Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2014., 00:35   #2101
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Samsung galaxy note 3 recenzija

-->
Samsung galaxy note 3 recenzija

Pametnim potezom 2011., Samsung je sebi stvorio tržište izbacivši model pod imenom galaxy note. Svi su se tada zgražali nad tom velikom cigletinom, a danas je ultrapopularan gadget koji želi gotovo svaki zaljubljenik u mobilnu tehnologiju. Treća generacija ovog phableta donijela je sjajni 5,7“ full HD zaslon, poboljšani S pen, preporođeni touchwiz, ogromnih 3GB RAM memorije i netipični USB 3.0 priključak. Iako su ponovno nastavili s plastičnim dizajnom, što su im mnogi zamijerali, netipična „kožna plastika“ kao stražnji poklopac prihvaćena je vrlo dobro, za razliku od klizave, sjajne tanašne plastike koja je nekim korisnicima znala prouzročiti probavne smetnje. Dimenzije uređaja su, unatoč većem ekranu, manje od onih notea II koji ima 0,2“ kraću dijagonalu. Na datum izlaska, galaxy note 3 je postao glavna faca u kvartu, a sada ću vam pokušati dočarati i zašto

U ovoj recenziji ću obraditi samo područja koja se mogu objektivno ocijeniti, jer nema smisla pričati o dizajnu ili nečemu sličnom. Smatram da je to neprofesionalno, jer kako se kaže, ljepota je u očima promatrača, pa nema smisla da o tome razglabam.

Sadržaj kutije
Iako to možete vidjeti na 100 mjesta, napisat ću o svakoj stvari u kutiji ponešto. Dakle, sve je zapakirano u folijama, baterija također. Punjač je uobičajen, ništa specijalno, dok je kabel koji su dali s ovom mrcinom zbilja kvalitetno napravljen (za razliku od kablova koje je Samsung davao tamo 2011. i 2012., koji je više izgledao nalik na tanki konopac kojim vezivaš rajčice u vrtu, negoli USB kabel). Slušalice koje se dobiju s mobitelom su zadovoljavajuće kvalitete, prilično glasne i solidno sklepane. I zadnje što se dobije su vrhovi olovke, tj. S pena, pa kad vam se istroši stara, ubacite novu i problem riješen. Čak su bili tako dobri da su dali i pincetu kojom propisno možete izvadit tu „iglu“.

Ekran
Prednja strana uređaja nam pokazuje raskošni 5,7“ full HD zaslon napravljen u AMOLED tehnologiji. Naravno, neću ulaziti u polemike da li je bolji AMOLED ili LCD, samo ću reći da malko više preferiram AMOLED zbog crne boje koja na LCD-ima često bude loše izvedena. Oštrina prikaza je izvrsna i stvarno ne poznajem niti jednog čovjeka-mikroskopa koji bi mogao vidjeti piksele na ovom zaslonu. Tipično, na AMOLED-u nailazimo na prezasićene boje, ne kao što je bio slučaj u njihovim počecima, ali još uvijek su prisutne. Čim sam upalio mobitel prvi put, bez razmišljanja sam otišao u postavke i promijenio način rada zaslona u film. Tada nestane sva ona kričavost boja i zaslon napokon nije nasilan, pa je rad, barem mom oku, ugodniji i boje su normalnije, realnije, onakve kakve vidimo svojim osjetilom za vid J Maksimalna svjetlina zaslona pri izloženosti sunčevom svjetlu je dobra, ništa spektakularno, ali dovoljno da ne trebate rukom zaklanjati mobitel kako bi vidjeli što radite (pogledajte na fotografiji ispod). To još nije na razini LCD zaslona, ali Samsung radi mnogo na ovog tehnologiji izrade ekrana pa tako note 4 ima još bolju maksimalnu svjetlinu, kojom se potpuno približio konkurentskim firmama. Minimalna svjetlina je sjajna i čitanje u krevetu više nije, ja to tako zovem, „mod za vađenje očiju“, već stvarno ugodno iskustvo koje neće prouzročiti naprezanje očiju.

Ocjena: 9/10

Povezivanje
2G, 3G i 4G mobilne mreže su dostupne, te je premještanje između njih prilično dobro napravljeno, stoga nema onog praznog hoda. Wi-fi je a/b/g/n/ac koji zaista sjajno hvata signal, a uz to je vrlo stabilan.

