Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2020., 15:50   #10741
LionHeart
Registered User
 
LionHeart's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Vk
Postovi: 9
Pokusavao sam s tim thompsonom tg782 ali ne mogu uspostaviti vezu, jer ne podrzava vdsl. Speedport se sinkronizira na VDSL2-8B Annex B i sve radi ok, medutim problem je taj desync. Da eliminiram potencijalni problem s racunalom pokusavao sam se spojiti na 4g i razlika je ocigledna bez obzira na vecu latenciju.
LionHeart je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 09:12   #10742
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Što je bolje zvati prodajnog predstavnika ili otići u HT centar da mi sastave ponudu za Internet + Telefon paket. Gledam cijene na portalu su vise nego sto sad placam na iskonu bez ugovorne obveze i popusta.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 11:14   #10743
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Što je bolje zvati prodajnog predstavnika ili otići u HT centar da mi sastave ponudu za Internet + Telefon paket. Gledam cijene na portalu su vise nego sto sad placam na iskonu bez ugovorne obveze i popusta.
Na chatu traži cijene iz cjenika posebnih i proteklih ponuda

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 16:55   #10744
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Jel tko skoro produžavao ugovor? Jeste dobili iste uvjete?

Ja sam prvo max3 paket sa svim sportskim programima plaćao 239, pa 234, a sad kad sam neki dan pitao za produžetak ugovora, više se ne može ugovoriti slična cijena, nego najmanje 278kn. To sam pitao na poznato, znam da bi mi čovjek riješio da se može. Jedino možda preko prodajnog predstavnika?
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 18:24   #10745
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ne. Preko maila traži samo i dobit ćeš za 209 max3

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 21:35   #10746
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Dali netko ima informaciju/iskustva

Dali T-com po difoltu dostavlja podatke prema HRTu u cilju naplate pretplate ?

(znate ono kad vam dodju na kucnu adresu i pitaju jel imate TV, pa ak imate onda vam pocnu naplacivati pristojbu od 80kn il kolko vec)
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 21:47   #10747
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Dali netko ima informaciju/iskustva

Dali T-com po difoltu dostavlja podatke prema HRTu u cilju naplate pretplate ?

(znate ono kad vam dodju na kucnu adresu i pitaju jel imate TV, pa ak imate onda vam pocnu naplacivati pristojbu od 80kn il kolko vec)
Mene nisu prijavili . Sam sam se prijavio godinu dana nakon uvodjenja Max 3 paketa,kad sam počeo živjeti tamo.

A internet je bio aktivan punih godinu dana prije prijave kao i maxtv

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 08:53   #10748
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Mene nisu prijavili . Sam sam se prijavio godinu dana nakon uvodjenja Max 3 paketa,kad sam počeo živjeti tamo.

A internet je bio aktivan punih godinu dana prije prijave kao i maxtv

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
Hvala

gledam dali da predjem s Bneta na Tcom...
ali koliko mogu isčitati po forumu i Bnet bi mogao ponuditi neki popust...vidjet cu još....
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:09   #10749
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Dali netko ima informaciju/iskustva

Dali T-com po difoltu dostavlja podatke prema HRTu u cilju naplate pretplate ?

(znate ono kad vam dodju na kucnu adresu i pitaju jel imate TV, pa ak imate onda vam pocnu naplacivati pristojbu od 80kn il kolko vec)
Mislim da je ovo protuzakonito - ne smije HT niti bilo koji drugi operater dilati sa tvojim osobnim podacima prema trećoj strani. MaxTV možeš i na monitor spojiti bez TV tunera, pa ne vidim potrebu za plaćanjem pretplate...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:25   #10750
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
MaxTV možeš i na monitor spojiti bez TV tunera, pa ne vidim potrebu za plaćanjem pretplate...
Već godinama se govori da se pristojba ne plaća na zrak nego na bilo koji način prijema HRT-ovog signala - bilo to preko riblje kosti, interneta, satelita, IPTV-a, koaksa... (Ne)postojanje TV tunera nema nikakve veze s tim.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:27   #10751
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Već godinama se govori da se pristojba ne plaća na zrak nego na bilo koji način prijema HRT-ovog signala - bilo to preko riblje kosti, interneta, satelita, IPTV-a, koaksa... (Ne)postojanje TV tunera nema nikakve veze s tim.
OK, izbaci moju tezu o ne postojanje tunera.
Kako će HRT znati da imam MaxTV pretplatu osim ako im HT ne proslijedi moje osobne podatke?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:55   #10752
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
OK, izbaci moju tezu o ne postojanje tunera.
Kako će HRT znati da imam MaxTV pretplatu osim ako im HT ne proslijedi moje osobne podatke?
Čisto sumnjam da nemaš mobitel, laptop, stolno računalo, radio u autu, itd...
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:25   #10753
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Kako će dokazati da ima, osim ako mu policija ne dođe s nalogom za pretres?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:32   #10754
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Čisto sumnjam da nemaš mobitel, laptop, stolno računalo, radio u autu, itd...
Evo baš ako želiš cjepidlačiti - mobitel, laptop i auto su mi od firme tak da me to ne brine jer oni podmiruju taj trošak.

