Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.12.2014., 13:05   #31
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Joj popizdit ću, naštimao sam kako je Nikky napisao i sad mi samo ne rade pojačalo i centralni zvučnik dok ostali da kad stišćem test u control panelu, ali onda idem pustit u wmp neku muziku i sada rade tri samo, šta da radim nem pojma više... Uglavnom ima nekog pomaka

EDIT: Evo ovako je sad u postavkama od drivera naštimano:



Ovo je kad stisnem na plavi jack:



A ovo kad stisnem na narančasti:


Zadnje izmijenjeno od: Sanjo00. 21.12.2014. u 13:24.
Sanjo00 je offline  
Staro 21.12.2014., 13:36   #32
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
nisam siguran da winamp po defaultu tjera zvuk u 5.1 sustavu. jer pazi, tebi ce zvucna reproducirati onakav zvuk kakav ce tjerat sam program, tipa youtube ti garant nece raditi u nativnom 5.1 sistemu, zapravo nikakvom osim cistom stereo zvuku.

dalje, lako provjeris da li je sam output sustav dobro konfiguriran. sam si rekao da kada kliknes na plavi i narandzasti izlaz sto pise, a kada kliknes za zeleni, sto pise? u svakom slucaju ti lako prekonfiguriras upravo kroz to klikanje da je npr zeleni - front, plavi rear dok narancasti - central/subwoofer.

pustis ovaj play button (strelica plava) i slusas po zvucnicima da li je to to.

takoder, ti lako namjestis kroz program (winamp npr ili kmplayer recimo) da ti pusta kvazi 5.1 zvuk. iako ces ti i dalje reproducirati cisti stereo, jedino sto ce sam program kroz zvucnu pustat zvuk na sve kanale, te ce svirati svi zvucnici.


nije isto kada ti imas sam materijal u 5.1 sistemu (ili kojem vec), ovo sto je Roso napisao. ali jedan mp3 je stereo . nije nativan 5.1 zvuk, neces imati tipa harfu u prednjem lijevom zvucniku, klarinet u desnom, violine na straznjim i bubanj preko woofera. ide sve preko samo dva kanala pusteno na sve zvucnike, eventualno imas balance - lijevo odvojeno od desnoga. jer je takav sami izvorni materijal......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2014., 13:41   #33
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
evo sad sam na crnom jacku jos stavio centralni i pojacalo i sada kada klikam zvuk i provjeravam svi rade ali u windows media playeru neće, možeš li mi napisati kako se na youtubu i windows media namjesti 5,1, nije me briga za zvuk oću samo da svi rade da ih nekad mogu odvrnut do kraja

EDIT: Evo stavio sam kvačicu na speaker fill i sad wmp svira na svih 5 komada dok youtube ne može inače, samo stereo. Hvala svima na pomoći i trudu, ipak mi ne treba nikakav dodatan priključak. Hvala još jednom

Zadnje izmijenjeno od: Sanjo00. 21.12.2014. u 14:00.
Sanjo00 je offline  
Staro 21.12.2014., 15:18   #34
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Eto si na kraju odradio šta smo napisali x postova ranije, samo je pitanje jesi pogodio / dobro odabrao šta je priključeno a ovisno šta ti nudi kao opciju / mogućnost,
speaker fill (isto smo ranije rekli) ti treba da drajver "napravi" 5.1 od običnog dvokanalnog stereo signala.
Nikky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na