Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2018., 14:13   #5191
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Znači dobio si brzinu koju su ti rekli da možeš imati, 50 mbit? Sam dobro shvatio?


Tako je, koliko su rekli toliko sam i dobio, s tim da prvi tjedan sam imo 12, jer oni šalju zahtjev tcomu za podizanje brzine i nakon 5 dana sam bio na 50
stojaleo je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 22:45   #5192
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 436
Ja presao sa iskona na optimu uz potpis ugovora na 16 mbit brzinu da bi mi isporucili 4.5 dok sam na iskonu imao 6.5. Sada skidam skoro 250kb manje nego prije. U ugovoru su napisali malim slovima da mi isporucuju brzinu 4.5 mbit???

Na modemu sam prije imao attainable rate 11mbit a sada 9 na optimi?

Kakvo varanje ovo jos nisam vidio.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 23:02   #5193
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Ja presao sa iskona na optimu uz potpis ugovora na 16 mbit brzinu da bi mi isporucili 4.5 dok sam na iskonu imao 6.5. Sada skidam skoro 250kb manje nego prije. U ugovoru su napisali malim slovima da mi isporucuju brzinu 4.5 mbit???

Na modemu sam prije imao attainable rate 11mbit a sada 9 na optimi?

Kakvo varanje ovo jos nisam vidio.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
zasto si potpiso ugovor?
ja sam u 8. mj bez ugovora uzeo i sve super
stojaleo je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 23:04   #5194
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 436
Nisam uzeo sam bez ugovorne obveze sa brzinom 16mbit tako da cu se vratit opet ali mislim koja prevara...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 00:30   #5195
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Nisam uzeo sam bez ugovorne obveze sa brzinom 16mbit tako da cu se vratit opet ali mislim koja prevara...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
http://www.speedtest.net/result/7750229830.png

evo ti moje trenutno, sve pohvale od mene
stojaleo je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 21:46   #5196
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 14:17   #5197
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Imam ogromno sranje s Optimom. Prije nego krenem s odvjetnikom, jedna stvar mi nije jasna i probat ću je jednostavno opisati pa bi volio čuti iskustva i mišljenja.


7.7.2018 smo prijavili kvar na liniji. Znači linija mrtva, mjenjao se neki podzemni kabel, ništa do nas. Kvar je otklonjen tek 21.9.2018.

Mjesečni račun za usluge mi je inače oko 250kn + neke sitnice koje nisu u paketima (ne znam točno u kunu, recimo da je mjesečni rn oko 270 kn).
Optima mi je poslala račune kako slijedi:
- za 7. mj: 275 kn
- za 8 mj: 0 kn (odobren je storno jer cijeli mjesec nije bilo usluge zbog kvara)
- za 9. mj: 188 kn (odobreno je umanjenje u iznosu 88 kn)

Kada podvučem crtu, od 1.7. do 30.9. meni je usluga bila dostupna sveukupno 17 dana. Za isti taj period oni mene traže iznos od 463 kn.

Kako je moguće da mi naplate toliki iznos za jedva nešto više od pola mjeseca usluge zbog NJIHOVE krivice? Računam li ja nešto krivo? Jednostavan primjer, ako plaćam usluge i pakete npr. fiksnih 300 kn, a usluga mi je bila dostupna samo 15 dana u mjesecu, nije li onda logično taj iznos umanjiti za pola? Neka me netko prosvjetli.

Poslao sam do sada već dva prigovora za dvije različite stvari. Ovo za račune sam sve vrlo slikovito objasnio, ali oni tvrde kako je sve uredno obračunato.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 15:18   #5198
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Kao banke tako i ISP - ovi imaju svoj (pokvareni) kalkulator koji bude pokriven nekim njihovim internim pravilnikom ... uz dosta natezanja možda priznaju "preplatu" za dio iz 7. mjeseca ali vjerojatno ćeš to teško dobiti.
Fair play na balkanu
Nisu ni drugi puno bolji al sad znaš da je nekad skuplje i bolje. Hoću reći idi na drugi ISP i ćao đaci.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 15:36   #5199
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Na srecu (ili na zalost) presao sam na A1. Tocnije, 2.10 potpisan ugovor, 14.10 smo poceli koristiti usluge A1. Da bi stvar bila jos zabavnija, Optima mi na dan 23.11 tvrdi:

"Ugovor br. xxx i dalje je aktivan u sustavima OT-a, no OT je zaprimio jedinstvenu izjavu od
strane novoodabranog operatora. Po aktivaciji usluga po istome broju kod drugog operatora,
automatizmom sustava biti će deaktivirana OT usluga.

