Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2008., 01:53   #1
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Monitori - od 1 do 5

Kako biste poredali ove monitore prema kvaliteti (ili barem što biste od ovoga kupili). Trenutno imam jedan dosta skupi Eizo, ali treba mi još jedan monitor za drugu lokaciju, pa se pitam trebam li doista plaćati Eizo (koji je doista odličan) ili se može proći i jeftinije. Inače, nije cijena toliko bitna jer ga namjeravam koristiti malo duže, a ne promijeniti za godinu-dvije. Upotreba: Office, osnove Photoshopa, Internet, neki grafički nezahtjevni programi. Možda junior za godinu-dvije poželi igrice, ali otom-potom.
Jako mi je bitna oštrina teksta i mora što manje zamarati oči.

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=A301298&PHPSESSID=c9a7ac88183ffb5211caa0bd74b9b770

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=A301427&PHPSESSID=c9a7ac88183ffb5211caa0bd74b9b770

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...caa0bd74b9b770

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...caa0bd74b9b770

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1110004


anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 01:57   #2
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
http://www.hardveraj.hr/shop/product...roducts_id/705

svatko svoga konja hvali ali mislim da će se i drugi složiti ako se ide u ove cifre...
__________________
www.hardveraj.hr
Beshtya je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2008., 02:57   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
u principu ovo sto beshtya predlaze je super monitor za te novce.

ali ako zelis manjega normalnih dimenzija (19" tj. kako su svi navedeni ovdje bili) onda preporuka HP lp1965 ~2300kn a stvarno izvrstan:
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=lp1965&x=0&y=0

sto se navedenih ranije tice, ovi samsungi nisu bas nesto, a philips moze biti jednako dobar kao malo prije navedeni hp ili u rangu ovih samsunga (sto je osjetno losije) zavisi kakve si srece, tako da se ja nebi bas kockao.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 07:40   #4
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
prikaz je jako sitan ako se na podesava DPI. A WinXP se i ne snalazi najbolje s promjenama DPIja, izgleda ruzno.
-->
Od predlozenih, IMHO najgori Samsung 940N. Izbjegavati u sirokom luku. NEC je ono...ok ali klasu ispod preostala tri. Philips, Samsung 940T i EIZO su jako kvalitetni monitori, samo Samsung i EIZO puno previse kostaju, pa za to se dobije odlican 22" monitor! Dakle - moj izbor bi bio Philips ili HP LP1965.

Receni Lenovo je odlican, ali ima vrlo visoku rezoluciju-->prikaz je jako sitan ako se na podesava DPI. A WinXP se i ne snalazi najbolje s promjenama DPIja, izgleda ruzno.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 12:19   #5
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Wide ne bi došao u obzir jer su mi zbog programa koje koristim praktičniji standardni ekrani. Mislim da više od 19ice ne trebam uzimajući u obzir prostor i udaljenost na kojoj radim. Metodom eliminacije, Samsung N otpada. Samsung T isto otpada jer sam primijetila da ima fiksno postolje (što je meni uglavnom uvijek previsoko). Moram to provjeriti i za ostale. Je li ovaj HP kojeg predlažete ima reflektirajući ekran (kao NEC) ili ne (kao Eizo)?
Mislila sam da ćete biti priklonjeniji NECu računajući na to da je njegova wide inačica (barem se meni tako čini) prilično dobra.
Netko je pisao na forumu da je htio kupiti ovaj Philips koji sam ja navela, ali ga nije bilo, pa je uzeo HP1965. Znači, tu su negdje, s tim da Philips ima bolji dizajn. I NEC dobro izgleda (cijenim tanke okvire). Eizo je sigurno OK, ali je skup. Hm....
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 12:37   #6
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
veci brat ovog tu navedenog NECa ima daleko bolju matricu i neusporediv je s ovime. ovaj 19" primjerak je tek solidan monitor, al nist specijalno.

sto se HPa tice, ne, nema reflektirajuci sloj na ekranu, mat je komplet.

dolazi s p-mva matricom, isto kako moze i philips, ali doticni philips moze i s tn matricom doci pa je onda u rangu samsunga 940n ipak, a to je dosta veliki rizik imho.

