Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2019., 11:25   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
USB BT audio receiver transmitter

Tremab BT audio receiver za spojiti na pojačalo pa onda da s moba puštam mjuzu na pojačalu (da glumi kućni BT zvučnik)
Gledao sam po ebay-u i ima BT 5.0 takav receiver:
https://www.ebay.com/itm/3-in-1-Blue....c100005.m1851

ono čega se plašim je kvaliteta zvuka: da li prijenos BT-om može uništiti dobar zvuk?
Ima li tko takav BT receiver i kakvi su dojmovi?
Ima li tko preporuku za bolje rješenje?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 13:25   #2
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Za par dolara ti vrijedi probati, usporedi sa žičanom vezom i ak je ok ostavi. Ak oćeš 100% sigurno kvalitetan streaming onda ćeš trebati pljunuti malo više novaca.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2019., 17:12   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Ako ti audiosustav ista vrijedi i planiras koristiti aplikacije koje dobro podrzavaju casting, Chromecast audio ti mogu toplo preporuciti. Duuugo vremena sam imao obicni Chromecast 2 i hendlao glazbu preko tva spojenog na zvucnike. Prije koji mjesec se pocastio CCAudiom. Nema opterecenja moba, nema blututa, samo wifi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 18:48   #4
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Potpisujem ovo gore što je napisao kolega xlr. Imam Denonovu mini liniju M41 koja ima ugrađen bluetooth i stalno su bili neki prekidi u signalu, mob je munjevito trošio bateriju, kada bih primao poruke čulo bi se na zvučnicima, prekidi kad te netko nazove na mob... Po mom iskustvu, totalno nepraktično i prilično živcirajuće. Nabavio sam Chromecast audio, spojio ga preko optičkog izlaza, instalirao na mob Hi-fi cast i sad to sve funkcionira besprijekorno. Može se spajati i na lokalnu mrežu, pa slušam i glazbu s PC-ja a ne samo s moba. Mob tu služi samo daljinski upravljač, a sve ostalo radi Chromecast.
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 08:22   #5
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Di ima najjeftinije CCAudio?

Citiraj:
Autor mcpala Pregled postova
Može se spajati i na lokalnu mrežu, pa slušam i glazbu s PC-ja a ne samo s moba. Mob tu služi samo daljinski upravljač, a sve ostalo radi Chromecast.
Na koji način se spajaš s PCjem? Imam NAS i užasno me nervira DLNA i to blesavo indeksiranje sadržaja i stvaranje nekakvog prikaza po nazivu benda i sl. jer nemam urednu bazu .mp3-ca već sam naučio pristupiti zdravoseljački preko SMB-a, da vidim normalno foldere i onda biram sadržaj - da li se to može podesiti u CCAudio da tako pristupam fajlovima?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 02.10.2019. u 08:31.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 08:43   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Nakon pola godine do godinu kako sam pratio cijene tog nesretnog CCAudia, uzeo sam ga u neutrinu i bok. Nikad nije na nekoj akciji, a gledao sam vani, kod nas... sve ispod 300kn je ok cijena. Ako naletis na polovnjaka tim bolje al ni njih bas nema.

Edit:
Sad gledam, ni mall ni neutrino ga vise nemaju (imali do prije par mj). Bome slaba ponuda, valjda je to to sto se tice njegovog zivotnog ciklusa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 12:40   #7
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Di ima najjeftinije CCAudio?

Ja sam ga kupio preko mymemory . Vidim da su sada na akciji 2 za 42 funte i mislim da je to prava prilika za one koji misle kupit ovu sjajnu malu spravicu. Dostava s mymemory je 3 funte.


Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Na koji način se spajaš s PCjem? Imam NAS i užasno me nervira DLNA i to blesavo indeksiranje sadržaja i stvaranje nekakvog prikaza po nazivu benda i sl. jer nemam urednu bazu .mp3-ca već sam naučio pristupiti zdravoseljački preko SMB-a, da vidim normalno foldere i onda biram sadržaj - da li se to može podesiti u CCAudio da tako pristupam fajlovima?

