Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2016., 01:04   #4801
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
kod staraca u kuci je optima na 4/0.5 ili tako nesto! brzina je blaga katastrofa. dosta cesto skype zamrzava i neupotrebljiv je. odem ja na njihovu stranicu i vidim da imaju akciju i da bi se mogla dobit 20/nesto za iste novce. kontaktiram ih i oni mi odgovaraju da je max brzina 4Mbps, jer je linija daleko od centrale. kad je postojala blast opcija, sjecam se da je vukla nekih 12-13Mbps, ako ne i vise...



bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2016., 07:47   #4802
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Infrastruktura je losa. Mozda jesi imao tu brzinu al nisi gledao kolike su margine bile. Bolje i da ti tako kazu nego da uzmes pa ne ide. Ajd sada ima povratka na nizu brzinu ali prije komplikacije.

Sent from my SM-J500FN
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2016., 21:43   #4803
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Imam router ZTE ZXHN H108L i jačina signala je blago rečena katastrofa. Kupio sam access point TPLINK WA801ND koji sam stavio u range extender mod i sve funkcionira ok jedan dan, drugi dan ovi laptopi koji su spojeni preko njega ne žele na net. I tak ja tražim kanal na kojem bude sve radilo, konačno pronađem, kad ono drugi dan isto. Lud sam več!

Dal bi pomoglo da na routeru isključim wifi, sa kabelom spojim AP i nek bude u AP modu. Dal bi onda svi uređaji konačno bili "zadovoljeni" ili jednostavno moram kupiti drugi/bolji router.

Hvala
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 16:55   #4804
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Pozdrav ekipa...
Frend mi ima jedan problem. Naime on je do nedavno ima neki stariji router na adsl liniji (ne znam tocno koji model, ali nebitno) koji je ima slab wifi signal. Stoga se odlucija kupiti Xiaomi router sa 4 antene kojeg sam mu ja spojia u bridge mod i sve je radilo perfektno... No, prije par dana su ga prebacili na Vdsl posto je zatrazija jaci paket (20Mbit), tako je dobija i novi router - Innbox v45. Uglavnom, nikako ga ne mogu podesiti da dijeli konekciju sa Xiaomi-em preko Lan utora... Sto je najgore, uopce ne vidim potrebne opcije posto se mogu logirati samo ko user. Dali je moguce postaviti ovaj Innbox da daje konekciju jednom PC-u preko (npr.) Lan1 i da u isto vrime dijeli konekciju sa Xiaomi routerom preko (npr.) Lan2 da se dobije dobra pokrivenost wifi signala?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 11:44   #4805
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Za to je možda najbolje da kupite pojačivač vifi signala u obliku usb adaptera ,jer teško da ćete to moći pokušao sam i ja sebi no ništa
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 12:29   #4806
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
Za to je možda najbolje da kupite pojačivač vifi signala u obliku usb adaptera ,jer teško da ćete to moći pokušao sam i ja sebi no ništa
Ma da, ali zasto ne iskoristiti odlican Xiaomiev router kad ga vec ima... Pokusat cemo zvati SZK i traziti admin pristup routeru, iako sumnjam da ce proci.
Ako netko ima kakav savjet, dobrodosao je.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 21:46   #4807
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
dal isključiti firewall u routeru ako imam komercijalni (bitdefender)?

i dal tkozna odgovor na post #4803?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 22:59   #4808
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Imam neobičan problem s Optimom.
Na ADSL-u sam, sve optimino, selendra na moru, malo dulja linija, svjestan sam ograničenja brzine itd.
Problem je slijedeći: svaki put kad nakratko nestane struje ja ostanem bez pristupa na net, ali cca 5 minuta nakon nestanka struje
Komp, modem (optima router u bridge-u) i router (SX763 + openwrt) su na UPS-u, modem ne izgubi sync, ali veza pukne i router se ne može više konektirati. Ista priča i ako modem stavim u router mode. Nakon toga jedno vrijeme je tako i onda se router uspije konektirati. Pomaže ako modem resetiram, onda se synca ponovno i sve proradi. Zovem korisničku, vele mi da je i njima čudno, vide da je modem syncan, ali user/pass kao da "nisu upisani", a meni router u log zapisuje
Code:
Wed Jul 13 22:33:38 2016 daemon.warn pppd[3296]: Timeout waiting for PADO packets
Wed Jul 13 22:33:38 2016 daemon.err pppd[3296]: Unable to complete PPPoE Discovery
Korisnička veli da sumnja da je kod mene problem, kao UPS ne reagira dovoljno brzo, ali na upit kako to da ne blokira odmah nego net pukne 5 minuta nakon nestanka struje nemaju objašnjenja
Kako imam OT paket predložili su mi njihov router, ali to bi bio neki zaključani Innobox bez mogućnosti da si ja podešavam što mi treba.
Ja sumnjam da je problem negdje u nekoj njihovoj opremi.
Kako provjeriti gdje je točno problem?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 16:11   #4809
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Stvarno su nevjerojatni.

