Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2018., 11:47   #2071
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Nije to toliko do TV akolko je do DLNA tj. DLNA kao takav ne vuce externe subtitlove i to je problem (neradi ni na boljim TVima koji imaju samo DLNA support).

U tome i je stos kad stavis PLEX, Emby, kodi ili nesto slicno onda on playa subtitlove preko servera koji je na NASu/kompu i onda rade titlovi bez problema i netreba Transkodirati, vuce direktno iz filea.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 19:40   #2072
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nije to toliko do TV akolko je do DLNA tj. DLNA kao takav ne vuce externe subtitlove i to je problem (neradi ni na boljim TVima koji imaju samo DLNA support).

U tome i je stos kad stavis PLEX, Emby, kodi ili nesto slicno onda on playa subtitlove preko servera koji je na NASu/kompu i onda rade titlovi bez problema i netreba Transkodirati, vuce direktno iz filea.
Neznam sto reci, ja imam samsung star 5 godina, vuce titlove sam po sebi bez ikakvih problema sa DLNA. Ne govorim o plex aplikaciji dakle. Takodjer, kolega ima sony vuce titlove sa dlna bez problema. Isti taj miniDLNA ne radi na Grundig. Znaci isti dlna server radi kod mene ne radi na grundig televiziji.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 19:47   #2073
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
"Vuce" preko cega je pitanje jer moguce da it player embeda.

Znaci dali ti to raid prkeo NASa ili prkeo harda ili kako, nisi bas opisao sutuaciju jer kao pogledas onlien i upises "Subtitles over DLNA" vidjeti ces da hrpe ljudi imaju taj problem. Mislim da sam cak to negdje citao da je bila neka stvar da nativni DLNA to ni ne podrza ali je da moguce da su neki proizvodjaci malo "doradili" svoju verziju pa negdje radi negdje ne zavisno kakav je player ili server na TVu ugradjen i slicno).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 20:55   #2074
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
"Vuce" preko cega je pitanje jer moguce da it player embeda.

Znaci dali ti to raid prkeo NASa ili prkeo harda ili kako, nisi bas opisao sutuaciju jer kao pogledas onlien i upises "Subtitles over DLNA" vidjeti ces da hrpe ljudi imaju taj problem. Mislim da sam cak to negdje citao da je bila neka stvar da nativni DLNA to ni ne podrza ali je da moguce da su neki proizvodjaci malo "doradili" svoju verziju pa negdje radi negdje ne zavisno kakav je player ili server na TVu ugradjen i slicno).
Kako misliš player embeda? Ako govoriš o Samsung tv playeru onda je to baš ono što želiš od tv-a. Dakle inicijalno sam koristio raspberry pi, na njemu miniDLNA server. Ako staviš subtitle istog imena kao i film u library na pi-u Samsung tv povuče film i SUB preko dlna.

Isti taj raspberry ne radi na testiranom Grundig. Takodjer dlna subtitlovi rade I na Sony-u ali nisam osobno testirao minidlna (na raspberry) na tom sonyu.

Poanta bolji tv vuče bez bada.

P. S. Vjerujem da hrpa ljudi sa tim problemom posta na internetu. Onima koji radi neće ni postati jer im je to sasvim normalno da rade titlovi.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:03   #2075
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Ja imam Samsung 4K seriju 7 (model 2015) i njegov defualtni player nece povuci titl sa NASa (isto ime kao i *mkv samo extenzija .srt) dok preko DS Video (Synologyev player insatliran prkeo TizenOSa) i Plex player povuku bez problema taj titl na istom tom TVu.

Znaci bolji TV nije pravilo, osim ako 13kkn TV ne spada u kategoriju "bolji TV"? .

Kao sto reko ranije proguglaj malo DLNA i subtitles problems na TVima i vidjeti ces hrpe problem i TVa sto boljih sto losijih...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:14   #2076
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ja imam Samsung iz 2013, 7000 serija tada i on to vuče bez ikakvih mrdanja i konfiguriranja. Znači tvoj Samsung od 13k kn nekoliko godina nakon mojega ne vuče titlove sa Synology dlna media servera? Jednostavno sam bez riječi.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:21   #2077
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Neznam sta bi ti reko jer kao sto rekoh nije tako jednostanvo kad je DLNA standard u pitanju ali pitanje je i dali si ti probao sa NASa to raditi na tvom TVu (ne rasberyPI nego bas neki NAS sustav) jer DLNA nije svagdje isto podrzan (kao sto rekoh na pocetku) plus bit ce da je Samsung sa uvodjenjem TizenOSa zaboravio ubaciti to sto je radilo na starijem OSu (jer moj je Tizen V1).

Evo ti recimo quote samo jednog od hrpe postova.

