Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.10.2008., 09:20   #1
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
konnfa do 10k kn - gaming :P

pozz ekipa ja sam ovdje novi ali i moram priznati da se ne kuzim najbolje u kompove pa ako mozete pomoci :P

ovo sam ja osobno slozio na preporuku frenda... dakle treba mi samo kuciste i sve sto u njemu treba biti ( bez monitora, misa tipkovnice... )

Maticna: nForce 780i - 1800 kn - navodno se moze u nj staviti 3 grafe??? ispravite me ako sam u krivu
Graficka: 2x GeForce 9600 gt - 1200 kn svaka - 2400 kn
Procesor: AMD ATHLON 6400 - 1000 kn
Vanjski HDD: 2x 500 GB - 1700 kn
Kuciste: ANTEC NINE HUNDRED MIDI TOWER - 900 kn
Napajanje: Crosair 650w - 700 kn
RAM - 2x4 GB - 1100 kn
DVD citac - 300 kn otprilike
jos trazim hladjenje
otprilike je to 10k kn...

imate li kakve preporuke? da nesto zamjenim? koje hladjenje da uzmem i za kolko? molim da mi napisete svoje misljenje i cijene djelova otprilike :P

HVALA unaprijed

EDIT: usput uzmite u obzir da komp kuoujem tek negdje oko 12 mjeseca... pa ako tada budu neki popusti i to samo recite :P
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 09:27   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
osjećam da će ove bit jako puno izmjena

matična-ima ih puno bolji za daleko manju cijenu,da,možeš 3 grafe stavit
SLi-beskorisno, neka uzme 4870
proc-c2d 8500
čemu toliko rama?
SetH je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2008., 09:41   #3
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
eh neznam :S kao sto rekoh ovo je sve na frendovu preporuku :S ja sam poprilicna njubara kad su u pitanju ovkve stvari :S

netrebam puno rama?

ok evo samo da stavim objasnjenje (nemam namjeru spama ako je to ovdje spam ispricavam se...) csto se tice graficke...

frend mi je preporucio da si radje uzmem 2 GeForce 9600 GT grafe nego jednu GeForce 9800... takodjer mi ne preporucio nForce maticnu ali neznam koju zaboravio sam a na netu sam vidio tu pa sam mislio da je ta XD...

2 vanjska hard diska uzimam iz razloga sto cu na jedan instalirat windows XP a na drugi vistu pa mi treba maticna koja cita taj hard disk prek usb-a ( ispricavam se ak pricam gluposti i ak svaka maticna to moze :P ) dakle s tim mi treba oko 8 usb utora... mis, tipkovnica, printer, usb, hard disk, mozda i zvucnici...

htio sam i vece kuciste sa jednom prozirnom stranom a i da mogu ugraditi vise ventilatora ako pomaze ( hladjenje mi je jako bitno!! )

ovo ostalo sam ja prakticki sam na svoju ruku naso na netu... pa POMAGAJ BRATE :S

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.10.2008. u 14:29.
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 10:06   #4
cuna
te je a...
Moj komp
 
cuna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 598
Frend ti mlati gluposti, stoji to sve da rađe uzmeš ove dvije nego ovu jednu, ali čemu???

Lijepo si pogledaj kaj je ekipa slagala drugim kolegama s foruma, dosta ti je konfiguracija do 6000kn, nećeš joj ni približno potencijal iskoristit jedino ako si teški user...
Što se tiče grafe, ne gledaj ništa osim ati radeon 4870, jel mala čini čuda
moja preporuka gigabyte ili powercolor 4870

e da matičnu uzmi neku asus, abit ili gigabyte do 1000 kn, kaj će ti 3 grafe u kompu?