Naruci se usluga 1.7., sad mi govore da cu u cetvrtak znati hocu li dobit uslugu.


Inace rekli su da cu kroz 2-3 tjedna dobiti sve spojeno. Gosti lagano dolaze, a interneta nema.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 16:28   #4810
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Meni greskom poslali opomenu, da bi sljedeci mjesec naplatili pausal zbog te iste opomene. Samo cekam istek ugovora, ovakva lakrdija je nevjerojatna.
Inovator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2016., 00:31   #4811
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Imam router ZTE ZXHN H108L i jačina signala je blago rečena katastrofa. Kupio sam access point TPLINK WA801ND koji sam stavio u range extender mod i sve funkcionira ok jedan dan, drugi dan ovi laptopi koji su spojeni preko njega ne žele na net. I tak ja tražim kanal na kojem bude sve radilo, konačno pronađem, kad ono drugi dan isto. Lud sam več!

Dal bi pomoglo da na routeru isključim wifi, sa kabelom spojim AP i nek bude u AP modu. Dal bi onda svi uređaji konačno bili "zadovoljeni" ili jednostavno moram kupiti drugi/bolji router.

Hvala
Prijavi da ti H108 ima loš signal na WiFi pa bi trebao dobiti neki drugi. Range extenderi su prodaja magle, bar po mom iskustvu, to malo radi, malo ne radi, ako imaš mogućnost povući UTP kabel između glavnog routera i access pointa napravi to i riješio si probleme.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 11:14   #4812
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da li se to meni čini ili je optima ukinula O2 pakete? Koliko vidim TO2 je dostupan baš svima (tako se reklamiraju), i O2 više nema u ponudi.
Mislim logično je to pošto su sad u grupaciji s HT-om, ali mi je glupo kaj nisu svojim korisnicima na mail ili na portal takvo što javili.
Npr sad plaćam 229 kn 20/1 dok bi na TO2 40 mbita plaćao 205 kn.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 12:56   #4813
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa evo listajuci tamo okaceni cjenik ima sljedece:


TO1 Surf 30Mbps = 175kn

O1 Surf 30Mbps = 209kn

Dakle svi TO su jeftiniji od O bilo 1,2 itd...

Sta to nije bilo obrnuto prije ?!?

Pa zar nisu O korisnici bili na opremi u centrali bas od Optima telekoma a TO je sve preko t-com opreme bilo ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 15:56   #4814
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ne. koliko se sjećam, O paketi su bili na t-com infrastrukturi dok su TO bili na infrastrukturi optime. Tako je prije bilo. Sad nema O paketa već nude samo TO. Što je i logično kad su ih HT-ovci preuzeli.
Baš ću ih danas zvati da vidim što kažu. Glupo je da postojećim korisnicima nisu ponudili bolje uvjete tj ugovore...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 22:10   #4815
Karlo2436
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Što za nas krajnje korisnike Optime znači da je Optima kupila H1.Niže cijene,veće brzine ili što već.
Karlo2436 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 09:48   #4816
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ama baš ništa. Znači za nas korisnike H1 da neçemo produljiti postojeći ugovor i bok
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 14:01   #4817
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ama baš ništa. Znači za nas korisnike H1 da neçemo produljiti postojeći ugovor i bok
Upravo to. Jel H1 prestaje postojati pripajanjem jer ga preuzima Optima? Ili sam nešto pobrkao.

