Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2019., 11:16   #9511
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
oni su zvali mene. probaj zvat helpdesk ili preko chata trazi da te zovu pa zicaj. ovu cifru bi za net (20-30mbit) i telefon trebo dobit bez vecih problema po meni. nize je upitno, al sljedeci put cu probavat. nije mi se dalo sad trosit zivce i vrijeme. ionak ne placam ja nista, a starci ne zele sa t-kome otic.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 24.01.2019. u 11:24.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 12:11   #9512
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Jel itko uspio ukinut ugovor, naime radi se o starici koja umire u starackom domu a koja je uspjela prije godinu dana potpisat ugovor s max tvom, mjesecno nekih 300 kn, slijepa i nepokretna, sad bi mi ukinuli taj ugovor, jel ikom uspjelo?
  Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 12:29   #9513
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Jel itko uspio ukinut ugovor, naime radi se o starici koja umire u starackom domu a koja je uspjela prije godinu dana potpisat ugovor s max tvom, mjesecno nekih 300 kn, slijepa i nepokretna, sad bi mi ukinuli taj ugovor, jel ikom uspjelo?
Neka ti potpiše punomoć, pa popuni zahtjev za trajno isključenje i pošalji na savjetovanje.dokumentacija@t.ht.hr
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 13:52   #9514
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,884
Također priloži svu medicinsku dokumentaciju.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 20:26   #9515
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,726
meni je od pokojnog frenda mama odjavila inter+tv pustila telefon,naplatili 500 kuna,istek ugovora je bio 6 2019 ali na optimi ,možeš raskinut sad je pitanje će ili neće naplatit bez obzira na smrt,kad istiće ugovor??
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 16:40   #9516
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
evo vidim po propustenim pozivima sa 0800 0029 broju (koji je to odjel tcoma?) i dobivenom papiru u pošti da nam nude prijelaz na optiku sa max2 adsl paketa (20mbit trenutna veza) za iste novce.


Mene sad zanima jel obavljao tko tu proceduru i na šta treba obratiti pažnju ako ima kakvih skrivenih caka itd? Jel se samo obavi razgovor sa sluzbom i onda dolazi ekipa na teren da to sredi ili mora doc i prodajni predstavnik kod tebe doma da se potpišu kakvi ugovori?


Druga stvar koja me jako zanima jest, kakva ja imam pravo njih kao tehničare na terenu tražiti da mi naprave doma par sitnica koje mi trebaju za sprovest net do sobe gdje su svi uređaji, znači konkretno bi trebao da mi zakrimpaju i provuku jedan ethernet kabel od tog ONT uređaja do mjesta di bi drzao ruter u sobi na koji bi spajao sve, znači cca 10-15 metara kabela da se provuce od ulaza optike do sobe, i da li mogu tražiti odmah da mi to stave u male bijele vodilice-kanalice i montiraju na zid da se kabel nevidi nego da ide kroz to?


Ako nemoram sam kupovati kabel i to sve montirati da oni naprave?


Koji Router tražiti da valja?

Da li se moze negdje na njihovoj web stranici negdje vidjeti za dodatne pare nadoplata za veću brzinu optike sa ove klasične 100/20 (trebao bi veći upload)

Nabacite koju pametnu vi što ste to prošli, zadnji put kad smo mijenjali ugovor tj kad su nam nudili nove brzine ( na ovaj postojeći vdsl sa starog adsla) uvaljali su 2-3 sranja, krivi profil, krivi paket pa sam morao sedam dana se jebavat sa mailovima i dokazivanjima šta sam potpisao i trazio a šta ne.

Zadnje izmijenjeno od: Colossus. 25.01.2019. u 17:03.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 17:59   #9517
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
koju cijenu sada plaćaš?
Inače da, isplati se optika, 10kn/mj je 100/20mbps, osnovno je 50mbps
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 18:23   #9518
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
koju cijenu sada plaćaš?
Inače da, isplati se optika, 10kn/mj je 100/20mbps, osnovno je 50mbps



Znači sad imamo Max2 obični paket samo Internet+telefon (bez nekih magenti i ostalih tarifa i opcija jer nam netrebaju)


Mjesečno je mislim 240kn max sve skupa.


Proveli su nam je u zgradu odavno ali tek sad su počeli aktivno nuditi.