Sustav
Touchwiz nam je svima poznat, a nekima totalno omražen zbog nakrcanog bloatwera koji je gušio mobitele slabije hardverske snage. Sada se vidi da to već polako postaje povijest, a prvi dokaz toga je upravo bio note 3, koji je izbrisao sve mane S4 i zasjao u punom svijetlu. Sa svoja 3GB radne memorije i četverojezgrenim snapdragonom 800, „treća verzija bilješke“ žvače sve pred sobom bez ikvakvih problema i trzavica. Problem sporog otvaranja imenika je riješen, kao i šepava galerija, koja sada radi vrlo glatko, a zumiranje metodom štipanja je sada još dorađenije i brže. Paljenje uređaja je zaista brzo, za oko 20 sekundi je spreman za rad. Neki kao primjedbu touchwizu daju seljast izgled ikona i izbornika, ali kao što gore napisah, glupo je raspravljati o tome jer ja ne mogu reći što je vama ljepše. Što se tiče opcija, njih stvarno ima pregršt na Samsungovoj verziji androida, stoga ne trebate brinuti da ćete ostati zakinuti za nešto. Kao manu bih naveo nešto ljenija verzija androida nego u konkurenata.
Ocjena: 8,5/10

Multimedija
Gledanje filmova ili serija na ovom uređaju će vam zasigurno biti jedno sjajno iskustvo, s obzirom da zaslon odrađuje odličan posao zbog briljantnog prikaza crne boje koja u tom području igra bitnu ulogu. Zvučnik ima nešto dubine i neloše je kvalitete, prilično glasan, ali položaj mu je malo nezgodan pa ako ga pokrijete se praktički ništa ne čuje. Izlaz za slušalice je odlične kvalitete, dovoljno glasan da si ne izbijete bubnjiće i s niskom razinom izobličenja i distorzije.
Ocjena: 9,5/10

Kamera
Kako bi test kvalitete fotografija bio što mjerodavniji, napravio sam iste fotografije s DSLR fotićem, tako da i sami možete prosuditi kakvu kameru ima note 3 ako ja budem lagao Da ne uploadam original slike, postat ću osakaćene u nekoj žnj rezoluciji (recimo 1680x1050), ali i krop od svakog originala da se vidi razina detalja. Kao što i sami znate, note 3 posjeduje 13 megapikselni senzor s otvorom blende 2,2 i led bljeskalicom. Kamera je spremna za rad praktički sekundu-dvije nakon što uđete u aplikaciju, u kojoj vas opet čega pregršt opcija. Neću vam više spominjati specifikacije, nego krenimo na analizu kvalitete fotografija. Boje i oštrina su vrlo vrlo dobri, dok bih možda malo zamjerku dao automatskom modu koji ponekad preeksponira fotografije. Vidjet ćete kako pri jakom suncu mobitel nema dovoljno brz zatvarač, pa onaj odbljesak od sunca bude uvijek vidljiv i boje su tada nerealne. To primijetite na prvoj fotografiji gdje je kod notea sva trava zelena, dok se kod DSLR-a vide fino izdefinirana područja trave i zemlje. Što se tiče uradaka u uvjetima lošijeg osvjetljenja, tu također obavlja dobar posao, no uz nešto više šuma jer je ISO (osjetljivost) povišen. Bljeskalica je prilično snažna i dobro obavlja posao, no boje su malo toplije negoli je to u realnosti.
Kada se snima u uvjetima dobrog osvjetljenja, tu po meni nema ravnog Samsungu. Kvaliteta prikaza je sjajna, zvuk je vrlo dobar i digitalna stabilizacija čisto solidno odrađuje svoj posao. Imate mnogo načina snimanja, počevši od ultra HD-a, do full HD-a u 30 i 60 fps-a te slow motion video u 720p rezoluciji.




Ocjena: 9/10

Baterija
Stvar koja me na ovom mobitelu najviše oduševila je upravo baterija. Note 3 je moj prvi smartphone kojeg ne moram puniti svaki dan. Na kraju dana mi uvijek ostane nekih 55-60% i do kraja sljedećeg izdrži bez problema. Uvijek nalupam po 5-6 sati screen on timea, a to se odnosi na surfanje preko 3/4G-a, wi-fija i stalno sinkroniziranje maila, whatsappa i vibera. Preko noći isključim i wi-fi i mobilne podatke, jer mi bezveze cicaju bateriju, a nema mi smisla da rade. Kad još uzmem u obzir da se napuni za malo više od 2 sata, ne mogu imati zamjerku na ovom području.
Najbolji score za sada

Ocjena: 10/10


Zaključak
Ne volim baš pisati zaključke jer ga čitatelj donosi sam po završetku čitanja teksta. Ali eto, bio bi ga red napisati, pa bih to ovako rekao. Note 3 je model koji je izašao prije godinu i tri mjeseca, a unatoč tome, ne zaostaje praktički ništa za aktualnim flagshipovima, a od većine njih ima GB RAM-a više, odnosno još uvijek velika 3 GB. Razlika između snapdragona 800 i 801 je vrlo mala, dok je grafički čip i dalje moćni adreno 330. Baterija je sjajna, kamera više nije vrh ponude, ali se i dalje prilično dobro drži, dok je ekran sjajan, samo da mu je maksimalna svjetlina još malo bolja.
Dokaz da ga vrijeme nije pojelo

