Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2016., 20:57   #31
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
10% "diners"?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 10:27   #32
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
10% "diners"?
Znaci to im vrijedi sigurno? Ali u sebe nemam diners
ranga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2016., 10:34   #33
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Dosta su skupi. Možda bi negdje mogao nabaviti istu robu za manje love.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 10:38   #34
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dosta su skupi. Možda bi negdje mogao nabaviti istu robu za manje love.
Gledam bas u njih radi konzola te dodatne igre koje daju, prije su davali te kodove koliko cujem za webshop a sada nista
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2016., 14:33   #35
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Znaci nitko nema kod za popust da pomogne? Oduzim se naravno
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 20:23   #36
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Kupio frižider od njih, na akciji do 28.2.2017.
Kupujem zadnji dan, unesem kod i dobijem još 10% popusta u web shopu.
Previdim ukucat na 6 rata.
Stornirali ovu i napravili novu naruđbu na 6 rata 01.03. po akcijskoj cijeni sa ovih 10% popusta. Razlika u cijeni 1360kn.
IMHO ovo je inače nemoguće za vidit u Hrvatskim dućanima.
Ovo mi je već treća kupovina kod njih, dvaput web shop, jednom u poslovnici u Rijeci.
Uvijek je sve prošlo u najboljem redu.
Ova druga dva puta korišten Diners popust od 10% utorkom.
Ocjena 10/10.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 13:25   #37
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
kako sam sklopio ugovor na net s t-comom dobio sam 300 kn bona. na njemu piše da bon nije primjenjiv na mobitele i tablete, dok u webshopu sve fino reže cijenu, galaxy J5 me ispadne 1099kn, što bi bilo odlično...

taj mob je trenutno na žešćoj akciji (-500kn) i još ja s ovih 300 kn dođem na tu cifru... bi to prošlo? ne bih htio platiti amexom to pa se kasnije zajebavati s preračunavanjem zbog toga što bon nije primjenjiv na mobitele/artikl je već na akciji itd.

iz istog razloga ne želim pitati u SD-u da ne promjene neš
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 13:32   #38
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Kupi, plati karticom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 09:48   #39
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 95
Pozdrav, molio bih nekoga tko ima kod za popust...

Sent from my Le X829 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 12:41   #40
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Probaj sa splitska10, radio je prije 2-3 mjeseca.
neumrli je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2017., 15:16   #41
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 95
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Probaj sa splitska10, radio je prije 2-3 mjeseca.
Hvala ti, nisam se mogao te sjetit, ali nažalost više ne radi. Svakako, hvala još jednom.

Sent from my Le X829 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:13   #42
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Imao problema sa TV kupljenim 11/2016 (vidi sliku). Prijavio kvar na njihovim reklamacijama. Uputili me na MR servis u ZG, neki servis u ST i Samsung podršku. Nazvao Samsung podršku gdje su mi dali broj od Elcos Adrie. Pisao njima i poslao opis problema sa slikom. Dijagnoza: vrisnuo panel. Organizirali mi GLS da danas dođe po telku i dostavi njima.
Javim rezultate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	UE43KU6402 problem.jpg‎
Views:	596
Size:	598.1 kB
ID:	18314  
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 15:44   #43
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imao problema sa TV kupljenim 11/2016 (vidi sliku). Prijavio kvar na njihovim reklamacijama. Uputili me na MR servis u ZG, neki servis u ST i Samsung podršku. Nazvao Samsung podršku gdje su mi dali broj od Elcos Adrie. Pisao njima i poslao opis problema sa slikom. Dijagnoza: vrisnuo panel. Organizirali mi GLS da danas dođe po telku i dostavi njima.
Javim rezultate.
Nadam se da nećeš imati problema kao i ja kada su u dostavi od Samsung servisa do mene slupali tv. Znači prvi put, plazma, promijenili panel, na povratku do mene slupali tv, valjda im pao ili kaj već. Tu se natezao sa Overseasom i jedva dobio novu plazmu. I ta nova plazma se prošle godine nešto pokvarila, odnio u lokalni servis ovlasteni i oni slali u Zg u centar da bi u transportu OPET slupali tv ali sad se to rješavanje reklamacije odužilo na 3 tjedna bez tv-a. Overseas krivio servis da su ga krivo spakirali. Na kraju lokalni servis mi kupio novi tv, lcd. Uglavnom, preporucujem da slikaš paket i da se svakako osiguraš na sve moguće načine..