U biti najviše me zanima jel imam pravo traziti da mi naprave kabel od 10-15 metara i to sve sloze u kanalice od ONT uređaja do sobe?


i da ne trazim sad po temama , jel se može taj speedšrot ili šta se već dobije kao prije stavit u bridge mode i ostavit na njemu samo telefon, a iza postaviti svoj ruter kako Bog zapovijeda? Imam Mikrotika u kojem su mi trenutno svi uređaji sa gigabitnim portovima pa bi ga ostavio da on bude PPOE dialer/Switch/Wifi AP, a ovo ostalo njihovo ostavio da obavljaju funkciju koju moraju znači dovod optike+telefon
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 19:39   #9519
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Da, trebaju ti složiti kanalice.
Taj paket bi mogao dobiti za 169kn praktički u redovnoj ponudi. Puno nas ima Max3 za 209kn, tako da dosta skupo plaćaš.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 20:08   #9520
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
pa druže ago ne ostavljaj me u mraku , jel to preko prodajnih predstavnika ili kako?
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 21:19   #9521
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Ja taman sad zavrsija razgovor sa szk ,u vezi 209 kn za tel plus net ,njihova ponuda je 209 kn plus 89 kn mobitel hahahaha a sad placam net i fiksni 250/260 kn bez ugovora sam vec 6g.
I sta reci ,spomenija sam vise puta b.net i pokucni da mi nude za manje i takoder sam im spomenija da optika ili vectoring nije ni blizu di ja zivim da im to nije bas kul 2019 je vec.

Vjerojatno je da nakon 20 godina kod njih i pridem na nesto drugo jer je komedija sta citam da ode neki placaj toliko manje za isto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 14:21   #9522
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 153
Za par mjeseci mi ističe ugovor. Što trebam napraviti, koga zvati za max3 za 209 kn?

Koji dodatni paketi idu za nižu cijenu sada? Sad imam sportski plus za 15kn
RedSky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 20:40   #9523
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor RedSky Pregled postova
Za par mjeseci mi ističe ugovor. Što trebam napraviti, koga zvati za max3 za 209 kn?

Koji dodatni paketi idu za nižu cijenu sada? Sad imam sportski plus za 15kn
Moras potpisati s nekim drugim operaterom da bi HT-u dosao zahtjev za transferom. Bez toga za 209kn nebus dobio.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 21:06   #9524
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 153
Jel to stvarno? Šta ako ne zovu?
RedSky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 22:43   #9525
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor RedSky Pregled postova
Jel to stvarno? Šta ako ne zovu?
Točno problem koji i mene muči već mjesecima. Čekam bolju ponudu od T-Coma normalnim putem...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 10:16   #9526
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
evo vidim po propustenim pozivima sa 0800 0029 broju (koji je to odjel tcoma?) i dobivenom papiru u pošti da nam nude prijelaz na optiku sa max2 adsl paketa (20mbit trenutna veza) za iste novce.


Mene sad zanima jel obavljao tko tu proceduru i na šta treba obratiti pažnju ako ima kakvih skrivenih caka itd? Jel se samo obavi razgovor sa sluzbom i onda dolazi ekipa na teren da to sredi ili mora doc i prodajni predstavnik kod tebe doma da se potpišu kakvi ugovori?


Druga stvar koja me jako zanima jest, kakva ja imam pravo njih kao tehničare na terenu tražiti da mi naprave doma par sitnica koje mi trebaju za sprovest net do sobe gdje su svi uređaji, znači konkretno bi trebao da mi zakrimpaju i provuku jedan ethernet kabel od tog ONT uređaja do mjesta di bi drzao ruter u sobi na koji bi spajao sve, znači cca 10-15 metara kabela da se provuce od ulaza optike do sobe, i da li mogu tražiti odmah da mi to stave u male bijele vodilice-kanalice i montiraju na zid da se kabel nevidi nego da ide kroz to?


Ako nemoram sam kupovati kabel i to sve montirati da oni naprave?


Koji Router tražiti da valja?

Da li se moze negdje na njihovoj web stranici negdje vidjeti za dodatne pare nadoplata za veću brzinu optike sa ove klasične 100/20 (trebao bi veći upload)

Nabacite koju pametnu vi što ste to prošli, zadnji put kad smo mijenjali ugovor tj kad su nam nudili nove brzine ( na ovaj postojeći vdsl sa starog adsla) uvaljali su 2-3 sranja, krivi profil, krivi paket pa sam morao sedam dana se jebavat sa mailovima i dokazivanjima šta sam potpisao i trazio a šta ne.
u trenutku uvođenja optike ti moraju i kablove provest po stanu i to je bilo besplatno 20m optičkog kabla sve zajedno + 2 x 10m mrežnog kabla,naknadno pozivanje i slaganje mreže naplačuju 100 i kusur kuna,
router birati nemaš što za 100/20 dobiš zte za 200/100 speedport i jedan i drugi nespadaju u nešto što bi čovijek nazvao dobar router,prolazno će raditi na 1x računalo + eventualno 1x mobitel za više i radi živaca trebaš investirati u svoj router ovisno o potrebama,pri prelasku nemaš nikakve dodatne troškove osim što ti ugovor počinje iz početka,naravno u usporedbi sa bakrom se svakako isplati preć na optiku pogotovo s toga što su akcijske cijene identične,200/100 ti je dodatnih 30kn mjesečno,možeš povisit brzinu telefonski 08009000,ili na stranica moj t-com u svom acauntu.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 20:56   #9527
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Točno problem koji i mene muči već mjesecima. Čekam bolju ponudu od T-Coma normalnim putem...

