Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2014., 03:25   #841
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor iNoob Pregled postova
Piše ti i u bibliji da će prije deva proć kroz iglene uši nego će korisnik rastavit ugovor s T-Comom.
Istina, vjerojatno imam koju sijedu vise ali evo nakon svega nepunih 6mj. uspio sam zbrisati bez ikakvih penala i trenutno sam u procesu preseljenja na Iskon sto ce reci... vuk me nije rastrgao ali medvjed vjerojatno oce no gore valjda nemoze biti ....

Da, na t-comu zbilja se ne mogu pozaliti na brzinu i pucanje veze, to je jedino sto je apsolutno fantasticno radilo bez ikakvih problema.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 22:19   #842
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Da li je ovo ok, nisam baš upoznat jesu ove stavke bolje kad su veće ili manje

Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 23:53   #843
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Jako los max na tu atenuaciju, a margina nije povecana puno znaci da je to neki realni max. Ili je nesto lose postavljeno, ili je linija u teskoj banani.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2014., 12:25   #844
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Jako los max na tu atenuaciju, a margina nije povecana puno znaci da je to neki realni max. Ili je nesto lose postavljeno, ili je linija u teskoj banani.
Nisam vlasnik stana, nebih znao može brzinsko pojašnjenje šta koja opcija znači, kako prepoznajem da je ta veza loša...i ima li načina da se poboljša?

konkretno, nikad internet nije puknuo, download ide na 500 kb/s mislim da je toliko i zakupljeno, za moje svakodnevne surf potrebe radi normalno, wifi također.
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2014., 19:27   #845
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Da li ova parica može gurati 20 mbps? Ovo je iz SX763 modema izvađeno (screenshot)




http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1294


thnx

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 20.12.2014. u 19:42.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 18:08   #846
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Ne moze, cekaj vdsl.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 19:58   #847
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Mislim da on pita za vdsl, barem je tako pitao u drugoj temi. Da s ovom paricom i adsl predje na vdsl bil imao 20. Tamo sam mu dao odgovor.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 11:33   #848
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da, u pravu ste, ne moze 20. Nema VDSL u mojoj centrali. Ali hvala na odgovorima
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 12:31   #849
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kad ti dodje VDSL na centralu mogao bi imat poboljsanje, bar prema ovoj opcenitoj slici. Tamo gdje ja na ADSL-u maksimalna brzina 20mbit/s (kao na tvojoj parici) na VDSL-u bi se mogla povecat na preko 30mbit/s.

Inace, zasto sada koristis samo 4mbit/s kad mozes do 20mbit/?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 13:14   #850
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova

Inace, zasto sada koristis samo 4mbit/s kad mozes do 20mbit/?
Pa jel ti ljepo napisao da nema dostupan VDSL.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 13:42   #851
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Pogledaj mu mogucnosti linije koje je poslao u postu #845 pa ces vidit zasto ga pitam.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 13:52   #852
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Pa da, može imati 20 Mbita na ADSL_u.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 13:53   #853
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Ne mogu 20 mbita, jer mi T-HT preko kojeg imam pristup netu ne dopušta 20 mbita. Trenutno sam na optimi (preko tht mreže) i na njima imam 4mbita. Otišao sam u H1 i napravio zahtjev za 20 mbita. Došla je odbijenica (rekla mi je gospođa "trajna odbijenica", kaj god da to znači ).
Tako da ću sad ostati na optimi i uzeti 10 mbita. Kad dođe mogućnost od 20 uzet ću, ali prema ovim podacima (u ovom trenutku), ne mogu dobiti 20 mbita

EDIT: sad mi je kolega na drugom forumu rekao, da postoji mogućnost da je centrala na koju sam spojen i ovako preopterećena te da ne žele propuštati velike brzine, jer bi morali vući nove optičke niti do centrale. Tada mi ova "trajna odbijenica" zvuči logično.