Korisnik H1 sam pa gledam gdje preći sad ukoliko se desi pripajanje..
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 15:24   #4818
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Karlo2436 Pregled postova
Što za nas krajnje korisnike Optime znači da je Optima kupila H1.Niže cijene,veće brzine ili što već.

To su prave Igre Prijestolja

Koliko sam ja pohvatao citajuci malo o tome svi koji su na H1 preko t-com infrastrukture u centralama prelaze u Optimu kojom upravlja t-com

Oni koji su na H1 ali valjda na H1 opremi u t-com centralama prelaze u VIP.

I paz sad fore... korisnici na Optima infrastrukturi vise nikakve benificije nemaju, kako @alengrosevic kaze sve je sad preko TO paketa, sada grabe i sve korisnike H1 koji su vec spojeni na njihovu infrastrukturu.

Drze i Iskon tako da ako nije u pitanju neki grad gdje ima optika - drze sve ! Doslovce se sve pare sto ljudi placaju za net slivaju se u t-com bilo ovako ili onako ... nesto malo po gradovima ratuju sa VIP-om ali gdje nema optike nema nist osim HT-a ! Pa strasno ... imamo Hrvatsku !! Najs.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 15:57   #4819
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
I sad ce 50:50 imat annex A i annex B korisnika na mrezi?

Sent from my SM-J500FN
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 16:13   #4820
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
T-HT ima ugovore i dogovore sa državom. Imaju pipke i u AZTN-u i u HAKOM-u. Zakoni se pišu i prilagođavaju njima na štetu konkurencije.

Optima, H1, Iskon su bili za sebe i onda nisu navodno mogli podmirivati obveze vjerovnicima koji su taj dug prodali T-HTu. Ništa drugo nego legalno lihvanjere i kamatarenje.

Na kraju krajeva, Hrvatska je premalo tržište za 10 telekoma. 3 bi bila čisto dosta. Kako mobilna tako i fiksna i da su svima svuda dostupni. Ovako opet duopol na fiksnom sa kozmetičkim promjenama u cjenicima.

Danas su me zvali iz optime, kao vide da sam sa 01.10.2014 prestao biti korisnik pa kao 2 godine skoro prošle pa jel bi se vratio. Rekoh, imam ugovor sa H1 do 01.04.2017 ali od nove godine sam ionako na Optimi kad ste usisali H1.
"Gospodine, moram priznati da sad to prvi puta čujem." Rekoh, ne seri i ne zovi me više.

Kod mene je situacija takva da je lokalni distributer kabelske televizije se prodao Bnetu. I sad po gradu rastežu optiku. Do mene nije došlo ali će doći do kraja godine, tako kažu. I kao korisnik te televizije, ako prihvatim Bnet i potpišem 2 godine, dobijem 120/80 + TV sa 200 kanala za 240 kn s time da je popust 50% prvu godinu.

Budući sad plaćam 219 kn H1 50/15 + tel i tu kabelsku 59 kn sa 88 kanala, svakako mi se isplati prelazak na taj Bnet. A fiksni telefon gasim jer mi služi da nađem mobitel u stanu negdje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 17:11   #4821
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Sranje je u tome da je HT vlasnik infrastrukture, a nijedan političar nema muda suprotstaviti se T-HTu / DTu i reći da je inf. od državnog interesa i da se treba vratit u ruke države.

Zato se nitko drugi ni nemre probit na tržište i HT drži monopol, a rezultat je poprilično visoka cijena za poprilično slabe usluge (u usporedbi sa europskim tržištem - u Njemačkoj dobiješ 100/40 za ~25€)
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 17:21   #4822
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ko će se suprotstavit kad je T-HT jedna od stvari koju smo morali dati Švabama za svesrdnu pomoć tijekom rata. Blesav je onaj tko misli da su nam Švabe pomagali zato kaj nas vole i zato kaj smo si dobri.
Praznili su svoja skladišta i slali nepotreban surplus nama. Za to su između svega dobili i T-HT koji im je isposlovao Ivica M. koji je prije nego je bio precjednik uprave, bio potprecjednik Vlade RH.

