Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2008., 15:05   #1
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Problem termalne paste pod BigTyphoon VX

Kupio sam novo kućište i sve preselio u njega. Prije sam koristio Zalaman ZM-STG1 termalnu past koja je odlična, ali je problem što sam je potrošio a nema je nigdje za kupiti. Probao sam AS5, ali su mi se odmah cooler i CPU slijepili i to sam jedva nekako odvojio. Išao sam od dućana do dućana, u Formelu će je tek u ponedjeljak dobiti, a 3 dana bez kompa ne mogu, jer ga trebam za faks.

Lik iz jednog servisa mi je dao Zalmanovu pastu u tubici, bijelu i u nedostatku poštene paste sam stavio tu. Nakon što sam je stavio, sjetio sam se da bi i ona mogla slijepiti prcesor i cooler. Kako onda skintui cooler sa CPU-a ako se oni slijepe?

Probao sam pokrenuti dual prime95 i sad me muče temperature sa ovom pastom. Imam AMD64 X2 na 2.6 GHz i nakon 20 minuti primea 95 temperatura prve jezgre mi je oko 51-52, a druge oko 62-63 C, što mi se čini previše. Proc je na 1.350V-1.400V, a po defaultu radi na 2.0 GHz. Ovo mi se čini previše pod BigTyphoonom VX, koji se onda vrti na 2000 okretaja, jer sam prije, sa starom pastom isprobao i na 2.7 GHz i sve je prošlo bez beda. Išlo je do nekih 62-63 C. Moja su pitanja sljedeća:

1. Jesam li vjerojatno premalo paste stavio? (ja mislim da jesam)
2. S obzirom da bi uzeo Zalmanovu pastu ZM-STG1, kao skinuti ovu, pošto vjerujem da će proc i cooler biti slijepljeni, tj. kako njih razdvojiti?
3.Zašto su mi uvijek razlike pod opterećenjem između jezgara do 10 C, znači prva oko 50, a druga oko 60? (mjereno CoreTempom)

Imam ABIT AN8 32X SLI ploču sa famoznim OTES hlađenjem i uspio sam skulirati temperaturu PWM-a. Jedan vent mali na OTES pasivnjak, a drugi na vrh kućišta koji puše prema OTES pasivnjaku i na ovom naponu proca ne prelazi 59 C, kaj je super.

Ajd pomagajte, najviše me brine kako razdvojiti cooler od CPU-a, tako da CPU ne isčupam iz njegovog utora na ploči...
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 15:26   #2
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
1. Nitko osim tebe ne može znat koliko si paste stavio, to ti nama trebaš reći.
2. Vjeruješ da će biti slijepljen? Preporuka-skini to dok je vruće jer onda i pasta je više tekuća.
3. Razlika u temp između 2 jezgre je vjerojatno zbog toga što si možda neravnomjerno stavio pastu, tj kod druge jezgre je možda ima manje ili uopće nema, kuler nije sjeo do kraja, ili kako i sam kažeš nedovoljno paste. To su moguće mogućnosti, ti trebaš provjeriti što je.

Imam AS5 već duže vrijeme 6-7 puta sam stavljao i skidao big typhoon bez ikakvih problema s procesora.
MP950 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2008., 15:39   #3
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor MP950 Pregled postova
1. Nitko osim tebe ne može znat koliko si paste stavio, to ti nama trebaš reći.
2. Vjeruješ da će biti slijepljen? Preporuka-skini to dok je vruće jer onda i pasta je više tekuća.
3. Razlika u temp između 2 jezgre je vjerojatno zbog toga što si možda neravnomjerno stavio pastu, tj kod druge jezgre je možda ima manje ili uopće nema, kuler nije sjeo do kraja, ili kako i sam kažeš nedovoljno paste. To su moguće mogućnosti, ti trebaš provjeriti što je.

