Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2010., 11:02   #1
Roadrash
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Yamaha RXV-365 problem sa spajanjem

Pozdrav!

Nedavno sam nabavio Yamahaino RXV-365 pojačalo koje sam spojio sa Pioneer trosistemskim zvučnicima (dosta starima, ali stvarno šljakaju fenomenalno) - ako je potrebno, poslije mogu i postat koji su model. Uglavnom, spojio sam ga sa MaxTV-om i sa kompjuterom. MaxTV sam spojio sa HDMI kabelom, međutim, samo prolazno, no to ću riješiti, a komp sam pojio sa optičkim kabelom. Optički kabel mi svijetli crveno, tak da signal iz kompa prolazi, a na kompu sam odabrao da izlaz zvuka ide preko optičkog izlaza a na pojačalu sam stavio da mi prednost ulazima daje preko digitalnih ulaza (dakle preko optike), podesio sam ulaz zvuka na pojačalu da uzima preko tog "CD" optičkog ulaza, i na kraju krajeva nemam zvuka na zvučnicima. Isprobao sam radio, da vidim da li uopće zvučnici rade, i sve to šljaka besprijekorno.

Potrošio sam već tri dana mozgajući čega se već nisam sjetio kaj bi mogao isprobati, ali mi ništa ne uspijeva, pa ako netko ima kakvu ideju ili savjet, bit ću mu zahvalan.
Roadrash je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 13:50   #2
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
neki receiveri (Pioneer) traže da si ti sam dodijeliš koji uređaj će ić na taj optical input - dakle nije dovoljno samo stisnuti CD jer je to po defoltu za analagni cinc kabel.
pogledaj u knjigu uputa - tamo piše sve
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2010., 13:54   #3
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Imam isti model pojačala i nisam morao baš ništa podešavati, kako sam uštekao optički, tako mi je on i radio, iz telke, nekog prastarog Vivax DVD-a, Mede8era, a od nedavno iz Xtreamer Pro-a. Probaj na isti optički spojii nešto drugo, možda nije problem u pojačalu nego u neodgovarajućem signalu ili sam kabel ne ostvaruje dovoljno dobar kontakt (ukoso je ili nešto slično).

EDIT: I još xx drugih uređaja sam spojio radi testiranja i na CD i na TV optički in i niti jedan nije radio probleme. Definitivno okrivljujem računalo i/ili kabel.

Zadnje izmijenjeno od: Ivan_Brajcic. 28.12.2010. u 14:09.
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 16:18   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Također prvo pogledaj u manual Yamahe kakav digital optical prima / može primat a potom provjeri / postavi da takav šalješ sa kompa, u cijelom manualu nema podržanih digital audio formata, provjeri "INPUT ASSIGN" setting str. 34.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 23:02   #5
Roadrash
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Probao sam sad spojit zvučni izlaz sa maxtv-a (optički) i dalje ne radi. Optički kabel ja od 5 m, i nije neki brand kabel. Sutra idem kupit bandrigeov, pa ću probat s njim. Nadam se da je problem u kabelu.
Roadrash je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 23:46   #6
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Imaš na daljincu ulaze (AV1, AV2, AVx) ili na reciveru input, pa probaj provrtit, na jednom bi trebalo radit. Ili pogledaj iza na koji si točno AV spojio kabel pa ćeš odma znat na koji prebacit, i ako je na kompu sve točno i u redu, kako si napisao onda mora radit.
Prije nego mjenjaš kabel probaj provjerit sve još jednom.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 23:49   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Optički kabel je lako provjerit, nemoj gledat očima nego preko ogledala vidi "žmirka" na suprotnom kraju od kompa.
Probaj iz kompa poslat čisti stereo (2 kanala) a ne 5.1 za probu.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 10:41   #8
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Stvar mora raditi i s 5.1 zvukom ako je sve u redu, moja RXV-365 na displayu pokaže što joj dolazi. E, pa da... Kako sam glup, sad sam se sjetio displeja! Svaki put kad mi se reproducira preko optičkog, u donjem lijevom uglu displaya imam uključenu sličicu PCM. Čak ti ni ne trebaju zvučnici za test, ako nemaš ovu ikonicu na odabranom inputu, nešto ne štima. (BTW, ova ikonica svijetli bez obzira ako se ne šalje PCM preko optike, dovoljno je samo da preko optike nešto stiže).
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 14:15   #9
Roadrash
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
E, to još nisam skužio. Budem još i to provjerio. Mislim da je vrlo lako moguće da je ovaj kabel koji imam lagano šrot.
Roadrash je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 14:44   #10
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Eventualno probaj još resetirati pojačalo na neke default vrijednosti, mislim da sam vidio negdje u opcijama. U ovih godinu dana koliko ga imam, nisam morao podešavati ništa oko optičkog ulaza, radilo je na defaultu. Ako je u isto vrijeme na analogni ulaz uključen drugi uređaj, tada svira ono što dolazi s digitalnog. Primjerice, ako mi je na ulaz CD spojen DVD analogno i ako mi je media player spojen optičkim na ulaz CD, čuje se zvuk s media playera. Tek kad se isključi player, onda se uključi zvuk DVD-a. Znači, po defaultu daje prednost optici.
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2010., 17:49   #11
Roadrash
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Evo, kupio sam novi kabel Bandrige Premium i konačno sve šljaka kak treba!

Hvala svima na savjetima i vremenu, a ja sad idem uživati u svom mini "kućnom kinu".

Pozdrav!
Roadrash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na