A samim time i DTK mrežu jelte.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 18:41   #4823
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Moram pitati Davora da mi posudi nešto love za auto da si kupim kad firma pod njegovom domenom tako dobro posluje.
I otkad to b-net nudi 120/80? Zar nije max 120/15?
Poslano sa mog DG800 koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 20:32   #4824
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
120/80... sto odsto
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2016., 12:44   #4825
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Provjerio sam u vezi paketa. O2 je i dalje u ponudi, vjerojatno greska na webu. Ponudili mi 30 mbita pa cijeni od 250 kn mjesecno uz ugovor na 2 godine. Iako je gospodjica bila vrlo ljubazna ipak necu uzimati. Pricekat cu nekoga sa optikom i boljim cijenama. Ovo je too much trenutno. Tel plus int za 250 kn...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 00:24   #4826
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ma to je sve preslo u hebe lud zbunjenog lagano.

Paz ovo.. imam 2 linije u kuci. Numerirajmo ih ovako: Linija 1 - Optima, Linija 2 - Iskon.

Linija 1 - Optima nudi maximalno 20/1, 30 ne moze i ne moze vdsl2.

Linija 2 - Sluzbeno nema mogucnost vdsl2 iako sam ja prikljucen na 30/5 paket kod Iskona ofc. vdsl2.

Eh i ALI zato Iskon nudi na Liniju 1 bez problema paket 50/5, sam predjite nama i moze to.

To mi najace kod njih... kad me zovnu na fixni od Optime i pitaju dali bi ja postao njihov korisnik a vec jesam jel...

Ni optima ne zaostaje za biserima... paz njihove logike i komunikacije sta bi bilo kad bi bilo...

Optima: Ako kod Iskona imate 30/5 onda sa tom linijom mozete i kod nas to imati 100%, mozda i vise ! Jeaaaaaaa

Ja: A sta sa vasom linijom onda, zasto na njoj ne mogu to isto imati, obje te linije zavrsavaju na istoj adresi tu u centru kod mene

Optima: pa eto, to vam je tako.

Ja: Znaci po vama ja moram ugasiti vasu liniju i prestati biti vas korisnik i onda sa Iskona preci kod vas da bih ponovo bio vas korisnik ?

Optima: pa mozete vi zadrzati obje linije tj. imati obje linije kod nas.

Sunce zarko i ISP-ovima ....
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 09:35   #4827
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ma to je sve preslo u hebe lud zbunjenog lagano.

Paz ovo.. imam 2 linije u kuci. Numerirajmo ih ovako: Linija 1 - Optima, Linija 2 - Iskon.

Linija 1 - Optima nudi maximalno 20/1, 30 ne moze i ne moze vdsl2.

Linija 2 - Sluzbeno nema mogucnost vdsl2 iako sam ja prikljucen na 30/5 paket kod Iskona ofc. vdsl2.
Ista situacija, za sada. Predao optimi (na njihov prijedlog) zahtjev za 30/5 jer računam da ću imati 24-25 koliko sada imam na Iskonu.

Prođe mjesec dana, tajac. Zovem njih, SZK hladno kaže da ne postoji tehnička mogućnost za VDSL. Rekoh, kako ne postoji, kad na istoj lokaciji imam Iskonovih attainable 25 preko VDSL. -Ne, nema mogućnosti za VDSL, možete 20/1 preko ADSL2 (koji bi bio ili-ali 15).

Da mi je znati koji je konj u Optimi odlučio da nema svrhe 20 mbps nuditi preko VDSL-a.

Uglavnom, tražio raskid ugovora, služba za zaj... zadržavanje korisnika Optime me zvala par puta s kombinacijama "A hoćete možda 20/1 s ugovorom za 130 kn mjesečno", što sam odbio.

U međuvremenu sam predao zahtjev Iskonu da mi prebace i tu drugu liniju na 30/5 bez telefona.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 20:15   #4828
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2016., 22:15   #4829
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
koje rutere sad dijele za vdsl korisnike? Ovaj innbox V51 je počeo s*anja raditi na wirelessu čim se optereti. Krene full speed i onda nakon 15-20 sekundi pukne download link. Na kablu nemam tih problema. Volio bih i wireless upogoniti jer su mi kablovi problem.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2016., 22:17   #4830
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Innbox V45 sada daju.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na