Račun za mjesec listopad odnosi se na aktivne usluge koje se naplaćuju bez obzira na korištenje istih (op.a., pitao sam zasto je rn za puni mj. jer smo presli na A1)"

Dakle trenutno placamo Optimu i A1, cijeli 10. i 11. mjesec kako stvari stoje. A1 mi jos nije prebacio fiksni telefon, to trebaju uraditi danas/sutra ako im je vjerovati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 16:08   #5200
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa ako (još) nije prebačen tel. na novog operatera onda te imaju pravo musti
U jednoj drugoj temi je netko pitao zašto forsiraju, nude i uvaljuju telefon, eto jednog od primjera zašto.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 19:25   #5201
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na srecu (ili na zalost) presao sam na A1. Tocnije, 2.10 potpisan ugovor, 14.10 smo poceli koristiti usluge A1. Da bi stvar bila jos zabavnija, Optima mi na dan 23.11 tvrdi:

"Ugovor br. xxx i dalje je aktivan u sustavima OT-a, no OT je zaprimio jedinstvenu izjavu od
strane novoodabranog operatora. Po aktivaciji usluga po istome broju kod drugog operatora,
automatizmom sustava biti će deaktivirana OT usluga.

Račun za mjesec listopad odnosi se na aktivne usluge koje se naplaćuju bez obzira na korištenje istih (op.a., pitao sam zasto je rn za puni mj. jer smo presli na A1)"

Dakle trenutno placamo Optimu i A1, cijeli 10. i 11. mjesec kako stvari stoje. A1 mi jos nije prebacio fiksni telefon, to trebaju uraditi danas/sutra ako im je vjerovati.
meni se to dog, kad sam prelazio sa t-com na optimu, gdje su oni kao poslali raskid t-com nikad nije dobio i sad 8 i 9. mj platio t-comu i optimi, iako se vidi da na t-comu nema prometa, naravno žalba i jebanje majke svima, još čekam da se razrješi
stojaleo je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:44   #5202
goodie
Registered User
Moj komp
 
goodie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Dali postoji način da se na innbox v45 isključi firewall.
Prijavim se sa sa adminom, ali nemam full root akses jer neznam kako da to odradim. Ako ima neka dobra duša koja bi mi to malo pojasnila bio bi zahvalan.
Kada maknem kvačicu sa enable firewall ostanem bez interneta i jedino pomaže reset na onu rupicu iza na ruteru.
goodie je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 11:47   #5203
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Pozdrav svima,

ima li netko iskustva s vraćanjem opreme? Prešao sam drugom provideru i moram vratiti ruter/extender ali mi iz SZK kažu da ne mogu osobno donijeti u Buzin već moram slati poštom?!?
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 11:58   #5204
damir1
Ancient
Moj komp
 
damir1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Đakovo-097 7881186
Postovi: 867
Pošalješ poštom uz povratnicu obavezno da imaš dokaz da je vračeno.
__________________