Nego, pitanje je gore bilo kako će znati da ja imam MaxTV osim ako HT ne proslijedi moje osobne podatke, a koliko sam upućen ne smije?
U novom stanu piše mi samo prezime, na koga će HRT nasloviti uplatnicu? Inkasator po običaju poljubi vrata ili mu eventualno otvorim i zaželim ugodan ostatak dana.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 16:53   #10755
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Evo baš ako želiš cjepidlačiti - mobitel, laptop i auto su mi od firme tak da me to ne brine jer oni podmiruju taj trošak.
Gle, realno, ako ćeš ti tak cjepidlačiti oko plaćanja RTV pristojbe onda ćeš imat lijepe razgovore s Hanžekovićevim bivšim uredom, to ti je sve. A sad kako, zašto i tko se ti možeš pitat do sutra al ti neće ništa značiti.

Ne kaže se bezveze da možeš sve osim izbjeći smrt, plaćanje poreza i HRT pristojbu. Samo kod nas se hvali izbjegavanjem plaćanje pristojbe i kršenjem zakona, bi vidio kako bi mogao izbjegavati pristojbu za javnu televiziju u DE ili negdje drugdje.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 26.08.2020. u 17:00.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 17:08   #10756
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Zvao danas Bnet...ništa novo ne nude, za nekih 239kn je novi 2D paket (TV i neograničen internet od 200mbs)

Sad plaćam oko 224kn uz 150Mbs...pa kao nije neka razlika...
Uglavnom i ovo mi je previše para za TV + internet...

Uglavnom ne treba mi veća brzina, ne treba mi novih programa, treba mi manja cijena pretplate ...

Tako da cu vidjeti...

Što se tiče RTV pretplate, trebao bi ju plaćati svatko tko ima bilo koji uređaj s mogučnosti prijema RTV signala, što bi praktično uključivalo i mobitele.
Da gledam HRT još bi i platio, ali njega iskreno ne gledam zadnjih detak+ godina, nit se sjećam što sam zadnje pogledao na njemu.

U našoj zgradi nema prezimena na vratima, njih imaju samo poštanski sandučići tako da je praktično nemoguće povezati tko je u kojem stanu, osim ako ti ne kaže netko od susjeda.

''Inkasatori'' su navodno šetali po stanovima jednom kad smo se useljavali a i to su radili u vremenu od 8-16 kad vecina vlasnika ionako radi...

Tako da inkasator može samo šetati od vrata do vrata i jednako tako odšetati jer na koja god vrata da pozvoni nitko mu otvoriti neće...

I nije baš da imam grižnju savjesti radi tog što nisam u sistemu.

Pred par godina je bila priča da Tcom dostavlja podatke ovima iz HRTa i da većini po prebacivanju na MAXTV počne dolaziti i RTV pretplata...

Pa rekoh, idem se raspitati prije nego se uvalim...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 22:08   #10757
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Gle, realno, ako ćeš ti tak cjepidlačiti oko plaćanja RTV pristojbe onda ćeš imat lijepe razgovore s Hanžekovićevim bivšim uredom, to ti je sve. A sad kako, zašto i tko se ti možeš pitat do sutra al ti neće ništa značiti.

