Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.05.2009., 22:29   #31
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Probaj stavit disk na master chanel, za slucaj da je nesto trulo u biosu
Chuby je offline  
Staro 01.05.2009., 22:30   #32
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a cujes...odnesi ga ali nekako ce mi se ciniti da ces dobiti WTF izraz na njihovim rijecima a zatim lagani GTFO...mislim...ko da njih boli kita sto odredjene komponente nisu bas najbolje kompatibilne s drugim...ja bi rekao da je disk sporiji malo ali eto stvarno nemam para da kupim SSD pa da isprovam...doduse moj disk ima vec kojih 4-5 godina, al ti si rekao da je tvoja konfiguracija relativno mlada
Red Dwarf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2009., 22:34   #33
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
A i nekad se restarta, to je isto problem tako da bolje da odnesem. U linksu su dosta dobri i uvijek oće pomoći, nisu kao u Vemila i hgspota.
ivanb je offline  
Staro 01.05.2009., 22:44   #34
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
hmmm...jedino sto mi nije palo napamet je neki update biosa...btw evo sad sam ja iskljucio tj disableao zvuk[imam audio karticu pci
], mrezu, sve osim hdd-a [za boot redosljed] i vise manje sve ostalo tipa legacy usb i tako to ukljucujuci amd cool'n'quiet i sad mi se dizu wondowsi 7 ravno 59sekundi...dakle napredak od kojih 7-16 sekundi...naravno najnoviji driveri su instalirani za chipset i sve ostalo

eh da i racunao sam vrijeme od beep-a na pocetku startupa
Red Dwarf je offline  
Staro 01.05.2009., 22:53   #35
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
mozda 7-mica ne dize drivere za hardware ako ga ne vidi sto bi objasnilo ubrzanje
Chuby je offline  
Staro 01.05.2009., 22:53   #36
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
BIOS je najnoviji.
ivanb je offline  
Staro 01.05.2009., 23:12   #37
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
u ovoj temi vrijedi samo dati podršku kolegi d'beastu...živo me zanima ishod kad im opišeš "kvar"...

edit; probaj instalirat omegine drivere ako imaš catalyst ili čisto atijeve drivere bez catalysta...
blackened je offline  
Staro 01.05.2009., 23:24   #38
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
net mi je u qurcu trenutacno tako da ne idem na jubito, ali ako koristis neki anti-scam software pokusaj ga maknuti... recimo na mojoj konfi iz siga kaspersky uzasno uspori bootanje...
ShAd0w_dAnCeR je offline  
Staro 01.05.2009., 23:30   #39
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
"u ovoj temi vrijedi samo dati podršku kolegi d'beastu...živo me zanima ishod kad im opišeš "kvar"...

edit; probaj instalirat omegine drivere ako imaš catalyst ili čisto atijeve drivere bez catalysta..."

Jeli ti razumiješ da nisu ni driveri ni Windowsi, već sam rekao to 100 puta, ja ću im reći kako je pa neka rade što znaju, baš me briga, samo neka naprave. I ovo smatraj kvarom, a ne "kvarom", ajde ti reci kad si tako pametan onda zašto se ovako dugo podižu, a i restartanje kompa, to kao nije kvar, nego samo "kvar".
ivanb je offline  
Staro 01.05.2009., 23:37   #40
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
1 minuta nije dugo, dugo bi bilo 3-4 minute i to bi onda vec bio problem, ali dobro, nosi ga tamo di si kupio
khm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2009., 23:39   #41
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
onda zašto se ovako dugo podižu, a i restartanje kompa
Jedan između razloga koji su tak i tak bili spomenuti na prethodnoj stranici može biti i nekolicina USB uređaja i periferije spojenih na ploču, a još ako nisi uključil (bilo putem jumpera na ploči, bilo putem BIOSa, ako je na neku foru isključeno) da ploča sve te USB uređaje drži "pod naponom" nakon kaj ugasiš komp, evo ti podizanja Windowsa u trajanju od 1-2min i dulje. Ti još k tome furaš onaj Gigabyte logo od ploče, a to čudo svi gase jer ničem ne služi, produljuje bootanje kod nekih ploča, a bome i sam redoslijed kod bootanja je "skriven", tak da ako se i pojavi koji problem, teže ga je uočiti. Sve u svemu kaj se tiče predugog podizanja Windowsa, IMHO dižeš paniku bezveze i već si mogel odavno isključiti sve kaj ne koristiš u BIOSu i maknuti sve nepotrebne USB uređaje s ploče, a kaj se tiče restaranja i taj uzrok si dosad (sa svim tim silnim instalacijama friških Windowsa) mogel otkriti i riješiti.
McG je offline  
Staro 01.05.2009., 23:47   #42
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Tako je. Iskoristi Bootvis, postavi statičnu IP adresu za ADSL, makni taj mutavi logo jer ti u BIOSu komp stoji 15 sekundi. Kladim se da kad ovo napraviš budeš na oko minutu što je sasvim u redu. Ja sam otkrio da na stolnom kompu boot oteže nakon instalacije Realtekovih drivera za zvučnu, inače bi bio 10-15-ak sekundi kraći. Ali što ću, bit bez zvuka zato što mi se komp sporije podiže?