Asus Z97-A-i5 4690K-xfx 470 -Kingston DDR3 1866 SDRAM 2x4GB -dvd ladice-asus 450W-sve to u chenbro gaming bomb, jedinici + Dell U2412HM



damir1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 12:04   #5205
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor damir1 Pregled postova
Pošalješ poštom uz povratnicu obavezno da imaš dokaz da je vračeno.
Postoji li opcija da osobno odnesem, 5min su mi od kuće - neda mi se zezati sa pakiranjem i slanjem poštom?
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 15:52   #5206
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Naručiš da oni pošalju kurira po paket. Ne plaćaš ti slanje.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 16:02   #5207
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Neki dan platio 30kn da im pošaljem opremu. Nisu mi nudili opciju da oni pošalju kurira. Ako sam tih 30kn dao da ih se riješim za sva vremena, vrijedilo je :\
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 20:53   #5208
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ima tko veceras problema s netom? Ne ucitava mi sve stranice i steam ne radi online.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 21:08   #5209
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Na drugoj lokaciji radi normalno. Malo henga kao i inače u ove kasne sate, ali Steam nema problema.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 22:44   #5210
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
Postoji li opcija da osobno odnesem, 5min su mi od kuće - neda mi se zezati sa pakiranjem i slanjem poštom?
moj stari je u optimu odnio baš svu opremu i tražio papir da im je sve predao i uspio je riješiti. govorim za H1 opremu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 10:22   #5211
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Da'l ko ima ideju kako osposobiti traljav NAT na Innbox V45?

Naime, sto mi se desava: podesim NAT da se mogu spojiti na komp preko Interneta. Stvar nakratko radi, i onda prestane.
Imam definiran 'Remote Host', tj. server s kog se spajam.
Kad stvar pukne, konektiranje na externi port samo visi... i timeouta.
Kad postoji taj problem, ako kreiram novi NAT sa ISTIM postavkama jedino promijenim vanjski port na neki drugi (npr prije bio port 333, sad stavim 334) - stvar radi po toj konekciji a onoj prije definiranoj - ne.
Dakle, definitivno problem u ***** zvanom Innbox V45.

Neki savjet?
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 11:02   #5212
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Da izbaciš to gofno i staviš neki drugi za internet konekciju?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 11:21   #5213
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da izbaciš to gofno i staviš neki drugi za internet konekciju?
Posto do sad nisam imao problema s ruterima.. malo sam u neobranom grozdju s tim.
Dakle, svaki savjet dobrodosao - s cim zamijeniti?

Ja sam razmisljao probati ga prebaciti u bridge mode (sto je onda s TV-om?), a dalje preko pfSense-a rutati.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 15:38   #5214
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa da, na njemu Internet konekciju u Bridge mode (to zatražiš od SZK da odradi i po mogućnosti da te ne stavljaju iza CGN - a),
IpTv i VoIp ostanu na njemu.
Iz Lan1 u svoj router i vozi miško.
Ne zaboravi sa SZK potvrditi user / pass za PPPoE Internet konekciju.
Hoćeš li sam slagati pfSense makinju ili uzeti nešto gotovo ovisi o potrebama, novčićima, ... vidi po sličnim temama.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 22:56   #5215
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
A jesu me naguzili ovi iz Optime... taman mislio ih kantirat i vec pokrenio prelazak na Iskon sto u zelji da budem bez
ugovora ( carnet ) a sto u zelji da opet prckam po Iskonovom routeru u potrazi za supervisorom i onda dobijem ovo:

Citiraj:
Brzina 20/1 Mbps (minimalna brzina 14/0,7 Mbps) uz aktivaciju maksimalne brzine do 60 Mpbs bez naknade ovisno o propusnosti parice.*
116kn bez UO

Sta ces... pokleknuo sam, nisam ja @zalman1 da placam sve full cijenu Stid me....
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 19:53   #5216
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Zna li netko koje modeme Optima dijeli? Jel jos uvijek ono smece Innbox?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 20:18   #5217
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A jesu me naguzili ovi iz Optime... taman mislio ih kantirat i vec pokrenio prelazak na Iskon sto u zelji da budem bez
ugovora ( carnet ) a sto u zelji da opet prckam po Iskonovom routeru u potrazi za supervisorom i onda dobijem ovo:

116kn bez UO

Sta ces... pokleknuo sam, nisam ja @zalman1 da placam sve full cijenu Stid me....
Bakar klasika? to je cijena za brzinu+flat?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 20:41   #5218
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da, telefon i internet VDSL2 preko bakrene parice no nema sanse to da ti daju dok im ne stigne nalog drugog operatera za prijenos svih usluga.
Taman klanje bilo, osurili svinjce i digli na vjesala kad ona zove sunce joj kalajsano i grize ko Doberman, nemos ti to nagovorit da kasnije zove.


