Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2009., 22:08   #541
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
NEznam, ako i bude tako, brzo će se promjeniti, ne vjerujem da IW želi riskirati sa tolikim gubicima.

No opet, njihova igra, njihova pravila, mogu kako hoće, milijuni ljudi su zagrizli za COD i sad ne puštaju.
Ja ću ga kupiti, kakav bio da bio, makar će biti ogromni minus takva pravila igre.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:10   #542
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Ja se samo nadam da ce ipak to ispraviti, jer zaista je sramota da on jedne ikone kao sto je "Call of Duty" naprave takvo sranje, da je to samo za Bogu plakati. Neznam, ali meni je to jos uvijek smijesno, mislim, nemogu shvatiti sta je njima trebalo da to idu raditi?
Pa i COD4 je bio/bila jedna od najprodavanijih igara, i zasto se jednostavno nije mogao i dalje koristiti taj konj, koji 100% nebi ni ovdje gubio trku sa nikim, nego bi vrlo vjerojatno i dalje postavljao nove standardne, a one stare itekako dobro zadrzavao. A ovako, jebiga, imamo ponija kojeg ce jasiti samo konzolasi
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:15   #543
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor MisterM Pregled postova
Prvo treba znati da ljudi u ATVIju/IWu smatraju PC usere nerdovima koji nemaju pojma o ničemu - ako si konzolaš - sve pet...... - molim ljepo ovo nije uvreda ljudima koji igraju na kozolama nego činjenica.


1. kupiš igru - ovo nije nikakav problem
2. odigraš SP za koji će ti trebati između 6 do 10 sati -
3. sada želiš odigrati MP na pabu kak veliš - e pa nema više pubova tu je IW.NET kod kojeg neko hosta igru na svom kompu - lag ping
Pitanje je uopče koliko igrača može igrat.
4. ajde sve si to progutao - i hočeš igrat sa frendovima - E NE MOŽE - ako nemju isti nivo/level
5. ako imaju isti level kao ti treba kristalna kugla i čarobne moči da se uspijete nači na istom serveru/komp hostu.
6.ako si i ovo progutao (ovo je več sado-mazo) htio bi igrati na nekom serveru koji recimo nema neke perkove - E NE MOŽE - takvih nema.
7. nedaj bože da pomisliš o nekom klanu ili klanskim borbama - E NE MOŽE.
8. (teški sado-mazo) ako si sve ovo progutao i još se boriš sa vjetrenjačama - sad poželiš neku custom mapu- NEMA VIŠE!
9. (............) možda neki mod - NEMA VIŠE!
10 (............) izlazi map pack sa par novih mapa - NEMA DOWNLOADA AKO NE PLATIŠ - KUIŠ PARALELU SA KONZOLAMA...
11. (...........) izlazi patch - E PA NEMA DOWNLOADA AKO NE PLATIŠ....
12. ovdje zamisli neko ograničenje koje ti se neće sviđati
13. ovdje zamisli neko ograničenje koje ti se neće sviđati
14. ovdje zamisli neko ograničenje koje ti se neće sviđati
EDIT: skoro zaboravio - skill više ne igra nikakvu ulogu - znači ako zalutaš na server gdje bauljaju ljudi koji ne kuže ni cilj igre (gametype) - BAD LUCK!
15. ALI NA KRAJU DANA SVE SKUPO PLAČAŠ DA BI PROLAZIO OVAKVU TORTURU!
ETC ..........


Još samo da dodam - intencija ATVIja je da ubuduće PC verzije budu pod njihovom kontrolom. Kao igre za konzole. Kuiš
Ja se nadam da neče svi developeri u svijetu slijediti ovaj primjer je će PC igranje umrijeti kao takvo.

Nadam se da sam ti objasnio.
Ja izgubio volju nakon treće točke.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:28   #544
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Da nebi bio nepošten - evo što FourZeroTwo kaže danas (IW PR):

Citiraj:
I recently broke news on a PC community member’s podcast that Modern Warfare 2 would be introducing a completely new backend infastructure called IWNET that would allow matchmaking for multiplayer games on PC. The news, by default, means no more browsing through a Server List for a server with the settings / ping you want among other things, and sent shockwaves through the hardcore PC community, leading to many more questions than answers as to ‘HOW’ this would work, and if it would really be better for the PC community as a whole.

