Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2015., 02:17   #61
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da je samo to u pitanju jos bi dobro bilo...

Uredjaj ima 1 fw gore kada se izvadi iz kutije, pod 1 mislim na 1 komad fw-a.

Nakon pola sata-sat uredjaj ima 2 fw-a na sebi ! Nebi vjerovali da uredjaj ima 2 zasebne particije i svaka sa svojim fw.

U globalu ja ga mogu vratit na prvi fw ali on opet remonte povuce zadnji...

Za razliku ako se u samom startu onemoguci remonte i koristi uredjaj sa prvim fw, isti doslovce leti naspram situacije kad ima na sebi 2 particije sa 2 fw.

Kroz telnet mogu odabrat: use fw1 or fw2 ali kazem, sta vrijedi...

No ok, prije ili kasnije nabavit cu isti takav ali svoj i doslovce kada agent nazove da im router nije dostupan poslat ga u mp3 i ako im se to ne svidja neka suze rone...

Prema opcim uvjetima remonte pristup im se mora omoguciti na njihovoj mreznoj opremi ako je instalirana.

Inace nije problem sredit router i njihovog skrivenog admina doslovce zamjenit sa vlastitim adminom, ne userom sa Admistrator pravima nego doslovce se njihov admin zamjeni

Evo da vadim malo mast kolegi.. ima se i LOG i radi ok, fale wan konekcije, 3g, sip i user ac itd.. no nije problem.. sve se to da podesiti i tek onda se pusti da router povuce cfg i drugi fw, opcije koje su podesene na prazno ostanu aktivne iako neke vise nisu vidljive.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 10:19   #62
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...što će biti kad nekom korisni-ku/cima "hakeri" upadnu preko te njihove "isp-admin" opcije i naprave štetu ?? , koga tada okriviti / tužiti tražiti nadoknadu štete ...ISP-u ?

...već dosta ima napisanog o virusima u ruterima..
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2015., 11:58   #63
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ja imam mgmt uključen no kada je bio isključen router je doista bio fluidniji a i brže se uključivao. Kada je mgmt uključen prilikom svakog paljenja se sinkronizira s ACS-om što dugo traje.
Mene od svega najviše nervira što nemam log, preko dosta toga mogu preći što nemam ali log želim vidjeti i imati a njega sakrivaju iz nepoznatog razloga (tj. prebacuju samo na sebe).
@silver, ti imaš ažuran log?
Jer i ja imam log ali je prazan, kada se spojio na ACS tada je promijenio s Remote+Local log na samo Remote.

Btw evo video što sve Iskon skriva/omogućava
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 17.05.2015. u 17:31.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 15:03   #64
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Koji je razlog da imas management ukljucen? To uvjek sebi i svima kojima montiram/upogonim router iskljucim, jer me nikakvo prckanje isp-mudraca po routeru kojeg JA koristim, ne zanima. Nikad nisam cuo za nikakvu korist od toga remote managementa, samo stetu i nevolje.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 15:36   #65
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Koji je razlog da imas management ukljucen?

Mora se, ako je prikljucen mora se... zamjene ti router ako mu pristupiti ne mogu osim ako se ne izjasnis da koristis neki svoj.

I doslovce moras imat svoj jer posto je router u najmu i recimo stoji u ormaru po opcim uvjetima ti njima moras dat pristup prikljucnom mjestu da ga vide.., njihovo je vlasnistvo.

Jedino rjesenje je imat svoj router i onda ih se moze odhebati ali nema ni podrske naravno... ako sta podje po zlu sa linijom jedino opet stavit njihov pa onda zivkat.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 20:24   #66
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Mora se jedino ako tako pise krupnim ili sitnim slovima u ugovoru. Ja to nisam nigdje vidio, pa sam uvjeren da se ne mora imat ukljucen remote management.
Ako nesto podje po zlu, pa iz nekog razloga treba njihova daljinska pripomoc, lako se natrag ukljuci...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 17:11   #67
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Evo (na žalost) nastavak "priče" sa prethodne strane: "Zove me prijatelj da mu internet ne radi ?"
Ima lap koji je bežično spojen na router, riješeno u petak.

Tada je od SZK dobio info da im treba jedan radni dan za aktiviranje nove usluge, rekoh OK.

Dođem na lokaciju, lap ne može na internet jer se ne spaja na router,
spojim žično, aktivirali su novu uslugu (prelaz sa Adsl na Vdsl i dogovoreno povećanje brzine).

U čemu je problem ?
Idioti su preko remote - a lupili postavke kako oni hoće (promjenjen SSID) ??

I šta sad ?
Hoće li to raditi svaki put kad im padne na pamet ?

Možda je pametnije da genijalca koji je napravio takvu skriptu upute u posebnu ustanovu ??