naravno ukoliko trazis monitor po dizajnu, nhf ali na krivom si mjestu
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 15:04   #7
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
veci brat ovog tu navedenog NECa ima daleko bolju matricu i neusporediv je s ovime. ovaj 19" primjerak je tek solidan monitor, al nist specijalno.

sto se HPa tice, ne, nema reflektirajuci sloj na ekranu, mat je komplet.

dolazi s p-mva matricom, isto kako moze i philips, ali doticni philips moze i s tn matricom doci pa je onda u rangu samsunga 940n ipak, a to je dosta veliki rizik imho.

naravno ukoliko trazis monitor po dizajnu, nhf ali na krivom si mjestu
Ako dodje s TN matricom onda je u rangu Philipsa 190C i 190S (mislim da tu spada i NEC po kvaliteti), dok je 940N puno nize, IMHO.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 16:45   #8
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Pa nije dizajn glavni kriterij. Tek kad bi bila dva po kvaliteti izjednačena monitora, presudili bi cijena i dizajn (ili možda dizajn i cijena).
Kod wide NECa sam mislila na
http://www.trustedreviews.com/displa...escreen-LCD/p2

A kako mogu znati koju matricu ima ovaj Philips? Jel ima negdje na njemu nekakva oznaka iz koje se to može iščitati? Bez veze mi je da pitam trgovca.
I moram se korigirati: 19ica je stvarno dovoljna, ali u tom formatu ni 20ica nije previše. Vidjela sam danas neki Asus od 20, a izgledao mi je kao da je 19. I tu bi, čini mi se, stala što se tiče veličine. Da ne ispadne da mi je monitor veći od PC stola.
HPov LCD sam već imala, radio ga je Philips, ali ga je vrijeme pregazilo. Morala sam ga zamijeniti jer me previše umarao. Na Philipsu sam radila još u vrijeme CRT-a i bio je OK tak da nemam predrasude u pogledu tih firmi.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 18:16   #9
klint.istvud
Premium
 
klint.istvud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor anita2 Pregled postova
Netko je pisao na forumu da je htio kupiti ovaj Philips koji sam ja navela, ali ga nije bilo, pa je uzeo HP1965. Znači, tu su negdje, s tim da Philips ima bolji dizajn. I NEC dobro izgleda (cijenim tanke okvire). Eizo je sigurno OK, ali je skup. Hm....
Ja sam imao dvojbu između tog philipsa i hp-a: Link

Na kraju sam uzeo HP jerbo je to (bio) jedini cijenom pristupačan 19'' monitor koji nema TN matricu.

Da sad uzimam protegnuo bi se do 3000kn i uzeo "Beshtyinog" Lenova, a ovog HP-a bi uzeo ako bi mi uletio kakav rabljeni. (Prije jedno dva-tri mjeseca na tržnici su se prodavala dva HP 1965 za cca 1500kn).

Inače s HP 1965 (S-MVA matrica) sam zadovoljan u svemu je bolji od mog starog Samsunga 172T (PVA matrica): veći kut gledanja, bolji dizajn, ima usb hub, fleksibilnije postolje, nema probijanja pozadinskog osvjetljenja, ghosting je znatno manji.

Jedino su mu boje malo isprazne i bljedunjave u odnosu na stari monitor, no već sam se navikao na to
klint.istvud je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 18:30   #10
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@anita.. rekla si da ne zelis wide, a i 20wgx2 je pretjerano skup ma koliko god dobar prikaz slike imao i na njega se i jesam referirao. manji model (90gx2) ima tn matricu i nije osim dizajnom ni slican vecem bratu.

a sto se tice raspoznavanja koju matricu ima philips, jedino pregledom je to moguce ustanoviti. tn ima standardno izrazeno sivo izbljedjelu sliku gledanu sastrane dok mva model ne pati toliko od toga pa je to na prvi pogled najuocljivija razlika
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2008., 18:41   #11
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
@anita.. rekla si da ne zelis wide, a i 20wgx2 je pretjerano skup ma koliko god dobar prikaz slike imao i na njega se i jesam referirao. manji model (90gx2) ima tn matricu i nije osim dizajnom ni slican vecem bratu.

