Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2016., 15:37   #4111
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
E moj Bubba opet nemaš blage veze a tu pametuješ kao i inače.
Čak i male centrale imaju akumulatore spojene na DSLAM-e, to u 99% vremena radi kada nestane struje.

Moja centrala nije mala, kontejner centrala ili onaj FTTC ormarić.
(btw zanimljivo, FTTC sigurno nema akumulator, kada nestane struje svi HT-ovci ostaju bez ičega).
Ova centrala je ogromna zgradetina HT-a koja je uz Zagreb najvažnije županijsko i međunardno čvorište prometa. Tako osim što svaki dslam ima akumulator ima i agregate u prizemlju koji se (valjda) automatski pale kada nestane struje tako da i ovi studenti na pozivnom centru unutra što rade 18kn/h + provizija mogu pričati.


E sada, to je lijepo i divno na papiru ali kada je nestalo struje dslam im je ostao upaljen ali nešto drugo nije (kažu ljudi switch).

Uglavnom pitao sam Iskon zašto nisam imao usluge i mogućnost poziva hitnim službama te je odgovor "nešto se pokvarilo, valjda će drugi put raditi".

Citiraj:
Poštovani,
sve centrale imaju pomoćno napajanje, tako da nestanak struje ne utječe na rad same centrale. U vremenu koji ste naveli, uslijed nestanka struje došlo je do oštećenja jednog dijela mrežne opreme. Kvar je saniran, tako da do novih ispada u radu usluge ne bi trebalo dolaziti u budućnosti.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 16:00   #4112
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sto ti znaci "zakonski stalno dostupan"? Oprema je krepala, ergo nemas telefon, ne znam kojim "zakonom" (fizikalnim) bi trebao osigurati dostupnost.
Zakonodavac je tako propisao,a kako ce to operater izvesti nije problem zakonodavca vec operatera.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2016., 16:16   #4113
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Zakonodavac je tako propisao
Zakonodavac tj. nasa ljepa mala korumpirana je tu nesto pro-forme natiskala na papir koji sve trpi. Zasto ?

Zato jer je to u sustini glupost i nikakve koristi pucansto nema od toga sto struje ima u centrali ako je ista lokalno iskljucena ili u kvaru...

Prije ako nije bilo struje i ako je bio potres, poplava ko u Gunji recimo telefoni sa podzemnim paricama i ono sto je u zraku ostalo citavo je radilo ! E sad bi operateri na voip a telefono nece u takvim slucajevima raditi pa se ova usrana drzavica dosjetila zakonski "to urediti" samo su zaboravili jednu stvar...

Svakom kucanstu dat bon za agregat, vetrenjacu ili neka druga subvencija za neovisni izvor struje gdje ces prknuti svoj router da imas za poziv hitnoj sluzbi jer je centrala u sluzbi gradjanstva.

@Buba vam je to jednostavno pokusao ( cak bez nekog velikog vrijedjanja sto me zacudilo ) ukazati a od vas dvojce / agg / se nezna tko je gora cjepidlaka
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 16:30   #4114
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Zakonodavac tj. nasa ljepa mala korumpirana je tu nesto pro-forme natiskala na papir koji sve trpi. Zasto ?

pa se ova usrana drzavica dosjetila zakonski "to urediti" samo su zaboravili jednu stvar...


@Buba vam je to jednostavno pokusao ( cak bez nekog velikog vrijedjanja sto me zacudilo ) ukazati a od vas dvojce / agg / se nezna tko je gora cjepidlaka
Tvoje politicke konotacije vezano za RH me stvarno ne zanimaju.Isto tako pusalne ocjene o meni,zamoliti cu te da ih zadrzis za sebe.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 17:19   #4115
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
zamoliti cu te da ih zadrzis za sebe.
Da, stima sve i saljem pusu isprike no sve se svodi na sljedece:

Kolega nemas mogucnost telefoniranja "fixnim" telefonom ako u kuci nemas struje jer se zakonodavca ne tice kako ce operater izvesti da ti mos telefonirati...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 08:26   #4116
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
E moj Bubba opet nemaš blage veze a tu pametuješ kao i inače.
/snip
I s velikom nestrpljivoscu sam citao tvoje brabonjanje do kraja posta i nisam napisao gdje to nisam imao pojma osim sto si mi ti rekao (bez popusta) da nemam pojma.

Pa cu ti jos jednom reci - potpisao si opce uvjete Iskona i kao takve si ih prihvatio. Nesto je krepalo i Iskonu prosto puca kurac za to temeljem onoga sto su napisali. Ne znam koji ti tocno dio nije jasan? Osim da si điberčina škrta pa nisi dao normalne pare za skuplji telekom koji nema takvu klauzulu.