Ne kaže se bezveze da možeš sve osim izbjeći smrt, plaćanje poreza i HRT pristojbu. Samo kod nas se hvali izbjegavanjem plaćanje pristojbe i kršenjem zakona, bi vidio kako bi mogao izbjegavati pristojbu za javnu televiziju u DE ili negdje drugdje.
Moram te negirati, i smrt sam izbjegao - mogu ti pojasniti na PM - i te Baba Vanga uzrečice su vrijedile možda u prošlosti, trenutno je 2020

Za razliku od HR, DE ili još bolje UK - njihove TV kuće imaju odličan sadržaj na javnoj televiziji i tamo bih se bez problema samovoljno prijavio i plaćao pristojbu tj. njihov mukotrpan rad. Ovdje da hranim parazite i plaćam Vrdoljaka i ekipu - hvala, ne hvala.

I još jednom te pitam, jer mi nisi dao odgovor na pitanje - kako HT smije/može proslijediti osobne podatke trećoj strani tj. HRT-u?


PS - ekipa, sorry što smo odlutali malo sa teme, mod - molio bih obriši upise koji su višak, kolega mi se slobodno može javiti na PM pa da tamo nastavimo raspravu vezanu za HRT pristojbu
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 17:36   #10758
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Evo me opet,
malo sam pobucao nazive paketa tako da sam mislio da je MAX2 TV + internet a ispalo je da je to internet i telefon

Navodno trebam opciju MAX 2 biram

E sad, dali neko zna koja je najjeftinija opcija za ''MAX 2 biram'' (TV + internet) ?

(gledam ovaj cjenik posebnih ponuda ali ne nalazim ništa jeftinije od 249kn/mj)

Max2 Biram paket (Neograničeni paket Internet prometa, Cloud storage do 5GB (pristup od 35/7 Mbit/s do 50/10 Mbit/s ovisno o tehničkim mogućnostima) + Turbo brzina (od 70/14 Mbit/s do 100/20 Mbit/s)+ Max TV Osnovni + izbor jednog paketa od: Prošireni paket, MAX Arena paket programa, Sport Klub paket programa i HBO 25 Premium te Snimalica 30 + MAXtv To Go paket + Pickbox NOW paket programa, Mogućnost promjene prethodno odabranih dodatnih TV paketa u tipu paketa Biram već po isteku 30 dana računajući od dana aktivacije prethodno odabranog dodatnog TV paketa) po cijeni od 249,00kn (PDV uključen)(cijena umanjenja za voucher u iznosu od 50,00kn(PDV uključen) uz uz obavezno trajanje ugovora 24 mjeseca


Dali netko zna neku jeftinju kombinaciju za TV + internet na TCOMu

( trenutno na Bnetu plaćam 225kn za TV + 150Mbit, za 239kn dobijem 200mbit ... ali nije mi bitna brzina ni broj programa...trazim sto jeftinije a da sve radi kako treba )
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 17:41   #10759
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Tv i internet 209 , telefon jednostavno ne spojis

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 20:22   #10760
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Tv i internet 209 , telefon jednostavno ne spojis

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Koja je to tarifa / opcija ?
Gdje da ju nadjem ?
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 21:00   #10761
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Skineš cijenik i CTRL+F tražiš "209".
Trebalo bi biti pod posebne ponude ili tak nešt.
Možda ćeš se morat malo cjenkat, ali još uvijek taj MAX3 za 209kn ide.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 21:21   #10762
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Skineš cijenik i CTRL+F tražiš "209".
Trebalo bi biti pod posebne ponude ili tak nešt.
Možda ćeš se morat malo cjenkat, ali još uvijek taj MAX3 za 209kn ide.
Hvala

s tim da sam našao unutar istog pasusa

BEZ UGOVORNE OBAVEZE ;

MAX3 paket od 167,20 kn bez PDV-a odnosno 209,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi,


i uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca MAX3 paket od 167,20 kn bez PDV-a odnosno 209,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi

Ista cijena bez ugovora i uz ugovor od 24 mjeseca...

probat ću bez ugovora...pa da sam miran
ili je pametnije to uzeti na 2 godine ?
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 22:11   #10763
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Nista

hvala svima na pomoći...