a sto se tice raspoznavanja koju matricu ima philips, jedino pregledom je to moguce ustanoviti. tn ima standardno izrazeno sivo izbljedjelu sliku gledanu sastrane dok mva model ne pati toliko od toga pa je to na prvi pogled najuocljivija razlika
Ne, ne želim wide. Samo sam mislila da su ta dva monitora izjednačena po kvaliteti (isti dizajn, iste slovne oznake osim onog w za wide). Znači, i NEC bi otpao. Znači, HP1965, Philips i znaatno skuplji Eizo...Uf!
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 23:23   #12
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
U međuvremenu sam iskopala za ovaj Philips da oni s tn matricom imaju rasponse time 5, a s mva matricom 8.
Moj sadašnji Eizo je FlexScan 1910, kupljen prije nekoliko godina, koštao oko 4500 kn. Sada je 1911 puno jeftiniji, a valjda mu je to nasljednik. Nije li to sve isto tn matrica (a meni je odličan)?
I je li HP obavezno dolazi s mva matricom? probat ću ispitati i može li se Philips naručiti s mva matricom, tako da na kraju ima oznaku /00.
I još nešto: jesu li tn matrice na svim monitorima bez obzira na brand jednako (ne)kvalitetne?
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 00:31   #13
klint.istvud
Premium
 
klint.istvud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor anita2 Pregled postova
U međuvremenu sam iskopala za ovaj Philips da oni s tn matricom imaju rasponse time 5, a s mva matricom 8.
Nemoj uspoređivati te brojke, to su deklaracije proizvođača koje nisu standardizirane. Ja se ne bi vodio tim brojkama

Citiraj:
Moj sadašnji Eizo je FlexScan 1910, kupljen prije nekoliko godina, koštao oko 4500 kn. Sada je 1911 puno jeftiniji, a valjda mu je to nasljednik. Nije li to sve isto tn matrica (a meni je odličan)?
Ovdje imaš detaljnije karakteristike monitora: prad.de
Koliko vidim tvoj Eizo 1910 ima S-PVA, dok njegov "nasljednik" 1911 ima TN

Citiraj:
I je li HP obavezno dolazi s mva matricom? probat ću ispitati i može li se Philips naručiti s mva matricom, tako da na kraju ima oznaku /00.
Mislim da HP 1965 dolazi samo u varijanti sa MVA matricom. Ovaj Philips (po novom) ti se proizvodi jedino u TN varijanti.

Citiraj:
I još nešto: jesu li tn matrice na svim monitorima bez obzira na brand jednako (ne)kvalitetne?
Vjerojatno postoje određene razlike, ali TN matrice u odnosu na *VA i S-IPS su dosta lošije.


Moj savjet ti je da nikako ne kupuješ monitor sa TN matricom, pogotovo zato što si prije bila na PVA i neće ti se svidjati razlika
klint.istvud je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 01:59   #14
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Je, i ja sam skužila da 1911 nije nikakav nasljednik. Treba se protegnuti do 1931 ili 1961 (nisam još uočila razliku između njih, osim u cijeni). Dobro je to što se 1931 može dobiti "već" za 3200 kn.
Znam za prad.de (i za ovaj svoj sam iskopala što u stvari imam), niš drugo niti ne radim, nego samo surfam za monitorom. Pročitala sam zadnjih 20 stranica na forumu i što više čitam, gledam linkove, ispada da sve ima svoju cijenu, ili, kako se kaže, svaka roba ima svoga kupca.
Znam sigurno da neću kupiti TN, jer kao što sam napisala na početku, kupujem monitor za malo duže.
Čini se da je ostala samo dvojba: tvoj HP lp1965 (jako ga hvale i preporučuju na forumu, a meni se umjesto toga usjekao tvoj dojam o ispranim bojama) za 2300-2400 kn ili Eizo S1931 za 3200 kn.
Ne zanima me baš što se za tu lovu može dobiti neki veći wide monitor, jer je 19 inča sasvim dovoljno, a radije više uložim u kvalitetu nego u napuhanu veličinu.
(To me podsjeća na pomamu za što većim laptopima na našem faksu. A onda su ljudi jednog dana skužili da im to uopće nije prenosivo. Ne pravim se pametna, ali znam da sam dobro odlučila kad sam uzela 14 normalnih inča s SXGA, 1,8 kg i nosim ga po faksu kao bilježnicu. Hoće li ljudi tako skužiti da monitor ipak nije televizor i da ga bez obzira na dijagonalu gledaju uvijek s iste udaljenosti od cca pola metra??? Ah, da... Zaboravila sam da nekima monitor i služi kao TV, a ne za nekakav ozbiljan rad.)