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.10.2008. u 14:30.
cuna je offline  
Staro 24.10.2008., 10:07   #5
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300


Za pocetak ovo (konfa iz ADM-a), kuciste nema prozirnu stranicu no to tebi ostavljam na izbor...
Ovo nisam bas razumio sa dva externa harda za os-ove preko USB-a??
Sto nije lakse uzeti veci hard pa napravis u startu 3 partice jednu za XP drugu za Vistu a na trecoj trpas ostalo ?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 24.10.2008., 10:12   #6
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Dr.Shadowz Pregled postova
2 vanjska hard diska uzimam iz razloga sto cu na jedan instalirat windows XP a na drugi vistu pa mi treba maticna koja cita taj hard disk prek usb-a
Ak nije problem objasniti zašto bi to radio ?
Ljudi kupuju 2 diska za raid da im bude što brže pa danas čak i SSD diskove,a ti bi instalaciju prek usb-a.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.10.2008. u 14:30.
Melani je offline  
Staro 24.10.2008., 10:18   #7
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Tomislav Č Pregled postova
Frend ti mlati gluposti, stoji to sve da rađe uzmeš ove dvije nego ovu jednu, ali čemu???

Lijepo si pogledaj kaj je ekipa slagala drugim kolegama s foruma, dosta ti je konfiguracija do 6000kn, nećeš joj ni približno potencijal iskoristit jedino ako si teški user...
Što se tiče grafe, ne gledaj ništa osim ati radeon 4870, jel mala čini čuda
moja preporuka gigabyte ili powercolor 4870

e da matičnu uzmi neku asus, abit ili gigabyte do 1000 kn, kaj će ti 3 grafe u kompu?

eh... nekako sam se naviko vjerovati GeForce-u sto se tice grafa... ali ako vi tvrdite da je radeonka bolja ... a sto se tice da sam teski user... pa recimo ovak.... cekam da izadje igra Empire:total war ( izlazi tek iduce godine ) koja sudeci po trailerima ce biti poprilicno zahtjevna a uz to mislim derati crysys warhead, stalker, assassin s creed, par besplatnih MMO-a sa interneta, Loki...

stvarno neznam dal sam teski gamer xD

a sto se tice one konfe za 8.600 kn... pa pogledat cu i za to

al u svakom slucaju trebam sto bolju gamersku konfu za 10k kn da mogu na tom imati i vistu i xp... pa ako bi mi mogli dat neke konfiguracije ovdje bilo bi mi ljepse nego govoriti kako moj frend nema dume ( ja se onda osjecam jos jadnije kad sam ja ***** naprema njemu)

Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
Ak nije problem objasniti zašto bi to radio ?
Ljudi kupuju 2 diska za raid da im bude što brže pa danas čak i SSD diskove,a ti bi instalaciju prek usb-a.

neznam zelim imati i vistu i xp??? kak da to napravim s jednim diskom??? stvarno neznam koja sam ja njubara

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.10.2008. u 14:31.
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 10:32   #8
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
neznam što reći.možeš to napraviti sa jednim normalnim diskom.naprave se dvije particije...
ali meni nije ovo jasno što si napisao"2 vanjska hard diska uzimam"
Melani je offline  
Staro 24.10.2008., 10:41   #9
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9


na kraju nije ni meni jasno.. frend ima neakvu mrcinu od kompa koju je sveukupno platio 60k kn (dao je 22k samo na monitor ogromno g***o, usro sam se kad sam igro doom 3 kod njega, ima veci monitor neg ja lcd doma a da bude jos zesce to mu je monitor, lcd i ima satelit :S) on je na to s*** stavio sve i svasta...

i on ima 2 vanjska HDD po trebajt svaki i jos jedan unutra ( sve ih puni sa igrama, filmovima i td... tako da nisu bez uporabe) i reko je da ce instalirati jos vistu na jedan disk a xp vec ima :S sad kolko sam ja shvatio na jedan vanjski disk ce vistu instalirati al mozda sam i u krivu :S

a buduci da hard nije bas previse skup mislio sam si i ja uzet 2 vanjska xD ali ak vi tvrdite da je posve bespotrebno ( iskreno meni treba samo oko 300 GB prostora... mozda 500 max )
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 11:08   #10
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Dr.Shadowz Pregled postova


i on ima 2 vanjska HDD po trebajt svaki i jos jedan unutra ( sve ih puni sa igrama, filmovima i td... tako da nisu bez uporabe) i reko je da ce instalirati jos vistu na jedan disk a xp vec ima :S sad kolko sam ja shvatio na jedan vanjski disk ce vistu instalirati al mozda sam i u krivu :S
Krivo si shvatio. eterni HDD-ovi služe za pohranu podataka a ne za OS. Kupiš neki disk od 640GB podjeliš ga na tri particije (jedna za XP, jedna za Vistu i jedna za podatke).
__________________

pinkskin je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2008., 11:23   #11
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
ok hvala na pojasnjenju ... mozete mi sada dati sto bolju knfiguraciju za 10k kn??? dajte mi sve verzije (ako vam se da naravno xD) sto vise to bolje... dakle uzmite u obzir da radim pc za igranje :P