EDIT2: @gil: iskon mi nudi kao i optima, 10mbita. Sve ide preko parice T-HT-a, tako da oni dirigiraju brzinama. Tako da mi je svejedno Iskon ili Optima kad tht ne daje veću brzinu.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 24.12.2014. u 14:01.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 13:55   #854
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
A Iskon?
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 14:00   #855
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ne mogu 20 mbita, jer mi T-HT preko kojeg imam pristup netu ne dopušta 20 mbita. Trenutno sam na optimi (preko tht mreže) i na njima imam 4mbita. Otišao sam u H1 i napravio zahtjev za 20 mbita. Došla je odbijenica (rekla mi je gospođa "trajna odbijenica", kaj god da to znači ).
Tako da ću sad ostati na optimi i uzeti 10 mbita. Kad dođe mogućnost od 20 uzet ću, ali prema ovim podacima (u ovom trenutku), ne mogu dobiti 20 mbita
Mozes uzeti "do" 20mbit/s, pa ces placat 20, a koristit ces cca 18, jer za stabilnu vezu ti treba propusnost cca 20% manja od maksimalne.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 14:21   #856
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,344
Iskon ima u planu do 2015. sve centrale prebaciti na vdsl.
Pa ako potpišeš ugovor s operaterom, 2g moraš biti na njemu.
Saznaj kojoj centrali pripadaš, pošalji mail Iskonu (kao ja recimo), Poštovani, kada će centrala Kozala, Rijeka preći na VDSL i dobiti ćeš odgovor tipa; centrala Kozala će preći unutar sljedeća dva mjeseca a cilj nam je pokriti cijelu narančastu zonu do kraja 2015.

Ja imam neobičan problem koji se javlja oko 17-18h, da se router (sx763) resetira, Noise margin skoči na 28/21db, max. propusnost na 6-7mbps a profil se onda namjesti na 6 (ugovor je na 8mbps).

Veza za minutu pukne, router se opet resetira i ako za par minuta se veza i popravi, profil ostane smanjen (moram router ja resetirati da mi dođe do normalnog stanja)

Inače imam sasvim solidnu liniju i ovo se počelo dešavati zadnjih par tjedana.


Velebna Iskonova podrška mi je najprije rekla da ćemo vas nazvati pa su me i rekli "ukucajte we we we. spedtest" ja sam odmah njega zaustavio, rekao što se događa jer vidim u postavkama routera i pitam ga zašto a onda on meni "onda promijenite dsl kabel, znate to vam je onaj žuti".

Skoro sam ga nazvao kretenom, kakve veze ima moj kabel do računala s Noise marginom i profilom te kvalitetom parice. Onda mi je rekao, a čujte, možda vam je nešto na centrali i "neka pratim pa opet nazovem".
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 14:43   #857
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
znači iskonova služba za korisnike je beskorisna..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 15:08   #858
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja imam neobičan problem koji se javlja oko 17-18h, da se router (sx763) resetira, Noise margin skoči na 28/21db, max. propusnost na 6-7mbps a profil se onda namjesti na 6 (ugovor je na 8mbps).

Veza za minutu pukne, router se opet resetira i ako za par minuta se veza i popravi, profil ostane smanjen (moram router ja resetirati da mi dođe do normalnog stanja)

Inače imam sasvim solidnu liniju i ovo se počelo dešavati zadnjih par tjedana.
Sličan problem sam i ja ima na t-comu, nakon prelaska na 10mbps. Meni je svaki dan negdje oko podne, pa sljedećih sat i pol veza konstantno pucala (nije radio ni telefon ni maxtv) i nois margin skakao. Isto tako sam imao sx763, onda kad su donijeli thomsona umjesto sx-a, nekih pola godine je sve funkcioniralo, pa se onda opet počelo dešavati. Poslije toga je tek treći tehničar koji je dolazio riješio problem. Koliko mi je rekao na centrali me je prebacio dalje od ostalih priključaka, ili tako nešto (ne kontam se baš u to), nakon toga više nije bilo pucanja veze.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 15:10   #859
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Veza za minutu pukne, router se opet resetira i ako za par minuta se veza i popravi, profil ostane smanjen (moram router ja resetirati da mi dođe do normalnog stanja)
U tom trenutku vise ne moras resetirat router, dosta je isklucit DSL liniju na par sekundi, pa ju ponovno ukljucit. To je dovoljno za ponovnu sinkronizaciju na liniju sa trenutnim mogucnstima, a i brze je.

