Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2014., 21:29   #1
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
(riješeno) Komp odjednom zamrzne

komp je kupljen prije 2-3 mjeseca . već sam nosio na popravak jednom ali su mi ga vratili i problem se nastavio . sad sam im odnio komp di sam kupio po drugi put ali nekako ne mislim da će riješit ni ovaj put problem ... kupio sam i novo hlađenje za CPU , grafička se ne pregrijava , ali svejedno odjednom kad igram igrice , bile zahtjevne ili bezazlene na Facebooku , komp samo zamrzne , slika se zaustavi , miš ne funkcionira i samo ga mogu na dugme resetirat . windowse sam dao da sredi i drivere sve ispočetka liku koji ima PC radnju ali i nakon clean installa je zamrzavao . ( tad sam ga poslao na popravak da vide da softver tu nije problem najvjerojatnije ) ...

ALI što ako mi ga vrate i opet zamrzava a ja plaćam im popravke ko idiot iako je pod garancijom ( utrošeni rad se plaća , a jak im je rad nema šta ) ? koje su mi onda pak opcije jer ne želim zauvijek igrat na sistemu na kojem samo čekaš da ti grune , da ti visi to iznad glave ?

ja sam im opisao problem i prijašnja iskustva i što sam radio najbolje što sam mogao . RAM je isto čist . osobno sumnjam da grafička kartica nekako ima tvorničku grešku ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 21:36   #2
Crimecop
..::..u prolazu..::..
Moj komp
 
Crimecop's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Također imao isti problem kad sam uzimao novi komp i problem je bio u RAM-u, samo zamijenio kekse u slotovima i sve štimalo. Najbolje riješenje ako nije do RAM-a ili ne znaš što bi moglo biti da ideš do prijatelja i jednu po jednu komponentu mijenjaš dok ne utvrdiš u kojoj je greška.
__________________


CPU: Intel i5 750, 2.66GHz, socket 1156
MBO: Gigabyte P55-UD3, s1156, Intel® P55
RAM: 4x2 GB DDR3 Kingston, 1333MHz
GPU: MSI GTX 770, OC Twin Frozr
HDD: WD Caviar Black 1TB, 1001FALS, SATA II, 32Mb Cache
PSU: FSP Raider 650W
OPT: LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
CASE: Antec 300, black
MONITOR: LG Flatron W2361V-PF 23",black, 16:9, Full HD






TIPKOVNICA: Logitech G105
MIŠ: Logitech G700 & SteelSeries Qck+
ZVUČNICI: Logitech S-220, 2.1
GAMEPAD: Logitech ChillStream
TV KARTICA: AverMedia AVerTV DVB Super 007
HDD STORAGE: Western Digital 2TB & Seagete 2TB
EXTRA: Playstation 3, slim 160GB



Crimecop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2014., 21:45   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 21:49   #4
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
pa bili su u tom dućanu i ovaj lik što popravlja kompove oboje radili neke RAM "passove" . onaj memtest ili šta već i nije nijednom pokazalo problem ... a ja ne smijem otvarat kućište jer ima naljepnicu , garancije , ako otvorim kučište sam oni će znat i ode garancija u vjetar ... nadam se da im ne moram ja sve crtat i govorit šta rade , zato sam i dao da oni rade što treba a ne ja da se mučim ko amater ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 22:11   #5
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
A što ti javlja Event Viewer, pogledaj malo pa javi...
Ispuni "moj komp", da vidimo o kakvoj se "pili" radi...
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 22:38   #6
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
ne javlja nista , windowsi se pokrenu opet ko da se nista nije desilo . trenutno niisam na kompu ali sto znam napamet je 8GB RAMa, 4core AMD , amd hd7790 graficka ...

prije je znao javljat nesto kao informacija od jedne jezgre nije mogla doc do druge ili da nesto mi je overcloakano mozda ali nije sigurno jer nemam pojma to ... sad ne izbacuje vise nista , ali samo na bootu pita ono , start windows normally ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:28   #7
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
komp je stigao nakon popravka . kažu da su 2 dana radili neke stres testove na njemu i RAM i GPU i tamo vamo , sve je prošlo ok .

danas mi je izbacio ovo nakon blue screena napokon :

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1050

Additional information about the problem:
BCCode: 101
BCP1: 0000000000000031
BCP2: 0000000000000000
BCP3: FFFFF88002F65180
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\022614-14352-01.dmp
C:\Users\Korisnik\AppData\Local\Temp\WER-31012-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?link...8&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

šta to znači ?
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:17   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ako si "kantu" nosio na servis, moguće je da nešto od periferije koju doma spajaš uzrokuje bsod.