Ni slučajno ne nosi na servis jer ćeš pogubit 150 kuna (ili koliko već je cijena "dijagnostike") za bezveze. Radije izađi van i počasti društvo za te pare.
tutix je offline  
Staro 02.05.2009., 00:02   #43
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Čekaj komp je pod garancijom, a što se tiče ovoga restartanja to nemogu otkriti nikako jer nemam dijelove da mogu isprobati, ako misliš da je restartanje do Windowsa onda...Ono, igram jednu igiricu i iz čista mira se restarta, ako je to normalno onda neznam stvarno. Makar neka vide zašto dolazi do restartanja. A što se tiče ovoga loga, to sam disable, ali se isto mora čekati dok se izlistaju one poruke sve, tako da je isto.
ivanb je offline  
Staro 02.05.2009., 00:09   #44
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Uzrok (softverski ili hardverski) restartanju moreš otkriti bez da otvaraš komp. Fala bogu pa ima masa alata i programa za testiranje komponenti i onda ako se ispostavi da je npr. grafička krivac, tek onda kreneš u servis. Ovak imaš restartanje čiji uzrok ne znaš i predugo bootanje i to je to, a pitanje je dal si opće isprobal kaj od predloženih rješenja. Još ti se skoro svaki post sastoji od toga da ideš u servis pošto-poto. Idi, niko ti ne brani, ali ako si već otvoril temu i tražiš pomoć, savjete i mišljenja, onda bar "saslušaj" sve kaj se ima reći, jer ljude tak i tak živo zaboli za tvoje probleme i dal budeš išel u servis ili ne. Ali ako ti se već pokušava pomoći, onda bar imaj tolko obzira pa prihvati ono kaj ti se govori.
McG je offline  
Staro 02.05.2009., 00:19   #45
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Ja vas pažljivo slušam ali niko nije konkretan u ovome rješavanju problema. pa ako ovako nemogu riješiti hvala bogu da ću tražiti pomoć negde drugdje. A što si rekao oko ovih programa, probao sam neke tipa 3DMARK, Everest, prime95 i pri njihovim testovima nije se restartao nikad, ali nekad se zna npr. pri igranju iz čista mira restartati.
ivanb je offline  
Staro 02.05.2009., 00:27   #46
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Ja bih još samo nadodal da pogasiš nepotrebne servise (start-run-services.msc) , imaš tutoriale po internetu,a i tu na forumu negdje.
A ak' je i moguće, probaj svu virtualnu memoriju stavit na ram, a ne na hard.
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline  
Staro 02.05.2009., 00:42   #47
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
Ja vas pažljivo slušam ali niko nije konkretan u ovome rješavanju problema. pa ako ovako nemogu riješiti hvala bogu da ću tražiti pomoć negde drugdje.
Niko nije bil konkretan, a kaj točno nije konkretno u "pogasi sve kaj ne trebaš" i tome sličnim diljem ove dvije stranice? Ako neko nije konkretan, onda si to ti, jer nisi rekel dal imaš kaj naclockano u tom kompu, koje drivere koristiš, dal imaš SP2 ili SP3 za te Windowse XP koje koristiš i tak dalje. Nemreš očekivati da ljudi rješe problem umjesto tebe, a jedino kaj imaš kao polazišnu točku je "predugo se boota i ponekad se restarta".
Na temelju takvog opisa problema još si i dobil i više nego konkretne odgovore. I na kraju si probal kaj od ovog predloženog u vezi isključivanja svega kaj ne koristiš?