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 16:32   #44
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Uslikao sam ga sa svih strana prije i za vrijeme pakiranja. Zapakirao sam ga u origigi kutiju i sve zaštite koje su bile u njoj kada sam kupio TV.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:04   #45
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Uslikao sam ga sa svih strana prije i za vrijeme pakiranja. Zapakirao sam ga u origigi kutiju i sve zaštite koje su bile u njoj kada sam kupio TV.
Vidiš, ti si pametan. Ja sam se moral opeći
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 18:36   #46
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imao problema sa TV kupljenim 11/2016 (vidi sliku). Prijavio kvar na njihovim reklamacijama. Uputili me na MR servis u ZG, neki servis u ST i Samsung podršku. Nazvao Samsung podršku gdje su mi dali broj od Elcos Adrie. Pisao njima i poslao opis problema sa slikom. Dijagnoza: vrisnuo panel. Organizirali mi GLS da danas dođe po telku i dostavi njima.
Javim rezultate.
Koji je tocno TV?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 18:49   #47
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Koji je tocno TV?
EU43KU6402
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 07:22   #48
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
UE43KU6402. Inače, greška je tu od početka, ali mi ni na kraj mozga nije bilo da je neki problem u pitanju. Još sam se čudio kada su mi titlovi tamniji na jednom dijelu ekrana. Tek nekidan gledam neki film i skužim da nešto ne štima s ekranom i da imam tamnu crtu visinom cijelog ekrana.

EDIT: obzirom da se mijenja bitan dio uređaja (panel/ekran), ide li nova gara ili ostaje stara?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 13.07.2017. u 07:43.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 16:18   #49
Franica
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Meni su skroz ok, kupio tamo jostick za ps4 i nesto sitno opreme. Nikad nikakvih problema, a cijene su normalne, čak neke i povoljnije
Franica je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 16:47   #50
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
UE43KU6402. Inače, greška je tu od početka, ali mi ni na kraj mozga nije bilo da je neki problem u pitanju. Još sam se čudio kada su mi titlovi tamniji na jednom dijelu ekrana. Tek nekidan gledam neki film i skužim da nešto ne štima s ekranom i da imam tamnu crtu visinom cijelog ekrana.

EDIT: obzirom da se mijenja bitan dio uređaja (panel/ekran), ide li nova gara ili ostaje stara?
Cekaj, imao si TO otpocetka i nisi primjetio?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 19:24   #51
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Yep. Ne znam kako mi je to promaklo. Valjda sam mislio "nova telka ne može imati problema". Hebiga, očigledan zaheb.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 22:21   #52
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Valjda sam mislio "nova telka ne može imati problema"
Oh dear, nemoj citati moje postove u temi o TV-ima

Da ne budem off topic, moja iskustva sa SD su prilicno pozitivna. Brzi su, a reklamacije/povrat rjesavaju sve po pravilima.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 11:18   #53
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Samo da javim da mi je Elcos jučer dostavio telku putem GLS-a. U kutiji sam našao servisni list gdje je navedeno da je promijenjen ekran i S/N novog.

Telku sam jučer uspješno upario sa Harmony 650 i sada imam normalni daljinski jer 'inteligentni' Samsungov sa samo 7 tipaka me je dovodio do ludila kod najjednostavnijih operacija tipa šaltanje na programa x na y, gašenje zvuka (mute),...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 15:58   #54
d@rio
Premium
Moj komp
 
d@rio's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 137
Pozdrav svima,

trebao bih savjet koja su točno moja prava kao potrošača u sljedećem slučaju:

Lani krajem svibnja sam u Sancta Domenici Westgate kupio PS4 (Uncharted 4 Limited Edition koja je plaćena 4k kn), te se odmah se uzelo i produženo jamstvo. Prije 2 tjedna konzola se počela sama od sebe gasiti i poslana je u servis, gdje je uredno zaprimljena i prije neki dan su me nazvali i potvrdili kvar koji nije moguće popraviti. Pošto više nemaju u ponudi taj PS4 Uncharted edition, iz servisa mi nude slim verziju koja je duplo jeftinija od moje plaćene.

Kontaktirao sam telefonski upravu i objasnio njim situaciju, te sam zatražio povrat novca što su naravno odbili, te nude isključivo novu konzolu istih karakteristika. Čak sam njim i rekao da bih opet cijelokupni iznos potrošio kod njih, ali oni ostaju pri svom.

Tražio sam savjet od ministarstva gospodarstva (prijava.mingo.hr) gdje još uvijek nisam dobio nikakav odgovori (sada niti nemogu vidjeti status svoga upita pošto njim web stranica ne radi).

Bio bih zahvalan kada bi mi netko napisao na koje se točno članke zakona o potrošačima mogu pozvati, koje sve dokumente moram prikupiti i najbitnije od svega kamo podnijeti prijavu pošto putem weba (prijava.mingo.hr) trenutno nije moguća?
__________________
Cyrix Cx486DX2-80MHz

Zadnje izmijenjeno od: d@rio. 28.08.2017. u 15:59. Razlog: dopuna
d@rio je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 16:06   #55
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Više o tome imaš na temi o Garancijama. Pročitaj nekoliko zadnjih stranica, pogotovo tamo oko posta #7070
http://forum.pcekspert.com/showthrea...49355&page=238
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 16:52   #56
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Zakon o obveznim odnosima


NN 35/05, 41/08, 125/11, 78/15

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.