Spajam se preko Hi-fi casta. Ne razumjem se previše, ali mislim da je to isto upnp/dlna jer tako u Hi-fi castu piše ;-). Mogu birati i po izvođačima, albumima, vrsti, a ja preferiram isto zdravoseljački s folderima koji se također vide. Mene osobno živcira što svi folderi moraju biti u Users/Music mapi na C disku i to ne uspjevam promjeniti, jer kada, recimo, preselim svu muziku na D disk, to više ne mogu pronaći preko Hi-fi casta. Vjerojatno negdje griješim, ali mi se ne da previše zamarati oko toga. C disk mi je SSD, pa bih volio da ga ipak manje trošim ;-) Ipak živim s tim i gledam kupiti neki jednostavni NAS da tamo preselim glazbu.
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 14:12   #8
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ja kontroliram Kodi prek aplikacije za mob. Mogu i komp upalit tako ak je zgašen.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 09:21   #9
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Ja kontroliram Kodi prek aplikacije za mob. Mogu i komp upalit tako ak je zgašen.
zanima me kako si podesio to jer imam andoridbox koji sam htio da mi služi upravo i za takav setup, da se boota direktno u kodi i da onda biram muziku preko moba ili castam s moba no nisam uspio. Probleme koje nisam riješio su:
- ne znam kako podesiti da u Kodi-ju vidim foldere a ne onu preglupu bazu muzike koja se slaže po ne znam kojoj logici gdje mi se čini da on prikazuje uvijek skupa svu muziku bez obzira na foldere
- ne znam kako castati muziku sa samog moba ili s YT-a s moba kad sam već u Kodiju, odnosno kako pozvati YT na Kodiju i puštati s njega mjuzu

U globalu želio bih all-in-one rješenje da napravim slijedeće:
- upalim pojačalo
- po mogućnosti da ne moram posebno paliti uređaj za prijenos muzike (CCAudio kolik ovidim je automatski uključen, s druge strane A.Box moram posebno paliti)
- da s mobom mogu pristupiti NAS-u u kućnoj mreži i s njega mogu odabrati folder s muzikom
- bez puno muke (prebacim sam na drugu aplikaciju na mobu) pristupam i puštam mjuzu s YT-a (svejedno mi je da li je preko cast-a, BT veze ili nekog "13. protokola"..., bitno mi je samo da ne moram to raditi 15 minuta i ne moram moram imati ekran na uređaju s kojeg
Citiraj:
Autor mcpala Pregled postova
Spajam se preko Hi-fi casta. Ne razumjem se previše, ali mislim da je to isto upnp/dlna jer tako u Hi-fi castu piše ;-). Mogu birati i po izvođačima, albumima, vrsti, a ja preferiram isto zdravoseljački s folderima koji se također vide. Mene osobno živcira što svi folderi moraju biti u Users/Music mapi na C disku i to ne uspjevam promjeniti, jer kada, recimo, preselim svu muziku na D disk, to više ne mogu pronaći preko Hi-fi casta. Vjerojatno negdje griješim, ali mi se ne da previše zamarati oko toga. C disk mi je SSD, pa bih volio da ga ipak manje trošim ;-) Ipak živim s tim i gledam kupiti neki jednostavni NAS da tamo preselim glazbu.
ja imam nas i nemoj se nadat da je to jednostavnije rješenje. Problem pristupa podatcima je u aplikaciji kojom se pristupa a ne u sustavu gdje je glazba. NA sustavu (PC/NAS) odabereš koje sve protokole pristupa će sustav podržavati (npr SMB ili DLNA) a aplikacija na mobu je ta koja može ili ne može koristiti te protokole. Recimo mene DLNA ubija na NAS-u jer mora indeksirati glazbu a to ne radi baš super (QNAP NAS, inače odličan) pa hoće usporiti sam rad NAS-a. S druge strane, to indeksiranje uzrokuje kretensko miješanje svih pjesama i nisma skužio kako se pristupa pjesmama po logici foldera u koje su smještene. S druge strane SMB daje "klasičan" pristup folderima no s druge strane mnoge aplikacije za puštajne mjuze ne podržavaju, npr. Pi player ne podržava SMB...
Citiraj:
Autor mcpala Pregled postova
Ja sam ga kupio preko mymemory . Vidim da su sada na akciji 2 za 42 funte i mislim da je to prava prilika za one koji misle kupit ovu sjajnu malu spravicu. Dostava s mymemory je 3 funte.
za jedan komad s poštarinom bi to izašli 227kn. Jeftinije je za 40ak kn neg u Hrv... ima li tko zainteresiran da ubodemo dva pa da iskoristimo akciju?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 03.10.2019. u 09:26.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 10:21   #10
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
E da si se javio jucer, mi uboli u uredu grupnu narudzbu. Hvala kolegi na linku!

Ne znam gdje ga gledas u hr, a da je dostupan, na nabavi je prvi dostupan 290kn + dostava na abrakadabri.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na