Jel ti možda piše u papirima monitora tko ga radi za HP? I kakva ti je oštrina teksta i jel ima zasebna podešavanja za tekst, zasebna za grafiku, zasebna za internet i sl.? Koliko čitam na forumu, imaju ljudi dosta problemčića s brandovima, da ne povjeruješ. Ne bih uopće htjela razmišljati koliko ću ga puta reklamirati, hoće li cvrčati, hoće li imati BP, je li pozadnsko osvjetljenje prejako i dr. Htjela bih kupiti sigurnu stvar. Kupiš, radiš i uživaš. (Jel to ide skupa?)

anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 11:42   #15
klint.istvud
Premium
 
klint.istvud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Ja sam zadovoljan ovim HP-om, trebaš malo odvojiti vremena da podesiš postavke. Nema zasebna postavke za ove stvari koje si navela. Tekst je oštar i oku ugodan Što se tiče bljedunjavosti evo baš sam sad gledao opet u stari monitor (Samsung 172T) i ne čini mi se tako strašno, valjda je to stvar navike.
Nema nikakvog čvrčanja, zagrijavanja, BP, pozadinskog probijanja.
Kad sam ga kupovao, bilo ga je jedino u M-Computersu i nisam ga mogao isprobati, oni funkcioniraju po principu platiš i onda ti ga dostave. Sreća pa je sve ispalo dobro

Mogla bi razmisliti i o HP 2065 to ti je 20'' (oko 3100kn) i dolazi s S-IPS matricom.

Inače tu na forumu je bio Gorluk koji se dosta kužio u monitore i pomagao savjetima, ali nažalost ljudi su ga naživcirali pa je otišao

Zadnje izmijenjeno od: klint.istvud. 30.05.2008. u 11:52.
klint.istvud je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 21:09   #16
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Pa razmišljam i o tom većem HPu. Paše mi matrica i cijena mi se uklapa, ali morala bih ga vidjeti na djelu jer se bojim visoke rezolucije zbog sitnih slova.
Moram još istražiti i neke NECove, ali kod njih je teže doći do maloprodajnih cijena, tj. rijetko tko ih drži u cjeniku. Acord ima neki cjenik, to je veleprodajni u eurima, a modela ima dosta s raznim matricama. Ne znam je li bolje imati S-IPS i kontrast 800:1, ili PVA ili S-PVA s kontrastom 1500:1.
Kad dobijem ponude za NECove, stavit ću na forum najvažnije konkurente i zamoliti cijenjeno društvo još jednom za izbor. Tu će se vjerojatno naći HP 1965, Eizo S1961, Samsung 940T i nešto od NECa.
Inače, zahvaljujem se svima jer ste me dobro trasirali u razmišljanjima.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 22:16   #17
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ja imam lp2065 i monitor je odlican, sto se tice "sitnih" slova, meni je puno ugodniji za rad nego sto sam na bivsem poslu imao della 1907fp s pva matricom, odnosno sve je citljivije na ovome i sjedim u prosjeku puno dalje od monitora.

monitor nema puno nedostataka, al je skup i onda je imho bolji izbor lenovo l220x kojem je matrica niza za nekih 4mm za istu vertikalnu rezoluciju pa je prakticki i tocka jednaka jedino se dobije osjetno vise radnog prostora (20% konkretnije!) po sirini a za iste pare.

