Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2008., 14:17   #1
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Koji 22" monitor kupiti- savjeti iskusnih

ovo iz naslova "savjeti iskusnih" misli se na one koji su vidjeli dolje navedene monitore "svojim očima" i da su na njima imali prilike raditi

1) Za ne TN matricu nemam para , a Lenovo ima ionako pre sitnu rezoluciju

2) Sad imam samsung 959NF : Boli glava, oći umara

3) Želim LCD : da sto MANJE umara to je NAJVAZNIJI prioritet: dugo vremena provodim za pc-jem gledajuci uglavno TEKST !!!
Drugi prioritet po redu je dobar prikaz videa i dobre osobine u igrama (da u ne native izgleda zadovoljavajuce)

4) Samsung 226BW je oko 400-1000 kn SKUPLJI od konkurencije : DA LI SE ISPLATI I ZAŠTO

Negdje sam pricitao da LG ima problema sa OŠTRIM i jasnim prikazom teksta i da malo umara kod čitanja teksa. i sam sam imao prilike raditi na 17" LG-ju 4ms (neki novi model) i NISAM odusevljen prikazom teksta
Imao sam prilike raditi i na SAmsungu 740N : ODLICAN je moj dojam i uopce NE umara

Dalje u obzir dolati ova philips : PHILIPS 220WS8FB, 5ms, DVI..

Ima u Vemilu za 1800 kn

Dalje : S.view ili kineski KTC ima CIJENU OD OKO 1500 kn za 22" DVI i ljudi koji ga imaju KAZU DA JE U RANGU SAMSUNGA I DA SU SVI jako zadovoljni njime

DELL ima model za 2300 kn

Lenovo ima TN modela za slicju cijenu oko 2300 kn i sl


Dakle uglavno svaki TN monitor je slican ali bitno je DA LI SE ISPLATI DATI 500-1000 kn vaise za samsung dell ili lenovo TN

Ili uzeti philips ili s.view a da ZADOVOLJAVA gore navedene zahtijeve

p.s Cujem da neki imaju problema za zujanjem (cviljenjem) i sa osvjetljenjem na RUBOVIMA ekrana i sjenčanjem

te ŠTO sa BAD pikselima da li postoji garancija na njih i u KOJIM ducanima se monitor moz isprobat prije da nema BAD piksele
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 15:03   #2
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
vidio sam vecinu popularnih monitora sa TN matricom osim LG 226WTQ kojeg vecina preporucuje...

sto se tice onih sto sam ih vidio stanje je ovakvo:

samsung 226CW > viewsonic modeli > samsung 2232BW > samsung 226BW > oni jeftiniji LG-evi

No ovo je subjektivni dojam...

Vecina je nahvalila LG pa mislim da je to pravi izbor...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2008., 15:21   #3
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
vidio sam vecinu popularnih monitora sa TN matricom osim LG 226WTQ kojeg vecina preporucuje...

sto se tice onih sto sam ih vidio stanje je ovakvo:

samsung 226CW > viewsonic modeli > samsung 2232BW > samsung 226BW > oni jeftiniji LG-evi

No ovo je subjektivni dojam...

Vecina je nahvalila LG pa mislim da je to pravi izbor...

ma najjeftiniji samsung 226 CW je 2650 kn: čemu toliko za TN ?
Da li si monitore gledao usporedno ?

kako ovaj :http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=9302012


Čujem da samsunzi cvile jako iritantno : to mi je neprihvatljivo ?!


DA li je viewdonic širi po okomici : http://www.pcper.com/article.php?aid=467

inace 22" je obicno 274x 269

p.s moze li usporeda philipsa i viewsonica
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 16:52   #4
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
neznam zasto je 226CW skuplji od ostalih...