Imam AS5 već duže vrijeme 6-7 puta sam stavljao i skidao big typhoon bez ikakvih problema s procesora.
Znači, najbolje da ga skinem čim ga ugasim? Hm, trebao bi i ja sa AS5 onda probati. U pravilu uvijek stavljam kapljicu-dvije na proc i onda to razmažem gumenom rukavicom. Jedino je bed kaj se neće uvijek lijepo razmazati. Gledao sam upute za stavljane termalne paste. Smije li se procesor vidjeti nakon što se pasta razmaže po njemu? I treba li malo paste stavljati na cooler ili ne?
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 15:52   #4
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Znači, najbolje da ga skinem čim ga ugasim? Hm, trebao bi i ja sa AS5 onda probati. U pravilu uvijek stavljam kapljicu-dvije na proc i onda to razmažem gumenom rukavicom. Jedino je bed kaj se neće uvijek lijepo razmazati. Gledao sam upute za stavljane termalne paste. Smije li se procesor vidjeti nakon što se pasta razmaže po njemu? I treba li malo paste stavljati na cooler ili ne?
Treba onoliko paste da je jednakomjerno razmazana,a da možeš čitat kroz nju šta piše na cpu.Puno je vjerojatnije i jednostavnije da si previše stavio,neravnomjerno,i uz to pasta slabije kvalitete.Lijepo sve očisti i probaj ponovno.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 15:57   #5
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Znači, najbolje da ga skinem čim ga ugasim? Hm, trebao bi i ja sa AS5 onda probati. U pravilu uvijek stavljam kapljicu-dvije na proc i onda to razmažem gumenom rukavicom. Jedino je bed kaj se neće uvijek lijepo razmazati. Gledao sam upute za stavljane termalne paste. Smije li se procesor vidjeti nakon što se pasta razmaže po njemu? I treba li malo paste stavljati na cooler ili ne?
kao sto je rekao vec netko is SX Teama(a ja to isto mislim) AS5 je odlicna pasta ali nije za "hrapavije" plohe kao sto je recimo ona na VXu di je Zalmanova "krema" bolja.

PS
Kad se hladnjak skida sa CPUa u okolnostima da je ili "sljepljen" ili nije skidano 3g. NIKAD se ne skida vertikalnim potiskom nego OKRETANJEM hladnjaka (torzija oko vertikalne osi) da se "odlomi" zvakaca i onda ide jedno 10 puta lakse.
Ja sam jednom prilikom izvadio CPU 3000+Venice sa hladnjakom(bez posljedica za CPU) mada nisam jako povukao i od onda koristim ovu metodu "torzije".
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 15:57   #6
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor žile1942 Pregled postova
Treba onoliko paste da je jednakomjerno razmazana,a da možeš čitat kroz nju šta piše na cpu.Puno je vjerojatnije i jednostavnije da si previše stavio,neravnomjerno,i uz to pasta slabije kvalitete.Lijepo sve očisti i probaj ponovno.
OK. Hvala ekipa. Probati cu, pa se javim. Uvijek me živciralo to stavljanje paste...
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 16:04   #7
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Kad se hladnjak skida sa CPUa u okolnostima da je ili "sljepljen" ili nije skidano 3g. NIKAD se ne skida vertikalnim potiskom nego OKRETANJEM hladnjaka (torzija oko vertikalne osi) da se "odlomi" zvakaca i onda ide jedno 10 puta lakse.
Kada je slijepljeno totalka,da ga okrećeš ipak je i dalje potrebno primjenit zamjetnu silu,što sa kompom baš i nevolim.Prvo koristi fen,stara provjerena metoda iz drevne kine
žile je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 16:52   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor žile1942 Pregled postova
Kada je slijepljeno totalka,da ga okrećeš ipak je i dalje potrebno primjenit zamjetnu silu,što sa kompom baš i nevolim.Prvo koristi fen,stara provjerena metoda iz drevne kine
Nije potreban fen. Dobro kaže Uber Gosu, lagano okretati oko osi okomite na IHS procesora. Malo po malo (može potrajati minutu dvije, sve ovisi kolikom intenzitetom okrećete). Kad tad će pasta malo po malo popustiti i onda bez problema se skida cooler sa procesora (uglavnom, jednom kad krene lijevo desno gotovo je).