medutim, tu se vec osjetno odmicemo od dimenzija 19"monitora (vec ovaj 20" je bitno siri)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 22:17   #18
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Anita 2, previše gledaš specifikacije proizvođača. Više vjeruj svojim očima ili iskustvima forumaša.
Onaj 19" NEC ima TN matricu sa "Opticlear" filterom, solidne slike za TN, ali preskup za dijagonalu koju ima. Po meni neisplativ.
Nec 20WGX2Pro je 20" wide monitor koji dolazi isključivo sa AS-IPS matricom, također ima "Opticlear" filter i dosta visoke cijene(4300 kuna) i čeka se 10 dana U HGSpotu kad ga naručiš. Na lageru po drugim firmama ga baš i nema.Monitor je svestran za sve namjene i zalazi već u profi kategoriju. Nije pogodan svima jer je "Opticlear" dosta refleksivan(stvar ukusa).
Lenovo ima PVA matricu i nekakav je best buy za tu matricu i dijagonalu(3000 kn). Ima dosta visoku rezoluciju za tu dijaginalu što ima svoje prednosti i mane.
Samsunge koje si navela zaobiđi u širokom luku, jer nisu za tvoje potrebe.
EIZO koji si navela je preskup za taj tip matrice i dijagonalu. Lenovo ga nadjačava po svemu. Možda neki drgi EIZO model, jer imaju dobrih ali cijenom paprenih modela.
Apple 20" i 24" LCD dolaze sa AS-IPS Matricom ali dobrano plaćaš brand i dizajn. Nemaju sve hardwarske kontrole, već samo svjetlinu i kontrast. Ostalo se regulira softwareom.
S obzirom na namjenu preporučam tražiti monitor sa IPS ili PVA matricom.

Zadnje izmijenjeno od: zlikovski. 30.05.2008. u 22:28.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 02:25   #19
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Antrax, stvarno bih morala vidjeti taj monitor zbog reze. Npr. na 14inčnom laptopu imam 14inešto puta nešto (standardni ekran) i slika je prejasna, super. Vidim ja to pročitati. Ali nakon nekoliko sati rada (pogotovo noću) strašno mi je zamoran. Imam naočale s cilindrom i sferom i prirođenu mrenu. Ulovim se kako se približavam ekranu, a podočnjaci su mi do vrata. Zato se bojim da mi se isto ne dogodi i s eksternim monitorom samo u većoj dijagonali.

Zlikovski, što ne valja sa Samsungom 940T??

Budući da nemam strpljenja čekati ponude za NECove, njihove navedene cijene su uvjetne, pa bi se biralo između:

HP LP1965 MVA 1000:1 2300 kn
HP LP2065 (?rez.) S-IPS (LG Phil.) 800:1 3100 kn

Eizo FlexScan S1961 S-PVA (Sams.) 1500:1 3450 kn

Samsung SM 940T PVA 1000:1 2600 kn

NEC 1990FX S-IPS (Lg Phil) 800:1 prad 260e
Amazon 340e

NEC 1990FXp PVA (Sams.) 1500:1 acord cca 3200 kn
NEC 1970NXp S-PVA (Sams.) 1500:1 acord cca 2800 kn


Ne mislim ga mijenjati barem 5 godina. Traži se kvaliteta u svakom pogledu, daklene samo kvaliteta slike, mada je to, dakako, najbitnije (ali ne poslije četvrte zamjene).
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 12:11   #20
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
tesko da ces igdje naci 20" 4:3 monitor da bi uopce vidjela kako izgleda u zivo, barem ih nije bilo kad sam ja kupovao. Ali sudeci po 21" CRTima kava je slika bila meni je odgovaralo.

ono za 14" laptop je vise nego razumljivo jer su to pretjerane rezolucije na tak malim ekranima, uostalom evo i tablice monitora i njihovih rezolucija te velicine pixela (za 22" tipa lenova nema jer je on jedini trenutno), s ljeve strane mozes i za laptope pogledat.

lenovo ima pixel velicine 0.247mm

ovi nabrojani 19" VA monitori svi su ti jako slicni kvalitetom prikaza i nema svrhe placati dodatno zbog imena nekog samo.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 14:35   #21
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Koja tablica?