Onda sam tu agenticu odhebo u prvom pozivu jer tako sta mi je nalagala da je to cudo jedno:

1. Carnet nije flat.
2. Carnet ima max do 3Mbps !
3. Vasa parica kod Iskona moze ici samo 5Mbps ! Ne moze vise, ja provjerila.
4. Odakle vam to da Carnet nije na ugovor ?!?
5. Nece vam raditi internet dok su skolski praznici !!

Dalmatinka neka me dopala.... je brbljava majko mila... reko curo mislim da smo mi zavrsili, kod Vas mogu ostati jedno za manju
cijenu koju sam do sada placao ( 130kn ) i to bez UO ili ode ĆA.... a posto nemate takvih paketa u sluzbenom cjeniku usluga, osim
jednoga koji ukljucujete obitelji i prijateljima zaoslenih u OT i posto ja to kako Vi velite ne mogu dobiti jer mi nitko ne radi u OT onda pustite me da odem...

Javit cu vam se kasnije, samo da pitam sefa....

Evo ja nazad dok sam rezo cvarke pa na hendsfree pregovori i onda je pristala ukljuciti ali kao da ja stopiram, zovem
Iskon da prekinem prelazak, moze dusice cim mi na mail das sluzbenu ponudu , mislis da bi ja na sljepo isao stornirat prelazak cccc ??

Bila je tak u prvom razgovoru samouvjerena da ce me nagovorit da ostanem za 120kn ali ugovor na 2 godine... reko jok...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 09:32   #5219
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Zna li netko koje modeme Optima dijeli? Jel jos uvijek ono smece Innbox?
Da, prije cca dva mjeseca dobio Innbox V45. Smece. Meni ne radi port forwarding kak' bi trebao.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 14:33   #5220
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na srecu (ili na zalost) presao sam na A1. Tocnije, 2.10 potpisan ugovor, 14.10 smo poceli koristiti usluge A1. Da bi stvar bila jos zabavnija, Optima mi na dan 23.11 tvrdi:

"Ugovor br. xxx i dalje je aktivan u sustavima OT-a, no OT je zaprimio jedinstvenu izjavu od
strane novoodabranog operatora. Po aktivaciji usluga po istome broju kod drugog operatora,
automatizmom sustava biti će deaktivirana OT usluga.

Račun za mjesec listopad odnosi se na aktivne usluge koje se naplaćuju bez obzira na korištenje istih (op.a., pitao sam zasto je rn za puni mj. jer smo presli na A1)"

Dakle trenutno placamo Optimu i A1, cijeli 10. i 11. mjesec kako stvari stoje. A1 mi jos nije prebacio fiksni telefon, to trebaju uraditi danas/sutra ako im je vjerovati.
kod prijatelja mi je slično prelaz sa t-coma na A1 riječ je u u 15 dana ,prelaz se računa od trenutka prenosa broja ,po zakonu ti je cijela linija vezana uz broj bez obzira imao telefon ili ne i A1 ti nije smio uključiti nijednu uslugu prije prenosa broja(uključenja) prijatelju su telefonski obečali povrat novaca što je preplatio kod tcoma ali morao je pisat pritužbu na koju sad već 30 dana nema odgovora,jer prilikom potpisa ugovora si potpisao i punomoć za prebacivanje broja prema tome je cijela odgovornost na A1 probaj ih nazvat pitat ako nešto negiraju nazovi pravnu službu hakoma pa češ ćut što dalje,ako ti vjetrobi budu naklonjeni jedan telefonski poziv sa njihove strane prema a1 če ti riješiti sve probleme,nažalost i tamo ima svakakvih ljudi pa....,
inaće te zavrzlame sa brojem tel se daju izbječi sa poništavanjem broja kod jednog operateru dobijanje novog broja kod drugog.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na