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Zakonodavac je tako propisao,a kako ce to operater izvesti nije problem zakonodavca vec operatera.
Sto je "tako propisao"? Krepala oprema, nema telefona. Mozda je eventualno propisao da kada riječki Luji 14, kralj parfema kupljenih od šanera za autobusnom, ne plati racun, operater mu mora omoguciti pozivanje nekih hitnih brojeva (dok ga ne iskljuci). Za ovo ostalo "tako propisao", slobodno ostavis link.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 18:01   #4117
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
@Bubba pogledaj Pravilnik o jedinstvenom eu broju za hitne sluzbe 112.Tamo ces naci sve sto te zanima.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 18:23   #4118
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
@Bubba pogledaj Pravilnik o jedinstvenom eu broju za hitne sluzbe 112.Tamo ces naci sve sto te zanima.
Mene samo zanima kojim kanalima ezoterije bilo kakav pravilnik o bilo cemu definira nuznost pristupa nekom telefonskom broju ako ne postoji tehnicka mogucnost za to (kao sto nije postojala kada je netko ostavio burek u Iskonovoj centrali pa je sve otislo u kurac).

Imas link i tocan clanak pa da mozemo dalje ili smo lagano priveli ovu lakrdiju kraju?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 22:15   #4119
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Jeste se uzbudili oko glupog nestanka struje...
Nestalo struje u centrali i iz nekog nepoznatog razloga DSLAM je ostao raditi a switch koji mu je trebao dati vezu prema van se ugasio.
Je li to Iskonov switch bio spojen u krivu utičnicu ili je crklo nešto 7 katova iznad/ispod, tko će ga znati, ali jebiga, može se svakome dogoditi, nitko nije nepogrešiv.

Nitko ne garantira 100% dostupnost usluge. Kome to treba, ne uzima ponudu za privatne korisnike preko trulih hrvatskih parica, nego plati optiku i sklopi SLA, bez toga se operater nema što pravdati.

A što se tiče pravilnika, Iskon je postupio po njemu. Kad su utvrdili da je oprema crkla i da je 112 nedostupan, pretpostavimo da je NOC to vidio, pristupili su otklanjanju smetnje, a u međuvremenu je došla struja, smetnja je otklonjena i sve je i dalje po pravilniku.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 22.12.2016. u 22:28.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 13:26   #4120
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Jendo pitanjce, jos sam korisnik iskon.duo onaj 20mbit paket sa telefonom. Ako prijedjem na ovaj novi paket od 20-50mbit dali moraju dolazit mijenjati modem i slicno ili samo podignu brzinu?Thx
scarzz je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2016., 14:00   #4121
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ostaje ti isti.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 14:27   #4122
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Samo si pogledaj propusnost parice da nebi produžia ugovor a osta na 20.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 18:35   #4123
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ako je na ADSL-u i ima stari ruter, mjenjaju. Ako ima ruter sposoban za VDSL onda ne mjenjaju.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 23:17   #4124
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Onaj zyxel crni router imam tj vdsl.
scarzz je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 10:00   #4125
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Onda ti taj ostaje
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2017., 17:39   #4126
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Sutra iskon updejta firmware na VMG5313-B30B.

https://www.iskon.hr/Pomoc-i-podrska...-B30B-3.1.2017
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 11:29   #4127
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Iskon Internet ima novog šefa tehnike

Vedran Žitnjak, menadžer sa šesnaestogodišnjim iskustvom, postao je član uprave za tehniku Iskon Interneta. Naslijedio je Borisa Drila koji je preuzeo funkciju člana uUprave i glavnog direktora za tehniku i informacijske tehnologije (CTIO) u Hrvatskom Telekomu

Nadzorni odbor potvrdio je imenovanje Vedrana Žitnjaka novim članom uprave za tehniku Iskon Interneta. Žitnjak je posljednjih 16 godina proveo na vodećim pozicijama u tehnici u Iskonu, od čega devet na funkciji direktora Odjela za upravljanje, planiranje i nadzor mreže.

Novi CTO će svoj mandat posvetiti nastavku osiguranja kvalitetne isporuke usluga širokopojasnog pristupa internetu, IPTV-a i fiksne telefonije te inovativnim rješenjima iz Iskon Laba koje smatra ključnima za diferencijaciju Iskona na domaćem telekomunikacijskom tržištu.

'Implementacija testiranih rješenja koja omogućuju još veće pristupne brzine te osiguranje kvalitetne IPTV usluge su srž poslovanja Iskon Interneta.

Nove prilike se nalaze u tehnološkim rješenjima koja korisnicima omogućuju da svoju internetsku vezu iskoriste za ugodniji, sigurniji i bezbrižan život. To je fokus djelovanja Iskon Laba, koji je već predstavio Iskon.Smarthome rješenje za pametne domove.

Uz daljnji razvoj te usluge i predstavljanje novih senzora, trenutno smo fokusirani na rješenje koje će promijeniti način na koji odabiremo tj. konzumiramo televizijske sadržaje', najavljuje Žitnjak.

