Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.02.2009., 15:02   #1
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
Preporuka best-buy komponenti

Pozdrav, malo sam razmišljao i gledam da nam fali neka tema u kojoj bi za svaki komad hardvera stavljali neke best buy proizvode, u recimo 2-3 cijenovna ranga. Znam da u svakome podforumu ima za svaki komad posebna tema, ali ovako bi bilo sve na istome mjestu.

Pa recimo:
Grafičke - do nekih 1500kn, svakako 9800 ili 4850 ( 4870 ako možete nategnuti do toga iznosa)

Hard - kaj se tiče hardova, različita su mišljenja no moje bi bilo do 500kn preporuka wd6400aaks

Matične - p35 za jeftiniji rang, p45 za skuplji

Napajanja - od napajanja svakako se nemoze fulati niti sa jednim corsair, seasonic, ocz...

Monitor- u rangu 22" to bi recimo bio T220,

Evo tako bi to otprilike izgledalo, nadam se da ćete prihvatiti temu pa ćemo dalje upotpunjavati novim hardverom.

Svrha bi bila: Da svaki forumas koji u skorije vrijeme planira kupovati racunalo, nakon sto se dogovori sam sa sobom do koliko para, pogleda sta se u pojedinom cjenovnom rangu preporuca i da to ode kupiti...

Zadnje izmijenjeno od: Futura IT. 23.02.2009. u 15:19.
Futura IT je offline  
Staro 23.02.2009., 15:08   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Samo kaj ovaj podforum nije namijenjen preporuci pojedinih komponenti, već cijelim konfiguracijama. Za pojedine komponente imaš posebne podforume za svaku komponentu.
Razlog zbog čega prije nije otvorena slična tema, je taj da takve teme nemaju smisla jer ljudi unatoč njima uvijek otvaraju nove teme, ne cijene tuđu dobru volju i trud i boli ih briga kaj je neko napisal.
S druge strane na prve dvije stranice ovog podforuma se nalaze teme za apsolutno svaki budžet, tak da ako hoćeš gubiti vrijeme na temu koja dobroj većini forumaša ne bude značila ama baš ništ i ne bude ih spriječila da otvore svoju temu - samo naprijed.

Uglavnom:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=133530
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Takav sticky (tj. više njih) je već prije postojal, napravili i održavali su ga moderatori na Konfiguracijama, ali je maknut zato jer treba masa slobodnog vremena da bi se to celo vreme ažuriralo. Osim toga količina kombinacija za kojekakve namjene i budžete, prelazi dvoznamekaste brojeve sam tak. I da opet slože sticky i da se moderatori skoncentriraju samo na održavnje istog (jer za drugo bi bome teško i našli vremena), opet bi se otvarale nove teme i to redovito s istom početnom rečenicom: Pročital(a) sam sticky i sve je to jako lepo i fino, ali meni treba za to i to za te i te pare, a toga nema u stickyu ili im se ne bi dalo čitati, jer je uvijek lakše otvoriti svoju temu i udri.

Imaš masu stickya na ovom forumu i uvijek se najdu oni koji po 1001 put pitaju kak clockati AMD/Intel procesor, kak stišati ventilatore, koji monitor je najbolji za te i te pare, koju grafičku, zakaj je Core 2 Duo bolji od Athlona, koji player je najbolji, koje napajanje za X1900/7900/8800 i tome slično. Ljudima se ne da čitati jer su lijeni i uvijek im je lakše otvoriti (po 100-ti put) novu temu i tam razglabati o čemu već postoje stranice i stranice. More neko napraviti sticky kakav ga volja i o čemu god hoće i opet bu sve po starom...nova tema i šlus.
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ne pali to i može cijeli forum do sutra podilaziti novim članovima s ovim ili onim načinom, ali na kraju oni sve to fino iskoriste i nabiju ostatku foruma na facu pod motom ko vas yebe skupa s vašim pravilima. Čim si prema ljudima (novim članovima) bolji, to su oni prema tebi (ostatku foruma) gori i iskorištavaju sve i svašta samo da sebe predstave kao jadne žrtve koje su na svakom koraku ugnjetavne od strane "strašnih" administratora i moderatora koji se (prema njihovom viđenju stvari) samo iživljavaju na ostatku forumaša. Jer nemaju društevni život, jer su tolko asocijalno orijentirani da to nije humano, jer su ih psihički i fizički zlostavljali kao djecu i tako dalje. Bajka na bajku, žalopojka do žalopojke, a kad im na PM (nakon kaj se kroz nekolko sati dopisuju sami sa sobom i pitaju a zakaj meni?) fino sastaviš cijeli profil sa svim sranjima koja su napravili, onda je, aha, a kaj to se ne smije? ili ovaj forum je prestrog, toga nema na drugim forumima na kojima sam registriran.
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Bez brige, otvarale bi se nove teme, jer ljudi su lijeni, tj. dobra većina njih. Pogledaj Konfiguracije, imaš tema za svaki budžet i sve moguće kombinacije komponenti i usprkos tome se iz dana u dana otvaraju nove, a opet totalno iste teme s istim prohtjevima. Neki si čak daju truda i pregledaju starije teme i unatoč tome otvore temu samo da pitaju dal je ono kaj su skopirali iz četiri različite teme dobro. Ista stvar bi bila s ovim konfiguracijama na početnoj strani. Ljudi, tj. neki od njih bi pročitali, pregledali i onda bi krenuli na forum, otvorili novu temu i pitali dal je ta i ta konfiguracija dobra za Photoshop, Office, igranje, prženje, torrente, video-obradu i sl. bavim se svim i svačim, a ne znam instalirati Windowse i pročitati mail namjene. Uzalud ti trud, bolje rečeno onima koji bi to složili i održavali, jer količina lijenih gotovana višestruko nadmašuje one koji imaju tendenciju pomoći ili napisati koju pametnu.