Vidio sam usporedno 226CW, 226BW i viewsonic vx2235wm (kojeg imam doma). 226CW je imao malo kvalitetniju sliku od viewsonica, a 226bw je vidno zaostajao (al moguce da bas s monitorom nesto nije bilo u redu... nekako je slika bila mutna, a boje ne realne... prešarene)

prije vx2235wm sam imao viewsonica 2240w koji je imao stvarno dobru sliku, ali i jedan problem zbog cega se ta slika nije mogla odrzati. Naime dynamic contrastu mu se ukljucivao sam od sebe nonstop iako je bio u menu-u nariktan na OFF. Ja neznam dal su to uspjeli rjesiti u viewsonicu, ali ako nisu nebi preporucio taj monitor iako je slika bez dynamic contrasta izvanredna s obzirom na cijenu monitora...

sa ovim vx2235wm sam takoder imao problema. naime na lijevoj strani ekrana mu slika titra te se monitor mora ugasit pa upalit da bi se rijesio problem...
ugl. ako mislis kupovat viewsonic svakako preporucam da ga probas prije kupnje... po meni ima bolju sliku od vecine ostalih popularnih samsunga, ali kao sto vidis ima svoje musice...

Buraz je imao samsung 206BW i cvilio je kada je brightness bio na ispod 70/80... a po meni slika niti ne valja dok je brightness ispod toga...


Ovog viewsonica nisam imao prilike vidjeti, a philips samo u ve-milu, no tad sam gledao lenova koji je ipak imao bolju sliku od philipsa

EDIT:

neznam jesi li bas zapeo za 22" no probaj bacit oko na onog 20" philipsa na trznici (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=107190), vidim da je covjek iz sibenika, to bi mogo bit problem.

Inace gore si napisao da "lenovo ima presitnu rezoluciju", naime to je bas ono sto se meni svida kod tog lenova i kod 20" monitora sa 1680x1050...

Ja sad kad odem kod buraza u sobu di je viewsonic 22" sa 1680x1050 slika mi je prezrnata... puno lakse se "vide" pixeli...

22" sa 1920x1200 i 20" sa 1680x1050 imaju po meni dosta kvalitetniju sliku od 22" sa 1680x1050...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 17:01   #5
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
neznam zasto je 226CW skuplji od ostalih...

Vidio sam usporedno 226CW, 226BW i viewsonic vx2235wm (kojeg imam doma). 226CW je imao malo kvalitetniju sliku od viewsonica, a 226bw je vidno zaostajao (al moguce da bas s monitorom nesto nije bilo u redu... nekako je slika bila mutna, a boje ne realne... prešarene)

prije vx2235wm sam imao viewsonica 2240w koji je imao stvarno dobru sliku, ali i jedan problem zbog cega se ta slika nije mogla odrzati. Naime dynamic contrastu mu se ukljucivao sam od sebe nonstop iako je bio u menu-u nariktan na OFF. Ja neznam dal su to uspjeli rjesiti u viewsonicu, ali ako nisu nebi preporucio taj monitor iako je slika bez dynamic contrasta izvanredna s obzirom na cijenu monitora...

sa ovim vx2235wm sam takoder imao problema. naime na lijevoj strani ekrana mu slika titra te se monitor mora ugasit pa upalit da bi se rijesio problem...
ugl. ako mislis kupovat viewsonic svakako preporucam da ga probas prije kupnje... po meni ima bolju sliku od vecine ostalih popularnih samsunga, ali kao sto vidis ima svoje musice...

Buraz je imao samsung 206BW i cvilio je kada je brightness bio na ispod 70/80... a po meni slika niti ne valja dok je brightness ispod toga...


Ovog viewsonica nisam imao prilike vidjeti, a philips samo u ve-milu, no tad sam gledao lenova koji je ipak imao bolju sliku od philipsa

EDIT:

neznam jesi li bas zapeo za 22" no probaj bacit oko na onog 20" philipsa na trznici (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=107190), vidim da je covjek iz sibenika, to bi mogo bit problem.

Inace gore si napisao da "lenovo ima presitnu rezoluciju", naime to je bas ono sto se meni svida kod tog lenova i kod 20" monitora sa 1680x1050...

Ja sad kad odem kod buraza u sobu di je viewsonic 22" sa 1680x1050 slika mi je prezrnata... puno lakse se "vide" pixeli...

22" sa 1920x1200 i 20" sa 1680x1050 imaju po meni dosta kvalitetniju sliku od 22" sa 1680x1050...
22" DEFINITIVNO...

A što je s ovim SM2232BW samsungom i kakva je razlika izmedju njega i 226BW ?

