Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2018., 10:41   #3721
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Eto kad čoek pita a prije nego je popio kavu
Ako si na optici onda su parametri xDSL linije = 0 jer se u toj kombinaciji ne koristi modem.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 09:51   #3722
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Jučer idem obavit nešto u grad sa svojima i vidim pored šahta kombi i kolut crnih PVC cijevi. Kad se vraćam pitam čovjeka jel to za optiku priprema, kaže je, posla ima do trećeg mjeseca tu.

Nešto oni rano kreću s time, na stranici piše da je početak radova 15.12.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 18:57   #3723
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
To mi je čudno jer je zima najteže vrijeme za nešto raditi na optici. Uvjeti su često takvi da ništa niti ne možeš napraviti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 21:10   #3724
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To mi je čudno jer je zima najteže vrijeme za nešto raditi na optici. Uvjeti su često takvi da ništa niti ne možeš napraviti.
Ne znam, ja sam na brzinu pitao čovjeka, nisam pitao kako će to ići dalje, hoće li zakapati nove bužire do kuća uz ove postojeće za telefon, postojeći bužiri su oni žuti od 4cm ili kako će to ići, a nisam ni osobno vidio kako to provode u naseljima s kućama. Meni u biti ne odgovora da ide to postojećim jer do tog starog ormarića mi ne ide bužir do njega već je postavljen novi ormarić na drugim zidu kuće s 20mm bužirima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 22:40   #3725
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Do kuca im je najbolje po banderama kao a1 ali brijem da nemogu jer a1 ima ugovor sa hepom za optiku. tak sam bar cuo

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2018., 10:33   #3726
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Zna li netko kako je moguce da imam brzine 130/240Mbps (upload uvijek veci za barem 70 nego download) na HT optici i paketu 200/100? Mjerio na samsungu s5, ipadu 2018, iphoneu 7 i motoroli g5 plus. Ne znam jel da ih zovem ili ne....
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2018., 11:00   #3727
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
A kad mjeriš preko žice?
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2018., 11:37   #3728
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Nazalost niam u migucnosti mjeriti preko zice jer nemam racunalo. Svejedno, prije sam imao 50/10 sve je pokazivalo na dlaku.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2018., 14:10   #3729
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Charmander Pregled postova
Nazalost niam u migucnosti mjeriti preko zice jer nemam racunalo. Svejedno, prije sam imao 50/10 sve je pokazivalo na dlaku.
Nitko ti ne garantira brzinu preko WiFija. 50/10 može preko WiFija bez problema, ali 200/100 teško osim ako kupiš vlastitu AC opremu. Jedino mi je čudno zašto ti je upload veći nego što bi trebao biti.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2018., 21:40   #3730
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Moguće da su ti na centrali u profilu zamjenili upload i download limit, pa ispadne obrnuto.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 19:54   #3731
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Sumjam da su zamjenili brzine jer skidam vece datoteke po ~23MBs znaci download je tu. Svejedno mi bas nije jasno.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 17:29   #3732
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
speedport plus modem zna lagati na mjerenju brzine preko wifi, meni je isto u par slucajeva mjerio obrnuto. preko utpa ce ti pokazati tocno
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 18:25   #3733
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
Optička mreža nove generacije još nije dostupna na vašoj adresi

ništa za sad od 500/500 ili više,onda bolje da ostanem na b100/20 nego da idem na 200/100 jer moram speedport dobit.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 13:43   #3734
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
moje mi iskustvo govori da za nesmetani rad i za 100/20 kao i za 200/100 je potrebno investirati u svoj router,
zte je imao isto svoje mušice kao i speedport nisu iste al probleme stvara jedan i drugi, nešto manje zbog niže brzine zte,
ali u svakom slučaju odluka dali preći na 200/100 bar po meni neleži u tome koji router dobijam od t-coma.