Questions, assumptions, and speculation I intend to dispel.

Call of Duty: Modern Warfare 2 is actually the biggest investment Infinity Ward has ever made into the PC version of our games. It’s also the most feature-rich PC version we’ve ever made. IWNET takes the benefits of dedicated servers and allows them to be utilized and accessed by every player, out of the box, while removing the barrier to entry for players unaware of how to maintain a server on their own.
How does it do this?

Matchmaking & Smoother Gameplay: When you want to player a multiplayer game on PC, in the past. You’d have to scroll through a Server Browser which listed every available server which was hosted by individual server admins. Each had their own private rules, mods, or ways of playing the game. Most players would also use the server browser to find just the best quality game (based on PING). With IWNET matchmaking, it takes all that into account for you. All you have to do is select the playlist (pre-set gametypes with custom rules) that fits the style of play you are in the mood for. When you do, it will automatically find you a game with the best performance, ping, and preferences based on your location and individual connection as well as matching you with players of your same SKILL. So you’re always guaranteed the best game performance for where you are and what connection you’re playing on as well as an equal game with other players of your same skill level, not rank, but skill level. It doesn’t mean you’ll just be thrown into a random game! It will put you in the game that will give you the smoothest gameplay possible without you having to manually find a server with the best ping.

Playlists and Private Matches: As I described above, Playlists are pre-set game modes and gametypes for public games. If you just want to jump into a public game of Search and Destroy or Hardcore Search and Destroy and you don’t care about fully customizing it, then you can utilize playlists to do that quickly for you. However, say you’re in a clan and you want to play a Clan match with another team, or you want to practice for an upcoming tournament that has specific rules in a private game. Then you can start a Private Match (which is essentially like running your own private server) where you have complete control over the rules, who can join, boot players you don’t want, and essentially control the entire game or tweak it to your liking. Once the rules are set, you can invite the other team in or just start it up with your clan to practice with the custom rules before the match. This now allows you to play custom games out of the box without the need to install mods, find a modded server with the rules you like, or worry about not being in control of the match.

Party System and Friendslist: Modern Warfare 2 on PC also makes it much easier if you want to party up with your friends, or again, with your clan for a match. You can utilize the friendslist to see when your friends are online, and invite them to your Party. A Party allows you to move from game to game as a group. It’s great for clan matches, because you can party of with your clan and move from public game to public game together. Or if you’re doing a scrim, party up and invite the other clan (who is in a party) and they’ll all join at once. Set up a private match together and play. It makes setting up scrims or games with friends easier and hassle free.

Cheat / Hack Free Games: The biggest benefit of using IWnet by far is the fact that you don’t have to worry about joining a server full of aim-bots, wallhacks, or cheaters. Or relying on the server admin of the server to constantly be monitoring, banning, and policing it. Modern Warfare 2 on PC allows us to control the quality of the game much more than ever before as well as utilizing the VAC (Valve-Anti-Cheat) system to keep games clean of hackers and cheaters.
All in all, IWNET adds a load of new features that the PC version of our games have never had before and allows us an infrastructure to continue to update and improve on the game post-launch.
@Apacer ft Bozja - igra je gotova i ako se več ne prži onda uskoro bude - to znači da bi im trebalo 5 do 6 mjeseci da promjene kod i uvedu izmjene - treba to i istestirati.............

@hammer_of_thor - nadam se da shvačaš da je osnovna namjera sve naplačivati kao i na konzolama. U igri je pohlepa za povečanom zaradom.
Samo to je dovoljno da ubije PC igranje u budučnosti.

Nema šanse da dam svoj teško zarađeni novac za takvo nešto.

__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:30   #545
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Cheat / Hack Free Games: The biggest benefit of using IWnet by far is the fact that you don’t have to worry about joining a server full of aim-bots, wallhacks, or cheaters. Or relying on the server admin of the server to constantly be monitoring, banning, and policing it. Modern Warfare 2 on PC allows us to control the quality of the game much more than ever before as well as utilizing the VAC (Valve-Anti-Cheat) system to keep games clean of hackers and cheaters.
All in all, IWNET adds a load of new features that the PC version of our games have never had before and allows us an infrastructure to continue to update and improve on the game post-launch.
hahahahahhahahhahahahha
ZOMG XD
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:36   #546
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Pretpostavljam da se nece moci ni organizirat LAN-party-i na kojima ce se lokalno igrat... Jos jedan ogroman minus... IW sucks
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:45   #547
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Ne bi se baš ni naigrao MWI da nije bilo modova (pogotovo HC mod) i dodatnih mapa.
SP je samo onako da uhvatiš atmosferu igre a MP je ono pravo, igraš sa kime i kako želiš. Bez toga nema tu dobre i duge zabave.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:53   #548
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ja sam stvarno bio zagrijan za tu igru. Naručio original, nadogradio komp (ne puno, ali osjeti se pomak) i sad oni to naprave. Kao što sam već naveo iznad, narudžbu sam otkazao, sad mi samo preostaje čekat razočaranje godine.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:56   #549
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor MisterM Pregled postova

