Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2006., 12:30   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
cirkulacija zraka u kucistu

otkrio sam jednu zanimljivost maloprije pa da je ubacim ovdje za sljedece generacije

znaci medium tower kuciste potpuno zatvoreno sa svih strana. straga su tri ventilatora, naprijed jedan.

ventilatori broj 1 i 2 straga su velicine 80 mm vuce iz kucista prema vani brzinom od 600rpm
ventilator broj 3. straga je velicine 120mm vuce iz kucista prema vani brzinom od 2300rpm
ventilator broj 4 je sprijeda velicine 120mm vuce iz vani u kuciste brzinom od 1200rpm.

iskljucim broj 4 temperature ubrzo padnu po 1-2 stupnja za procesor, 1-2 za unutrasnjost kucista i 1 za temperaturu napajanja.

ukljucim 4 temperature se opet podignu.
temperatura u sobi mi je trenutacno oko 30 stupnjeva.
temperature CPU,SYS,PW nakon gasenja 4 su 35,35,39

nadasve zanimljivo. ocito je stvar u nekoj vrsti povratnog strujanja zraka koje se javlja kad se ukljuci 4 ventilator. samo jos nisam uspio zakljucit kojeg.

da mozda lopatice 4 ventilatora onemogucuju ulaz dovoljne kolicine zraka premda pusu prema unutra?

pa se javlja sisanje zraka kroz ventilatore broj 1 i 2 od napajanja, u kuciste od ventilatora broj 3? zanimljivo
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2006., 12:48   #2
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
A ima nešto čudno u tome. Ja imam vent na pasivcu od chipseta i sad je 42 pri 31 u sobi a vrti se na 2400 , kad ga dignem na 3200 temp ode gore na 44-45 ?
I još jedna zanimljiva pojava, zalman na grafi je sad na 2200 i 44 je temp, dignem ga na 2800 - nema nikakve promjene temperature pa čak i kad igram nešto temp bude 63 bio on na 2200 ili 2800 ? Biće da se nekako mora pogodit-ugodit određeno strujanje zraka kroz kućište.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2006., 12:55   #3
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
je,treba se nekako pogoditi strujanje. Ja sam slučajno svog 80 mm koji ispuhuje zrak krivo okrenuo i on je puhao zrak unutra i temp. mi se podigla za par stupnjeva. Temp je bila veća nego kad ni jedan vent nije bio u kućištu.
Fora je u tome što se valjda topli zrak koji struji iz napajanja vraćao natrag u kućište i tako se temperatura digla.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na