Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2014., 20:20   #1441
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Eto,prvi kontakt odrađen

Da pojansim na ljudima prihvatljiv način: znate onaj plinovod koji od 80ih vodi od rusije do Beča pa do njemačke(pojavljivao se i u James Bondu sa Daltonom )?

E to šta momak u Zaboku želi na SVK je ko da ti pitaš nekog da malo probuši taj dalekovod i pitaš Gazprom da ti na pol Mađarske negdje napravie tvoj privatni mini LPG terminal za Daciu Sandero.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:08   #1442
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Citiraj:
Autor Dr.Gonzo Pregled postova
Evo da da quotam samog sebe, naruceno 7.6., zvao 12.7. da bi dobio odgovor kako je zahtjev storniran - nakon 2 sata natezanja ispalo da nije storniran nego da su tehnicari izasli na teren i ustanovili da instalacija nije dovrsena a.k.a. opticki kabel nije provucen u moj stan (dobro jutro, to sam vam ja odma mogao rec) i sad su si fino uzeli rok od 3 mjeseca (!) da to dodju napravit. Rekoh fino, valjda cu za Bozic moc surfat na 100 Mbita. Takva jebena neozbiljnost od T-koma je valjda i za ocekivat, u svih 20 godina koliko sam prisiljen koristit ih kao ISP, ne sjecam se da je IKAD ista proslo bez gomile zivciranja i urgiranja s moje strane.
Zavrsila 2014. a ja i dalje cekam... Znaci evo vec skoro 7 mjeseci. Ugovor s T-Comom mi istice 4.2015 i mislim da cu ih ako do tada ne dobijem optiku zauvijek prekriziti, mislim ovakva neozbiljnost je stvarno nevjerojatna. Najbolje od svega je da je opticki kabel u TK ormaricu, potreban je "dovrsetak instalacije" znaci povuc tih par metara kabela do mojeg stana (dvokatnica, sve na fronti zgrade, tesko da instalacija moze biti jednostavnija za izvest). Jel netko drugi ovako dugo ceka i sto se moze uciniti (ako ista) da se ovo pokrene s mrtve tocke?
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2015., 19:13   #1443
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494


Evo, bili su mi danas došli dečki iz jedne privatne firme koja za T-Com radi određene stvari (kooperanti) i povukli su mi skroz novi kabel od ormarića koji ide u zemlju do moje kuće - prije sam imao neki žnj poluraspadnuti stari kabel koji je još prije navedenog ormarića išao do nekog drugog mini ormarića na jednom stupu.

Uglavnom, rekao mi je čovjek neka imena u lokalnom tehničkom odjelu T-Com-a i napomenuo da zaista pored moje kuće prolazi kabel (onaj spominjani SVK) i to navodno neki međunarodni vod koji ide prema Mađarskoj (nije naftovod haha) - mislim da je spominjao 144 niti (nisam ziher).

E sad, rekao je da navodno ide uz cestu i ovaj OPK kabel i da su navodno radili dosta radova na mom području (kuća je nekih 400-500 metara od područja gdje se gradi nova zagorska brza cesta od Zaboka prema Mariji Bistrici) pa su tamo polagali dosta optike i spajali to sa postojećom infrastrukturom.

Navodno bi se dalo dovesti do moje kuće OPK kabel, ali trebam doći do tih nekih osoba za više informacija i vidjeti koliko je to sve skupa izvedivo i koliko bi koštalo.

Jedna opcija je da naprave negdje ormar s DSLAM pa da imam FTTC/VDSL opciju (pretpostavljam puno skuplje i zapravo neko polu rješenje) ili da mi fakat uvedu direkt optiku iliti FTTH.

Uglavnom, imam par ljudi za kontaktirati pa me baš živo zanima kaj će reći.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:21   #1444
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Uglavnom, rekao mi je čovjek neka imena u lokalnom tehničkom odjelu T-Com-a i napomenuo da zaista pored moje kuće prolazi kabel (onaj spominjani SVK) i to navodno neki međunarodni vod koji ide prema Mađarskoj (nije naftovod haha) - mislim da je spominjao 144 niti (nisam ziher).
U kul,imamo i politiku u igri
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 19:07   #1445
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Zvao t-com da provjerim šta je s optikom. Kaže ženska da je sve odobreno i da bi sigurno trebao dobiti optiku jer je provjera i zahtjev prošao tj. da mi je dostupna optika piše u sustavu.

Rekla je da se čeka cirka 2. mjeseca, obično treba mjesec dana da provjere sve te parametre za optiku bla bla i onda se ide na realizaciju za koju će u mom slučaju vjer trebati punih dva mjeseca jer meni prvo po zgradi moraju provuć kabele pa tek onda u stanu pa da se kao mora izvesti plan provedbe navedenog.