I nitko neće da komentira philips i LG 226 wtq

Zanima me u vezi ovog LG-a DA LI JE istina da losije prikazuje "tekst" i da umara jaće od drugih marki ?
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 17:13   #6
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Ljudi ti ne odgovaraju jer je ovo vec 100ta takva tema (vidim da ti je ovo prvo pisanje na forumu...), a ja sam relativno dobre volje pa ti odgovaram .

vecina je rekla da 2232BW ima bolju sliku od 226BW (naime 206BW/226BW je u pocetku imao bolje serije matrica, al su poceli s vremenom stavljat losije)
Takoder kao sto vidis razlika je u dizajnu... kolko se sjecam 2032BW/2232BW je dobio nekakvu nagradu za dizajn dok je meni ruzan... 2'6BW/226BW mi puno bolje zgleda

Pogledaj zadnjih 4 stranica na ovom podforumu... ima par tema slicnih tvojoj, imas posebnu temu o LG 226WTQ, philipsu itd...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 17:19   #7
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Ljudi ti ne odgovaraju jer je ovo vec 100ta takva tema (vidim da ti je ovo prvo pisanje na forumu...), a ja sam relativno dobre volje pa ti odgovaram .

vecina je rekla da 2232BW ima bolju sliku od 226BW (naime 206BW/226BW je u pocetku imao bolje serije matrica, al su poceli s vremenom stavljat losije)
Takoder kao sto vidis razlika je u dizajnu... kolko se sjecam 2032BW/2232BW je dobio nekakvu nagradu za dizajn dok je meni ruzan... 2'6BW/226BW mi puno bolje zgleda

Pogledaj zadnjih 4 stranica na ovom podforumu... ima par tema slicnih tvojoj, imas posebnu temu o LG 226WTQ, philipsu itd...
Da znam za to.. ali mislio sam da postoji razlika zbog povrsinske obrade samog ekrana tj displeja : mat ili "staklo"

A za izgled kućišta me baš briga

Našao sam još jedan od konkurenata : http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.321.008
pa ako može par rijeći o njemu

Ja bi kako sada stvari stoje najradije uzeo samsung 2232bw, ali ŠTO AKO ZUJI ? tj da li svaki zuji ili samo neki ? posto obicno za gledanje teksta osvjetljenje je bolje oko 20-30
Neki tvrde da je stvar tako iritannta da moraju ištekavat monitor iz struje po noći ako im je monitor u spavačoj sobi
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 17:27   #8
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 20:14   #9
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
I ja sam u slicnoj dilemi kao ti, nemam novaca za lenovo ,a cini mi se da cu uzeti LG 226WTQ srebreni koji je vidim stigao u hg spota.Volio bih jedino ako netko zna gdje se moze nabaviti crni da kaze.
Mislio sam uzeti jos u obzir SM 2243BW ,ali nitko nista ne govori o njemu ,a vidim da kod nas je tesko naci BW ,a ima NW.Jedino me strah da mi samsung ne uvali neki žnj panel.Vidim da su se u ve milu pjavili i novi LG LCD W2242T i Philips 220CW8FB.S tim da philips ima vidljivi kut 160/160 ,a SM 170/160 dok ovaj LG ima 170/170.Sad da li se to primjeti u radu i zanima me jos da li su novi modeli it LG-a i drugih konkurenata bolji od 226WTQ ili on jos uvijek glasi za najbolji LCD s TN matricom.Hvala
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 21:39   #10
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
I ja sam u slicnoj dilemi kao ti, nemam novaca za lenovo ,a cini mi se da cu uzeti LG 226WTQ srebreni koji je vidim stigao u hg spota.Volio bih jedino ako netko zna gdje se moze nabaviti crni da kaze.
Mislio sam uzeti jos u obzir SM 2243BW ,ali nitko nista ne govori o njemu ,a vidim da kod nas je tesko naci BW ,a ima NW.Jedino me strah da mi samsung ne uvali neki žnj panel.Vidim da su se u ve milu pjavili i novi LG LCD W2242T i Philips 220CW8FB.S tim da philips ima vidljivi kut 160/160 ,a SM 170/160 dok ovaj LG ima 170/170.Sad da li se to primjeti u radu i zanima me jos da li su novi modeli it LG-a i drugih konkurenata bolji od 226WTQ ili on jos uvijek glasi za najbolji LCD s TN matricom.Hvala
Pa koliko sam ja shvatio najboljeje uzet samsung 2232BW !!!!

dolazi sigruno s s panelom...

