samo pol cm crno gore i dolje itd.) Problem je kada spojiš uređaj (komp) koji emitira kako spada sliku preko cijele rezolucije pa onda kada vratiš na neš tipa maxtv, loš dvb-t prijamnik koji nema tu opciju... onda to izgleda kao sranje.
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Stvar je da preko HDMI-a to nikad nećeš dobit - rjesenje je da spojiš preko scarta... Bar je tako meni bilo, mislim da sam se čak sa SZK razgovarao... Mislim da plazma preko HDMI-a očekuje 16:9 sliku i uopće ne "razmišlja" da bi mogla doć u nekom drugom formatu... A u STB-u od maxTV-a se (ak me sjećanje dobro služi) nemre namjestit iste postavke slike dok je preko HDMI-a spojen ko i kad je prek SCART-a (ono dal da TV odlučuje šta će napravit ak dođe slika s letterbox-ovima ili ce STB to sam probat sredit i slično)...
Ja sam to sve preko onog crnog STB-a probo namjestit i nije išlo, na kraju sam vratio scart i bok...
bravo dečki, vidim da vas ima koji kuže o čemu se radi.

uglavnom, slika preko Scarta mi je OČAJNA i nema šanse da ga vratim.
problem je što mutavci u tcomu emitiraju 4:3 format, a STB šallje signal da šalju 16:9 format, a zapravo ne.

zoom1 je ok, ali nije ok kad imaš titlove, tu je Auto mod perfektan, on sam pomakne sliku prema gore i stretcha ju taman da održi omjer slike i titlova i ništa ne razvuče.
sutra ih zovem i tražim da mi zamijene STB i naprave prikaz kako treba
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 21:33   #43
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor kagjes Pregled postova
evo, oce sreca da to rijesim sam u par minuta
dakle, ako netko ima slican problem, a mozd za njega ni ne zna, treba provjeriti 2 stvar:
1. scaling na u catalyst control centru mora biti na 0%. postavlja se na fakat tupavom mjestu, a to je da odete na desktops& displays, dolje u displays kliknete na mali crni trokutic u kutu ikone monitora i configure. onda na scaling i postavite scaling na 0%.
2. na televizoru -menu - setup - picture overscan -off.
i to bi bilo to, stvar radi ko rodjena. zivli i oproste na smetnji
Šta napraviti da se slika "razvuče" preko cijelog ekrana na HD Ready TV-u?

Dakle, spajam komp i HD Ready Panasonic plazmu putem HDMI-ja i pomicanjem miša slika na plazmi mi šeta gore-dolje odnosno previše je razvučena na TV-u.
Kako dobiti identičnu sliku na monitoru i na TV-u, a različitih su rezolucija.
erda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na