Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2005., 10:17   #1
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Jel moguće da je vent na NB cooleru od DFI ultra-d užasno glasan?

Igram Battlefield 2 sve na max. postavkama,strašno izgleda naspram prijašnje kartice,eksplozije,avioni da ne duljim...Ali nakon nekih 10-ak minuta jedan od coolera počne biti užasno glasan,nislim da je CHIPSET jer kad isključim igru njegova temp je 50-51.Temp . jezgre na grafičkoj bude oko 75-80 stupnjeva tako da vjerujem da nije ona jer kad sam vrtio 3Dmarkove nije tako bilo.A i prije nje sam znao čuti ponekad.Kartica je u prvom PCI-E slotu,ogromna je prelazi preko cijelog coolera.Što raditi?
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 10:49   #2
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Da, to je mana ove ploče, taj isti prob sam imao i ja, sa 6800Ultrom, švikni ju u drugi slot, samo neznam hoće li raditi jer je to ipak ultra-D ploča a ja imam SLI-dr...
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2005., 10:54   #3
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
usudio bih se reći da je to sasvim normalno kod gainwarda
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 11:21   #4
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
To nema veze sa proizvođačem....Mislimd a bi Jelc znao dali možeš stavit grafu u 2nd slot.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 11:27   #5
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Normalno da možeš, samo moraš jumpere prebacit u drugi položaj u sli mode,pa će grafa imat manju temp
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 11:29   #6
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Citiraj:
Originally posted by Gemmy
Normalno da možeš, samo moraš jumpere prebacit u drugi položaj u sli mode,pa će grafa imat manju temp
tako sam ja napravio, ali nisam baš siguran dali će radit sa Ultra-D pločom
i nebih baš rekao da će grafa imat manju temp, nego će chipset imati manju temp
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 11:36   #7
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Ma mora radit i na ultra-D
To je jelc misim isprobavao tak nek on kaže
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 11:41   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Normalno da će raditi na Ultra-D.

To su potpuno iste ploče (SLI valjda ima dodatni SATA kontroler), isti BIOS itd...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 11:59   #9
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Originally posted by SniperWolf
To nema veze sa proizvođačem....
proizvođač da nema veze s tim? moš mislit. pa zna se da recimo leadtek proizvodi jedne od tiših stock coolera za razliku od gainwarda
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 12:17   #10
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Imam Ultra-D koji 5-6 dana i ona buka koju čuješ je vjerojatno NB cooler. Kad sam prvi put upalio komp bio je dosta bučan, ispalo je da mi je cooler na 7800GT radio na full cijelo vrijeme, instaliraš forceware i to ode (automatska regulacija), ali čim duže igraš ako počneš čuti glasnije zujanje nešto više frekvencije to ti je NB koji je prešao 50C , sredio sam tak da sam u BIOS-u u PC Health settingsima stavio da mi radi na full polije 55C i sad je tih ko bubica (inače mi u igrama dodje do 50C max). To što ti kartica prelazi cooler, ne brini se, ista situacija je kod mene, to ti ne šteti ali nije ni da pomaže, ostavi karticu na ovom slotu slobodno.

Inače chipset ti može raditi do 60C, a onda nastaje frka, no meni stvarno nikad nije prešao 51C (BF2 igrao 5h u komadu), tako da ako ti je kućište otvoreno ili imaš dobro hlađenje ne brini se.