---------
The first one is that the TV supports the playing of the subtitles, in which case it will request the subtitles from the DLNA and display it (usually, there's a button on a tv remote to turn on the subtitles explicitly - on Sony there's a button with four dots inside the square (....) that turns on the subtitles). Usually, the subtitles have to be in the same folder where the video is, and with the exact same title. But, not all subtitle formats are usually supported (e.g. srt, etc), and this varies from vendor to vendor.
The other option is for the DLNA to send the subtitles along inside the video image. For this, you need transcoding. Transcoding is usually used when the TV doesn't have support for the source video format and the DLNA transcodes it to a format TV can play, but in the case of subtitles, the DLNA has to transcode just so it can insert the subtitles into the movie image. Some DLNA servers usually have an option to 'always transcode when subtitles found'.


------------

No, DLNA currently does not support subtitles per se. Samsung supports SRT subtitles as a proprietary extension to DLNA, but only samsung readers can benefit from it. DLNA engineers did a terrible job on the specifications. I hope they fix this on a new revision. DLNA is one of the lamest specifications I've seen so far.

--------------------
Yes, but it probably depends on which hardware/software your are using! Normally it should work just by placing subtitles in the same folder as the video file, but perhaps some setting to always transcode (even if the target device knows the format) could help if you have problems.
If you do need to merge subtitles with video files, you can soft-merge using the mkv (Matroska) container format with a tool like Mkv Merge
"

itd. itd....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 12.11.2018. u 21:28.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:49   #2078
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ja sam sa raspberry-a prešao na Synology i dalje sve radi preko dlna iako 90 posto gledam sa plexa pa mi je svejedno. Bit će da noviji os očito ne znači sve značajke kao prošli. Cudno, fakat cudno mada ok, necu više tako hvaliti Samsung na sva zvona kao do sad. O_o
mann je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 22:14   #2079
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ja sam prije pokusavao i pokusavao da mi grundigov tv povuce titlove sa synologija al nikad to nisam uspio sredit.
Sad imam samsung tv ali nisam probat i mislim da ni necu jer na drugaciji nacin povlacim filmove na tv ali da je DLNA govno, je.
Nesto sto bi trebalo bit jednostavno i jednostavno RADIT, ne radi. Odnosno malo radi malo ne. Kakav je to onda standard?!
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 22:59   #2080
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
DLNA kao standard ne podržava titlove.

To što su neki radili vlastite protokole na bazi DLNA pa ugradili mogućnost povlačenja titlova je drugo.

Jedini način je da si instalirate Handbrake ili neki drugi softver za tu namjenu, pa prekodirate film da unutra "zapeče" titlove. Jedini problem je što to traje...

Druga opcija je da stavite filmove na mobitel ili tablet, pa preko mirroringa ili nekim microHDMI kabelom ako je podržano, prebacite na TV.

Složio sam si malu fanless ITX konfu samo s namjenom da je spojena na TV jer mi se ne kemija više na te načine. Malo je veća od max tv prijemnika.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 07:20   #2081
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ljudi, Google chromecast, košta 39eur. Podrzava plex što znači vrti sve na najglupljoj tv. Nikakve kemije, hdmi u tv, chromecast na wifi. Problem solved.

Ja sam si naručio par komada neki dan iako imam smart TV jer chromecast nije samo za plex nego i za web cast što mi je zapravo primarni razlog.

Što se tiče subtitle na dlna, dlna nije definirao subtitlove no on kao standard ih može hendlati što smo već utvrdili. Bitno je to da player zatraži sub od dlna media servera a taj player je morao podršku za to očito izvan standarda dobiti.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 07:39   #2082
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ja ne vjerujem koje sve kombinacije tu čujem, transkodiranje, prekodiravanje i slično. Uzme se jeftini android box koji podržava Libreelec tipa Nexbox ili slično sa s905/s905x chipsetom. Spojite usb disk na player i preko ugrađene sambe ga windowsi vide bez problema. Imaš gore Kodi, najbolji player koji, gle čuda, vidi prijevode i imaš mrežno dostupni usb disk.
Player te ispadne cca 20-40 baksi ovisno o konfiguraciji i akciji...

Zadnje izmijenjeno od: 9800pro. 13.11.2018. u 07:48.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 08:38   #2083
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ja ne vjerujem koje sve kombinacije tu čujem, transkodiranje, prekodiravanje i slično. Uzme se jeftini android box koji podržava Libreelec tipa Nexbox ili slično sa s905/s905x chipsetom. Spojite usb disk na player i preko ugrađene sambe ga windowsi vide bez problema. Imaš gore Kodi, najbolji player koji, gle čuda, vidi prijevode i imaš mrežno dostupni usb disk.
Player te ispadne cca 20-40 baksi ovisno o konfiguraciji i akciji...
Transcode se ovdje spominjao u kombinaciji sa plexom koji se vrti na NAS-u te transcode ide real time ovisno o uredjaju koji ga vrti i codecu koji uredjaj moze prihvatiti. Dakle transcode je vrhunsko rjesenje ako imas plex naravno. Da bi imao subtitove neide transcode nego plex aplikacija pokaze titl pa onda jos biras i velicinu, poziciju na ekranu, boju sta god. Ali moras imati plex app na tv-u.