Plus
Odlična baterija (izmjenjiva)
Vrlo dobar ekran
Izvrsna kamera i video snimanje
USB 3.0
S Pen koji je prilično dobro dorađen
Utor za micro sd karticu
Kvalitetan izlaz za slušalice
Minus
Nezgrapan položaj zvučnika
Maksimalna svjetlina ekrana pri jakoj svjetlosti
Baterija se mora izvaditi da bi se došlo do SIM kartice

Ukupna ocjena:
9,2/10

Crop fotografija sutra

__________________


Zadnje izmijenjeno od: explorer 4. 11.12.2014. u 01:22.
explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 14:46   #2102
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
kopirano iz teme "Kineski mobiteli" , nakon što sam dobio par p.m. u vezi mobitela, a tam se u onoj temi ovaj moj post jednostavno izgubio u moru poruka, možda je ovo bolje mjesto za post...



evo nakon par mjeseci par riječi o IUNI U2..
prvo negativne stvari, zapravo samo je jedna po mojem a to je očajan iuni rom, istina svakih 15-20 dana izbace nkakvu nadogradnju, al je opet živi užas, brdo kineskih stvari u njemu, google aplikacije više ne rade,nego rade...notifikacije,poruke za viber, whats up i ostalo nekad dođu a više puta tek kad se otvori sama aplikacija..
bateriju mislim da nisam najbolji za procjenu jer sam trenutno na porodiljnom pa mobitel baš i ne koristim previše, par poziva koja poruka i to je to. wifi uključen stalno, prek noći ne gasim i izdrži dva dana+, kažem meni jer i nisam baš previše na njemu..
one negativne stvari se lako riješe, a to je stavljanjem roma od WALTON PRIMO Z mobitela, koje je u biti isti IUNI U2, samo kaj je njihov rom u biti vanilla stock rom 4.4.2 bez ikakvih gluposti u njemu, i moram napisati da sa njim mobitel radi super, u biti ko da imam drugi mobitel..i jedna "zanimljivost" sa tim romom mobitel mi ima radio, a sa onim orginalnim ga nisam imao tj. čak i sve recenzije pišu da IUNI nema radio, al očito je da je hardware tu, ali iz nemam pojma kojeg razloga ga nisu omogućili u orginalnom romu

i evo par fotografija , meni sasvim ok







G.ost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2015., 09:55   #2103
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274


-->
ZTE Blade S6 - mini review

Dizajn i kvaliteta izrade
Kvaliteta izrade je na visini kao što bi se i očekivalo od ZTE-a i mobitela te cijene. Nigdje nema nikakvog škripanja, prevelikih zazora i sl. Rubovi i zadnja strana mobitela su metalizirani i zaobljeni tako da je mobitel ugodno držati u ruci. Na dnu je hardverska Home tipka sa dodatnim kapacitivnim osvjetljenim tipkama plave boje sa strane. Jedina zamjerka je ta što te tipke nisu označene ikonama funkcija (npr. Back tipka strelicom). Home tipka je ujedno i Notification LED jer mu okrugli rub blinka plavo u slučaju propuštenog poziva.
Na lijevom se boku nalaze VOL+/- i On/Off tipke, a na desnom utori za 2 nanoSIM kartice i SD slot.
Iako osobno nisam preveliki ljubitelj ajfon dizajna, mogu reći da je ovaj sasvim ok.

Hardver
Uz takav hardver nema šanse da mobitel ima lag. Za one koji ne znaju, govorimo o Snapdragon 615 čipsetu sa 8-core CPU sa 4-core@1.7GHz i 4-core@1GHz, 2Gb RAM, 16Gb interne memorije i Adreno 405 GPU na 5" ekranu. Usudio bi se reći da mobitel reagira i radi brže nego moj SGS5.
Za ljubitelje sintetike, evo rezultata testova: AnTuTu 30.023; Quadrant 2.959; Vellamo 2.464; 3D Mark - Ice Storm Unlimited 8.459; GFXbench Manhattan 702,0; GFXbench Manhattan Offscreen 356,7; GFX T-Rex 1.362 i GFX T-Rex Offscreen 813,0.
U prilogu su fotke. Malo je bolji od kineske braće, ali ima još mjesta za napredak. Ako hoćete mogu priložiti iste fotke napravljene sa SGS5 da napravite usporedbu.
Fotić ima još jedan zanimljiv detalj. Naime, na ekranu imate nacrtan križ tj. jednu vodoravnu i jednu okomitu liniju, a postoji još jedna linija koja je pomična i kad se preklopi sa linijom 'križa' znate da mob stoji ravno. Zamislite si to kao neku verziju vaservage/libele za fotić.