Sramota, pravite budale od ljudi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 18:05   #68
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Kod T-Coma se na njihovom portalu na "User stranici" pod "Internet" > "Postavke za Wlan modem" moze unijeti SSSID, Lozinka i Routing/Bridge mode nacin rada. Kad se spreme te promjene, router ce nakon svakog reseta ili promjene povuci te tamo zapisane postavke.
Jel i drugi operateri imaju takve mogucnosti - ne znam...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 18:28   #69
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Iskon ima prahistorijske "moj iskon" stranice koje su rađene još tamo kada je i user.t-com.hr bio napredniji/moderiniji od njihovih.

Tamo ne možeš ništa mijenjati, dodavati već samo gledaš ispis poziva, log spajanja i možeš eventualno dati zahtjev za promjenu paketa.
Čak i na user.t-com.hr (dok sam bio na T-comu) si mogao promijeniti lozinku ili uklj/isklj wifi i slične sitnice.
Iskon kasni jedno 10g. s time.

@Nikky, njegov router je vjerojatno dobio novi fw kada ti se sve resetira na tvorničke vrijednosti.
Sve što si mijenjao, dodavao na routeru iskon sa smiješkom vrati na stock postavke.
Kada dođe novi fw update vjerojatno ćeš mu opet morati doći promijeniti ssid.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 27.04.2015. u 18:41.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 19:06   #70
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pa o tome i govorimo.
Sramota, prave budale od ljudi
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2015., 21:46   #71
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
A što reći. Ag mi je pomogao s izradom admina i opcije koje imam trenutno me zadovoljavaju. Bitno mi je da je sve stabilno i brzo a trenutno je tako da šutim i pratim. Možda bude povoljnih vdsl routera pa nabavim jedan bez daljinskog menadžmenta.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 23:51   #72
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@Nikky, njegov router je vjerojatno dobio novi fw kada ti se sve resetira na tvorničke vrijednosti.
Sve što si mijenjao, dodavao na routeru iskon sa smiješkom vrati na stock postavke.
Kada dođe novi fw update vjerojatno ćeš mu opet morati doći promijeniti ssid.
Meni nije updejtan fw ali kad su me prebacili sa adsl-a na vdsl isto su mi resetirali router na tvornicke postavke.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 00:20   #73
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nije nuzno da se router svaki put resetira kad dobije novi fw.

Konkretno, oni ne mogu napraviti reset da recimo pobrisu admina koji je kreiran sa prvim fw - ostaje zauvjek u tom obliku dok se ne napravi fizicki reset na routeru pa se isti vrati na tvornickog admina.

Njihov reset samo poprcka postavke na svemu onome sto je u .conf konfiguraciji vama kao useru dodjeljeno za koriscenje.

Dakle user Administrator bude "resetiran", ostali useri nisu zahvaceni s time.

Znaci ako user admin postavi email notification recimo i router dobije novi fw, resetira se.., email notification ce ostati onako kako ga je user admin i postavio. Tako je i sa jos nekim opcijama koje oni u globalu mogu iskljucit samo izravnim telnet-iranjem u router i akrobacijama sa supervisorom koji bi brisao usera admin ili kreiranje novoga koji bi admina obrisao pa opet da kreiraju svojeg tvornickog admina.

U globalu takvo petljanje nemoze proci bez 3-4 reseta routera i gubitka veze pa malo je za ocekivati da bi se netko usudio na takav nacin nesto mjenjati po routeru korisnicima.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 18:08   #74
night5talker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 57
poz
jel uspio neko naći default password od admin usernamea?
night5talker je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 20:05   #75
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa sta ce ti ? Nista novo ili drugacije sa njim ne dobivas...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 12:46   #76
night5talker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 57
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa sta ce ti ? Nista novo ili drugacije sa njim ne dobivas...
dakle ne moze se samo upisat taj admin i dobit ista prava, vec ga bas moras otkljucat? po onom postupku?

ok sredim to za koji dan onda, ty for info
night5talker je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 13:15   #77
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
vjerojatno se mogu default admin login podaci upisat ali ih nece javno objavit jer ili ih jos nitko nije nasao ili su pronađeni ali neki forumas zastrasuje da remote mora bit ukljucen pa zato nije objavljen pw.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 13:36   #78
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Zapravo dobiješ malo više. A admin lozinka ostaje tajna
No lako je promijeniš po postupku s prethodne strane.
Ako imaš admina uz njihov menadžment uključen tada imaš i dalje pristup USB-u, Voip pozivima, dodavanju Access pointova i sličnim stvarima.
Tj. kao na ovom videu;
https://www.youtube.com/watch?v=WK1kCsFyh_E
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 21:38   #79
subixonfire
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 34
Taj firmware je pun rupa... Ima vrlo jednostavan nacin za dobit admin pristup, puno jednostavniji od ovog navedenog tu na forumu ali posto sam prvi put zamolio da se moji pronalasci djele samo kroz privatne poruke pa me se nije poslusalo sad se strpite da to skuzi netko drugi pa mozda on to podjeli sa vama...
subixonfire je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 21:55   #80
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Kako ovo nije tvoj privatni nego je javni forum, ne vidim zasto bi ti se ispunjavale privatne zelje...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 16:04   #81
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ako je netko išao korak dalje pa je uspio izvući Iskonov FW i želi probati nešto novo evo mu materijala.
Frend mi je poslao najnoviji "tvornički" Firmware za Zyxel VMG5313-B30A-navodno izdan ovaj mjesec bez ikakvog dodira s Iskonom;
Nadogradnja se vrši kroz Maintenance->Firmware Upgrade pa odaberete .bin, sačekajte par minuta.