Uzrok problemu je vjerojatno neka lokalna smetnja koja ti ubije kvalitetu veze...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 19:24   #860
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ne mogu 20 mbita, jer mi T-HT preko kojeg imam pristup netu ne dopušta 20 mbita
Pa jer nemozes 20 Imas li tv? Jer ako i tv imas, onda ti na 20 profil nemogu isporucit ni minimum pa te radi toga ne zele prebacit jer ces moc ugovor raskinut. ako nemas TV, proslo bi eventualno ovo sto ti kaze prezime. Ne bi imao 20, nekih 16ak vjerojatno. Ovaj margin ti je dosta velik.
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Iskon ima u planu do 2015. sve centrale prebaciti na vdsl.
Valjda tcom Nema vise iskona.
Inace bas sam nedavno cuo nesto da valjda radi EU moraju sve pocet prebacivat jer odredjen postotak internet korisnika mora imat 30mbps ili vise, pa je stoga i jasno zasto tako uzurbano prebacuju sve na vdsl (uz konkurenciju naravno).

Sto se tice tvog problema, probaj vidjet ako imas kuci drugi router, ili ako nemas a taj je tvoj (jer se prije dobijao u trajno vlasnistvo, a sx nisu davno davali pa si ga mozda vec otplatio) da zoves i prijavljujes smetnje da ti novid donesu. Moze bit da se taj malo pregrijava. Znalo je to bit s SXovima. Meni je tako znao radit super i svako 10ak dana bi prosvirao.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 19:39   #861
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,344
Kakav T-Com, Iskon je posebna tvrtka a HT ga je kupio prije par godina. Iskon će i u budućnosti postojati. Uostalom, paket koji košta na T-Comu 240kn u Iskonu košta 170kn.

Što bi mogla biti "lokalna smetnja" koja bi uzrokovala ovo;


Točno kada sam prvi put primjetio da mi je Noise margin i profil smanjen kada je T-Comov tehničar u hodniku zgrade gledao žice i skinuo poklopac na zidu.
Kasnije se s banana telefonom spojio na razvodni ormarić i nešto petljao, ja ga došao pitati jel moju paricu što dirao jer su mi smetnje povećane otkako je došao i rekao mi da nije ništa, da mi susjeda nema "odlaznu vezu kada telefonira" ili što već ali da mene nije dirao i da zovem svoj Iskon.
Dok sam već došao doma router se u međuvremenu opet resetirao/popravio i sve je bilo na normalnim razniama.

Sad, jel moguće da kada susjeda razgovara i ide zvat nekog da se meni te smetnje pojavljuju? Što bi taj tehničar mogao napraviti da riješi njezin problem a uzrokuje meni problem kada ona zove?
Ona ima standard uštekan telefon u zid bez routera "na starinski". A možda ovo nije uopće povezano sa mnom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 01:02   #862
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Pa tcom i iskon je ista firma. To sto oni dalje vode iskon pod posebnu firmu je cisto formalnosti radi i daje im mogucnost da snize cijenu koju nisu mogli na tcomu.

Ako ona ima analognu (pots) liniju onda ona moze tebi uzrokovat smetnje, ali nekako sumnjam da pots vise itko koristi.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 19:30   #863
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Ostalo je jos nekih centrala di su pots linije, mozda ide preko msana ali onda nema napajanja tj voltaze po liniji, sve upucuje da je nekakav dotik izmedju te 2 parice(vjerojatno podzemne)..
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 19:45   #864
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa tcom i iskon je ista firma. To sto oni dalje vode iskon pod posebnu firmu je cisto formalnosti radi i daje im mogucnost da snize cijenu koju nisu mogli na tcomu.
Provalis i ostanes ziv. T-com se nikad nije mjesao u iskon puno osim na razini viseg managementa, iskon i dalje ima odvojenu infrastrukturu i ljude. To ti mogu reci kao netko tko je radio tamo a i jos uvijek znam hrpu ljudi koji tamo rade. Ako ne vjerujes slobodno odi u Garicgradsku pa pitaj ljude tamo za koga rade.

Vidim da si iz Splita pa mozes i u iskonov ured u Splitu otici.

Zadnje izmijenjeno od: the_ghost. 25.12.2014. u 20:16. Razlog: spelling
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 00:44   #865
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Lol. Jeli vlasnik isti? Jest. Kazes nije se mjesao, a onda "samo na razini viseg managementa" :P. Svasta, pa sta bi ti vise I ja ispaljujem i ostajem ziv. Ajde neka i to dozivim.