I da čekam 3-4 mjeseca svejedno mi je, samo da konačno dobijem više tu optiku
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 20:46   #1446
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
Koji smijeh nemogu imat optiku prema trazilici a imam njihovu optiku vec 5 godina.LOL
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 00:12   #1447
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor smash3r Pregled postova
Koji smijeh nemogu imat optiku prema trazilici a imam njihovu optiku vec 5 godina.LOL
A meni HAKOM tražilica kaže da mi je dostupno 30-100 Mbit/s na mojoj lokaciji, samo ne kaže od kojeg providera, al nekako sumnjam da može biti bilo ko osim t-coma...a oni kažu da ne mogu dobit ni VDSL, a kamoli optiku
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:37   #1448
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor smash3r Pregled postova
Koji smijeh nemogu imat optiku prema trazilici a imam njihovu optiku vec 5 godina.LOL
Dostupnost nažalost ne ovisi samo o fizici.
Imaš godišnje kvote po županijama i slične gluposti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:41   #1449
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A meni HAKOM tražilica kaže da mi je dostupno 30-100 Mbit/s na mojoj lokaciji, samo ne kaže od kojeg providera, al nekako sumnjam da može biti bilo ko osim t-coma...a oni kažu da ne mogu dobit ni VDSL, a kamoli optiku
Fiksne ili mobilne? Tako sam se i ja zeznuo, nisam isključio mobilne mreže na onoj karti pa je ispalo da mogu imati beskonačno, a ono, samo ADSL.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:35   #1450
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Fiksne ili mobilne? Tako sam se i ja zeznuo, nisam isključio mobilne mreže na onoj karti pa je ispalo da mogu imati beskonačno, a ono, samo ADSL.
Fiksne
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2015., 11:38   #1451
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Prije 2-3 tjedna sam isprobao po HT tražilici dostupnost optike za moju lokaciju. Pretraga po broju nije davala rezultate a po adresi mi je potvrdila dostupnost i uredno sam popunio zathjev.

Predstavnik zgrade mi je potvrdio da su doveli "optički kabel u zgradu" jer je on kao predstavnik zgrade to morao odobriti pa valjda zna što govori.

Dan nakon popunjavanja zahtjeva mi se telefonski javlja djelatnik HT i obavještava da je zahtjev storniran i da za moju lokaciju nije dostupna usluga ultra max optike.

Isto tako, nakon par dana sam opet pokušao provjeru dostupnosti na njihovim stranicama i sad je provjera javljala "Žao nam je -Usluge putem optičke mreže trenutno nisu dostupne na vašoj adresi".

Ko tu koga ...
Valjda sam jedini koji se u u zgradi od 60-ak stanova javio za optiku pa su zaključili da im je to neisplativo.
Ili predastavnik zgrade nezna o čemu priča?
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:45   #1452
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Ko tu koga ...
Valjda sam jedini koji se u u zgradi od 60-ak stanova javio za optiku pa su zaključili da im je to neisplativo.
Ili predastavnik zgrade nezna o čemu priča?
Možda neki drugi provider?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:48   #1453
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Da li negdje postoji objedinjena lista pružatelja usluga (HAKOM ili slično) ili moram zvati, pitati i isprobavati jednog po jednog?

Inače, na HAKOM-ovoj interaktivoj karti sam u "zelenoj zoni".
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:27   #1454
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Prije 2-3 tjedna sam isprobao po HT tražilici dostupnost optike za moju lokaciju. Pretraga po broju nije davala rezultate a po adresi mi je potvrdila dostupnost i uredno sam popunio zathjev.

Predstavnik zgrade mi je potvrdio da su doveli "optički kabel u zgradu" jer je on kao predstavnik zgrade to morao odobriti pa valjda zna što govori.

Dan nakon popunjavanja zahtjeva mi se telefonski javlja djelatnik HT i obavještava da je zahtjev storniran i da za moju lokaciju nije dostupna usluga ultra max optike.

Isto tako, nakon par dana sam opet pokušao provjeru dostupnosti na njihovim stranicama i sad je provjera javljala "Žao nam je -Usluge putem optičke mreže trenutno nisu dostupne na vašoj adresi".

Ko tu koga ...
Valjda sam jedini koji se u u zgradi od 60-ak stanova javio za optiku pa su zaključili da im je to neisplativo.
Ili predastavnik zgrade nezna o čemu priča?
Ok to sto kazes nije isplativo,ali u mojoj zgradi minimal 5 susjeda ima optiku+ja( ok ja sam na optimi sada) ali kuzis to nemogu je imat a imaju susjedi
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 13:27   #1455
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Kod nas je sve naopako pa tako i taj detalj, "štiti" se kompanija a ne korisnik,
zašto bi ti na karti vidio koja to kompanija pruža / daje optiku na toj adresi ?
to nije "politički korektno" prema jadnoj kompaniji ...

u prevodu ovog gore napisanog primjera > optika je dostupna (vjerojatno na T-Koma), a ti si na Optimi (kog nje vjerojatno optike nema, kao sam si kriv).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 12:09   #1456
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Nadam se da će jednog dana biti dostupni i ovakvi uređaji umjesto ove trenutne kemije s dva uređaja. To bi se vrlo vjerojatno dalo i iskonfigurati da se može naći u slobodnoj prodaji.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 12:47   #1457
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
GPON uređaj se konfigurira preko OMCI protokola, samo šta svaki proizvođač opreme podržava njihovu opremu sa obje strane, pa onda je moguće da neke stvari oće raditi a neke ne ako se stavi druga oprema.
Zato i t-com stavlja ericsson olt tamo gdje je područje ericsson olt-a i istu stvar za huawei.