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.10.2008. u 14:32.
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 11:55   #12
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=109592
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=100094
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120859
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=109592
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=118941

Evo ti tem za pročitati i odatle izvučeš ono što želiš do navedenog iznosa, a dok dudeš kupovao komp u 12mj. još če se hrpa toga poizmjenjivati(izači novog hardwera)tako da ovo i nema baš smisla sada sastavljati.
Ali u navedenim linkovima imaš ono najbitnije i što se preporučuje non-stop prilikom sastavljanja gaming-konfiguracije.
ECHO je offline  
Staro 24.10.2008., 12:03   #13
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
MBO :XFX MBO nForce 780i SLI S.775 ATX 1,330.00kn (hardveraj)
VGA: Gigabyte VGA nVidia GTX 260 896MB GDDR3 PCI express 1,900.00kn (hardveraj) 2 komada
CPU:E8500 1230kn (hardveraj)
RAM :Mushkin DDR2-1000 Redline 4GB KIT (2x2GB) memorija 660.00kn (hardveraj)
PSU:Corsair 750TXEU ATX 2.2 750W napajanje 880.00kn (hardveraj)
Iznos 7900kn
ostalo po želji

naravno da možeš uzeti i jeftinije pa oc ali ovo je ono pravo za gey-manje
Melani je offline  
Staro 24.10.2008., 12:07   #14
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
I sve te igre ćeš vrtit na 17'' CRTu?
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 24.10.2008., 12:10   #15
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
hvala lijepa melani... takav odgovor sam trazio

i tebi hvala ECHO al mi se stvarno neda trazit po drugim stranicama... idem sad pogledat kolko bi me ovih par konfi kojih sam naso kostalo u HG spotu



19" btw... zakaj???
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 12:22   #16
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
ak se misliš igrati na 19" onda je ova konfa duplo prejaka i nečeš moći iskoristiti snagu koju može dati jer bi se s ovom konfom moglo igrati na rezi od 1920×1080.za 19" bi bila grafa hd4850 i neka p35,p45 matična što bi konfu pojeftinilo za 3000kn što je dosta veika razlika.

Sad tek vidim što si stavio u 1 postu matičnu za intel proc i AMD procesor LOL.
Bolje ti je da ne kupuješ komp kupi ps3 ili xbox
Melani je offline  
Staro 24.10.2008., 12:31   #17
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
a kaj bi si trebo kupit monitor od 120 cm ko frend za 20k kn xD



ne pada mi napamet... od svih stvari monitor mi je najnevazniji... ako bas budem trebo kupit cu 22" monitor al vise nedam... i to bi me kostalo nekih 3000 kn... ja sam sasvim zadovoljan svojim 19" ni netreba mi veca slika... a sto se tice ps3 :S imo sam dvojku pokvarila se za nepunih godinu dana... te konzole nis ne valjaju brzo se kvare i ogranicene su...

ja sam uglavnom trazio dobru gaming konfiguraciju da mogu pokretat igre na visokoj rezi i kvaliteti a da mi nece ni malo stekat i imat ispadaje ko ovaj moj komp koji krepa nakon 30 min igranja