Softver
Radi se o Androidu 5.0 sa ZTE MiFavor UI-om. Ono što je neobično za Android OS je da nema klasičnog App Drawera putem kojega pristupa svakoj aplikaciji, već je kao kod iOS-a, svaka aplikacija na desktopu. Deinstalacija se svodi na to da aplikaciju odvučete u koš za smeće (isto kao i kod iOS-a). Bloatwarea nema. Postoji HR tipkovnica, ali HR sučelja (još) nema.
GPS je brz i precizan. Za prvo spajanje mu je trebalo 30sek, a nakon toga je određivanje pozicije bilo praktički instantno. Uostalom, od SD čipseta se drugo ni ne očekuje.
Kako se radi o dualSIM mobitelu, primjetio sam da svaki SIM može imati vlastiti ringtone što je prilično praktično.

Zaključak
Za 250$ dobije se vrlo dobar mobitel koji se po svojim karakteristika može mjeriti i sa mnogo razvikanijom brand name konkurencijom.

Slike (album):
http://imgur.com/a/5BvzV



__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 06.04.2015. u 14:03. Razlog: dodan dio teksta
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 13:23   #2104
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Samsung Galaxy A5

Iako sam blagi WP fan stalno imam izlete na Android, prošle godine to je bio S5 koji je na Ultri neslavno završio , sad je uletio ponovo drugi Samsung jer je S5 bio bomba no iz grižnje savjesti prema tom mobu nisam ga mogao ponovo imati .

Dizajn i izrada: Meni je baš ovaj A5 (i sada nakon S6) najljepši Samsung mob, izgledom spoj S2 i iP5, daje dojam elegancije i definitivno ima veči premium feel od S5. O kvaliteti izrade netreba puno, samo da je praktički ista kao i kod drugih metalnih mobova (One i iP). Rukovanje s njim je lagano jer je ultra tanak i mogu ga normalno jednom rukom držati i palcom tipkat.

Ekran:
720p AMOLED ekran koji je po svim ostalim karakteristikama isti kao i na S5, boje, kontrast, kutovi gledanja, sve isto osim veličine i reze, znači vrh...

Ostali HW i SW: SOC je S410 no iznenadio me performansama, UI sustava i ovi lagani appovi tipa WhatsApp se izvode jednako ako ne i brže nego na S5 kad sam ga ja imao, a to je bilo čim se pojavio kod naših operatera, bez i jednog updejta pa ih neću tu baš uspoređivati. Razlog tomu je vjerojatno to što je napokon midrange dobio 2GB RAM-a i što je ovog puta TouchWiz čak i solidno sređen, popravlja se Sammy i po tom pitanju. Naravno zahtjevnije igre S5 brže izvodi i često na njemu znaju izgledati bolje. Kamera bi trebala biti u rangu S4 no nisam se baš uspio naigrati još s njom.

IMHO trenutno najbolji midranger za 2015. ali i po premium cijeni jer je uglavnom skuplji od svih konkurenata, Moto G, Desire 620, LG Spirit i slični su svi redom lošiji mobovi no i jeftiniji, a kad se gledaju polovni za 300ak kn više se već dolazi u high end klasu. Uglavnom odličan mob i preporuka ako imate povoljan deal za njega.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 16:52   #2105
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Xiaomi Mi Note

1. Uvod

Mobitele unazad dvije godine mijenjam kao carape. Bavim se poslom koji mi to omogucuje, pa onda takve stvari i iskoristavam. Koristio sam sve i svasta, ali evo samo par zadnjih modela koje sam imao i prodao: G2, G3, OnePlus, Mi3, HTC One m8, Note 3, Redmi Note, itd.

Samo je jedna konstanta kod mene, a ta je bila da uvijek imam iPhone uz neki drugi mobitel. Prije 5 godina sam presao na OS X, a simbioza iOS-a sa OS X-om uz fluidnost iPhonea i male gabarite mi odgovara. Poprilicno.

No nedavno sam ostao bez iPhonea. Prije 2 mjeseca zena ostala bez moba, poklonio sam joj svoj 5s. I od tada prodao sve sto sam imao, odlucio se ici za dual sim dok ne dodje iPhone 6s. Na tom tragu bez trunke razmisljanja odlucio se za Mi Note, jer sam sa Xiaomiem u proslosti bio i vise nego zadovoljan.


2. Hardware

Xiaomi je na glasu kao kineski Apple. I stvarno se trude to biti. Apple im je ocito uzor u svemu, od softwarea pa sve do hardwarea. Mi Note je uredjaj koji ce 99,99% ljudi na prvu osvojiti. Staklo naprijed i nazad, aluminij po boku. Uzeo sam crnu varijantu sa 64gb storagea, i uredjaj stvarno izgleda i djeluje odlicno.

'2.5D glass' (Xiaomi ga tako nazvao, zato sam stavio pod navodnike) na poledjini uredjaja izgleda perfektno. I pomaze u rukovanju ovako velikim monstrumom. No ujedno cini uredjaj poprilicno skliskim. Moram priznati da je ovo uredjaj koji najvise klizi iz ruke od svih koje sam imao, vidio i isprobao. Nevjerojatno je koliko je sklizak. I dok radi dizajna od mene dobiva ogroman plus, radi ovoga ide jedan veliki minus.