Everest, 3DMark moreš objesiti mačku o rep. Jedino kaj ima smisla je Prime95 kojeg si pokrenul, a pored njega još ima OCCT, LinX, StressPrime 2004, RivaTuner, ATi Tray Tools, FurMark, HD Tune i sva sila ostalih programa za testiranje komponenti koji su ipak kud i kam bolji (svaki na svoj način) pokazatelji (ne)stabilnosti sustava, tj. ispravnosti pojednih komponenti. Dodaj k tome Event Viewer koji ima kompletne liste svih aktivnosti i grešaka, koje se događaju u pozadini, te programa poput Autoruns i ProcessExplorer i začas skužiš da su Everest i 3DMark pokazatelj ničega. Neki put sve to može proći, pa se sve fino sruši kad pokreneš film, a i ne bi bilo ništ čudno da na kraju ispadne da je za tvoje restartanje kriv neki driver (zvuk, grafika, USB, mrežna kartica - biraj).

Zadnje izmijenjeno od: McG. 02.05.2009. u 00:53.
McG je offline  
Staro 02.05.2009., 01:01   #48
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
lolz na temu.

Nedizu mi se windowsi dovoljno brzo

onak opt. biosa, windblowsa, poistekavaj periferiju i mozes na masini staroj 5 godina dobiti full dignute windowse u par sekundi, ali i neupotrebljiv stroj. Dakle ono čemu ? sta deset puta dnevno gasis/palis stroj, pa ti je bitno kolko se dize ? Meni su sve cure do sad rekle da nije bitno kolko se dize, nego kolko stoji dignut, pa ti vidi. Ista ti je stvar i sa OSom.

Drecis se ko malo djete - "nedize mi se brzo" i sutra ces uc u servis sa tatekom i napravili budete tamo show program i to cemu ? Ja ti garantiram da mi na drugoj masini (northwood sa 2 gb rama i sporijim diskom) se os dize brze nego na ovom stroju iz siga. zasto ? Zato sto ima na njemu manje gluposti i komponenti i automatski se duzina boota smanjuje. Smisla ti ima samo sloziti u biosu sto ti netreba/treba, a ovo ostalo su gluposti...
Fleks je offline  
Staro 02.05.2009., 01:04   #49
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
A rekao sam ja više nego i dovoljno, i kakve veze ima jeli SP2 ili SP3 ili SP3XXXX kad mi se dugo podiže na svakom osu. Drvere koristim od Atia, realteka za zvuk i instalirao sam sve sa onog gigabyte CD što sam dobio, mislim drivere za chipset i to.
Oko ovih servisa, to nema veze u vezi ovoga. RivaTuner sam već probao kao i AtitrayTools, HD tune, i ove neke jos sto si naveo. A daj reci kako može biti driver kriv za restartanje, onda se nebi samo meni restartao nego i mlijun ljudi, pa valjda svi koriste realtek driver i te slične, nisam ja valjda jedini koji to koristi. Sad mislim da sam vam rekao i više nego dovoljno, oćeš još da ti snimim kako se restarta, stvarno tražiš puno, pa što bi da ti još kažem!
ivanb je offline  
Staro 02.05.2009., 01:18   #50
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ništa, fino u servis, jer ti si sam sebi dosta.
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
A rekao sam ja više nego i dovoljno, i kakve veze ima jeli SP2 ili SP3 ili SP3XXXX kad mi se dugo podiže na svakom osu.
Nema to direktno veze s bootanjem, kolko je pravilo na ovom podforumu da se sve navede radi lakšeg i bržeg odgovaranja, ali ako tebe to ne dira - ne dira ni mene ili koga drugog.
Kolko stranica bude još trebalo da skužiš da tebi sporo bootanje prije uzrokuje masa nepotrebnih i uključenih gluposti u BIOSu, nego bilo kakav OS, taman da instaliraval do kraja života.
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
Oko ovih servisa, to nema veze u vezi ovoga.
Naravno i opet se ti loviš za bootanje, a restartanje uzrokuje Kristen Bell s laptopom usred Južne Karoline.
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
RivaTuner sam već probao kao i AtitrayTools, HD tune, i ove neke jos sto si naveo.
Mogu si mislit.
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
A daj reci kako može biti driver kriv za restartanje, onda se nebi samo meni restartao nego i mlijun ljudi, pa valjda svi koriste realtek driver i te slične, nisam ja valjda jedini koji to koristi.
Daj ti meni rađe reci kak ostalih milijun ljudi koji imaju iste komponente ko ti, imaju brzo bootanje i nemaju problema s restartanjem.
To kaj svi koriste iste drivere, komponente i ko zna kaj još, ne znači da svi imaju probleme ili da svima sve radi bez greške.
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
Sad mislim da sam vam rekao i više nego dovoljno, oćeš još da ti snimim kako se restarta, stvarno tražiš puno, pa što bi da ti još kažem!
Rekel si ama baš ništ važno i žali bože vremena potrošenog na ovoj temi, kad si ti najpametniji i znaš kaj ti stvara probleme i kaj bi moglo biti uzrok svemu kaj te snašlo, a ako ti se snima - snimaj do sutra.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 02.05.2009. u 01:35.
McG je offline  
Staro 02.05.2009., 01:38   #51
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
oćeš još da ti snimim kako se restarta, stvarno tražiš puno, pa što bi da ti još kažem!
To kasnije, ajmo redom...