Pogledaj event viewer i period dok je bio na "popravku" pa vidi ako ima errora dok je komp bio kod njih, pa ih fino nazovi i ocitaj bukvicu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:05   #9
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ako si "kantu" nosio na servis, moguće je da nešto od periferije koju doma spajaš uzrokuje bsod.

Pogledaj event viewer i period dok je bio na "popravku" pa vidi ako ima errora dok je komp bio kod njih, pa ih fino nazovi i ocitaj bukvicu.
eh , ne kužim te baš :S

morao biš to malo elaborirat ... šta da nekako pogledam da li je što izbacivao njima errore ? a koja periferija bi mogla srat nije mi to baš čisto . padne mi na pamet printer jedino ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:22   #10
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Bull_the_Great Pregled postova
eh , ne kužim te baš :S

morao biš to malo elaborirat ... šta da nekako pogledam da li je što izbacivao njima errore ? a koja periferija bi mogla srat nije mi to baš čisto . padne mi na pamet printer jedino ...
Otvori ovo: KLIK, kad otvoriš Event Viewer, tamo pogledaj pod System i Application imaš li neke Errore, posebno pogledaj Critical error.
Nino ti želi reći da pogledaš dali je izbacivao takve errore dok je bio kod njih u servisu. To vidiš po datumu i vremenu kada je izbačen error...
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2014., 18:06   #11
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31


jel to ovo ?
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 18:21   #12
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Ajde makni ovoj prozor s desne strane i omogući da vidimo komplet Critical error, da možemo pročitati što piše...
Nešto te opako zeza..

EDIT:
Znači ovako, javlja ti 41(63) Error,to može biti zaista svašta... kako ti se problem javlja i nakon svježe instalacije windowsa, najvjerojatnije nije do drivera.
Ali za početak možeš probati ovo- KLIK, ako nije do zvučne kartice, može biti memorija( trebalo bi pokušati s drugom memorijom), zatim napajanje, grafička kartica ili matična ploča. Ne nužno tim redoslijedom. Ne znači da je nešto od navedenog neispravno, možda ti samo nije kompatibilno, ne slaže se jedno s drugim( recimo ddr3 i matična ploča).
Bilo bi dobro da provjeriš i hard disk...
Dakle trebao bi ići metodom eliminacije, bojim se da ćeš morati otvoriti kućište i naći nekog dobrog frenda da ti to istestira...drugačije ćeš teško otkloniti problem...a od ovih u servisu( nisi naveo koji servis) , malo možeš očekivati...bojim se..

EDIT2:
čitao sam negdje na forumu, isti error :
- 1.slučaj - riješeno nakon friške instalacije windowsa-dakle driveri u pitanju
- 2.slučaj - riješeno nakon zamjene matične ploče
- 3. slučaj - riješeno nakon zamjene memorije
- ja sam imao isti error, bio je hard disk u pitanju-neispravan, nakon zamjene diska
sve je bilo ok...
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26

Zadnje izmijenjeno od: yakob22. 26.02.2014. u 19:24.
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 18:36   #13
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31


ovo ?

http://tny.cz/de0cb12d ovo sam kao hostao text file , išao sam kopirat iz event viewera te errora ... pa , ako ko šta kuži šta to tu piše ...

Zadnje izmijenjeno od: Bull_the_Great. 26.02.2014. u 19:46.
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 23:11   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
The driver detected a controller error on \Device\Harddisk1\DR1.
To bi trebala biti frka sa usb diskom.

Imas ti svega tu, kao prvo mislim da su ti windowsi u banani. Ima svakakvih errora. Daj nekom da ti windowse rijesi, stavi gore fino Home premium x64, makni se od tih Ultimate verzija...ako kuzis sta govorim.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 14:14   #15
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Samo su bitne ove critical greske a ovo ostalo je po meni normalno, imao sam slicno na drugom kompu bas dok prasim COD4 i prid kraj mape kad sam daleko na vrhu samo frezze i to samo u toj igri ostalo normalno.