@hammer_of_thor - nadam se da shvačaš da je osnovna namjera sve naplačivati kao i na konzolama. U igri je pohlepa za povečanom zaradom.
Samo to je dovoljno da ubije PC igranje u budučnosti.

Shvačam ja to, no to je COD nevertheless.
Nije fer, but hell, life aint fair.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:00   #550
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
Kako mi je sad drago sto sam prestao sa svojom "cod karijerom" i cekao mw2 samo da predjem sp ;D
Inace bi bio, hm, da ;D
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 10:07   #551
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor MisterM Pregled postova
Cut
Iako neplaniram niti pogledati igru, vec mi se sa cetvorkom zgadila (nekako brijem da ce Battlefield biti veci gust) moram se osvrnuti na ovo, nema dedicated servera, pa evo ja vec dosta dugo imam PS3 prakticki niti jedna igra online naravno nema dedicated servere no ovaj matchmaking funkcionira iznimno dobro, neznam jesam li ikada primjecivao probleme sa lagom, a bilo je i engleza i francuza i spanjolaca itd, takoder ako zelite igrati sa kompicima nebudite smjesni sa ovim pricama da ako se hoces nac sa frendovima na serveru da treba kristalna kugla BS, bit ce nesto a.k.a. party sistem, ocete igrati nadete se prije nego sto nadete serverei to je to...

Druga strana je naravno taj DLC, koji ekipa puse na konzolama neizmjerno (hebiga ipak je idiot proof ) pa zasto nebi lijepo zaradili jos vise para, jer je do sada lijepo bilo sve na patchu i bok...

Da se dotaknem i chitera, da ih nece biti to nije istina ali vjerujem bar 70% manje ce ih bit, kome ce se uostalome dati staviti aimbot uletit na server pobit par desetaka ljudi pa ti banaju acc mos se pozdravit da bus sa tim ID-om ili keyem uletio na online znaci nanovo kupit igru, mislim da bu brzo odustali ...
Dok mislim da svi znaju kak to sad funkcionira, lik moze cijeli dan brijati sa aimbotom pa i ako ga PB nade sam promjeni server

I nekako mislim da to nema veze sa IW vise sa Activisionom...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 10:34   #552
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Infinity Ward Responds To MW 2 PC Petition


'Edge Online has an ultra-short quote (via Twitter) from Infinity Ward's Robert Bowling, stating only that they are aware of the online petition to bring dedicated servers back to Call of Duty: Modern Warfare.

fourzerotwo: Definitely made a big wave, and the response will not be ignored. I'll ensure everyone at IW sees the petitions and responses to it.
Call of Duty: Modern Warfare 2 hits PC, PlayStation 3 and Xbox 360 on November 10. Expect to hear more on the game and its integrated Steam functionality before then.'

Izvor:guru3d
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 11:43   #553
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
Citiraj:
(ABC NEW) Monday,October 18th 2009
Bobby Kotick, Activison CEO, collapsed at his mansion after Infinity Ward,a California devlopment studio called him approximately 11:52 am that an estimated 200,000 preorders for the pc verison of Modern Warfare 2 were canceled after 402, the Infinity Ward community manager told the community over a podcast there wont be any dedicated servers, Bobby Kotick is reported to be in stable condition, Infinity Ward CEO Jason West responded later today on the case "Dammit I thought we got rid of him"
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 12:33   #554
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 13:42   #555
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
PB PB je daleko od savršenstva ali je daleko bolji od VACa.
I ne samo to nego se Treyarch potrgao sa patchevima za PC da popravi igru na iznanjeđenje mnogih.