Rodom iz Varaždina, Žitnjak je stekao diplomu Fakulteta za elektrotehniku i računarstvo u Mariboru, pa je u susjednoj Sloveniji ujedno započeo svoju IT karijeru. U Iskon dolazi 2000. godine kao voditelj odjela za mrežne usluge.
http://www.tportal.hr/gadgeterija/te...a-tehnike.html
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 20:50   #4128
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Mogao si bar dati službeni link ako javljas vijest ...
https://www.iskon.hr/O-Iskonu/Press-...skon-Interneta
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 02:15   #4129
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zna li se išta o nekim novim opcijama za brzine interneta preko optike?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 07:22   #4130
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Dok ne nabave gigabitne routere ni ne mogu ponuditi više od ovih 90/90
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 19:36   #4131
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Dok ne nabave gigabitne routere ni ne mogu ponuditi više od ovih 90/90
Zašto T-com ne nudi simetrične brzine na optičkoj infrastrukturi...baš znaju biti smradovi. Iskon kao sestrinska firma pa nudi brzine kakve ljudi očekuju na optici.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 19:41   #4132
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Iskon nudi 80/40,to sta se pušta 90/90 je drugi par opanaka
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 21:02   #4133
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Pa zašt t-com ne pušta 100/100 ako nudi 100/20.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 14:38   #4134
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Razmišljam o prelasku na optiku. Zanimaju me vaši dojmovi. Kak to radi, koje su stvarne brzine i sl.?
dur je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 14:56   #4135
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Svi koji imaju optiku HT-a u zgradi imaju i od Iskona te je tamo 90/90Mbps (jer krkani nemaju router s gigabitnim lanom)
Mislim da ti prodajni predstavnik HT-a ima bolju ponudu;
12 mjeseci 90 kuna pa 12 mjeseci 180 kuna
ili
6 mjeseci po 1 kunu pa 18 mjeseci po 180 kuna
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 15:27   #4136
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Sviđa mi se ova opcija uvećanog uploada kod Iskona. Kolko sam skužio, HT daje samo 20Mbps, zar ne? Na VDSL uslugu nemam prigovor, ono što sam potpisao sam i dobio. VMG5313 je ok, ak znaš ograničenja i kako ih zaobići.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 15:59   #4137
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor dur Pregled postova
Razmišljam o prelasku na optiku. Zanimaju me vaši dojmovi. Kak to radi, koje su stvarne brzine i sl.?
Radi odlično, stvarna brzina je 90/90


Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 17.01.2017. u 17:10.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 17:26   #4138
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Runje je stavio novi cjenik od 18.1.2017.-> NOVO:
Pogodnost kombiniraj;


POPUST 20%;

Pogodnost popust na mjesečnu naknadu
1.1.18.1 Trajanje pogodnosti 18.1.2017. -
Popust na mjesečnu naknadu do 20% u trajanju do 15 mjeseci može se odabrati uz bilo koji paket u rezidencijalnoj ponudi osim paketa Iskon.TRIO Up 5 uz popust 18*84 kn bez PDV-a, Iskon.TRIO Up 10 uz popust 18*84 kn bez PDV-a, Iskon.TRIO Up 20 uz popust 18*84 kn bez PDV-a, Iskon.TRIO Up 30 uz popust 18*84 kn bez PDV-a, Iskon.TRIO Up 50 uz popust 18*84 kn bez PDV-a, Fiber 80 uz akciju 120 kn s PDV-om*12 i Fiber 80+TV uz akciju 180 kn s PDV-om*12. Iznos pogodnosti ovisi o mjesečnoj naknadi paketa. Može se kombinirati zajedno s pogodnostima navedenim u poglavlju 1.1.15. do navedene maksimalne vrijednosti
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 18.01.2017. u 17:41.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 21:54   #4139
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Runje je stavio novi cjenik od 18.1.2017.-> NOVO:
Pogodnost kombiniraj;


POPUST 20%;

-
popust?..kakav popust?..gdje? ..

zanjuli se kanali u paketima?
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 22:54   #4140
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ni meni nije jasno, koliko sam shvatio, korisnik koji uzme trio paket može zatražiti i džabe premium ili "drugi televizor" (vjerojatno dodatni stb) 10mj.
S time da se to onda još može kombinirati s ovim do -20% do 15mj koji ne vrijedi samo za fiber i trio up pakete ali valjda vrijedi i za duo pakete jer nije drugačije napisano.
Kako nije napisano i da pogodnost je samo uz potpisivanje ugovora u nekom trajanju, to bi trebali i bez ugovora dobiti (kao što je za trajni nalog -10%).
A kako nije napisano da pogodnost može dati prodajni predstavnik (kao u bnetu) trebali biste je dobiti ako je zatražite pismenim putem i pozovete se na cjenik, tu stavku i gore navedeno.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na