Mobitel je takodjer poprilicno tanak, sto ponovno donekle olaksava rukovanje istim. Cjelokupni dizajn je stvarno za samu pohvali, i iskreno, jos ni jedan mobitel nije ostavio tako dobar dojam na mene po pitanju dizajna. Pa cak ni famozni apple sa iphoneom.

Cijeli mobitel je nekakav ludi mix iPhonea 5 i iPhonea 6, ali sa primjesom S6E, iako je izasao prije navedenog. Osim vec spomenute sliskosti, ne mogu mu nista drugo zamjeriti.

Display je prekrasan, malo vuce na amoled ekrane radi zasicenosti boja (moze se lako iskljuciti u postavkama na srecu), tako da ce biti privlacan i ekipi koja ne moze bez amoleda. U zatvorenim prostorijama i u hladu mogu ga bez problema koristiti na 50% osvjetljenja, ili cak i manje. No na suncu ipak nije toliko dobar, pa je potrebno 90-100% da bi ga normalno koristio. Sve u svemu bez vecih zamjerki ovdje. Nije sigurno bolji od displaya na samsungovim i/ili apple perjanicama, ali je u vrhu sigurno. Meni osobno puno bolji od G3 npr.

Kamera je pak stvar koja me dosta ugodno iznenadila. Prvo da kazem, amater sam po pitanju fotografije. Uvijek automatiku koristim, manual postavke ne diram jer ne znam sam ni namjestiti kako spada. I ne slikam previse, ponekad (rijetko) kad izadjem vanka, uglavnom vlastitu djecu, tako da nikad nisam uzeo vremena da malo detaljnije proucim tu tematiku.

No znam da je kamera na Mi3 recimo solidna. Nekakav prosjek. Ali na ovome je vec vrlo dobra, dapace, za ono sto meni treba i odlicna. U direktnoj usporedbi sa iPhone 6 kamerom ipak ostaje iza, iP6 ima bolju. Ali da je ova nesto puno losija - nije. Bolja dosta nego na OnePlus One npr., mozda cak i malo bolja od G3. Ponovno, amater sam po tom pitanju, pa imajte i to na umu.

Baterija je gotovo pa odlicna. Koristim dvije kartice u ovom mobitelu kako je isti dual sim. Bez vecih problema potraje mi od 06:30 do 21:30. Ostane mi nekih 15-20% na kraju veceri.

Koristim pomalo viber i wa, ali dosta maila (4 sync accounta), ponesto surfanja i poprilicno poziva. Poruke ne saljem. Tu ubacit i malo jubitoa, i poprilicno puno audiblea. Nekih 4:30h SOT-a uz takvu upotrebu, sto je i vise nego odlican rezultat kad uzmem u obzir da su unutra dvije kartice.

Ocekivao sam da cu imati problema radi dvije kartice da dan prodje bez punjaca, ali eto nemam. Da koristim samo jednu vjerojanto bi to i malo dulje potrajalo, no vise od ovoga mi ni ne treba pa ne radim nekakvu frku oko toga.

Same specifikacije necu spominjati ni opisivati, nema smisla. Pregrst je recenzija po netu pa koga zanima lako sve nadje.


3. Software

Ovo je dio radi kojeg volim xiaomia. MIUI obozavam, i iako je ponekad znalo biti manjih problema, MIUI sam oduvijek volio. Na Mi Noteu nisam imao (za sad) jos uvijek ni jedan problem. Ni najmanje vrste. U pitanju je Android cije sucelje neodoljivo podsjeca na iOS. Ali IMO Xiaomi je mozda iskopirao Apple, ali je napravio puno bolji posao. Naravno, ovo je sve stvar subjektivne prirode, pa ono...

Nije samo izgled iOS-a u pitanju, vec i animacije. Ako ste koristili iPhone znate za spotlight pretragu koja je meni osobno poprilicno korisna. Ovdje istom gestom imate istu pretragu, sve je toliko slicno do te mjere da su i animacije identicne.

Najdraza animacija mi je kad drzis power button 1-2sec. Dolazi izborni za reboot, turn off, airplane i silent. Animacija je cisti primjer iz Appleovih dizajn guidlinesa, i odradjena je perfektno.

Cijelo sucelje je pregledno i lako za snaci se. No animacije i navigacija po sucelju odusevljavaju. Ekipa si je dala truda, i sve se stvarno isplatilo. Ni jedan manji lag, ma ni micro lag jos nisam imao. A odmah sam na mob natrpao cca 15gb glazbe, dosta audible knjiga, kao i 20ak aplikacija koje redovito koristim.