Nego da se vratim na temu - ja ovdje ustajem protiv namjere da se PC zajednica pretvori u kravu muzaru.
Ta ista PC zajednica je izgradila IW koji im sada zabija nož u leđa - nemojmo zaboravit da COD1 nije izašao na konzolama............................
Nemojmo zaboravit propast COD3 jer nije izašao za PC a i bio je loše napravljen za konzole - Treyarch je tu bolno naučio lekciju!
Nemojmo zaboravit koliko je toga - recimo to vrlo pristojno - IW "posudio" iz modova koje je stvorila PC zajednica - i to besplatno!

O tome koliko tko odlučuje - ja osobno savršeno razumijem da je ATVI boss i da IW mora radit kaj mu se veli. Isto tako razumijem da niko nije lud da izgubi posao jer pokušava srušit ideje koje su loše pa ni ne očekujem da ljudi u IWu režu granu na kojoj sjede.

Moj glas ide protiv ATVIja i ako ovo sve bude tako loše kako sada izgleda nikada više neću kupit bilo što napravljeno pod njihovom kapom.
Samo za informaciju - ja sam jedan od onih koji je KUPIO i COD1 i COD:UO i COD2 i COD4(MW) i COD WAW i naručio tj. predbilježio se za COD: MW2 - to zadnje sam otkazao.

NHF ali ja se borim - koliko mogu i koliko je to uopče važno - da stvari ne odu u krivom smjeru u budučnosti.
Ostaje da se vidi koliko su ljudi spremni reagirati - kao uostalom u svemu drugom u životu.

Za kraj još jedan primjer kreativnosti PC zajednice (vrlo pristojan moram dodati):

http://www.youtube.com/watch?v=ryMd0vHYlb4

@Constantine

Citiraj:
(ABC NEW) Monday,October 18th 2009
Bobby Kotick, Activison CEO, collapsed at his mansion after Infinity Ward,a California devlopment studio called him approximately 11:52 am that an estimated 200,000 preorders for the pc verison of Modern Warfare 2 were canceled after 402, the Infinity Ward community manager told the community over a podcast there wont be any dedicated servers, Bobby Kotick is reported to be in stable condition, Infinity Ward CEO Jason West responded later today on the case "Dammit I thought we got rid of him"
Dobar vic
-->
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
cut
Nije mi baš jasno zašto te uopče zanima ova tema ako kako sam kažeš "Iako neplaniram niti pogledati igru, vec mi se sa cetvorkom zgadila..." ali dobro.

Prvo ja nikada nisam niti hoću vređati bilo koga tko igra na konzolama - to je njihov izbor i pravo koje ja potpuno razumijem i poštujem. Da ne bi bilo zabune.

Drugo uopče se neću upuštati u rasprave tipa "matchmaking funkcionira iznimno dobro" jer me to ne zanima - i da funkcionira savršeno to nije razlog da se makne podrška za dedicated servere - zašto ne bi imali i jedno i drugo?
Jasno mi je da je ATVI nakon što je preuzeo Blizzard odmah uvidio dobru moguču zarade na stvari kao što je Battlenet...............

Treče o kakvim ti to čiterima pričaš - da svi CODovi do sada su imali problema sa njima osim... gle čuda - Call of Duty: World at War - toliko puta nepravedno napadana konzolaška firma je savršeno sredila taj problem na najmanju moguču mjeru - nemreš igrat ak nemaš orginal, ako si toliko "nepametan" i probaš uletit sa hackovima ili će te PB izbacit ili će te iskusni admini izbacit - možemo raspravljat koliko je to dovoljno ali meni je jer igram na provjerenim serverima gde se to promtno rješava.
PB VS VAC --> PB PB je daleko od savršenstva ali je daleko bolji od VACa.
I ne samo to nego se Treyarch potrgao sa patchevima za PC da popravi igru na iznanjeđenje mnogih.

Nego da se vratim na temu - ja ovdje ustajem protiv namjere da se PC zajednica pretvori u kravu muzaru.
Ta ista PC zajednica je izgradila IW koji im sada zabija nož u leđa - nemojmo zaboravit da COD1 nije izašao na konzolama............................
Nemojmo zaboravit propast COD3 jer nije izašao za PC a i bio je loše napravljen za konzole - Treyarch je tu bolno naučio lekciju!
Nemojmo zaboravit koliko je toga - recimo to vrlo pristojno - IW "posudio" iz modova koje je stvorila PC zajednica - i to besplatno!