p.s. 500/500 ili 1000/1000 bojim se da ćemo se načekat godinama ako ne i desetljeće od najave je prošlo 6 mjeseci
pomak je točno 0,bar ja još nisam čuo da je nekome priključeno.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 09.11.2018. u 13:49.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 17:11   #3735
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
meni samo nije jasno kako svi imaju neke probleme s modemima, radi svoj posao, ne puca konekcija, wifi je dovoljan za normalno koristenje, sta ti vise treba? ako radis nesto na internetu i bitna ti je brzina i stabilnost i brdo konekcija onda kupi router, jednostavno.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 17:46   #3736
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
stvar je u tome da najobičnije kučanstvo spaja na internet 1pc + 2 moba + tv,a mjerodavno prilikom mjerenja ti je samo tehničarov laptop.naravno za 1pc je dovoljan,
ali više neživimo u tim vremenima gdje se samo jedan uređaj spaja na internet,a za to su ti routeri su preslabi,bolje pitanje bi bilo zašto i najeftiniji roteri bolje rade od
t-comovih,a usudio bih se reći i trajniji su.


p.s. nije stvar u novcima, bar kod mene, nego bi volio da imam jedan uređaj koji je dovoljno dobar za sve moje potrebe i za sve 3 usluge,ako im je to preskupo neka
dozvole otvaranje tržišta slično njemačkoj pa neka si svatko kupi ono što mu treba bez dodatnih komplikacija,a ne skrivati se iza zakona iz prošlog desetlječa.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 10.11.2018. u 17:56.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 22:29   #3737
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
da se ponovim,još nema ili se pojavio ruter koji ima sve u sebi (ont,voip,wireless)da mi ne treba posebno ont+ruter,i dalje je voip problem namjestit preko rutera kojeg/ako kupim??


https://whirlpool.net.au/wiki/fttn_r...d_modem_router

lista ali ni jedan nema ont u sebi ali imaju voip koji valjda radi,kupim pa mi voip ne radi.


https://www.tp-link.com/ae/products/...TX-VG1530.html

mislim da ovaj ima sve u jednom??
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 10.11.2018. u 22:52.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 11:43   #3738
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
postoje routeri koji to rade bez greške ,samo dabi nama bili dostupni treba se mjenjat zakon odnosno uvesti slobodu izbora routera,a da bi to bilo moguće neophodna je suradnja operatera sa proizvođaćima,mislim govorim o načinu da je u routeru sve samo označiš operatera i user i pas i sve radi,ovako kako je danas je u biti zaštita doupola,jer ti routeri nisu besplatni i na njima se generira kroz dvije godine određena zarada i kad pomnožiš sa brojem korisnika nije beznačajna zarada.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 10:29   #3739
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
postoje routeri koji to rade bez greške ,samo dabi nama bili dostupni treba se mjenjat zakon odnosno uvesti slobodu izbora routera,a da bi to bilo moguće neophodna je suradnja operatera sa proizvođaćima,mislim govorim o načinu da je u routeru sve samo označiš operatera i user i pas i sve radi,
To je preskupo i prekomplicirano. Nitko se s tako čime ne želi baviti.
Ako želiš nečiju uslugu, moraš prihvatiti njihove uvjete. Sve "preko" toga je tvoja odgovornost.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 15:53   #3740
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Ima netko ideju što da napravim da natjeram T-com ili nekoga da mi potegne optiku do kuće? Osim, naravno, da dođem u T-centar i da razvalim monitor.

Dakle, mislio sam da u moju ulici nikad, ali nikad, neće dovući optiku. Kad li, pred jedno desetak dana, vidim ekipu šljakera za koje znam da su lokalni kooperant Hrvatskog telekoma, da nešto kopa i razvlače kablove. Odem ja do njih i pitam ih što rade, kažu oni meni da mom prvom susjedu spajaju optiku (po nalogu T-coma). Dakle, susjed i ja smo doslovne kuća pored kuće i čak sam poprilično siguran da nam je bakar za ADSL bio u istom šahtu. Da bi bio još veći šok, frajeri mi nonšalantno kažu da zgrada s moje druge strane (u kojoj je 6 stanova) već godinu dana ima optiku.