Kako router podržava dva fw-a (ima dvije particije) vjerojatno jedan Iskonov ostane ali nisam probao pa ne znam. U teoriji ako kroz telnet unesete use fw1 trebao bi bootati iskonov.
https://www.dropbox.com/s/2tynzwjj9z...0515.zip?raw=1
Spajanje na sučelje ili telnet: admin/1234

U tom fw-u je sve otključano.
Njemu radi, ja nisam probao jer nemam izvučen Iskonov FW (a i njihov me zasada zadovoljava).
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 09.05.2015. u 00:09.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 16:46   #82
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
sto se tice iskonovog zakljucanog smeca, po meni najbolji nacin da ga se otkljuca je da se nekako pronađe key kojim router kriptira login, pppoe i voip podatke jer kad se on nađe lako se dođe do admin login podataka i na taj nacin se moze jednostavno logirat u router. sa tim keyem moguce bi bilo i desifrirati pppoe i voip podatke i jednostavno koristit neki drugi router. mozda je to netko vec ucinio ali ne zeli key public objavit?
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 16:22   #83
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Jel netko probao nat port forward? Pokusavam na ovom routeru otvoriti port 90,ili bilo koji drugi, i ne da nikako. Prijatelj se prebacio s optime na iskon u restoranu, i ima server s 4 kamere koje su povezane na dyndns i nema sanse da proradi. Upisao dydns u router i otvorio port identicno kao na tplinku od optime ali nema sanse. U lokalnoj mrezi sve radi ali preko neta ne. Probao sam default factory port od servera 15961 ali nikako. Kad pingam dyndns adresu s neke druge mreze radi ok ali live stream nikako. Probao 20-ak aplikacija na s5 i iphone 5s
Odem do susjeda koji ima iste kamere ali tcom mreza,podesim iste portove isto kao i ovom frendu i sve sljaka
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 17:04   #84
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Ako ti Iskon kojim slucajem dodjeljuje privatnu IP adresu mozes isprobavat do besvjesti, bez rezulata. Port forward uredno radi samo sa javnim IP adresama.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 18:06   #85
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Kako da to saznam? Upitom SZK?
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 20:18   #86
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Pogledas svoju dodjeljenu IP adresu, instaliras "NetRouterView" i pogledas ovdje kako se s njim sluzit.
Ovdje ti je popis privatnih IP adresa.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 11.05.2015. u 20:30.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 21:20   #87
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
http://www.iskon.hr/Pomoc-i-podrska/Najave/
Citiraj:
U ranim jutarnjim satima 13.05.2015, od 03:00 do 06:00 će se vršiti radovi na Zyxel uređajima.
Zbog radova, očekuje se kratkotrajan prekid od 5 minuta, nakon čega će nastaviti s normalnim radom.
Zahvaljujemo na razumijevanju i strpljenju.
Vaš Iskon.
Novi firmware?
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 01:08   #88
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Da si odgovorim, da:

Citiraj:
U periodu od 14. - 26.05.2014. u vremenu od 03:00 do 06:00h vršit će se nadogradnja softwarea na Zyxel VMG5313 pristupnim uređajima.
Korisnici zahvaćeni radovima mogu očekivati jednokratni prekid usluge u trajanju od maksimalno 5 minuta unutar navedenog razdoblja.
Zahvaljujemo na razumijevanju i strpljenju.
Vaš Iskon.

franzD je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 13:29   #89
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pogledas svoju dodjeljenu IP adresu, instaliras "NetRouterView" i pogledas ovdje kako se s njim sluzit.
Ovdje ti je popis privatnih IP adresa.
Moje adrese su uvijek 8x.xx.xx.xx ili 14x.xx.xx.xx
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 17:29   #90
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
I jesi uspio na kraju?

Uspoređujući b2_20150324 i b2_150507- ne nosi vidljivu promjenu, MAC filter malo popravlja.
I dalje je bug da lan port ode random u 10mbps mod i da LAN lampica svijetli iako su se sve LED-ice isključile u power managementu.
Također LOG i dalje stvara probleme a na b2_20150324 mi nakon 5-6 dana log jednostavno crkne ako nisam router resetirao.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 17.05.2015. u 17:36.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na