mene još mući da li "zuji"
grizli medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2008., 11:05   #11
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
gle to zujanje,probijanje svjetla i ostalo je moguce na sve i jednom monitoru.Ja cu uzimati 2232BW
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 11:53   #12
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Kako to da je u sloveniji tako jeftin: samo 220 eura

http://www.mimovrste.com/artikel/265...cmaster-2232bw
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 11:57   #13
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Samo da kažem kako su vam ti svi 22" budget modeli slični, te davanje par stotina kuna više za određen model nije isplativo.
Svi modeli imaju problema sa pozadinskim osvjetljenjem, kod svih je slika tako-tako, najvažnije je kako je kalibrirana za iole dobar dojam o "kvaliteti".

Pošto su to sve matrice iste ili sl. generacije, a LCD-i dostižu svoj vrhunac, razlike u kvaliteti TN matrica se svode na razlike u kalibraciji i uvjetima u kojima se gledaju.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 12:04   #14
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Samo da kažem kako su vam ti svi 22" budget modeli slični, te davanje par stotina kuna više za određen model nije isplativo.
Svi modeli imaju problema sa pozadinskim osvjetljenjem, kod svih je slika tako-tako, najvažnije je kako je kalibrirana za iole dobar dojam o "kvaliteti".

Pošto su to sve matrice iste ili sl. generacije, a LCD-i dostižu svoj vrhunac, razlike u kvaliteti TN matrica se svode na razlike u kalibraciji i uvjetima u kojima se gledaju.
Optimum racunala imaju akciju od view sonica za 1549 kuna

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=9302001

pa se dvoumim sada samsung 2232bw ili taj view sonic

edit: taj nema DVI 2226w ima i kosta oko 1700-1800

Nego da li itko zna ČIJI panel je u ASUS 222U tj opcenito u asus monitorima
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 13:07   #15
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
citao sam reviewe za te TN asuse i nisu se bas nesto proslavili...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 15:39   #16
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
vec sam ovo pisao i mar je tu napisao da kazem ovako samsung se NE ISPLATI dat za tn.ca vise od 2000kn zali boze novaca... tko god je spreman izdvojit za monitor 2500kn neka ustedi 700kn i kupi lenova.

po pitanju tvog problema hmm razer ima asusa 22'' i on je zadovoljan ima klasicne boljke probijanje osvjetljenja i toga.. kao i svi ti monitori.. pitaj njega za iskustvo sa tim monitorom
ja sam svojim ocima vidio phillipsa 22'' i monitor je odlican ima cist okey kuteve i to... a kosta cca 1550kn-1700kn di ga nabavis.. a monitor nije nista losiji od samsunga 2232BW ili nekog skupljeg modela... razlike izmedu TN matrica kod proizvodaca monitora je toliko mala da su to stvarno mikroskopske nijanse...

moja prepruka bilo koji do 2000kn neces previse pogrijesit i naravno sto uvijek napisem prekontrolirat ga prije kupovine Bad pixeli i da nema bas puno pozadinskog probijanja.

Pozdrav i uzivaj
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 16:34   #17
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
ne utjeće li elektronika i sklopovlje na kvalitetu same slike .. pa nije sama matrica monitor



Lenovo je jednostavno PRE sitan ... zasigurno je odlićan monitor ali za nekog koji radi dugo na monitoru kledat u sitna slova je napor za oći


Kada si cijeli dan na monitoru KVALITETA ti PRESTAJE BITI BITNA : i na sve mane svog monitora se s vremenom navikneš , a NAJBITNIJE je da ne umara i ne napreze oci ..
Kvaliteta boja i sl je jedino bitna ako zelis REALNE boJE tj za one kojima to treba graficari fotografi i sl.... njima je svrha monitora ta da fotka buda istih boja ko u prirodi ono što je fotkano npr...
A onom tko se time ne bavi to moze primjetiti samo kad gleda PARALELNO dva monitora

I da lenovo kosta 1500 kuna nebih ga uzeo, pa da ima neznam kakve super realne karakteristike...

A što se probijanja svjetla na rubovima tiće i zujanja niti jedan monitor nebi smio proizvadjat neželjene zvukove i probijat svjetlo na rubovima..