Zadnje izmijenjeno od: mann. 13.11.2018. u 08:44.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 08:54   #2084
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Svi ti problemi se rješavaju muxanjem titla u mkv.
Brzo je gotovo, nema transkodiranja, i može se automatizirati :top:
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 08:58   #2085
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Za jedan tv, 9800pro prijedlog mila majka. Za vise tv-a, uredjaja, cetralni storage, NAS i plex i plex sam radi sve a korisnik gleda sta i gdje hoce neovisno o codecica titlovima i slicno...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 09:49   #2086
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Za jedan tv, 9800pro prijedlog mila majka. Za vise tv-a, uredjaja, cetralni storage, NAS i plex i plex sam radi sve a korisnik gleda sta i gdje hoce neovisno o codecica titlovima i slicno...
Jedino neznam kakva je situacija sa Plex-om i više TV-a, znam da se Plex plaća.
Pitanje je koliko toga free verzija podržava.
S druge strane Kodi isto ima svoj uPnP share library pa treba vidjeti da li bi preko toga radio prijevod na TV-u.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 09:52   #2087
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Jedino neznam kakva je situacija sa Plex-om i više TV-a, znam da se Plex plaća.
Pitanje je koliko toga free verzija podržava.
S druge strane Kodi isto ima svoj uPnP share library pa treba vidjeti da li bi preko toga radio prijevod na TV-u.
Free verzija PLEXa ako playas svoj materijal je sve sto ti treba, Logiras se na kolko uredjaja zelis (ja imam na Tabletu, 2 TVa i Mobitelu isti free accont). Ako zelis gledati TV kanale i snimati (DVR) onda ti treba Plex Pass/paid verzija.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 10:32   #2088
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nije li mobilna verzija limitirana?
Probao pred malo staviti na iPad pa mi je dopustilo gledanje možda par minuta. Kako je iPad star i spor, nisam imao živaca čačkati , pa sam stavio Kodi na njega .
Sorry za off, tema je već malo i "proširena" doduše
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 12:43   #2089
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Nije li mobilna verzija limitirana?
Probao pred malo staviti na iPad pa mi je dopustilo gledanje možda par minuta. Kako je iPad star i spor, nisam imao živaca čačkati , pa sam stavio Kodi na njega .
Sorry za off, tema je već malo i "proširena" doduše
Plex server je free za unlimited broj uredjaja. Andoid app s kojim browsas, upravljas te saljes video/audio na tv ili drugi device (ako to koristis) je isto free. Jedino ako zelis gledati plex na mobitelu preko plex aplikacije onda se placa za aplikaciju na mobitelu 5 dolara one time fee inace ti samo 1min pusta stream. Tako je barem bilo.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 13:55   #2090
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Jasno. Ali po postu kolege na koji sam se referirao se čini da je free za korištenje koje uključuje gledanje.
Dosta hektičan dan danas, pa možda krivo shvatio.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 14:55   #2091
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Brko kakvu telku imas? Ja sam se preporodio sa Steam linkom
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 14:56   #2092
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Samsung UE40H6410SS. Kupljena 2014.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 23:45   #2093
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Update:
Sve što sam htio od NASa i diska, odradio je Plex. Ne treba mi više ni disk ni NAS ni kućište i kaj je najbolje - nisam platio ni lipe to je to.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2018., 20:28   #2094
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
da malo podignem temu.

povećala mi se količina diskova koji su mi za offline storage, a koji su fizički "ča" od mene.
imam low power konfu u kojoj imam 3tb diskova (šta za p2p, file server, plex,...) i na nju su preko usb-a spojena 4 vanjska diska (još dodatnih 12TB). do sada je režim bio da cimam starce da fizički upale neki od tih diskova, prekopiram preko remote-a šta mi treba na server, i javim im da ugase diskove.

