Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 14.01.2019., 01:55   #2251
ibme74
Premium

ibme74's Avatar

Datum registracije: Jan 2013
Ovo je apsolutno netočno.

1.) Većina normalnih dućana odgovara u roku 30min na fb ili mailu-u nakon što ih kontaktiraš
2.) štoviše ne trebaš ih ni kontaktirati, na svakoj stranici imaš broj i adresu ovlaštenog servisa, nije se jednom dogodilo da sam jendostavno uzeo komad papira, napisao problem koji se dogodio sa komponentom X, spakirao i poslao preporučeno na njihovu adresu i tako realizirao reklamaciju bez ikakvih kontakta unaprijed
3.) ovisno o težini, preporučena pošiljka košta između 25-40kn. 100kn može izaći jedino ako šalješ 70% računala na reklamaciju što se može dogoditi jedino ako ti grom ili nJoy napajanje spali računalo (što jamstvo ionako ne pokriva)
4.) preporučene pošiljke stižu prvi ili drugi dan nakon što si ih poslao (ovisno u koje vrijeme si poslao).
5.) ovo sve ostalo što si ti napisao se također podrazumjeva i za to ako ti je dućan u gradu, evo recimo ti kupiš grafu u HG Spotu u Vinkovcima, i sad tebi grafa crkne, ti doneseš kod njih i ti valjda misliš da oni to u VK testiraju i rade dijagnostiku? Isto zaprime komponentu i šalju ju na ovlašteni servis kao što i ti sam radiš kada si uzeo komponentu iz nekog drugog grada i moraš slati na servis sam.

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 14.01.2019. u 07:34.
ibme74 je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 08:50   #2252
FRipper
MiningMod
Moj komp

FRipper's Avatar

Datum registracije: Jun 2005
+ neke trgovine imaju opciju pick up usluge gdje posalju svoju kurirsku sluzbu po racunalo i to te kosta 40kn neovisni koliko je komp tezak. Sto je najjeftinija i najsigurnija opcija za slanje konfi.

A i najbitnije je da dobre trgovine rijesavaju reklamacije i na svoju ruku bez cekanja ovlastenog servisa a i daju zamjensku komponentu ako znaju da ce se servus oduziti.

Kod svih vecih trgovina koje postoje u drugim gradovima. Hgspot...links...gdje god predas reklamaciju sve te reklamacije moraju prvo ici u zagreb u njihov centralni servis na pregled. I to se ceka duze.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 11:10   #2253
Mommistake
or dadmistake?

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova
Ako trgovina nije u mjestu u kojem živiš onda je to itekakav problem.
Izgubiš 1-2 dana najprije na konverzaciju.
40-100 kn za troškove slanja samo komponente (ako smiš otvarati) ili cile škatule.
2-3 dana dok to dojaši do njih.
2-15 dana dok oni to skupusare.
2-3 dana dok to dođe do tebe.
...i onda ako si sriće TO RADI
Nismo više u 2005. godini
Radije kupovati na daljinu s provjerenim dućanom nego kupovati na licu mjesta s dućanom koji k... vrijedi.
30 min komunikacije mailom ili 5 min komunikacije mobitelom.
Isti dan ili drugi dan ili kurir dolazi po to ili ti zapakiraš i pošalješ, i sve se riješi promtno i/ili jako brzo.
Konretno, meni najdraži dućan u ZG-u mi poslao jedan PC koji je imao malih problema s matičnom. Zvao, dogovorio se s ekipom da će sutra poslati kurira, samo da zapakiram matičnu, ja njima poslao faulty matičnu, oni meni poslali novu za 3 dana (ne reklamiranu, već novu).
U roku 5 dana imao gotov PC, koji još sad radi. Bez izlaska iz kuće.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 23:15   #2254
Ivank096
Registered User

Datum registracije: Apr 2016
Pozz forumasi, trenutno sam u potrazi za racunalo, primarno za igre-> stream tih igara -> obrada video zapisa. Trenutno sam ovako nesto zamislio no kako nisam strucnjak niti iskusan u sastavljanju molim za savjet. Grafu 1080ti posjedujem te ssd i hdd. Prilazem sliku konfe planirane. Sto promjeniti? Moze li se bolje nesto dobiti za taj iznos. Iskljucivo u futuri bih narucivao. Možda ne sastavljati trenutno amd konfu nego pricekati izlazak nove generacije koja navodno u 3. ili 4. mjesecu izlazi.

Lp ivan
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	9DB7CB71-0ABE-47C2-B23D-F25D108B4629.jpeg‎
Views:	78
Size:	168.0 kB
ID:	20820  
Ivank096 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 01:02   #2255
Smartic
Premium
Moj komp

Smartic's Avatar

Datum registracije: Mar 2011
Na kojoj si rezoluciji? Imalo bi više smisla ići na Ryzen 1700 i umjereno ga overclockati, uštediš 1200kn i zamijeniš s nečim jačim od treće generacije
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 10:06   #2256
FRipper
MiningMod
Moj komp

FRipper's Avatar

Datum registracije: Jun 2005
Ryzen 1700
Neki hladnjak tipa Freezer 33
I nvme ssd Transcend 256GB, M.2 2280, PCIe Gen3x4, 3D TLC, 1800/1500

Ostalo je ok
FRipper je offline   Reply With Quote