EDIT: evo da jos dodatno pojasnim zasto mi netreba veci monitor... igrajuci FEAR na frendovom masivnom monitoru mi je trebalo oko 2.5min da ubijem jednog vojnika na easy postavkama... NEMOGU NIS NACILJAT NA PREVELIKOJ SLICI!!! jednostavno sam se naviko na 15" monitor tako da je meni sad jos i ovaj moj 19" glomazan... jednostavno trebam komp koji ce trajati i koji me nece j***** usred igre sa stekanjem, errorima i td... i da ce sve te igre pokretati ako ne u max kvaliteti onda barem u high kvaliteti...
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 13:06   #18
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
ja sam frendu uezo ovaj monitor http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=5651

monitor je super za te pare

ne kuzim kak ne volis velike monitore jbt za gledanje filmova i igranje prva liga, kad dode bozic i kad padnu malo cijene ja uzimam 26"
panisher20 je offline  
Staro 24.10.2008., 13:23   #19
Dr.Shadowz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
jednostavno se nisam naviko :S a za filmove su stvarno zakon veliki monitori... no mozda si i kupim taj :P povoljan je a i 22" je :P ako malko prisparam na djelovima kompa mozda ubacim i taj monitor za 1500kn... najjeftinije me prodje kuciste... uzet cu si Antec Nine Hundred za 800 kn... izgleda mi zakon kuciste samo neznam kolko je to veliko
Dr.Shadowz je offline  
Staro 24.10.2008., 13:23   #20
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Dr.Shadowz Pregled postova
a kaj bi si trebo kupit monitor od 120 cm ko frend za 20k kn xD



ne pada mi napamet... od svih stvari monitor mi je najnevazniji... ako bas budem trebo kupit cu 22" monitor al vise nedam... i to bi me kostalo nekih 3000 kn... ja sam sasvim zadovoljan svojim 19" ni netreba mi veca slika... a sto se tice ps3 :S imo sam dvojku pokvarila se za nepunih godinu dana... te konzole nis ne valjaju brzo se kvare i ogranicene su...

ja sam uglavnom trazio dobru gaming konfiguraciju da mogu pokretat igre na visokoj rezi i kvaliteti a da mi nece ni malo stekat i imat ispadaje ko ovaj moj komp koji krepa nakon 30 min igranja

EDIT: evo da jos dodatno pojasnim zasto mi netreba veci monitor... igrajuci FEAR na frendovom masivnom monitoru mi je trebalo oko 2.5min da ubijem jednog vojnika na easy postavkama... NEMOGU NIS NACILJAT NA PREVELIKOJ SLICI!!! jednostavno sam se naviko na 15" monitor tako da je meni sad jos i ovaj moj 19" glomazan... jednostavno trebam komp koji ce trajati i koji me nece j***** usred igre sa stekanjem, errorima i td... i da ce sve te igre pokretati ako ne u max kvaliteti onda barem u high kvaliteti...
19" monitor nemože prikazati sliku u "visokoj rezi i kvaliteti"
Pod visoku rezu se danas smatra 1600x pa nadalje.

Htio sam ti reći da ti netreba konfa od 10k kuna za taj monitor jer je ona od 5k kuna i više nego dobra.
Melani je offline  
Staro 24.10.2008., 13:25   #21
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
ozbiljno frendu sam preporucio taj monitor od Samsunga 22" i jako je zadovoljan, za 1500kn best buy, a sta se tice Anteca neam pojma koliko je veliko ali sam cuo da ga ekipa hvali da je super kuciste!

i jos nes, nekuzim zas ekipa stavlja 780i SLI od 1300kn jbt sta ce mu taka ploca kad decko nezna clokati ima SLI ploca od 700-800 npr 650i SLI ak oce staviti 2 grafe usparat ce 600kn to je moje misljenje

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.10.2008. u 14:33.
panisher20 je offline  
Staro 24.10.2008., 14:00   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Evo ti 2 izvrsno složene konfe koje će bez problema vrtiti najnovije igre
http://www.hardveraj.hr/shop/product...roducts_id/852
http://www.hardveraj.hr/shop/product...roducts_id/864
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 24.10.2008., 14:02   #23
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
evo sto bih sebi sastavio za te novce

Igneos79 je offline  
Staro 24.10.2008., 14:09   #24
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Slabo si ti to složio.
1. Q procevi nisu za igranje tj. C2D su daleko bolja i jeftinija solucija
2. TT kućišta glase za nekvalietna i precijenjena. Antec ili CM su bolje alternative.
3. prejako napajanje
4. debelo prejaka grafa
5. box cooler sasvim solidno hladi bilo koji C2D čak i ako se malo oc-a tako da je vodeno hlađenje apsolutno nepotrebno
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na