O tome koliko tko odlučuje - ja osobno savršeno razumijem da je ATVI boss i da IW mora radit kaj mu se veli. Isto tako razumijem da niko nije lud da izgubi posao jer pokušava srušit ideje koje su loše pa ni ne očekujem da ljudi u IWu režu granu na kojoj sjede.

Moj glas ide protiv ATVIja i ako ovo sve bude tako loše kako sada izgleda nikada više neću kupit bilo što napravljeno pod njihovom kapom.
Samo za informaciju - ja sam jedan od onih koji je KUPIO i COD1 i COD:UO i COD2 i COD4(MW) i COD WAW i naručio tj. predbilježio se za COD: MW2 - to zadnje sam otkazao.

NHF ali ja se borim - koliko mogu i koliko je to uopče važno - da stvari ne odu u krivom smjeru u budučnosti.
Ostaje da se vidi koliko su ljudi spremni reagirati - kao uostalom u svemu drugom u životu.

Za kraj još jedan primjer kreativnosti PC zajednice (vrlo pristojan moram dodati):

http://www.youtube.com/watch?v=ryMd0vHYlb4

@Constantine

Citiraj:
(ABC NEW) Monday,October 18th 2009
Bobby Kotick, Activison CEO, collapsed at his mansion after Infinity Ward,a California devlopment studio called him approximately 11:52 am that an estimated 200,000 preorders for the pc verison of Modern Warfare 2 were canceled after 402, the Infinity Ward community manager told the community over a podcast there wont be any dedicated servers, Bobby Kotick is reported to be in stable condition, Infinity Ward CEO Jason West responded later today on the case "Dammit I thought we got rid of him"
Dobar vic
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 14:10   #556
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Pa kakve to veze ima hocu li igrati igru ili necu, zasto nebi mogao dati svoje misljenje, i da zanima me kak ce to funkcionirat!
Nekuzim o kakvim ti uvredama pricas sto se tice konzola? pa ja imam doma PS3, imao sam i dvojku i jedinici u segu itd, to neumanjuje cinjenicu da jedino sto imas je ubaciti cd i to je to, ono radi ili neradi, ako neradi ili je cd izgreban ili je konzola otisla.. ono lol
Sam sistem je takav, neovisno tko ga koristi...

Zasto te nezanima kako taj matchmaking funkcionira? ako planiras uzeti igru trebalo bi te zanimati, zasto ne oboje? to sam isto napisao Activision hoce oderati sve ne samo konzolase...
Ima cak i interview-a sa tim Kotickom da je razmisljao dici cijenu igara koje izdaju na 80-100$....

Ma odavno je Activision raskrstio sa cod zajednicom i modovima, po ovome je to proslost, a i brojke govore za sebe, cisti primjer Cod2 oko koliko 2,5milje prodanih primjeraka a Cod4 blize 14milja, ali kad tad ce se opeci....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 15:28   #557
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Pa kakve to veze ima hocu li igrati igru ili necu, zasto nebi mogao dati svoje misljenje, i da zanima me kak ce to funkcionirat!
Nekuzim o kakvim ti uvredama pricas sto se tice konzola? pa ja imam doma PS3, imao sam i dvojku i jedinici u segu itd, to neumanjuje cinjenicu da jedino sto imas je ubaciti cd i to je to, ono radi ili neradi, ako neradi ili je cd izgreban ili je konzola otisla.. ono lol
Sam sistem je takav, neovisno tko ga koristi...

Zasto te nezanima kako taj matchmaking funkcionira? ako planiras uzeti igru trebalo bi te zanimati, zasto ne oboje? to sam isto napisao Activision hoce oderati sve ne samo konzolase...
Ima cak i interview-a sa tim Kotickom da je razmisljao dici cijenu igara koje izdaju na 80-100$....

Ma odavno je Activision raskrstio sa cod zajednicom i modovima, po ovome je to proslost, a i brojke govore za sebe, cisti primjer Cod2 oko koliko 2,5milje prodanih primjeraka a Cod4 blize 14milja, ali kad tad ce se opeci....
Dobro - priznajem krivo sam se izrazio i ispričavam se - potpuno podržavam pravo svakoga da izrazi svoje mišljenje. NHF.