Probaj sfc /scannow i vidi jel ti javlja gresku izmedu ostalog tipa iassdo.dll.mui ako da moras kompletan disk formatirat i nanovo windows instalirat. Meni instalacija nije pomogla dok nisam i D particiju formatirao zamisli, znaci moras kompletan disk obrisati i formatirat i to sam saznao tek kad sam instalirao Win XP jer mi je blue screen javljao odredenu gresku preko koje sam nasao rijesenje dok na Windowsu 8 nije bilo greske :S

Ovo ti sve govorim u slucaju da je softwareski problem jer nesmijes kantu otvoriti pa ispitati komponente pojedinacno :P
  Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 14:58   #16
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Da se pridruzim temi. Frend mi je donjeo komp sa problemom da se ponekad zamrzne i komp vrti dalje a slika stoji na ekranu.
Odmah sam posumnjao na grafičku ili matičnu. Odvrtio sam memtest, i testirao disk i to pokazuje da nije do tih komponenti. Ubacio svoju grafu i opet nekad zamrzne. Tako da pretpostavljam da je do njegove matične koja ima integriranu grafu.
Radi se o MSIG41M-P26 ploči.
Ima tko još kakav savjet kako biti siguran da je ploča?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 16:11   #17
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
najsigurniji bi bio testiranje s drugom pločom. no kako vjerojatno nije izvodivo, onda prvo disejblaj integriranu karticu u biosu.

no simptome slične tvojima meni je davao (danas pokojni) seagate od 250GB, pa provjeri i smart status, ne samo bad sectore...
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:33   #18
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
najsigurniji bi bio testiranje s drugom pločom. no kako vjerojatno nije izvodivo, onda prvo disejblaj integriranu karticu u biosu.

no simptome slične tvojima meni je davao (danas pokojni) seagate od 250GB, pa provjeri i smart status, ne samo bad sectore...
Gledao sam Health na hdtune i crystaldiskinfu u windowsu i sve se čini ok.
Samo mi je na Hirensu u hdtuneu prikazivao neke dvije greske, jedna je bila "0C Power cycle count".
Mozes mi preporuciti neki program za disk i na sta treba obratiti pažnju?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 21:23   #19
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
pronađi tvornički dijagnostički program za disk, obzirom da nisi naveo brand. još jednom preskeniraj i s njime za potencijalne bad sectore, a ovo ti je lista s.m.a.r.t. kategorija, osjenčene rozim su one na koje moraš posebno obratit pažnju. također promjeni i sata kabel, za svaki slučaj.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2014., 15:05   #20
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
poslao sam bio komp u zagreb na servis . javili su da je graficka neispravna . posto ove moje vise nema ( fala palcu ) dat ce mi novu , jacu . mislim da ovi u rijeci se mogu posrat na svoje glave i svoje "stres testove" ... u cetvrtak negdje dolazi komp pa jos javim jel to 100% ispolirano ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 10:37   #21
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
dosao je komp nakon 3 tjedna ... a rekli su 10-15 dana . al dobro ajd . no kazu da su zamijenili i graficku ali i memoriju . tako da stvarno ne kuzim sto ovi u rijeci rade .i napisali su da prepucuju kompletnu reinstalaciju . vjerojatno windowsa . sto je tlaka uvijek naravno . sad jel nuzno to bas toliko neznam , ali ajd , novi hardwer pa nek bude i svjezi sistem da ne bude kakvih konflikata ... jos ja javim kako je sve to proslo i kako sljaka a onda radim novu svojih utisaka o toj trgovini da ljudi malo znaju u sto ulaze ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 23:48   #22
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Di si to kupio, odnosno koji je to servis?
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 09:32   #23
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Di si to kupio, odnosno koji je to servis?
LINKS ... napisao sam utiske detaljno u temi iskustva s linksom ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 13:23   #24
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Koliko plaćaju ljude da rade tamo nije ni čudno da je takva usluga.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 13:55   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
To je njihov interni problem. Kupac mora dobiti maksimalno stručnu i poštenu uslugu za svoje novce. A to nije dobio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 19:44   #26
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
To je njihov interni problem. Kupac mora dobiti maksimalno stručnu i poštenu uslugu za svoje novce. A to nije dobio.
tocno , da radi za kikiriki mene briga . pobrali su puno para od mene , ma da je i 10 kuna kostalo , tako slabe akcije nisu nicim opravdane . razmisljao sam i o tuzbi ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na