1. Daj stavi sliku Device Managera no otvori tabove od Disk drives i Ide Ata/Atapi Controllers da vidim nešto.
2. Obavezno prepikaj hard i pržu na sljedeći način: Chanell 0 Master - Hard.., Chanell 1 Master - Prža

Manje tvrdoglavosti nebi škodilo....

Obavezno složi/prepikaj što sam ti rekao i poslikaj pa da vidimo...

edit: p.s. ostali: 99% znam šta ga hebe jer prolaženje crte 12-15 puta dok se dižu windowsi je i mene hebalo ali mu još neću reći dok ne promjeni "ton" razmišljanja i komunikacije
stuc je offline  
Staro 02.05.2009., 01:42   #52
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060



Ako ne baca grešku uvijek možeš polizat snjeguljicu i naletit će treba sa 4 kinga, spojiš ta njena 4 štapića sa svojim jednim, pošalješ i dobiješ milju kuna. Kupiš novi komp.


Nije mi jasno čemu žurba sa servisom, jesi li ekspert ili nisi ?
-->
Ispričavam se, previdio sam restartanje kompa. U svim tim testiranjima zaboravio si najbitnije - komp ti se randomly restarta - iz "pozamašnog" iskustva i konzaltingom sa tarot kartama to je najvjerojatnije problem sa memorijom. Testiraj sa memtest 86+, odi na kavu i ostavi ga da odvrti tri ili četiri sata iteracija i vidi baca li kakve greške. (Uglavnom ono što ti je Joke predložio).



Ako ne baca grešku uvijek možeš polizat snjeguljicu i naletit će treba sa 4 kinga, spojiš ta njena 4 štapića sa svojim jednim, pošalješ i dobiješ milju kuna. Kupiš novi komp.


Nije mi jasno čemu žurba sa servisom, jesi li ekspert ili nisi ?
tutix je offline  
Staro 02.05.2009., 01:51   #53
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Komp je spreman već u kutiji za links pa ćemo viditi što oni budu rekli, pa javim. Ako nebudu oni znali ili nebudu tjeli znati onda ću vam to sve poslikati, a ovo u BIOSU sam bio sve isključio i isto nije bilo nikakvog napretka. A ti McG mislim da si se malo previše "uživio" u ovu temu, ma proći će ta "bolest" brzo.
Vidim da na ovom forumu niko nevjeruje šta kažem, ali nema veze.
A čuj nije nikakva žurba sa servisom, nego mi ovo ide na živce, već 3 mjeseca. Pozdrav!!
ivanb je offline  
Staro 02.05.2009., 02:25   #54
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor ivanb Pregled postova
Komp je spreman već u kutiji za links pa ćemo viditi što oni budu rekli, pa javim. Ako nebudu oni znali ili nebudu tjeli znati onda ću vam to sve poslikati, a ovo u BIOSU sam bio sve isključio i isto nije bilo nikakvog napretka. A ti McG mislim da si se malo previše "uživio" u ovu temu, ma proći će ta "bolest" brzo.
Vidim da na ovom forumu niko nevjeruje šta kažem, ali nema veze.
A čuj nije nikakva žurba sa servisom, nego mi ovo ide na živce, već 3 mjeseca. Pozdrav!!
Točno kako si ti sad odhebo McG-a tak će te sutra u servisu odhebat.
Čovjek ti praktički nacrta, a ti ne možeš prstom mrdnut.
Speedbreaker je offline  
Staro 02.05.2009., 02:37   #55
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
Točno kako si ti sad odhebo McG-a tak će te sutra u servisu odhebat.
Nije istina, jer pravi servis voli navlačit ljude i onda im masno naplatit
Citiraj:
Čovjek ti praktički nacrta, a ti ne možeš prstom mrdnut.
Uz trun svojeglavosti, ni McGa se nemože poslušat.