Matchmaking?
Pa što se toga tiče - za sada je to u sferi teškog nagađanja ali čitam što o tome pišu ljudi koji kudikamo bolje razumiju tematiku, objašnjavaju tehničku stranu (limiti, mogučnosti, ograničenja...) a kao okvir vuku podatke iz sličnih sistema kao Steam i Battlenet (IWnet).
Sada ima več na tone tih podataka.
Postavlja se pitanje zašto im vjerujem - jednostavno zato jer su u pitanju ljudi koji se time bave i koji su u zadnjih 3-4 godine koliko ih pratim uvijek spremno pomagali svakome bez obzira kako banalno pitanje je bilo postavljeno i nikada nisam vidio da netko nije dobio kompetentan odgovor i rješenje.
Isto tako velika večina njih su tvorci modova i mapa koje su u širokoj upotrebi več godinama - kako za koji naslov naravno.

Kaj se tiče nabavke toga naslova - kao što sam rekao - ako sve ostane kako sada izgleda - nema šanse da kupim tu igru ili bilo koju pod ATVIjevom kapom.

Iako je ATVI kako kažeš odavno raskrstio sa PC (naglašavam) COD zajednicom oni do sada nisu bili raskrstili sa ATVIjem.
Imajuči u vidu činjenicu da dobar dio PC zajednice nabavlja konzole i igre za njih svojoj djeci (kao i ja uostalom) a sada oni uz odkazivanje narudžbi za PC otkazuju i prednaružbe za konzolašku verziju.
To daje nadu da će gubitak love izazvat nekakvu reakciju kod bossova.

To što Kotick sanja o večoj cijeni i za jedne i za druge - tu se nadam da će doći do hladnog tuša.

Vrijeme će pokazati svoje....
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 15:39   #558
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ma ja sam ga mislio nabavljati i jos razmisljam, vratili su natrag CTF pa bi bas volio probati kak to sad djeluje, zbog toga mi je cod4 ostao u prasini, da su ostavili ctf mozda bi ga i igrao...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 16:21   #559
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Ma ja sam ga mislio nabavljati i jos razmisljam, vratili su natrag CTF pa bi bas volio probati kak to sad djeluje, zbog toga mi je cod4 ostao u prasini, da su ostavili ctf mozda bi ga i igrao...
Gle CTF savršeno funkcionira u COD WAW. Znam jer samo to igram.

Nego da podjelim neka svoja razmišljanja/bojazni sa vama.

Da se odmah razumijemo savršeno da ne bi bilo nismo znali - ne podržavam niti koristim bilo koji oblik piratluka, hackanja, vareza i slično.

Dakle recimo - rasprave radi - da dobar dio PC zajednice prihvati ovo novo stanje i kupi igru. S druge strane ostaju oni koji neće i ti odluče uzvratit udarac.

To što će doči do neminovnog hackanja igre (ako ništa drugo onda da se isproba SP) je jedna stvar. A to što je moguče da počnu razne vrste napada na master servere (IWnet) je druga.
Kako će onda oni koji kupe igru moći uživat u njoj tj u onom važnom djelu o kojem cijelo vrijeme pričamo - multiplayer?

Stvarno mislim da neki nisu dobro promislili o posljedicama.... znate onu koja i baš nema veze sa ATVIjem ali "I put u pakao je popločen dobrim namjerama"...

Nego natrag u realnost:

http://www.game-monitor.com/search.php?search=BOYCOTT
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 20:59   #560
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Pa dobro nije isto MW i WW2 igrat ctf...
O fino oni njih bojkotiraju na sve strane, neka neka, mozda se taj Activision opameti malo...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 22:19   #561
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
neznam dali je ovo bilo.možda je. ako niste vidjeli klik the link
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 22:22   #562
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 22:34   #563
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ma jebo im sve po spisku jos sam razmisljao da uzmem i cd i sve da al ovako nece vidjet moje pare do sada sam kupovao kljuceve
al ovo je podlo maksimalno!! vidi se da je actv vlasnik blizzarda jer oni su ih naucili ovim glupostima a i to sto se konzolaska zajednica isto tako ne pobuni da ne placaju 3 mape 20$ i ostale gluposti....
kapitalizam na djelu nista vise !!!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 23:18   #564
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Čekaj, ako sam dobro shvatio- ovako bi izgledalo:
1) Kupim original igru za kojih 300- 400 kuna, koliko već košta.
2) Multiplayer igram preko nekog njihovog "X- firea", gdje se nalaze samo njihovi serveri.
3) Izađe novi patch, većina servera se prebacuje na taj patch- a ja moram platiti da ga skinem?!
4) Želim igrati s par prijatelja (ili klanovi žele igrati war), "uzmem" server i stavim šifru.