No MIUI v6 je izbacio neke korisne stvari iz MIUI v5, tipa podesavanja grida na homescreenu, itd. Navodno ce sve te sitnice polagano vracati nazad tako da jedva cekam

Kome se ne svidja koncept app drawera moze slobodno instalirati 3rd pary launcher, ipak je ovo android u pitanju. Ali je po mom misljenju steta ne dati MIUI-u barem 1-2 tjedna sanse. Mislim da bi vecina ekipa odustala od ladicara kako bi zadrzali MIUI


4. Zakljucak

Mislim da se iz recenzije sve moze lagano skuziti. Mobitel mi je legao odlicno. Dual sim je meni osobno poprilicno koristan, iako mi i dalje nedostaje jedan manji mobitel radi lakseg baratanja istim jednom rukom. No za sad cu biti samo na ovom cudu, jer nemam nikakva razloga da trazim dalje.

Od samog build qualitya, softwarea pa cak i baterije, sve je jednostavno na takvom nivou da nema smisla mijenjati. Mobitel je recimo fluidniji i bolje napravljen od jednog Notea. IMHO naravno prije nego me neki napadnu.

Nisam recezent, niti to zelim biti. Nisam ni pokusao biti objektivan, jer to ne mogu biti. Ukoliko je netko razmisljao o ovom Noteu, neka ne razmislja dalje. Neka kupi, sumnjam da ce pozaliti

Ja sam odmah od predstavljanja odluci ici na Mi Note. Mi Note Pro sam otpisao radi 2k displaya, a na kraju su tu jos i problemi sa s810.

Ukoliko netko ima kakvih pitanja, slobodno pucajte
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 11:25   #2106
VMik
Premium
Moj komp
 
VMik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb-Vukovar
Postovi: 109
LeTV Le One / X600

Eto, prvi Kinez stigao. Manje više cijelo vrijeme sam dosad koristio neke low-mid end uređaje od "ustanovljenih" marki, dotad sam mislio da su svi Kinezi golo govno, mostly jer se kod nas prodaju Odron™ marke ponajviše. Nisam dosad čuo za Meizu, Xiaomi, LeTV itd.Tako da je ovo moj prvi uređaj that packs a punch.

Naručeno 12.10.2015, Honorbuy, Skladište u Italiji, DHL dostava.
Došlo ujutro 15.10.2015, pregledao sam ga prije potpisivanja, jako fino zapakirano.

Sadržaj kutije

Telefon, na telefonu prozirna plastična maskica, jako zanimljivo pakiran USB Type-C kabel.
Punjač je 2.1A/5V, no kineski plug, Honorbuy je poslao EU adapter koji kao da govori mi da će prouzročit' požar ili nešto, al' radi sve kako treba.
Korisnički papiri, SIM tool, standardno, jako je zanimljiva prezentacija toga dvoje, povučete jedan kraj one kartice i izađe i na drugoj strani.

10/10

Prvi dojam, dizajn, materijali

Kad ga primite u ruku prvi puta, mislite da ste kupili uređaj 3 puta skuplji.
Isto tako, dizajn je nalik na neki mixup Iphone-a i HTC-a.
Okvir je aluminijski, daje taj premium feel, lice je svo prekriveno staklom.
Tipke ugodne za koristit, nisu labave, također aluminijske, postavljene na klasične lokacije. Napomena: Donja strana mobitela ima dva seta rupica, jedan je za mic, jedan za zvučnik, ja sam prvo pomislio da se radi o stereo sustavu, a nekako mi je to promaklo u reviewima.

Jedan minus je zbog plastičnog covera od iza. Mogao je ostati plastičan, al' bolje bi bilo da je bio kao imitacija brušenog aluminija, bez ikakvog odsjaja.
Drugi minus je zbog slabo osvjetljenjih kapacitivnih tipaka koje se vide samo kad su upaljene, a slabo se vide osim ako ste u kakvom mračnijem prostoru.

8/10

Ekran

5.5 inch, 1080X1920, 401 ppi, IPS od Sharpa. Tu nema ni jedne zamjerke, fina kontrola svjetline, vidljivost na suncu je ništa posebno(-1 bod). Aktivni dio ekrana ne ide do rubova, kad je ugašen, izgleda kao da je edge-to-edge, nekima je to možda ružno, mene boli briga.

9/10

Kamera

IMX214, 13MPIX. Navodi se da ima OIS, makar se meni čini da nema.
Slikice su meni super, za te novce. Usporedba s iPhone 6 Plus, sudeći po jednoj slici, jednaka oštrina, al' iPhone daje "bogatije" slike što se tiče boja.
U lošim uvjetima bez svjetla je onako, ništa posebno, bez blica naravno, blic popravlja situaciju. Blic je dual tone, nije pretjerano jak.
Snimanje u 4K radi skoro pa perfektno, kao da mi drop-a frame tu i tamo, nisam to primjetio na drugim reviewima. 4x slow-mo radi ok, kvalitete dosta izgubi. Mislim da je dosta tih problema softwareskog uzroka.