Inace, malo si razmisli zasto nekad na trzistu imas jednog vlasnika i vise firmi. Postoje ti neki zakoni oko monopola itd itd. Zanimljivo stivo.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 11:08   #866
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Lol. Jeli vlasnik isti? Jest. Kazes nije se mjesao, a onda "samo na razini viseg managementa" :P. Svasta, pa sta bi ti vise I ja ispaljujem i ostajem ziv. Ajde neka i to dozivim.

Inace, malo si razmisli zasto nekad na trzistu imas jednog vlasnika i vise firmi. Postoje ti neki zakoni oko monopola itd itd. Zanimljivo stivo.
Tvoj gornji post zvuci kao da Iskon vise ne postoji sto nije istina. Koristi se druga oprema, koriste se drugi DSLAM-ovi, koristi se druga optika itd. Rade drugi ljudi.

I da, je jeftiniji od T-coma ali ima i drugih koji su jeftiniji od T-coma i Iskona.
No, bio je jeftiniji i prije nego sto ga je T-com kupio znam jer sam bio korisnik tada.

A sto se tice monopola to rjesavaju Agencija za zastitu trzisnog natjecanja i HAKOM.

No, off topic smo.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 13:25   #867
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
jebemti sve

moja situacija



kat iznad situacija



radi se o kući, sestra iznad ima miljon puta bolju situaciju
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 13:33   #868
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Tvoj gornji post zvuci kao da Iskon vise ne postoji sto nije istina. Koristi se druga oprema, koriste se drugi DSLAM-ovi, koristi se druga optika itd. Rade drugi ljudi.
Pa ne postoji, barem ne kao samostalni entitet u trzisnoj utakmici. "Postoji" i dalje samo zato jer odgovara tcomu. Sve poslovne odluke odlucuje tcom. A samim time kad tako postoji normalno da ima svoje zaposlenike, prostore, itd itd, to ide uz "postojanje". Ne vidim nikakvih nesporazuma i nekuzim sto tebe tocno smeta tu.
Pocelo je jer je AG008 rekao da "iskon ima planove za 2015". Ne, te planove ima tcom i njegova uprava za iskon kao jednu od firmi pod svojim vlasnistvom. Nema te planove iskon jer iskon nemoze nista planirat samostalno. Molim pratit razgovor od pocetka, ne upadat ko padobranac.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 13:42   #869
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa ne postoji, barem ne kao samostalni entitet u trzisnoj utakmici. "Postoji" i dalje samo zato jer odgovara tcomu. Sve poslovne odluke odlucuje tcom. A samim time kad tako postoji normalno da ima svoje zaposlenike, prostore, itd itd, to ide uz "postojanje". Ne vidim nikakvih nesporazuma i nekuzim sto tebe tocno smeta tu.
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa tcom i iskon je ista firma.
Odluci se da li je jedna firma ili nije? Ne prica se u threadu o entitetima u trzisnoj utakmici nego o paricama i opremi na terenu koja je drugacija, i tehnicarima koji nisu isti (osim ako u nekom slucaju gdje se sheraju instalateri koji rade za hrpu operatera)

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pocelo je jer je AG008 rekao da "iskon ima planove za 2015". Ne, te planove ima tcom i njegova uprava za iskon kao jednu od firmi pod svojim vlasnistvom. Nema te planove iskon jer iskon nemoze nista planirat samostalno. Molim pratit razgovor od pocetka, ne upadat ko padobranac.
Aha, ipak nisu iste firme. A i ovo nije bash istina o planiranju no ti slobodno zivi u svojem uvjerenju, tko sam ja da te razuvjeravam.

Zadnje izmijenjeno od: the_ghost. 26.12.2014. u 13:56.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 20:12   #870
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
bok ljudi, sretan božić, imam pitanje za nekog pametnog. Zašto meni recimo dsl ne radi bez splittera, ako ga nemam ne mogu se spojit sa centralom, dsl lampica mi samo u nedogled blinka i nikako se nemogu spojit ali ako je splitter gore spoji se za 10 sekundi (zvao sam szk nemaju pojma). imam napravljeni telefonski kabel od jedno 5 metara koji ide od splittera (koji je spojen kablom od metra na zidnu utičnicu) do modema možda mi je predugačak pokušavam dobit bolji Attainable Rate od trenutnih (Up/Down) 15563/50168 kbps pa si mislim možda bi pomoglo

Noise Margin (Up/Down) 29.8/10.8 dB
Line Attenuation (Up/Down) 30.3/15.8 dB
Output Power (Up/Down) 6.3/18.6 dBm
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na