Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2005., 00:42   #1
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
čiščenje glave printera

Dakle, ispis je odjednom postao loš što sam primjetio pri printanju u boji.Softversko čišćenje (cleaning ili deep cleaning) koje je u sličnim situacijama pomagalo sad ne pomaže.Printer je canon pixma 3000 a koristim zamjenske boje vivicolor.Pri printanju cb teksta se ne primjeti ali na testnom ispisu se vidi i da je crnobijela začepljena.E sad pretpostavljam da bi moglo bit do boja jer često printam i do začepljenja nije došlo zbog nekorištenja printera.Printer je star godinu dana.Probao sam kapati 90% alkohol ali bez napretka.Čuo sam da bi glavu tribalo izvadit i ostavit u toploj vodi ili slično...
Ako imate savjet kako očistiti.......
unaprijed hvala
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2005., 01:04   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Čuo sam da bi glavu tribalo izvadit i ostavit u toploj vodi ili slično...
Upravo to, i ponavljaj postupak dok se ne otčepi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2005., 10:38   #3
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
klik:
start-->printers&faxes-->desni klik properties-- klik na karticu mantainenance tamno daberi cleaning ak ne pomogne deep cleaning. To je dovoljno.
Fizčko čišćenje tek ako niš od ovga ne pomogne.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2005., 15:02   #4
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Originally posted by Isus
klik:
start-->printers&faxes-->desni klik properties-- klik na karticu mantainenance tamno daberi cleaning ak ne pomogne deep cleaning. To je dovoljno.
Napisao sam da to više ne pomaže.U međuvremenu sam svratio do trgovine gdje sam kupio printer, imaju i servis.
Informacije koje sam dobio su slijedeće:
Do začepljenja je došlo zbog korištenja zamjenske tinte "Vivicolor".Oni tvrde da zamjenske tinte koje oni prodaju (neka druga marka) neće začepiti printer.Nova glava je 890 kn ( a cijeli printer sam platio 950 prije godinu a sad je i jeftiniji).Čišćenje glave od 80 - 150 kn s tim da ne garantiraju da će uspjeti očistiti glavu , naravno neuspjeh ne naplaćuju.
Opisali su mi i postupak čišćenja , prvo drže glavu 3-4 dana u nekakvoj specijalnoj tekućini pa onda nekakvo ispuhavanje pod pritiskom sa parom i na kraju poliranje.
Probaću prvo sam sa toplom vodom pa ako ne uspije nosim ga njima na čišćenje.
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2005., 15:09   #5
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Boje su ti organskog kartera znači da bi trebal biti topive u tvarima orgnskog karaktera. (aceton, eter...) Alkohol ima dosta velik udio vodikovih veza pa po mom mišljenju nije pogodan za otapanje tipičnih organskih tvari.
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2006., 11:07   #6
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Probao toplom vodom , 100% alkoholom bez ikakvog napretka, zatim odnesem u servis gdje nađem glavnog servisera nakon što sam mu pokazao testni ispis odmah je rekao da je otišla elektronika na glavi printera ali da će probat nešto da ga ostavim.Nakon 10tak dana pokupim printer . Dijagnoza: nema pomoći ,potrebna nova glava, cijena 780 kn.

I sve to nakon 11 mjeseci korištenja.
Najljepše u svemutome je da niti jedan proizvođač ne daje garanciju na glavu (piše lijepo u garantnom listu)

Nije mi onda jasno na ŠTA daju garanciju od godinu dana valjda na KUĆIŠTE printera??????????????
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2006., 11:29   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Sada je gotovo. Pogotovo oko printera, NIKADA nemoj govorit da si koristio zamjenske boje. Da si prvi put dosao u servis i rekao jednostavno da nece printat, sav zbunjen "zasto" i rekao da koristis samo originalne tinte, morali bi to rjesit, ovako nis od toga
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2006., 13:52   #8
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Problem i je u tome da ako i koristiš originalne tinte nemaš garanciju da neće otić elektronika na glavi.U slučaju začepljenja glave (zbog nekorištenja ili zbog upotrebe zamjenskih tinti) oni će to riješit (očistit) ali po garanciji nisu dužni zamijeniti cijelu glavu.To sa originalnim tintama sam znao i mogao sam staviti originalne i odnijeti u servis ali mi opet ne bi priznali garanciju a set originala za pixmu 3000 dođe oko 300kn pa to ne bi imalo smisla.
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 21:41   #9
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
iako stara tema da ne otvaram novu - printer (pixma ip4300) stajao preko godine dana nekorišten...tinte izvađene van...sad ga ponovo pustio u uporabu i printao je boje bez problema ali crna ("debela" tj. PGI-5BK) nije uopće išla van, jednostavno je "isprintao" ali je van izašao bijeli papir - bez kapljice crne tinte. probao cleeing, pa deep cleening - bez pomaka. izvadio tinte van, namočio glavu tj. taj dio je crna začepljena s acetonom...ništa. Izvadio cijelu glavu van, odšerafio onaj dolje "bijeli" dio koji je povezan s kontaktima, našpricao aceton kroz glavu da se odštopa par puta dok nije slobodno "curio" s jedne strane na drugu. složio sve nazad i probao printati - crne ime, ali "bijele" crte / nema boje crte su bile pristune, malo tinte, malo ima malo nema. probao opet deep cleening (tinta već pri kraju ) - ništa. ostavio printer (niš nisam radil, printal, ništa) i dođem danas doma - probam print - radi ko podmazano sve radi, printa savršeno malo "seljački" način ali radi.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 21:48   #10
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Jbga, zato imas dvije solucije glave na catridgeu sto automatski znaci da je catridge 150kn na vise ili stalna glava pa se moze desit ovo. Ja sam se odlucio za prvi pa ga inekciom punim. Ak se zacepi kupim novi orig catridge i idem dalje...
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2008., 13:42   #11
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja sam se odlucio za prvi pa ga inekciom punim.
može opis gdje/kako/čime?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 13:48   #12
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
može opis gdje/kako/čime?
http://www.jettecrefill.com/

Imas i druge firme ali ovaj je jedan od kvalitetnijih i ima ga svugdje za nabaviti.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 16:23   #13
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Upravo to, i ponavljaj postupak dok se ne otčepi.
Idesh,ovo nisam znao. Meni na canonu IP1000 se izgleda spekla crna (u boji printa, samo crno nece). Znaci mogu upotrijebit isti postupak sa toplom vodom je? Btw, jel bi bilo mozda bolje uzet destiliranu vodu obzirom da je ova nasa Osijecka u qrcu sto se tice kamenca...pa da ne dodje do dodatnog zastopavanja ili ipak nije tako strasna?
NameNo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 16:34   #14
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor NameNo Pregled postova
Idesh,ovo nisam znao. Meni na canonu IP1000 se izgleda spekla crna (u boji printa, samo crno nece). Znaci mogu upotrijebit isti postupak sa toplom vodom je? Btw, jel bi bilo mozda bolje uzet destiliranu vodu obzirom da je ova nasa Osijecka u qrcu sto se tice kamenca...pa da ne dodje do dodatnog zastopavanja ili ipak nije tako strasna?
Uzmi destiliranu pa ja zagriji
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 16:38   #15
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Uzmi destiliranu pa ja zagriji
Ma i ja mislim da... ne vrijedi rizika...
ThnX!
NameNo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na