8/10
Software

Mobitel je stigao s najnovijom stable verzijom EUI, 06S, official ROM-a od LeTV-a. Radi on super, glatko, fino, sve to stoji, no meni je ipak onaj kineski bloatware išao previše na živce pa sam nakon ni 15 minuta korištenja mobitela sjeo, stavio TWRP na njega i ubacio BB72 ROM koji bude bez bloatware-a i dobijete root access i google apps/services. (ako tko kupi uređaj, mogu mu step by step pokazati, iako je prelagano, slijedio sam jedan video na talijanskom).

UI je napravljen po uzoru na iOS, camera app i onaj quick access screen su pljunuti isti.
Sam software je još nezreo što uzrokuje probleme neke oko Wifi-a i njegovog dometa. BB72 ROM ne ispravlja to jer je to samo očišćena verzija official ROM-a.
"Hardware koji ne može zablistati u punom sjaju zbog software-a" - ovaj uređaj u jednoj rečenici. Nadam se da će to popraviti kakav custom ROM ili će LeTV se udostojiti srediti sve.

6/10

Performanse

Helio X10 (8 core/1950MHz) jede malu djecu, PowerVR G6200 uništava igrice (GTA SA, Real Racing 3, Zombie Gunship i WoT sam isprobao, nisam nikad bio mobile gamer, al' mogao bih probati ubuduće).
3GB RAM-a je dosta za apsolutno sve, računajte da vam 1.1-1.4 GB ode na sistem(Custom ROM), oko 0.3-0.4 na aplikacije u pozadini(bar kod mene gdje mi rade Messenger, Whatsapp i Outlook, Accuweather, Airdroid. Ostane vam oko 1.5-1 GB free, evo meni je na 1GB, nisam ga rebootao preko 48 sati. Možda malo manje free RAM-a će biti ako koristite official ROM zbog bloatware-a. Nisam ispunio memoriju ni igrajući GTA: SA pol sata skoro s masom aplikacija u pozadini.

Sve navedene igre su radile jako solidno, mislim da se nešto još može enejblati kao High-performance mode, nisam još to istražio, no ja trzanja nikakvog osjetio ni u jednoj igri.

Antutu bench 64bit dao mi je 49000, nešto niže od ostalih, al' mogao bih par još runova tek toliko da vidim šta ću dobit.

10/10

Povezivost/GPS

2G, 3G, 4G rade, Vukovar, Vinkovci i između, 4G hvatam svagdje (T-Mobile).
Wifi je za moje potrebe ponekad slab, koliko sam shvatio, to je software problem, kineski LeTV forum je prepun ljudi koji se žale, a ovi nikako da isprave, budem pratio ja XDA forume jer ima dosta software problema koji koče ovaj hardwareski odličan uređaj.
GPS je prilično brz i precizan, pri vožnji od 80kmh, grješio je oko 7-8 metara, kad sam stacioniran, 2 metra otprilike (sudeći po GPS test aplikaciji).

7/10

Baterija
3000mAh.
Mislim da ovdje još ne mogu točno vam dati neko mišljenje, kratko ga imam da točno znam, uglavnom, zasad dobijem oko 4h SOT-a pri 100%.
Danas sam namjerno držao na 100%, gledao samo dosta na YouTube-u, igrao Zombie Gunship i GTA:SA i uz to standardno browsanje, eBay, porukice itd.
Meni izdrži dan, evo na 30% je, na bateriji od 7 ujutro. Sve to dok je bio upaljen 4G ili Wifi.

Ocjenu ću izostaviti, kratko ga imam, jedan dan bez problema, sad, možda i više ako ste lakši korisnik.
Zaključak

Isplativ? Veoma, ja sam ga platio 238 dolara na HonorBuy-u, postoje nešto jeftinije opcije (cca. 15-20$) kao Pandawille, al' meni se nije dalo čekati toliko dugo te zezati se sa carinom pa onda još vjerovati Pandawill-u da će ispoštovati ono osiguranje.
Hardwareski je jako dobro balansiran, izgrađen kao kakav flagship, nije mi nimalo žao što sam uzeo ga umjesto bilokojeg u klasi.
VMik je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 16:17   #2107
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor VMik Pregled postova
LeTV Le One / X600
Isplativ? Veoma, ja sam ga platio 238 dolara na HonorBuy-u, postoje nešto jeftinije opcije (cca. 15-20$) kao Pandawille, al' meni se nije dalo čekati toliko dugo te zezati se sa carinom pa onda još vjerovati Pandawill-u da će ispoštovati ono osiguranje.
Hardwareski je jako dobro balansiran, izgrađen kao kakav flagship, nije mi nimalo žao što sam uzeo ga umjesto bilokojeg u klasi.
Recenzija na suho, bez ijedne slike mobitela, video snimka i slika sa kamere ? Daj malo mesa
Jer ako nema odličnu kameru uz sve ovo ostalo, nije isplativ, bar po mom skromnom mišljenu..
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 23:49   #2108
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Evo, s obzirom da nije 100% nužna recenzija, mogu napisati ukratko o dva telefona koja sam danas kupio.