Raspitat ću se, možda netko na poslu ima 20 inča.

Ako prijedloge profiltriramo, moglo bi ispasti ovako:

1. Između HP i HP - HP 2065 (uvjetno, tj. ako ga vidim, inače manji) 3100 kn

2. NEC 1990 FX S-IPS - pitanje je gdje ga pronaći, inače to im je profi serija (Acord nudi S-IPS za 3200 kn, ali nešto su pomiješali s nazivom modela i karakteristikama, tako da se zapravo nezna što to zapravo nude. Moram ih zvati)

3. Ako izjednačimo ostale PVA i S-PVA, otpao bi Eizo 1961 i NEC 1990 FXp kao preskupi. Ostaje Samsung 940T za 2600 i NEC 1970NXp za 2800. Što tu izabrati? Ja bih NEC.

Jel bi to tako išlo?
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 20:54   #22
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Antrax, jel može pls mali test. Ove plave trake koje idu horizontalno na stranici foruma... Jel ti se da izmjeriti kolika je njihova visina, tj. širina na tvojem monitoru? Ili neka slična udaljenost da dobijem dojam veličine slova. Budem to usporedila s veličinom na 19inčnom na poslu. S obzirom na cijenu i karakteristike, možda bi se na kraju i odlučila za njega. Među rijetkim je standardnim od 20 inča, a ima poželjnu matricu. To bih kod NECa platila duplo barem, a toliko pak ipak ne vrijedi.

Niti jedan wide definitivno ne dolazi u obzir, sve dok me vrijeme ne pregazi. Vidjela sam danas onaj Lenovo o kojem govorite i baš je na njemu bila rastegnuta Hrvatska. Pošizim na tu izobličenu sliku.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 23:18   #23
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
sirina trake je 39.7ca, a visina skoro 6mm (5.8 rekao bih)

ovo ce se nekima cinit smjesno, al nemate pojma kolko je to u biti tesko za izmjerit pomocu onog metalnog metra na razvlacenje

a link, heh, zaboravih ga spostati, evo ispravka:
http://www.prismo.ch/comparisons/desktop.php
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 01:14   #24
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Puno ti hvala. Ovo bi možda mogao biti dobar znak. Meni je na lapu traka visoka 4 mm, znači tebi je 50% veća. To znači da bi mi valjda slova na mojem novom monitoru trebala biti 50% veća nego na lapu. Još samo moram izmjeriti traku na poslu pa i to usporediti. Ako to štima, najvjerojatnije bih uzela taj HP. U odnosu na njega, sve će drugo biti relativno preskupo.

Hvala i za link. Nadam se da sam si ga dobro protumačila, ali bolje da to zadržim za sebe, ravnajući se prema onome: Bolje šutjeti i biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 02:02   #25
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
hehe, bez brige, nemas sta krivo shvatit, samo pise kolike su rezolucije i njima onda pripadajuce velicine tocaka, te dimenzije samih matrica (iz cega isto onda nije tesko izracunat velicinu tocke), jedino kolko vidim oznake za MP nisu bas narocito tocne, bar ne svugdje

s tim da racunaj da slova osim sto ce biti visa ce biti i sira, pa samim time u principu drasticno veca i citljivija.

a sutra ako hoces ti mogu postati ovdje sliku usporedno spojenog 19" cimerovog i svog monitora s istom otvorenom stranicom pa da usporedis onda velicine, to mi nije palo na pamet do sada..
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 02:17   #26
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Joj, i to bi bilo super. Pa ak ti nije teško (ali stvarno nije, budući da gnjavim već nekoliko dana) , please...

Ha, na kraju će mi biti još i neugodno ako se ne odlučim za taj monitor. Mada mislim da će svi racionalni argumenti biti na njegovoj strani.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 07:39   #27
trixx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
koji je bestbuy monitor do 2 soma,gledal sam topice al nisam nekaj zakljucil prevec thx
e i da reba mi 22'
trixx je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 17:43   #28
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@ trixx... nema u toj kategoriji bas neki best buy, sve je to isti klinac, philips, samsung. najjeftinije solidno rjesenje novo koje mozes naci je onaj 19" hp za 2300kn ili bolja opcija jos tu na trznici potrazit neki VA monitor za 1500-2000kn rabljeni 20", 22" ionako nema nekih kvalitetnijih monitora osim lenova, al ak ne trazis nesto bolje, i ovo bi bilo ok.