sad mi je palo na pamet da dodam još jedan komp, potrpam sve storage diskove u njega, i palim ga preko WOL-a kad mi zatreba. moram provjeriti šta imam dostupno od rashodovanih mašina ali neki core2duo ću nać.
ima li to smisla ili da pikiram neki smart socket, kojim bi gasio palio diskove fizički, preko remote-a?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 15:07   #2095
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
s obzirom da ste se raspisali, ja si složio konfu, neki stari c2d, 2gb ram, ploča sa 4 sata porta i još dodatni kontroler, win7 na ssd i 4 diska, možda ih bude 5.
radi WOL bez greške.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 16:06   #2096
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
s obzirom da ste se raspisali, ja si složio konfu, neki stari c2d, 2gb ram, ploča sa 4 sata porta i još dodatni kontroler, win7 na ssd i 4 diska, možda ih bude 5.
radi WOL bez greške.
Prebrz si nitko se još nije ni snašao a ti već složiš makinu.
Jesi imao alternativu u nekom Linuxu/FreeNASu ili si odmah ciljao na Win 7 ? Kako sve skupa radi ? (pristup, brzine itd.).
Ja razmišljam o nečem sličnom ali da to uz ulogu NASa bude i "internet" makina (surfanje, Skype, mail i sl.) i to na Linuxu pa da radnim (Win) potpuno ukinem internet i riješim se M$ovih pametnih updatea i ostalog malwarea .
Max Rockatansky je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 19:20   #2097
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nisam. poslovno koristimo linux na gotovo svim kompovima u firmi i podružnicama, ja i kolega to održavamo, i iskreno slabo mi je kad nešto cedi. dok radi nema frke, jedan restart i u 99% će se popravit samo od sebe. onih 1% je 2 dana yebanja i onda odustanemo i na novo vratimo image i vidi vraga opet radi. naravno ima on svojih prednosti, osobito one razno razne uslužne naredbice koje ti spase život (poput multi-disk kloniranja, kad smo napravili novi image sa novom verzijom distre, samo smo sa "master" mašine pošibali diskova koliko je bilo sata portova, klonirali na nove diskove, i u 1 dan zamijenili diskove u svim mašinama u firmi uz praktički 20 minuta downtime-a po useru).

long story short - win for life.
freenas zaboravi u startu jer hoće 8 giga rama i ja ga nisam uspijevao zbutat 19 puta od 20 šta sam probao, zapinjao mi je sa skroz random errorima, na relativno novoj (iako celeron) mašini. rađe gledaj OMV umjesto njega, iako ako se ne varam i OMV traži formatiranje svih diskova u ext4 ili btrfs.

win7 je provjeren, radi, i ne jebe sa update-ovima, a možeš ga koristit i za surfanje i sve ostalo. file sharing je gotov u 2 klika mišem, remote desktop je integriran i radi kako treba, i ja ne vidim potrebe gledat dalje.

imam low power konfu sa J procesorom, 4 gige rama i (nažalost) win10 (ali pro sa ugašenim update-ovima preko group policyja), unutra 4 diska , služi mi za sve živo i mrtvo, razno-razni media serveri, torrent, file server, print server, videonadzor, remote pristup... i win10 ipak traži da ga se jednom mjesečno restarta. sa 7icom sam znao imat po 6 mjeseci bez restarta. prednost ove mašine je šta kad su diskovi idle, troši 15W.

c2d kojeg sam složio vuče oko 50W samo sa ssd-om, tako da sa još 4-5 diska će to bit 100W i nije rentabilno da bude uvijek upaljen, niti su green diskovi tome predviđeni. sa ssd-om od davanja WOL naredbe do kad mi share postane vidljiv u mreži je cca 15 sekundi, šta je super. brzina transfera će bit 80-90MB/s, nisam nikad uspio više od toga dobit u svojoj mreži, šta mi je ohoho dosta ako uzmem u obzir da su diskovi do sad bili u USB 2.0 kučištima pa sam imao 25-28MB/s do sada.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 21:33   #2098
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Vječito pitanje
qnap ili synology ????
4 bay
trenutno imam zyxell 320 2-bay
A namjena.. ftp server, file hoster za kodi, torent dl i bilo bi zgodno foscam cam snimač

(to kao jedan i drugi podrzavaju)
ili uzet nešto trece ?
Zyxell radi ok, ali ponstaje mjesta i zatrokira kad ga natovarim sa torrentima
dovoljno da 1 file skida max speed, a nemoze preko 40 Mbit, več se cpu guti, i ostali servisi onda pate
Pa ga imam limitiranog preko transmissiona na kakvih 30 Mbit
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 21:35   #2099
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
qnap obicno ima jaci hardware (u isitim cjenovnim rangovima) synology ima bolji software i nesto bolju podrsku tj. vise programa ali oni bitno imaju oba tako da pitanje je do kolko para ti to planiras potrosit.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 21:42   #2100
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
a koliko gledam 4 bay su podjednake cijene 2500 kn .. pa nadalje
ispočetka 4tb disk 1 komad, pa onda nafilam



bilo bi samo zgodno da može poteč 100+ mbit sa neta a da ne trokira, da se moze dalje koristit u mrezi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na