Xiaomi Redmi note 4 pro (iz rh) za ženu (prethodno imala RN3, ali ga je razbila pred 5-6 dana), i honor 7 light (5c) isto iz rh za jednu stariju gospođu. Danas ukljucivao oba, igrao se s oba.

Uživo Honor puno bolje izgleda i izradom ostavlja puno bolji dojam nego na videorecenzijama ili na fotkama. Teži nego bi se pretpostavilo. Malo bljeđi prikaz slike nego sam navikao. Radi jako lijepo. Par fotki sam opalio i bile su jasne i zadovoljavajuce s obzirom na razinu svjetlosti. Emui radi fluidno iako nisam 100% zadovoljan odgovorom touchscreena. Tesko cu ga ponovno pregledavati jer je mobitel kod vlasnice.

Xiaomi RN4 pro je eto kod moje žene, pa ako koga sto zanima mogu mu uslikati ili probati pa odgovoriti na pitanje.
RN4 je po mom osobnom iskustvu i po svim za sada pojedinim segmentima napredniji uređaj od navedenog Honora, a i napredak u odnosu na rn3 je osjetno vidljiv, ne toliko u osjećaju rada, brzini itd, nego u kvaliteti izrade i osjecaju kvalitete u ruci - kompaktnosti zaobljenosti itd. Nisam fotkao s njim, pa ako tko zeli mogu koju opaliti. Itd.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 09:32   #2109
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6

Naručen 31.05.2017, Goldway, DHL dostavom došao 07.06.2017. (Ilion- nek se zna ime našeg dobročinitelja)

Xiaomi Mi6 izgleda izvrsno, ima na papiru fine iznutrice, naravno i performanse koje donosi SD835 su za klasu bolje, a raduje i 6 GB RAM-a u osnovnom modelu.

Tu je sada i otpornost na prskanje vodom (sad bez straha stavim na šank ili stol), premium izradu i dizajn i – upola nižu cijenu od flagshipova drugih marki.
Moj je crne boje i dolazi u kombinaciji sa 6 GB RAM-a i 64 GB unutarnje memorije, to je ujedno i najjeftinija verzija, ostale boje, će biti dostupne kasnije (osobno mi u plavoj boji izgleda odlično).

U paketu se nalazi punjač ,adapter, USB type C kabel, iglica za otvaranje SIM utora, silikonska zaštitna maska (istu zamjenio sa Ringke Smocked Black) i 3.5 mm audio adapter. Zaštitno staklo nisam još naišao koje bi sjelo savršeno.

Sam Mi 6 ne donosi ništa revolucionarno što se tiče u odnosu na dizajn od prošlogodišnjih modela Mi 5/S, prednja strana je lijepa, zaobljene linije, posvuda full stakleni dizajn, meni osobno fali MI oznaka kakvu je imao Mi 5.

Mi 6 je dosta težak i fino se osjeti u ruci, zbog stakla (prednja i stražnja strana) i crne boje je magnet za otiske prstiju i bez maske se vidi sve po njemu, a sklizak je ko jegulja.

Senzor ostiska prsta je integriran u home tipku, ista nije fizička i senzor je odličan.

Svjetlo obavijesti je samo, nažalost bijele boje, meni osobno fale druge boje.

Na osvijetljene kapacitivne tipke u obliku točkica sam navikao već od prije.

Infracrveni port svoj posao odrađuje također odlično.

Ono što fali je utor za 3.5 mm audio izlaz i to je ono na što se moram naviknuti.
OK, zvuk je meni, fantastičan, ali stavka na koju morate malo više obraćati pažnju je ta ako zaboravite adapter, nema uživanja u glazbi putem slušalica (ili kupiti slušalice sa type C jackom).

IPS ekran je kvalitetan, oštrina, kutovi gledanja i kvaliteta prikaza boja su dobri.

O samome SD 835 neću previše, u kombinaciji s G GB RAM-a sve je brzo i leti, zagrijavanje nisam osjetio a (Boom Beach & Monster busters) igram puno.

Baterija mi izdrži do kraja dana a punim je ionako svaku večer bez obzira na postotak ali da je jača, ne bih se bunio.

Kamere, nekome dobre, nekome loše, po dnevnom svjetlu zadovoljan, čim nedostaje svjetla već se vidi problemi.

O samome MIUI neću puno, ja sam navikao na njega i ne mičem se jer ima stvari na koje sam s godinama navikao i fale mi kod čistog Androida (probao LineageOS na Mi 5).

Vidjeti ćemo što će MIUI 9 donijeti.
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 18:02   #2110
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Motorola Moto G41 Recenzija | Jeftin Mobitel sa OIS kamerom

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na