Nego zar nije probijanje svijeta do izrade i dobrog "sjedanja" opticke "svjetlosno vodljive ploće"(koja vodi svjetlost od lampi) nego do same vrste matrice: pa i ne TN monitor moze probijat npr


pogledat ću philips u vemilu : nego kakva funkcija gledanja kad standarne postavke (osvjetljenje i toplina boja) nisu iste kod svih monitora: pa kako onda išta usporediti ako nije osvjetljenje npr isto i sl
Možda monitori koji izgledaju bajno na prvi pogled u ducanu SAMO imaju DOBRE standarne default postavke. dok druge treba malo narihtat (boja kontrast osvjetljenje) da bi izgledali isto ?



Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
vec sam ovo pisao i mar je tu napisao da kazem ovako samsung se NE ISPLATI dat za tn.ca vise od 2000kn zali boze novaca... tko god je spreman izdvojit za monitor 2500kn neka ustedi 700kn i kupi lenova.

po pitanju tvog problema hmm razer ima asusa 22'' i on je zadovoljan ima klasicne boljke probijanje osvjetljenja i toga.. kao i svi ti monitori.. pitaj njega za iskustvo sa tim monitorom
ja sam svojim ocima vidio phillipsa 22'' i monitor je odlican ima cist okey kuteve i to... a kosta cca 1550kn-1700kn di ga nabavis.. a monitor nije nista losiji od samsunga 2232BW ili nekog skupljeg modela... razlike izmedu TN matrica kod proizvodaca monitora je toliko mala da su to stvarno mikroskopske nijanse...

moja prepruka bilo koji do 2000kn neces previse pogrijesit i naravno sto uvijek napisem prekontrolirat ga prije kupovine Bad pixeli i da nema bas puno pozadinskog probijanja.

Pozdrav i uzivaj
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 13:20   #18
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
meni se na prvi pogled ćini da je slika bolja na 2232bw u odnosu na L226WTQ. Ako želiš ponajbolju sliku (tn) onda uzmi 226CW.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 14:17   #19
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
meni se na prvi pogled ćini da je slika bolja na 2232bw u odnosu na L226WTQ. Ako želiš ponajbolju sliku (tn) onda uzmi 226CW.
jbg skuplji je skoro 500 kn..

ali na kraju kravjeva monitor se ne kupuje svaki dan

Nego nije mi jasno kako CW s posebnim lampama i TN matricom moze imat VECI postotak raspona boje NTSC standarnda nego lenovo s matricom koja nije TN ?
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 14:48   #20
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
Nego nije mi jasno kako CW s posebnim lampama i TN matricom moze imat VECI postotak raspona boje NTSC standarnda nego lenovo s matricom koja nije TN ?
Isto tako kako taj samsung ima CR 3000:1 .....................a najskuplji IPSovi nemaju ni 1400:1...........to je marketing za navuc slikare naivce.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 22:09   #21
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Isto tako kako taj samsung ima CR 3000:1 .....................a najskuplji IPSovi nemaju ni 1400:1...........to je marketing za navuc slikare naivce.
ALi LAMPA STVARA svjetlo.. ako spektar boja lampe nije dobar bilo kakava matrica neće dati 100% raspon boja zar ne ??
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 13:14   #22
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Prelazak s CRT-a na LCD (glavobolja bol u oćima i sl)

Kao prvo ako je vec ta tema bila neka je moderator izbriše: koristio sam search i nisam nasao sl temu ovdje..

Ovdje nije mjesto o kvaliteti slike boja i sl temama nego SAMO ugodnosti u radu.

Zanima me : Kada ste prelazili s CRT-a na LCD da li vam je to olakšalo rad na monitoru: manje umaranje ociju naprezanja glavobolje i sl.

Sada imam samsung 959NF , i od trenutka kada sam ga kupio bio je nekako Zahtjevan za oci posto je slican "tv" tj maska radi na drugacijem principu (nema "tockice" ko lasican crt npr)

Dakle zanimaju me vasa iskustva , nebih zelio bezveze bacit 2 soma kuna a da mi ostanu isti "problemi" kao crt monitorom ...