Cooler možeš zamjeniti kolko sam čitao, ali ti temp neće otići dolje (1-2C max), samo ti bu bilo malo tiše, ali meni je sada ovako gotovo nečujan...
Arcanum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2005., 12:40   #11
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Citiraj:
Originally posted by mighty
proizvođač da nema veze s tim? moš mislit. pa zna se da recimo leadtek proizvodi jedne od tiših stock coolera za razliku od gainwarda
Da, prije smo ustanovili da bukaneproizlazi od coolera za grafu...,ali i Leadtekov i Gainwardov cooler radi na sličnu foru tako da topli zrak izbacuje taman prema chipsetu i tako ga dodatni zakuhava
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 12:42   #12
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
@Arcanum - znači tih 50c nije niš za njega? ja ga ipak trpim - jer to je za njegovo zdravlje lol...
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 13:05   #13
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
@SniperWolf

'jer to je za njegovo zdravlje' -> potrgao sam se na ovom

Čuj, ak si provirio u moj topic '3500+ Venice OC problemi' vidio bi da zazirem doslovno od visokog OC-a (što je za mene sve više od 240-245MHz na HTT-u kod A64), prvo jer treba više voltaže a drugo su temperature, ne želim da mi išta od toga spali CPU ili RAM ma kako šanse bile malene.

I ja sam malo došao WTF? na standarnu temp od 50C za NB, ali to je više manje standarno za nForce4 kolko čitam.

Gledao sam po forumima i ljudi sa Ultra-D i SLI varijantama prijavljuju ovo kao normalne temperature (50-55C pod full loadom), tak da ako njima to funkcionira tak dugo mislim da nema problema s nama. Mnogi se bune na tu NB cooler buku, ali kak sam rekao - staviš da ti vent krene na max rpm poslije 55C i gotovo ga ne čuješ, a jedino možda dobiješ do 1C na NB.

Od drugog dana mi je tako postavljen (ukupno 4 dana sada), proc mi je na 1450MHz sa 223MHz HTT-om (sve stock voltaže), i uz sve to proc mi je na full loadu 37-38C, a NB možda na 51C max (kad mi sve na stocku NB mi je do 50C max), tak da mislim da ne bi trebalo biti problema).
Arcanum je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 13:29   #14
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
LOL hehe znao sam da ćete se smijati stavit ću i ja takou BIOSu onda jer taman čuješ kada se zujalica aktivira na max kada npr nešto igraš...hmmm.... bi mogao nForce4 biti pod nekim pasivcem i onda npr neki heatsink (oprostite što baljuzgaram ali mašta mi danas radi ) koji vodi npr u rebarca Zalmana ili Freezera64, naravno, za to treba i piliti
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 14:16   #15
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Stavio u drugi slot,prebacio jumpere u sli mode,u biosu ono "SLI BROADCAST APERTURE" stavio sa DISABLED na AUTO.
Sad ću ostaviti 3dmark05 da se vri jedno sat dva dok odgledam formulu pa ću vidjeti.
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 15:01   #16
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Ja taj SLI bridge apparature nisam mjenjao....trebalo bi sve ok raditi, btw ako su ti jumperi namješteni na 1 vga mode onda gubiš oko 500 3d marka (naravno,ako ti je karta u 2nd slotu) a sa sli jumperima ti je sve isto kao i prije
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 15:05   #17
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Odkad je u drugom slotu jednom je bio BSOD a jednom je blokirao BF2.Ne gledam formulu više jer je Raikonnen u k...u danas a ne volim onog seronju Alonsa...
Da napravim reinstal drivera,iako se sve ostalo čini u redu?
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 15:14   #18
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Skini ako nemaš najnovije drivere, i isključi onaj SLI bridge apparature u BIOSu ja nakon switchanja mjesta karte nikad nisam imao BSOD (da se ne ureknem ) :confused:
probaj tako pa javi
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 15:16   #19
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Jesi jednostavno probao ostaviti grafičku u prvom slotu, PC Health u biosu podesiti da ti NB cooler se vrti na full rpm tek nakon 55C ?

Moj 7800GT nakon instaliranja Forceware drivera je jako tih i hladan - 43C na idle , 65C max na load, tako da sumnjam da bi tvoj GTX toliko bučio.

P.S. Nemoj ništa 'enableati' u biosu što se tiče SLI-a ako nemaš dve kartice, uvjeravaš komp da radi kao da ima dve a on ima jednu - ne možeš očekivati da ti tu i tamo ne pukne neki BSOD onda. Ali ako ti je disabled, a pukne BSOD ipak, stavi u prvi slot.