Vidite da je čovjek zabrijao na servis, neka ide i amen.

Dosta dobrih savjeta je dobio, ako sada nezna sve zbrojit i malo se potrudit da dobije sistem stabilan i brz neka onda plati
Baja 001 je offline  
Staro 02.05.2009., 02:45   #56
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Bude još sretan ako ga ne "olakšaju" za barem dve glave. Ovo za presporo dizanje mu neće ni pogledat - jer na kraju krajeva nije uopće tako sporo. Ako se resetiranje pojavi, onda će ga istražit. I na kraju će mu vratit računalo bez dijagnoze sa računom . Skužit će da se bzvz zaj...vo sa servisom i preuzet stvar u svoje ruke. Bila je masa takvih slučajeva na forumu. Al šta sad. Moraš nekad naučit i na teži način .
tutix je offline  
Staro 02.05.2009., 03:04   #57
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Bude još sretan ako ga ne "olakšaju" za barem dve glave. Ovo za presporo dizanje mu neće ni pogledat - jer na kraju krajeva nije uopće tako sporo. Ako se resetiranje pojavi, onda će ga istražit. I na kraju će mu vratit računalo bez dijagnoze sa računom . Skužit će da se bzvz zaj...vo sa servisom i preuzet stvar u svoje ruke. Bila je masa takvih slučajeva na forumu. Al šta sad. Moraš nekad naučit i na teži način .
Ja takvimo obično stavim Hiren komplatno testiranje i PCCheck, pa opalim 2h rad

Najviše volim vidjeti samouvjerene
Baja 001 je offline  
Staro 02.05.2009., 04:51   #58
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
komp ti je normalan,odnesi sebe na "servis" negdje.
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 02.05.2009., 05:50   #59
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Nije mi jasno zasto si uopce pisao topic.
Od hrpe savjeta nisi qurtzem mrdnuo, a kamoli nesto probao ?!
Tamo (medju prvim postovima) si editirao jedan post, di si prije edita napisao da ti 30 sec neigra ulogu (slucajno sam ga ulovio )
Mislim ono, ko koga ovdje hebe !?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 02.05.2009., 09:15   #60
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
evo ja sam se malo igrao sa svime i svacime pa sam vas htio pitati sto da disableam od ovih servisa...ovako...komp nije uopce za povezivanje s internetom ili za lan i ostale mrezne stvari...dakle ovaj komp je ko pale sam na svijetu...na slici su prikazani samo oni servisi kojima je startup type automatic...svi ostali su ili manual [vecina] ili disabled....

sve u svemu u ovo par sati igranja skinuo sam boot time s 1: 17 sekundi na kojih 48sec ...pa sad ako bi se dalo jos stogod skinuti bilo bi super...naravno komp ima i printer tako da ova printer opcija bi trebala ostati upaljena.inace sluzi za multimediju [muzika, tv, filmovi] i naravno ako treba sto provrtiti u simulinku,mathematici i ostalom.

eh da i sto se tice ovih audio opcija neznam ako igra kakvu ulogu ali imam zvucnu karticu posebno tj. nije integrirana



loada se jedino poweriso zbog imageova, logitech zbog tipki na misu i onih sa strane tipkovnice [s510 paket] te ovaj prdg koji je nekakvi audio control center...neznam kako bi rekao...ugl sugavo đubre mi je disablealo windowsov volume up/down i sad osim ako ga ne pokrenem jedino kako mogu namjestati jacinu zvuka je preko pojacala [ako netko to zna vratiti neka mi javi...hehe]
Red Dwarf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na