Sad, nejasnoće (moje ):
2) Pa koliko će oni imati servera- pošto kažu da će svatko igrati sa "sebi ravnima"?
Ili će imatu jako puno servera ili će pojam skilla biti dosta širok...
Ne vjerujem da će oni kupovati server kao što sada ljudi kupuju dedicated...
3) Kada izađe patch (a vjerujem da će ih biti- kao u dosadašnjim COD- ovima), moram ga platiti. I tako ako ih izađe 5- 6...
Jer, sumnjam da će imati jednak broj servera sa svakim patchom posebno...
Pošto server ne može imati više patcheva od jednom- nema smisla ako može...
Nije mi jasno to sa patchevima...
4) Hoću igrati s pijateljima, u IWnetu odaberem postavke servera i stavim šifru.
Da li ću onda zapravo ja hostati igru, ili ću "posuditi" neki njihov "prostor"?
Pošto su to nekako čudno objasnili.

Eto, to ja ne razumijem (do sada sam samo igrao par igara preko interneta- pa ne znam tu koncepciju online igre s "njihovim" serverima).
Igru možda kupim- ako mi ulete neki novci
Meni je drago i singleplayer odigrati, a multiplayer ću valjda nešto sitno (ovisi kako to na kraju ispadne, kako bude izgledalo). Zato su tu COD2 i MW.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 23:29   #565
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Patch je jedno a DLC je sasvim drugo, pobrkao si stvari georgy.
Tako ja igram na PS3 Killzone2, izasla su dva patcha i dva DLC-a nisam skinuo te dodatne mape i ima pregrst servera sa starim mapama, sve radi kao i prije...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 23:42   #566
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Čekaj, ako sam dobro shvatio- ovako bi izgledalo:
1) Kupim original igru za kojih 300- 400 kuna, koliko već košta.
2) Multiplayer igram preko nekog njihovog "X- firea", gdje se nalaze samo njihovi serveri.
3) Izađe novi patch, većina servera se prebacuje na taj patch- a ja moram platiti da ga skinem?!
4) Želim igrati s par prijatelja (ili klanovi žele igrati war), "uzmem" server i stavim šifru.
1. Jeste
2. IW nece hostat nikakve servere. "Servere" ce hostat sami igraci na svojoj konekciji. Znaci drugi igrači će se spajat na tvoju konekciju koja ce se u tom slucaju ponasat kao server. Ti ces imat ping skoro 0 dok ce ostali imat ping 150-200, zavisi odakle se spajaju. I obrnuto ako se ti neces hostat server (a sigurno neces sa tvojom upload brzinom) onda ces se spajat na tudji "server" i imat ces ping od 150-200 dok ce onaj koji hosta imat ping 0.
3. Patch se nece morat placat, jedino dodatne mape i sav ostali DLC
4. Ako zelis igrat sa par prijatelja napravis svoj "server", opet na svojoj konekciji, stavis pass i na tvoj "server" mogu uci ljudi koji imaju pass. Drugim rječima ti ces hostat server da.
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 23:46   #567
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
ja se jos uvijek nadam da je sve ovo samo zajebancija
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 00:03   #568
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova
ja se jos uvijek nadam da je sve ovo samo zajebancija
Nažalost nije.

Pošto ne želim sve prebacivat ovamo - ima toga puno - pogledaj ovdje:

http://forums.raidersmerciless.com/s...1819#post71819

Vrijedi pogledati:

http://www.game-monitor.com/search.php?search=BOYCOTT

Za one koji još nisu a žele sudjelovati:

http://www.petitiononline.com/dedis4mw/
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 13:12   #569
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Ovo me podsjeca na CoD4 na gareni
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 14:33   #570
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Aha, sad mi je jasnije- hvala.
Bezveze ovo sa serverima, ali valjda ljudi "vani" imaju puno bolje veze nego mi (prosječni Hrvati ).
A, za DLC, valjda neće svi odmah prelaziti na neke nove mape i modove...
georgy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na