Ako ti nije bitno da ostane tel broj onda zatraži skroz novu liniju, i kada je uvedu ugasi postojeću.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 08:49   #9528
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,884
Kako može uvest dvije linije na jednoj parici?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 09:21   #9529
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kako može uvest dvije linije na jednoj parici?
Podnese zahtjev za gasnjem trenutne, a netko drugi napravi ugovor s prodajnim predstavnikom za novu liniju.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 12:17   #9530
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Podnese zahtjev za gasnjem trenutne, a netko drugi napravi ugovor s prodajnim predstavnikom za novu liniju.
Tako sam ja napravio prije godinu dana,bio sam na Iskonu i podnio zahtjev za gašenje linije a supruga je podnijela zahtjev za T-com i jedno vrijeme smo imali i Iskon i T-com.
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 12:24   #9531
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kako može uvest dvije linije na jednoj parici?
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Podnese zahtjev za gasnjem trenutne, a netko drugi napravi ugovor s prodajnim predstavnikom za novu liniju.

Ako ima slobodna parica na izvodu, tehničar spoji na izvodu sa stare na novu i nema prekida.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 12:49   #9532
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Sad zvao bezveze da pitam jel ima kaj za ponuditi se (int+tel). Sad plaćam 148,5 + 10kn za brzinu. Kaže ženskica 239kn. Ja reko pa tolko plaćam jedan mobilni plus ovaj max2 paket. Budem prešo u vip koji nudi ovo kaj sad imam + dobim gige u tarifi. Kaže ona budu vas zvali kad podnesete prijenos broja u vip sa većim mogućnostima. A nemože me proslijediti k njima bez prijenosa broja kak sam prije dvije godine napravio - jerbo taj odjel ne zove kad netko prijeti raskidima. A ništa, izgleda da budem morao podnjeti zahtjev za prijenosom. Onda će se tek morati isprsiti.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 20:28   #9533
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,884
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
Tako sam ja napravio prije godinu dana,bio sam na Iskonu i podnio zahtjev za gašenje linije a supruga je podnijela zahtjev za T-com i jedno vrijeme smo imali i Iskon i T-com.

A to jer ste imali i HT-ovu i Iskonovu infrastrukturu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 21:05   #9534
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
A to jer ste imali i HT-ovu i Iskonovu infrastrukturu.
Da,povukao sam novi kabel sa kojim nas je meštar spojio na T-com a na starom je ostao Iskon do isključenja. Ja sam u zgradi,ima slobodnih parica a kabel sam ionako mislio mijenjati.
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 08:25   #9535
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
posto mi je dosta ovih krš rutera od HT-a (promjenili bar 4-5 speedportova, sa svakim neko sranje, zadnje dobio speedport plus, sve super, ali wifi na oba mobitela u kuci ubija bateriju 10x brze nego sto je normalno, testirano, sigurno je do rutera..), da li bi telefonija, net i max tv radili na nekom kupljenom ruteru? i ako da, koji bi bio vas prijedlog
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 10:30   #9536
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
@shilev

Pusti speedport ili bilo koje govno od T-Coma ali ga stavi u bridge mode. Neka ti to govance i dalje bude za telefoniju i TV jer taj posao odradjuje dobro, a iza njega stavi kupljeni router, recimo neki Mikrotik, da podiže vezu prema netu i na njemu podesi Wifi i sve što ti treba.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 11:28   #9537
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
Heh, a kako staviti u bridge mode?
Treba za to kontaktirati SZK?
I kako spojiti speedport i novi ruter, mreznim kablom, kao da je novi ruter access point?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 12:51   #9538
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Potraži tu po forumu, pisano je u više navrata.Možeš ga staviti u bridge mode putem aplikacije moj telekom.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 14:45   #9539
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
nasao u moj telekom portalu gdje se ukljucuje bridge mode.
znaci ovo moram:

ukljuciti bridge mode na speedportu i onda on radi samo za telefon i iptv
lan kablom spojiti speedport i novi ruter
u novi ruter ukucati dsl user i pass i posloziti wifi i sve sto treba

jel to to?

trebao bi ruter da ima 5ghz wifi i ako moze gigabitnu mrezu (mada to nije toliko bitno). molio bih neke prijedloge, ne znam uopce sta da gledam.

mozda ovako nesto

http://www.mikrotik-hrvatska.com/hap...sup-p-881.html

http://www.mikrotik-hrvatska.com/hap-ac-lite-p-812.html

Zadnje izmijenjeno od: shilev. 29.01.2019. u 15:13.
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 15:36   #9540
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Koje nove rutere stavljaju? Ja sam jos na zte vii
baTman je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na