Zakon o zaštiti potrošača

NN 41/14, 110/15

Članak 76
...trgovac mora bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad je zaprimio obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. ovoga Zakona, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.

(1) U provedbi inspekcijskog nadzora tržišni inspektor će rješenjem trgovcu privremeno zabraniti prodaju proizvoda i pružanje usluga do otklanjanja nalazom utvrđenih nepravilnosti ako:
6. vraćanje potrošaču uplaćenog iznosa na temelju ugovora, ako je potrebno i plaćene troškove dostave, ako utvrdi da je potrošač jednostrano raskinuo ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija ili na daljinu, a trgovac mu nije vratio plaćeni iznos (članak 76. stavak 1.).

A kažnjivo novčano i člankom 138.

Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj trgovac...
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 17:33   #57
d@rio
Premium
Moj komp
 
d@rio's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 137
Hvala cocunut i ag008. Prijava njim definitivno ide, koliko čitam po drugim forumima sa reklamacijama rade probleme. Javim kako bude ovo završilo.
__________________
Cyrix Cx486DX2-80MHz
d@rio je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 22:25   #58
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor d@rio Pregled postova
Pozdrav svima,

trebao bih savjet koja su točno moja prava kao potrošača u sljedećem slučaju:

Lani krajem svibnja sam u Sancta Domenici Westgate kupio PS4 (Uncharted 4 Limited Edition koja je plaćena 4k kn), te se odmah se uzelo i produženo jamstvo. Prije 2 tjedna konzola se počela sama od sebe gasiti i poslana je u servis, gdje je uredno zaprimljena i prije neki dan su me nazvali i potvrdili kvar koji nije moguće popraviti. Pošto više nemaju u ponudi taj PS4 Uncharted edition, iz servisa mi nude slim verziju koja je duplo jeftinija od moje plaćene.

Kontaktirao sam telefonski upravu i objasnio njim situaciju, te sam zatražio povrat novca što su naravno odbili, te nude isključivo novu konzolu istih karakteristika. Čak sam njim i rekao da bih opet cijelokupni iznos potrošio kod njih, ali oni ostaju pri svom.

Tražio sam savjet od ministarstva gospodarstva (prijava.mingo.hr) gdje još uvijek nisam dobio nikakav odgovori (sada niti nemogu vidjeti status svoga upita pošto njim web stranica ne radi).

Bio bih zahvalan kada bi mi netko napisao na koje se točno članke zakona o potrošačima mogu pozvati, koje sve dokumente moram prikupiti i najbitnije od svega kamo podnijeti prijavu pošto putem weba (prijava.mingo.hr) trenutno nije moguća?
Ne razumijem kakva je to "Uncharted 4 Limited Edition" PS4 konzola? Mislim to je ista konzola kao i sve ostale prve verzije PS4, osim sto ima naljepnice po sebi i Dualshock 4 sa slikama iz uncharteda 4 ili grijesim? Nije mi jasno zasto si odbio? Pa dobit ces novu PS4 Slim verziju. Ajd da si imao PS4 Pro pa da ti zele uvaliti obicnu PS4,ali ovako mislim da nema smisla,posto bi dobio ganc novu,manju,hladniju i tisu konzolu.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 06.09.2017. u 22:32.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 22:36   #59
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ne razumijem kakva je to "Uncharted 4 Limited Edition" PS4 konzola? Mislim to je ista konzola kao i sve ostale prve verzije PS4, osim sto ima naljepnice po sebi i Dualshock 4 sa slikama iz uncharteda 4 ili grijesim? Nije mi jasno zasto si odbio? Pa dobit ces novu PS4 Slim verziju. Ajd da si imao PS4 Pro pa da ti zele uvaliti obicnu PS4,ali ovako mislim da nema smisla,posto bi dobio ganc novu,manju,hladniju i tisu konzolu.
Vjerojatno ovo ima:

https://www.amazon.com/PlayStation-5.../dp/B01BEELH52

Ja isto ne bi mijenjao to za slim model, ovo je unikatno, nekome to znači
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 22:42   #60
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Pa dobro,sve 5,ali to je stari model koji se vise ne proizvodi. Sada imaju samo u ponudi PS4 slim i PS4 pro. To me podsjeca na jednog frenda koji je kupio LG LED televizor prije par godina.Jos sa njega nije skinio onu foliju oko ekrana koja se vec naborala od starosti i naljepnicu energetske ucinkovitosti. Jednom sam je ja bezveze odljepio,lik dobio slom zivaca skoro i ponovo je naljepio nazad.Gadan je taj OCD :P
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na