Mislim da ću ostati na ovom starom paketu od B neta jer nema neke razlike u cijeni a neda mi se zafrkavatai oko prebacivanja...

(mislio sam da je paket TV i interneta 150kn ( MAX 2 )pa mi je to djelovalo ok ali sam se zeknuo jer je to internet i telefon...)
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 08:31   #10764
more
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: na planeti zemlji
Postovi: 73
Pa s obzirom da si na bnetu ako predjes na HT uz taj paket od 209kn (tel+int+tv) dobiti ces i neke dodatne pogodnosti. Vjerojatno full brzinu, tablet, bon SD.....a mozda i neke dodatne pakete za max tv (arene, hbo uz neku min. nadoplatu)....

Telefon ti je neograniceno + 1000 minuta mobiteli free prema svim mrezama bez uspostave poziva.. Mislim da ti je to skroz OK za tu cijenu.

Pokusaj preko HT chata da vidis sta bi ponudili samo reci da si novi korisnik ili preko prodajnog predstavnika.

Bez ug.obveze ti je skuplje
more je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 12:17   #10765
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor more Pregled postova
Pa s obzirom da si na bnetu ako predjes na HT uz taj paket od 209kn (tel+int+tv) dobiti ces i neke dodatne pogodnosti. Vjerojatno full brzinu, tablet, bon SD.....a mozda i neke dodatne pakete za max tv (arene, hbo uz neku min. nadoplatu)....

Telefon ti je neograniceno + 1000 minuta mobiteli free prema svim mrezama bez uspostave poziva.. Mislim da ti je to skroz OK za tu cijenu.

Pokusaj preko HT chata da vidis sta bi ponudili samo reci da si novi korisnik ili preko prodajnog predstavnika.

Bez ug.obveze ti je skuplje
Nažalost maksimalno što se može izvući (bar ja) mi nije dovoljno da se prebacim...
taman je na granici....pa za sasd ostajem di jesam

znači, MAX 3 je 209kn, uz dva dodatna paketa (dodatni i filmski) dodjem na 219kn....dobijem više programa nego na Bnetu (ali mi to ne znači puno s obzirom da se tamo vrte non stop isti filmovi ...a inače gledamo 5 kanala max) dobijem manju brzinu interneta ( što opet nije presudno jer mislim da je i 50mbit/s sasvim ok) i dobio bi vaucher od 300kn za SD (mislim ok, ali...)....

Hvala još jednom svima na savjetima
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 16:47   #10766
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Kako se izračunava naknada za prijevremeni raskid ugovora, ovaj dio sa ostvarenim beneficijama?

Da li broj mjeseci do kraja ugovorene obveze x (redovna cijena - ugovorena cijena paketa) ili se računa za svih 24 mjeseca ili se nešto potpuno drugo računa?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 17:26   #10767
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Ono što je povoljnije za korisnika. Da li do sada ostvaren popust temeljem ugovorne obveze ili preostale rate tj koliko ti je ostalo.
Ako si dobio instalaciju za 1kn umjesto npr 800, a samo si 1 mjesec na mreži, onda 800kn.

Ako si pak 22 mjeseca i imaš još 2 mjeseca, onda 2x 250kn npr i to je 500kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 03:41   #10768
LionHeart
Registered User
 
LionHeart's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Vk
Postovi: 9
S tim da mozes raskinuti ugovor 3 mjeseca prije isteka bez placanja penala.
LionHeart je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 07:31   #10769
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor LionHeart Pregled postova
S tim da mozes raskinuti ugovor 3 mjeseca prije isteka bez placanja penala.
Nisam ovo nigdje čuo. Ne razumijem zašto bi to dozvolili ako si potpisao na 24 mjeseca, ne 21.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:59   #10770
LionHeart
Registered User
 
LionHeart's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Vk
Postovi: 9
Ja sam se raspitivao jer planiram raskinit ugovor s njima zbog problema o kojima sam nedavno pisao u ovoj temi.
Ovo je njihov odgovor: Poštovani,
3 mjeseca prije isteka ugovorne obveze možete zatražiti trajno isključenje usluga bez plaćanje dodatne naknade. Vaša ugovorna obveza za usluge po pozivu na broj primatelja ******* traje do **.**.****.
LionHeart je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na