Nakon toga sam otišao u lokalni t-scum centar i zatražio objašnjenje, veli meni tip da me opće nema u sustavu, da ne vidi da sam opće u bilo kakvom planu, itd. itd. Da čak ne mogu niti zahtjev za optiku dati, da on eventualno može napisati neku napomenu u sustav za moju adresu/kućni broj.

Ne znam ima li veze, t-com frajer mi je rekao da nema, ali trenutačno sam na Iskon ADSL-u i to bez ugovorne obveze. Rekao sam likovima da im odma potpišem na 24 mjeseca ako mi spoje optiku.

Na kraju, moje pitanje: Kome da se napijem krvi?

EDIT: nije važno, ali radi se o Čakovcu.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 16:04   #3741
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Nađi nekog iznutra da te pogura, ili odi sporijim putem, pa nek birokratija odradi svoje (ovo kaj lik reko da može navesti napomenu...). Mislim da će kuće doć na red 2095te godine. U VŽ se kao grad trznuo i vući će optiku po cijelim kvartovima (kuće generalno jer većina zgrada je riješena).
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 20:54   #3742
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
pitaj susjeda kako je isposlovao, ako je vec krenulo u ulici, nebi trebalo biti problem.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 07:35   #3743
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To je preskupo i prekomplicirano. Nitko se s tako čime ne želi baviti.
Ako želiš nečiju uslugu, moraš prihvatiti njihove uvjete. Sve "preko" toga je tvoja odgovornost.

pa ako je novi fritz oko 100 eura ,a ti plačaš u 2 godine 30kn x 24 mjeseca = 720kn održavanje opreme baš i nije preskupo,po njemačkom primjeru se vidi

da to ide i to bez ikakvih problema i manje je komlicirano nego ovo kod nas,ključna riječ je bila suradnja operatera i proizvođaća koja je bila nametnuta

zakonom imali su rok od 6 mjeseci i sad već godinu i kusur radi sve bez greške
njihov speedport je i dalje u ponudi i većina ga uzima,ali onima kojima treba -imaju izbor kojeg mi nemamo.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 10:05   #3744
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pa ako je novi fritz oko 100 eura ,a ti plačaš u 2 godine 30kn x 24 mjeseca = 720kn održavanje opreme baš i nije preskupo,po njemačkom primjeru se vidi

da to ide i to bez ikakvih problema i manje je komlicirano nego ovo kod nas,ključna riječ je bila suradnja operatera i proizvođaća koja je bila nametnuta

zakonom imali su rok od 6 mjeseci i sad već godinu i kusur radi sve bez greške
njihov speedport je i dalje u ponudi i većina ga uzima,ali onima kojima treba -imaju izbor kojeg mi nemamo.
Uvođenje samo jednog routera u sustav ISP-a je skup i dugotrajan proces. Može nekad trajati godinama, košta milijune, a kad bi to radio za više modela bilo bi i preskupo i nepotrebno.
Podržati samo mali dio toga što je na tržištu je nemoguće, a za sve modele koji bi došli u obzir to ne spada ni u domenu naučne fantastike.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 12:46   #3745
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Pozdrav ljudi, evo mene nakon dugo vremena neaktivnosti...imam jedno pitanje vezano uz produženje ugovora. Naime, trenutno imam Ultra Max3M paket koji sam sklopio prije dvije godine. Tada sam uspio ispregovarati promotivnu ponudu (koja je čak i bila navedena u njihovom cjeniku). Dobio sam prvih 12 mjeseci ugovora upola cijene, a preostalih 12 mjeseci sam plaćao punu cijenu ugovora od 240 kn. Uz to sam dobio i besplatno povećanje brzine na 100/20, halo non stop+ opciju te sportski paket za 15kn. Zanima me da li znate postoji li kakva slična ponuda za postojeće korisnike budući da u cjenicima ništa ne vidim (možda krivo gledam, ali čini mi se da nije ni ažurirano).