Inace mnogi TVRDE da je LCD mnogo ugodniji za rad ..
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 13:29   #23
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Meni su podjednako ugodni dobar CRT i dobar LCD, ipak prevaga na stranu LCD-a. Mnogi danasnji LCDi jako blijeste pa si svakako smanji svjetlinu i kontrast na neku podnosljivu razinu. Jako je dobro imati i kakav "ambilight", svjetlo koje ti tuce nekamo suprotno od monitora a osvjetljava prostoriju tek toliko da ti nije preveli kontrast izmedju ekrana i ostatka sobe, ja to rjesavam tako da okrenem stolnu lampu zaruljom prema gore. Isto tako, pripazi da ne kupis LCD s premalom tockom za tvoj vid. Recimo, ja se odlicno sluzim i s 20" WS koji ima mali dot pitch, dok moj stari priznaje samo veliki dot pitch, dakle 19" 5:4 i 22" WS monitore.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 13:55   #24
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Meni su podjednako ugodni dobar CRT i dobar LCD, ipak prevaga na stranu LCD-a. Mnogi danasnji LCDi jako blijeste pa si svakako smanji svjetlinu i kontrast na neku podnosljivu razinu. Jako je dobro imati i kakav "ambilight", svjetlo koje ti tuce nekamo suprotno od monitora a osvjetljava prostoriju tek toliko da ti nije preveli kontrast izmedju ekrana i ostatka sobe, ja to rjesavam tako da okrenem stolnu lampu zaruljom prema gore. Isto tako, pripazi da ne kupis LCD s premalom tockom za tvoj vid. Recimo, ja se odlicno sluzim i s 20" WS koji ima mali dot pitch, dok moj stari priznaje samo veliki dot pitch, dakle 19" 5:4 i 22" WS monitore.
mislim uzet 22" wide
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 14:28   #25
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Samo trebaš smanjit svjetlinu s tvorničkih postavki i ne raditi u mraku.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 14:34   #26
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
grizli medo ako si vec otvorio temu na temu da kupujes monitor nisi to tamo mogao pitat nego nova tema?! cemu?!

Po pitanju umaranja ociju i glave hmm meni je za novi monitor trebalo 2dana da se prilagodim i naravno da ga namjestim... sad mi je sve super.. sve super dok si sve mozes podesit kako tebi odgovara.

EDIT hvala mar na spajanju heheheh

Zadnje izmijenjeno od: jurbAs. 13.05.2008. u 14:46.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 19:52   #27
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
grizli medo ako si vec otvorio temu na temu da kupujes monitor nisi to tamo mogao pitat nego nova tema?! cemu?!

Po pitanju umaranja ociju i glave hmm meni je za novi monitor trebalo 2dana da se prilagodim i naravno da ga namjestim... sad mi je sve super.. sve super dok si sve mozes podesit kako tebi odgovara.

EDIT hvala mar na spajanju heheheh
Zato jer mi se to ćini kao jedna od važinijih tema općenito na ovom podofumu.. i naravno ne radi se tu o meni nego o svima s istim problemima

Tj: vrsta monitora, zdravlje i podešavanje, o tome nitko ne prića, nego samo je bitno kakva jekvaliteta slike i ko ima boljeg
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 19:56   #28
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Meni LCD dosta manje umara oči...

Dok sam imao CRT, doduše neki bezvezi al 85Hz oči su me znatno češće bolile...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 21:12   #29
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
mene je CRT (LG 85hz F900B) ipak nesto vise umarao. sad imam LCD 22" Philips 220WS i on je ok, mada i on moze posteno namucit oci ako su brightnes i contrast prejako podeseni.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2008., 01:36   #30
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Pala je odluka na samsung ali se dvoumim između 2232BW i 226CW: Da li se isplati dati par sto kuna vipe za CW i da li CW uvjek dolazi s S panelom ?

po ovome : http://forums.guru3d.com/showthread....ghlight=2232BW

2232bw zna dolaziti i sa C panel matricom

navodno ovo može pokazati : If you put Brightness & Contrast to 0 and press source button for more tan 5 seconds a menú of firmware popup

http://www.google.com/translate?u=ht...&hl=en&ie=UTF8



što misliteo tome : usporedni test svih monitora dao je najbolje ocijene ovome : http://www.google.com/translate?u=ht...&hl=en&ie=UTF8

Kao glavni razlog je odsustvo bojazni da se zobije neki žnj pannel za razliku od samsunga


Zadnje izmijenjeno od: grizli medo. 14.05.2008. u 02:24.
grizli medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na