Dosta ti je da pogledaš da još dan-danas imaš bisera koji traže crack i slične nebuloze, a kad im se pobrišu teme i kad pokupe kaznu, prave se ludi. Da nisu vidli pravila ili da su pravila preopširna/prerigorozna, da je "ekipa" na forumu neprijateljski raspoložena i tako dalje. Muljatore na Tržnici koji su u stanju vlastitu majku prevariti za 20kn, bolje da ne spominjem.
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Sve je to fino i krasno, ali DoX_Chabar priča o tome da se složene konfiguracije stave na naslovu stranu PC Eksperta. Primjera radi da pored Home, Članci, Novosti i ostalog, stoje i Konfiguracije. E sad, kad je to u pitanju, samo ljudi koji su glavni i odgovorni (tor i horza, ponajviše on, jer bi vrlo vjerojatno čovjek to trebal implementirati u već postojeću organizaciju naslovne stranice) imaju pravo glasa. Vi, ja i ostali forumaši tu nemamo kaj previše razglabati. Ja i dalje stojim iza toga da budete izgubili puno vremena i dobre volje, jer budu lijeni forumaši i dalje pravili sranja. Istinabog njih se lako sankcionira, ali iz dana u dan se registrira određeni broj nadobudnih koji samo čekaju da otvore temu i pitaju dal je dobro ono kaj su složili. Kaj se tiče konfiguracija na forumu i to sam već nekolko put komentiral i diskutiral. Nema smisla da se više ponavljam, jer stvarno ne vidim razloga da vi (ili bilo ko drugi) trošite svoje vrijeme na one koji ne cijene tuđi trud. Tema s različitim budžetima ima napretek, a ako se gospodi ne da čitati ili odvojiti koju minutu da pregledaju starije teme, mogu komotno pomoć, savjet i mišljenje tražiti na drugim forumima. Fala bogu ima ih kolko im srce želi, pa im ne bude problem naći onaj pravi. Da "hoću internet" generacija zna cijeniti određene stvari i trud i da nisu tolko lijeni, već bi odavno postojal sticky, tj. onaj prvotni se ne bi ni brisal već samo nadopunjaval, ali pošto oni ne mare za druge, zbog čega bi vi/mi marili za njih.
McG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2009., 15:11   #3
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
Nebih ja to uredjivao, nego bi sbakih tjedan dva se dodavali novi prijedlozi od strane samih forumaša, ali ako misliš da nebi prošlo onda neka mod locka temu, kaj sad...
Futura IT je offline  
Staro 23.02.2009., 15:23   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Gle, ja više na znam na koji način da objasnim da ljude boli briga za takve teme (pogledaj samo kolko vodiča je napisano i otvoreno diljem foruma i uz sve to se iz dana u dan ponavljaju jedno te ista pitanja), jer se svima njima uvijek žuri i uvijek im je hitno i oni moraju otvoriti svoju temu, jer inače im dan ne bude dobro prošel. Oni koji se znaju služiti forumom i koji nisu lijeni našli budu u roku odma temu u koju se mogu nadovezati ili budu pretražili teme u kojima se već nekolko put preporučilo ono kaj njima odgovara. Ostalima nikakve teme di je sve na okupu ne pomogne i na znači ništ - jer su lijeni gotovani koji često ni sami ne znaju kaj im treba, pa samo trate tuđe vrijeme i zanje.

Neke od tema s prve dvije stranice:
  • Konfiguracije za 6.000 do 7.000 kn
  • Nova Konfiguracija u rangu od 3.000 do 5.000 kn
  • Nadogradnja konfiguracije
  • Preporuka MBO+ CPU
  • Konfiguracija do 8.000 kn
  • Konfa za 3 soma kuna
  • Konfiguracija za 2000kn bez monitora
  • Konfa do 2500kn
  • Jeftina kutija, 1000-1200 kn
  • Intel konfiguracija do 10.000 - 11.000 kn
  • HTPC - HD konfiguracija
  • Optimalna HTPC konfiguracija?
  • 3D workstation
  • kompletna konfa 8500-9000
  • Konfiguracija s monitorom za 4.500 do 5.000 kn
Tak da neko stvarno mora biti žešće nesposoban da ne nađe odgovarajuću temu ili da veli kak mu ama baš ništ od predloženog ne odgovara.
Citiraj:
Autor Zagy-ni-me Pregled postova
Nebih ja to uredjivao
Ko bi onda uređival, pa ti si krenul s prijedlogom i otvoril temu, tak da bi to bila tvoja zadaća. Ne bi niko drugi umjesto tebe to održaval.
Citiraj:
Autor Zagy-ni-me Pregled postova
nego bi sbakih tjedan dva se dodavali novi prijedlozi od strane samih forumaša
Nadam se da ti je jasno da bi tu (od strane forumaša) bilo više ja to imam i zato je dobro preprouka, nego onih koje su zapravo korisne i vrijedne spomena.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 23.02.2009. u 15:46.
McG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na