Edit: my bad, 65, a ne 55C na full load

Zadnje izmijenjeno od: Arcanum. 04.09.2005. u 15:38.
Arcanum je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 15:26   #20
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Yeah,,,, a ti imaš vodeno na grafi?
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 15:31   #21
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Nope, otvoreno kućište , ventilator puše direktno na karticu, temp koju sam napisao prijavljuje mi nVidia CP nakon igranja - da provjerim s nečim drugim?

Edit: ispričavam se - 65C je, ne 55C - typo

Zadnje izmijenjeno od: Arcanum. 04.09.2005. u 15:42.
Arcanum je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 15:36   #22
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Neznam, ali mi je malo PREmala temp na grafi.... a možda i je tako ako vent od grafe taman ''usisava'' hladni zrak iz drugog venta....bilo bi fora možda isprobat kad mi vrate Linksovci grafu stavit jedan vent taman ispod grafe
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 14:36   #23
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Vent na NB je bucan kad predje nekih 52, 53 ali vjeruj mi ta ti je temperatura od grafulje imam istu i skinuo sam ono djubre od stocka, stavio vf 700 cu i skinuo 25 kartici i barem 3-4 NB.

Naime, hladnjak od stabilizatora napona na 7800gtx kad je u prvom slota nalazi se odmah iznad NB i posebno ga zagrijava.
Zalmanov vet fino puse preko tog hladnjaka i preko cijele kartice i hladi ju.Skidaj taj stock i stavi zalman ili NV5 pasu i jedan i drugi.

Sigurno radi i NB se ne grije zabrinjavajuce nakon toga ma sta god radio.Meni osobo rijetko kad dode do 50 i to sa zatvorenim caseom.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 15:53   #24
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Citiraj:
Originally posted by Daddy359
Vent na NB je bucan kad predje nekih 52, 53 ali vjeruj mi ta ti je temperatura od grafulje imam istu i skinuo sam ono djubre od stocka, stavio vf 700 cu i skinuo 25 kartici i barem 3-4 NB.

Naime, hladnjak od stabilizatora napona na 7800gtx kad je u prvom slota nalazi se odmah iznad NB i posebno ga zagrijava.
Zalmanov vet fino puse preko tog hladnjaka i preko cijele kartice i hladi ju.Skidaj taj stock i stavi zalman ili NV5 pasu i jedan i drugi.

Sigurno radi i NB se ne grije zabrinjavajuce nakon toga ma sta god radio.Meni osobo rijetko kad dode do 50 i to sa zatvorenim caseom.
PA ovo mi hladi i memoriju i jezgru,ne bih rekao da ide na 7800GTX,bar ne od Gainwarda,a i bilo bi me malo strah skidati s ovako skupe grafulje,ako nešto ode : hitthewa
Inače ja na 470/1400 imam 8486 3dmarka05
17832 3dmarka03 i
29765 3dmarka01se.Mislim da je to super rezultat.Sve radi fino sada,kartica u drugom slotu,igram BF2 po par sati i nema više buke.
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 16:05   #25
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Gle ja sam presao 9,2K ali sa puno artefakata.

Mene zaboli sta ti radis i koja ti je temp kartice ali si samo razmisi sta se desava sa jezgrom koja je konstantno na 70-75 ili vise za razliku od mojih 50-52.
BTW ono kaj mislis da hladi memoriju prije bi reko da ju i grije.Zalmanovi jezici pojedu stock cooler i prakticki se ne zagriju.

Kak zelis, ne grije se u mom case-u.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2005., 21:07   #26
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Čuj ako te zaboli onda nemoj ni postati na ovoj temi

Btw. nisam kupio karticu da bih "prelazio 9k s puno artefakata"
kao ti nego da bih vrlo komotno igrao što god poželim na postavkama koje želim.
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 08:18   #27
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
I think I'll be a bigger man now and walk away.Walk away!
Daddy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na