Unaprijed zahvaljujem!
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 16:24   #3746
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
pitaj susjeda kako je isposlovao, ako je vec krenulo u ulici, nebi trebalo biti problem.
Pitao sam susjeda i između redaka skužio da je povukao žnoru. Tip ima love i vjerojatno utjecaja. Ali ne vidim zašto bi mi trebao jebeni utjecaj kad je optika tu, pred mojom kućom. Ali valjda će se nešto riješiti.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 18:41   #3747
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ako ide cijev do tebe od šahta gdje je njemu optika, onda trebaš naći nekog iz ericssona da vidi ako ima slobodni port u gpon spliteru od tamo gdje će sad tom susjedu dolaziti optika (možda baš iz te zgrade pokraj, ali i ne mora), pa da onda odmah u ovom spajanju dodaju da i tebe spoje. To što je optika blizu ne znači da te mogu lako spojiti.


Ali kao i uvijek lakše je da nađeš neku žnoru i podmažeš.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 22:51   #3748
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Uvođenje samo jednog routera u sustav ISP-a je skup i dugotrajan proces. Može nekad trajati godinama, košta milijune, a kad bi to radio za više modela bilo bi i preskupo i nepotrebno.
Podržati samo mali dio toga što je na tržištu je nemoguće, a za sve modele koji bi došli u obzir to ne spada ni u domenu naučne fantastike.

prati malo stanje u njemačkoj 6 mjeseci je bilo dovoljno da tp-link,asus,avm(frizbox) i drugi počnu nuditi voip routere na tržištu
naravno da su postajali modeli koje su radili za druge operatere,to da to košta ,da je dugotrajno i da je opasno za sistem se ispostavilo
da je velika laž operatera,to ako slabi router(čitaj speedport) pokušavaš prilagoditi onda naravno da može trajat u nedogled.
onako usput njemački zakon nalaže operaterima da sve podatke dostave korisniku-potrošaću ako on zatraži,a operateri su došli
do zaključka da je pametnije dat podatke proizvođaćima routera i da naprave automatizaciju,nego da korisnici sami prčkaju po postavkama.


na emulatoru od tp linka ovdje možeš pogledati koliko je to jednostavno kad ima pameti u jednoj državi:
https://www.tp-link.com/resources/si...800v/index.htm
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 13.11.2018. u 22:56.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 11:26   #3749
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
prati malo stanje u njemačkoj 6 mjeseci je bilo dovoljno da tp-link,asus,avm(frizbox) i drugi počnu nuditi voip routere na tržištu
naravno da su postajali modeli koje su radili za druge operatere,to da to košta ,da je dugotrajno i da je opasno za sistem se ispostavilo
da je velika laž operatera,to ako slabi router(čitaj speedport) pokušavaš prilagoditi onda naravno da može trajat u nedogled.
onako usput njemački zakon nalaže operaterima da sve podatke dostave korisniku-potrošaću ako on zatraži,a operateri su došli
do zaključka da je pametnije dat podatke proizvođaćima routera i da naprave automatizaciju,nego da korisnici sami prčkaju po postavkama.
Pratim stanje globalno, ne lokalno.
Nije poanta samo koliko što proizvodno košta već i koliko para / vremena treba ubaciti nešto u sustav, održavati, držati u pogonu godinama itd.
Inače se sva planiranja rade s proizvođačima, prvo preko pilota, onda s izabranima u detalje itd.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2018., 18:23   #3750
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
sto mislite?
za 3 dana Black Friday u HT.
Da li ce biti samo mobiteli u akciji ili ce biti i razni paketi u razlicitim infrastrukturama.?
Nadam se paketima i to pogotovo BEZ MAGENTE magicne .......
Feeno je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na