Upiši u google "omci compatibility issues" ili nešto slično pa ćeš vidjeti da kažu da ne radi to baš kako spada.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 12:54   #1458
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Da, ovo je zgodna diskusija na tu temu. Inače meni krepao prvo net danas, zvao da prijavim pa onda krepalo i sve drugo. A lik koji me zvao iz SMC-a se ne javlja, not bad.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 13:57   #1459
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Točno tako, tekom ima 2 kombinacije (.Delboy je gore napisao ericsson i huawei, ovisno kakve su instalacije kome).

A što se otklona kvara tiče - standardna procedura za SZK vam je reboot opreme. Ja bi preporučio bilo kome tko ima optiku koja počne "štekat" sama od sebe da napravi slijedeće:

1. provjerit jel kablovi dobro leže u portovima (i optika zna ispadat)
2. pogasit sve i ostavit ugašeno 10tak sekundi
3. palit prvo optički terminal (erisson/huawei) - čekat dok se lampice ne popale (cca 45 do 60 sec)
4. palit router (ako ne povezuje i dalje opalit factory reset - ZTE zna zajebavat u kombinaciji sa optikom)
5. palit maxtv ili neki drugi iptv ako ga ima (tek nakon sto se internet popali)

Što se voipa tiče - opet kako kome: negdj je voice usluga zadržana na postojećoj parici preko MSANa, a negdje ide kao pravi triplay preko optike (onda proradi čim se router propisno boota)

Ovo vam je mantra/procedura i za SZK ali i za SMC (optika ima zaseban odjel u tekomu tako da vam cak ni čokse za SMCa ne mogu najčešće baš puno pomoć)

Nema koristi zvat nazad ljude ako je poziv došao iz SMCa, sve ide preko centrale, dolazni pozivi najčešće završe nigdje (osim ako vam čokac ne da svoj privatni mobitel jelte
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 18:30   #1460
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Upravo sam dobio u pred vratima od poštara modem ZTE ZXDSL 931VII. Neki dan sam bio pitat za optiku u T-Centar i rekli su da će me naručit i provjerit tehničke realizacije pa nazvati, no ništa od tog već danima... I evo danas došlo ovo čudo. Imam VDSL router ADB a na letku koji je došao s ovim imaju upute i za ONT i svašta nešto za spajanje optike. Tako da sad ne znam trebaju li tehničari doći ili šta već? Mislim je li ovo FiOS router? Pokušavam ih dobit na tel ali ništa od tog.
  Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 19:10   #1461
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Taj ZTE ti je za VDSL
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 20:52   #1462
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Taj ZTE ti je za VDSL
Što je i čudno zato jer ima gigabitni WAN port (uz VDSL priključak) i dobio sam upute za instalaciju kućne optičke mreže (FTTH), spajanje ONT-a.
  Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 00:04   #1463
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Taj ZTE ti je za VDSL
Taj ruter je za sve,dijele ga za ADSL,optiku(imam ga ja) i valjda za taj VDSL...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 00:19   #1464
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Je, za optiku al ne guraj kabl iz onta u dsl port

I da, jedan od dva routera koja trenutno tekom dijeli za vdsl uz onaj Technicolor 789v3 koji je rjeđi od srebrnog jednoroga...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 12:37   #1465
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Bok, po Vrbanima 3 mole stanare da im grad besplatno uvede optiku, cak im i router daju pa neka si biraju providera.

koja je to fora? EU? kako da u moj kvart dodju?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 14:29   #1466
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
nisam znao ali povećanje brzine na optici na 100/20 nakon 3 mjeseca je 40 kuna,10 kuna je za bakar.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 14:52   #1467
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
nisam znao ali povećanje brzine na optici na 100/20 nakon 3 mjeseca je 40 kuna,10 kuna je za bakar.
10kn je ako uzimas na 24 mjeseca

aktiviro i placam 10kn !
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2015., 17:02   #1468
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
i na njihovoj stranici piše 10 kuna,nikakvih 40 kuna se ne spominje za optiku i 10 kuna za bakar,meni sljedeči mjesec ističe brzina od 100/20 pa bi se vratio nazad na 100/20.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 13:13   #1469
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Vama kojima su pred malo stavljali novu optiku u stan, da li su tehničari donesli optički patch kabel sa konektorima već postavljenim na obje strane ili su kod instalacije stavili konektore?
I da li su nekome stavljali kroz postojeći pvc bužir kroz zid optiku?
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 13:31   #1470
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
U mom slučaju (mada je to bilo prije x god.) je koristio gotovi optički patch kabel sa konektorima,
samo je prije "izmjerio" koliko dugi mu treba, imali su ih raznih dužina.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na