@anita.. evo napravio sam slike sad samo da nadem kamo ih mogu uploadat u punoj velicini po mogucnosti

eto par slikica, ips vs tn (cak ne ni neki najlosiji, 931bf) tak da oni koji ne kuze razliku vide o cemu se radi

1 slika: nista specijalno, direktni prikaz monitora (objektiv fotica je bio u razini nesto ispod centra monitora i tocno izmedu, primjetite promjene boja na samyju)


2 slika: pogled s boka - najveca boljka tn tehnologije


3 slika: pogled blago odozdo, za one koji gledaju filmove iz kreveta


4 slika: pogled odozgora - ovdje tn ima najmanjih problema, imho primjereno za urede da eventualno netko tko vam stoji iza leda i vidi nesto dok pokazujete


p.s. isprika na losijim slikama, nije mi se dalo baktat s fotoaparatom
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 01.06.2008. u 18:30.
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 00:25   #29
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Stvarno ti puno hvala na trudu.Mislim da će biti još zahvalnih klijenata jer ove slike jako puno govore same za sebe. Ako sam dobro procijenila, čini mi se da su slova na Samsungu tek mrvicu veća nego na HPu. (Ona traka je na mom Eizu punih 6 mm.)
A između ostalog, monitor ima i jako dopadljiv dizajn. Mogao bi biti moj.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 01:38   #30
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
u principu lp 1965 izgleda ljepse zbog estetskijeg postolja (srebrni metalni okvir dolje s rupama nasuprot relativno ruznog al jako teskog crnog ovdje), dok je ostatak isti tako reci... svakako nije neki state of the art definitivno, sto po meni nikako ne moze biti uzeto za zlo jednom monitoru

a sto se slova tice, veca su na 19" jasno vidljivo, ali koliko je to bitno tocno?! ja imam ostecenje desnog oka s cilindrom ko ti (koje se neda u potpunosti ispravit s nikakvom lecom) i ljevo se privikava na njegovu dioptriju polako, odnosno povecava se dioptrija vremenom, medutim za kompom u 80% slucajeva sjedim bez naocala koje bar malo pomazu i nemam nikakvih problema.

bas sam mjerio posto mi je pri ruci metar od jucer, sjedim ubjek dok sam na netu na cca 90cm od monitora tako da su mi ruke prilicno isprizene a tastatura je uvjek tamo gdje i na slikama, a dok nesto zaista radim je ta udaljenost 60cm (znaci nisam izvaljen u stolici nego normalno sjedim) i zaista skoro nikad se ne priblizavam monitoru osim dok gledam bas nesto u par pixela tocno kako izgleda, al to nema pomoci s druge strane pa da ima od 1mm pixele

ne tvrdim da je ovo najbolji monitor, dapace, cak i daleko od toga, medutim sto se hvalitete samog prikaza tice ipak mislim da je cak i ispred svih ovih VA monitora nabrojanih, mozda eventualno onaj ips nec 19" (20" wide ima bolju sliku provjereno, al je wide i refleksivan i jos k tome skup pa eto otpada)

drugi konkurent tom monitoru bi bio philips 200p7es ukoliko je s ips matricom ali po nabavi.net je on i skuplji jos. no koliko je on bolji ili nije zbilja ne mogu reci jer razlika nije bas tako ocita, a skupa ih nisam vidio, no ako dolazi s ips matricom a ne nekom VA sto bi trebao doduse, al nisam ziher da je uvjek tako sudeci po 190p modelu ili 200wp konkretno

a kako vidjet jel monitor ips, pa po ljubicastom odsjaju crne boje gledano iz nekog kuta - postao bi slike, ali s ovim osvjetljenjem u sobi fotic interpretira boju kao plavu pa nebi bilo vjerno
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na