Paste se stavlja koliko je potrebno, a može dosta ovisiti o samim površinama (IHS-a i baze hladnjaka). Zato se prvi puta isproba sa malo paste, pa se pogleda kakav otisak ostavlja pasta nakon što se pričvrsti cooler. U slučaju da bude konkavnosti IHS-a/baze hladnjaka.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 20:25   #9
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Ekipa, triputa sam stavljao pastu, dvaput AS5 i jednom Zalman običnu i temperature su iste. Jedino kaj me muči, šarafi sa kojima se ona plastika koja se postavlja oko procesora, su predugački, pa sam malo na silu to prišarafio, tako da mislim da je ploča malo svinuta. Znači šarafi dodiruju ploču na koju se matična montira. A mislim da te plastike za utor oko procesora nema nigdje za kupiti. Tražio sam šarafe takve veličine (ali kraće) u željezari i sl., ali nigdje nema takvih. Hm, a čudno imam CoolerMaster CM690. Jedan vent od 120 mm što iza izabacuje zrak, jedan gore upuhuje, tako da puše po PWM-u, jedan kod memorije koji upuhuje (postavio ga sa vezicama). Trenutno nemam ni jedan na stranici, ali mislim da ću ga staviti da ispuhuje topli zrako koji dolazi odozdo od napajanja i grafičke. Svi su 120 mm i full tihi, samo se BigTyphoom čuje dok se vrti na 2000 o/min. Onaj dole naprijed vent hladi diskove.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 21:25   #10
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Čekaj,vx se montira pomoću pushpinova,jesam u pravu?Šta će ti onda taj lotesov blok?

EDIT:samo na 775-baš sam glup.
Svejedno,znam da je lotesov blok morao doći sa šarafima kojima se držao za backplate.Zašto njih ne koristiš?
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2008., 21:35   #11
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
ako je pasta normalna i kvalitetna nema sanse da se ista slipi, pustite sad one gluposti koje dolaze sa procesorima, kvalitetna se pasta, a to je svaka od ovih koje si naveo, ne susi, moze se "zalipit", ali to je vise zbog ucinka vakuuma nego samog susenja paste, i gore su objasnili kako u tom slucaju postupit

rastavite koje audio pojacalo staro 20+ god pa cete vidit da je pasta na izlaznim elementima jos "friska"
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 22:32   #12
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Koristim originalne šarafe. E da, sad sam opet stavio AS5 (prstom je razmazao) i ništa, do 64-65 C druga jezgra. Prva do 55 C. Jedino, prije sastavljanja kompa, sam maknuo kompletno OTES sa ploče i na nVidin čipset i PWM-ove postavio termalnu pastu. Sada je temp ploče pod opterećenjem kojih 35-35 C, prije nije prelazila 30-32 C. Da li možda i to ima utjecaja onda na sve? Tako da nakon pola sata dual primea 95, PWM je na 59-58 C, a proc (prva jezgra na 54-55, a druga na 59-60). Ako sam zeznuo s ovim na ploči, ko će to natrag skinuti. Ziher se sve čvrsto sad drži... I vent koji sam stavio kod memorije da puše prema njoj i BigTyphoon (da odneku dolazi hladan zrak), nema nikakbih promjena...
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 22:41   #13
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
uz predhodno receno (Uber Gosua,Vuca i bobea) cu napomenut da nije nikakvo cudo ta razlika od 10°C medu jezgrama jer je ocito velik broj tako izdavan. I mene je potrefio takav primjerak i da ga ne prodavam skinuo bi HS da vidim jeli do paste izmedu HS-a i jezgri ili senzori lazu (manja vjerovatnost)

Pastu sa coolera i proca cisti sa alkoholom (ne jeger,vodka itd nego medicinskim ili rakijom ) pa stavi malo paste na sredinu procesora te zakaci BT-a. nakon sto ga ucvrstis izvrti orthos malo da se pasta "razvodni" pa ugasi te skini BT-a lagano. Ako imas digitalni slikaj nakon skidanja BT-a njegovu bazu da vidimo kako se pasta uopce razmazala. Posto je je u velikog broja BT-a baza konkavna/konveksna postoji mogucnost da se pasta jednostavno ne razmaze dobro te je negdje ima previse a negdje premalo.

Nacin kako pogledati koliko je proc/BT ravan imas na Spaceovom topicu no da ne trazis pojasnim ti lakse. Uzmi zilet/memoriju/ravnalo ili bilo kakav drugi predmet kojemu je jedna strana 100% ravna , prisloni ga uz bazu te pogledaj prema svjetlu. Ako svjetlost puno prolazi izmedu ravnog predmeta i baze onda znas sto ti je cinit - uhvati se poliranja-ravnanja.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 22:50   #14
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kad je netko skinuo IHS sa Opterona (Veki-os ?) i dalje je imao razliku u temperaturi jezgri. Nek te to ne muči (sama razlika među njima).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 23:29   #15
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Malo je off topic, ali je vezano uz moju ploču. Ako ja skinem OTES sa nje i na PWM-e i nvidia chipset (oni su povezani hetpipeom) npr. postavim Artic Cooling hladnjak za chipset aktivni, da li bi se bolje hladili? Središnji pasivac nije heatpipeom povezan.

Grafičku bi onda prebacio u drugi slot. Mislim da je svejedno pošto su oba 16X.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 00:58   #16
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Moras racunati na dan-dva da pasta poprimi prava svojstva, pa nakon toga provjeri temperature...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 09:04   #17
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Moras racunati na dan-dva da pasta poprimi prava svojstva, pa nakon toga provjeri temperature...
Cool. Našao sam to u Linksu, ali nigdje nema reviewa. Ajd komentirajte kako vam se čini:

hxxp://www.links.hr/index.php?naziv=Hladnjak+Arctic+Cooling+za+Chipset%2C+aktivni&option=artikl&id_kategorija=05090915&id_artikl=050.909.123
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 11:36   #18
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Najobičnija zujalica,čak i relativno skupa obzirom šta očekujem da nudi.Hladit će to NF4,nije to chipset koji nešto pametno radi
žile je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 11:49   #19
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
al je cipset koji se nesto vise grije
HR05SLI passive @ nf4 = 40°C. onaj mali AC prdekavac bi na 4k rpm probio usi i opet ne ohladio puno previse. nekazem da nevalja al se ne isplati. Plavi Zalman je jos uvijek lijek za nf4 (posto nema HR05)
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 12:00   #20
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Pasta na IHS-u (s unutarnje strane procesora) je koma. Izgleda kao da ima srebra u sebi ali je suha kao Sahara. Jedva sam ju otopio sa acetonom.
Proc je bio 3700+. Nije bio dvojezgren pa razlike u temp. nisam mogao znati, ali je ubrzo i riknuo. No eto, samo da znate kako to izgleda ako nikad niste skinuli HS

BTW ako namažeš pastu tako, da kad staviš kuler i pasta se istisne poput margarina izvan granica procesora - onda se zalijepi. Ti previše namažeš paste, prilično sam siguran u to. Zato ti se i zalijepe. Ne trebaš do samog ruba IHS-a, samo oko sredine je dovoljno. Pritisak će dalje učiniti svoje.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2008., 22:19   #21
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Skinuo ja danas opet OTES i one gume sa heatsinkova i ponovo stavio pastu na nForce 4 i PWM-ove. Temperatura PWM-a se spustila ( 58 C pod 100% opterećenjem na 2.60 GHz i 1.350V), ali procesor nula bodova (i dalje druga jezrga do 60-61 C). Malo sam danas proučavao taj BigTyphoon, malo mi sav razmrdan izgleda. A ima i malo prašine u rebarcima. Bi pomoglo šta da ga očistim i eventualno bolji ventilator stavim? Ako da za vent, koji? I bio sam sa OTES sustavom hlađenja u Linksu. Rekli su mi da na nForce chipset mogu uvaliti plavog Zalmana ili nešto sl., ali na PWM-ove da ništa ne paše, tj. na gornji heatsink. S obzirom da je PWM OK, temperature nForce chipseta ne mogu pratiti (nema senzor ploča), ne znam kaj ću sa BigTyphoonom VX. Te mi se temperature čine previsoke za overclock od samo 600 MHz.

EDIT:
nForce chipset mi se čini dosta vruć na dodir prsta, možda i od grafičke topliji (a ona je na 52 C), ali sve OK radi, i Dual Prime95 prolazi 12 sati. I Big Typhoon VX mi se čini bučniji nego prije... U ponedjeljak mi dolazi Zalmanova pasta, koja se sa kistićem razmazuje, pa ću onda novu staviti...
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na