Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2013., 02:07   #1
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
DDR 400 dileme oko kupnje

Pozdrav,

namjeravam proširiti memorijske resurse na starom kompu i potjerati na njemu Win 7.

U njemu je ova ploča: http://www.asus.com/Motherboard/P5GD1VM/ i 2 x 512 MB DDR400 RAM-a

Proširio bih do najmanje 2 GB, a idealno 4 GB, koliko max. podržava.

Ono što me muči, jest gdje kupiti memoriju. 1 GB u domaćim dućanima, pouzdano nova, s jamstvom (ADM/Links) cca 160-180 kuna. Nažalost, u nas modula od 2 GB nema nigdje.

Za te pare, istodobno na eBayu, SAMSUNG 2GB 2x1GB cca 190 kuna (s poštarinom)
http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-2GB-...item257664df9b

Prodavatelj se, naravno, kune da je doista nova, tj. nekorištena i ispravna.

Iili recimo, iz Kanade, 300 kuna, Kingston 2x2GB, novo

Što bi vi uradili? Domaći dućan, duplo skuplji, ali siguran ili eBay, dvostruko jeftiniji, ali upitno sve ostalo?
2 GB nove ili 4 GB ?

Je li dva GB dovoljno za Win7 Aero + Photoshop + Firefox + Winamp + Mail + itd.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 14.02.2013. u 02:13.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 02:10   #2
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Rabljeno bez razmišljanja,i uzmi što više možeš za zacrtani iznos koji planiras izdvojiti...memorije nikad dosta.

Neznam jel ima sta u ponudi na trznici,prvu tu baci oko ako nema njuskalo sigurno ima...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2013., 02:16   #3
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Pročitao sam gomilu iskustava prevarenih kupaca s tog njušila, tako da bih ga izbjegao pod svaku cijenu. Gledao sam prvo ovdje na našoj tržnici, ali nema.

Zašto rabljena? Zar i RAM-i nemaju neki vijek trajanja?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 03:50   #4
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Sve ima svoj vijek trajanja,ali teško da ćeš doćekat "prirodni" kraj radnog vijeka DDR memorija,rade dan danas i puno,puno starije...novo ako si nestrpljiv,korišteno s tržnice Na njuškalu ima svega,da...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 07:09   #5
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Neznam koliko je isplativo stavljati 4 Gb DDR memorije na stari komp .
Mislim da je to nepotrebno i da će 2 Gb biti dostatno i tako taj stari procesor neće moči odraditi neke zahtjevnije programe koji bi i iskoristili tih 4 Gb memorije .
Koji procesor imaš u kompu i što uopče misliš raditi s njim osim pokretati win 7 ?!
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 08:17   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Pozdrav,

namjeravam proširiti memorijske resurse na starom kompu i potjerati na njemu Win 7.

U njemu je ova ploča: http://www.asus.com/Motherboard/P5GD1VM/ i 2 x 512 MB DDR400 RAM-a

Proširio bih do najmanje 2 GB, a idealno 4 GB, koliko max. podržava.

Ono što me muči, jest gdje kupiti memoriju. 1 GB u domaćim dućanima, pouzdano nova, s jamstvom (ADM/Links) cca 160-180 kuna. Nažalost, u nas modula od 2 GB nema nigdje.

Za te pare, istodobno na eBayu, SAMSUNG 2GB 2x1GB cca 190 kuna (s poštarinom)
http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-2GB-...item257664df9b

Prodavatelj se, naravno, kune da je doista nova, tj. nekorištena i ispravna.

Iili recimo, iz Kanade, 300 kuna, Kingston 2x2GB, novo

Što bi vi uradili? Domaći dućan, duplo skuplji, ali siguran ili eBay, dvostruko jeftiniji, ali upitno sve ostalo?
2 GB nove ili 4 GB ?

Je li dva GB dovoljno za Win7 Aero + Photoshop + Firefox + Winamp + Mail + itd.
Jesi vidio na MemoryC sajtu?

evo ti LINK. Te bi te koštale 300kn sa poštarinom, i znaš da su nove. A ako i riknu, sa njima se RMA odvija bez greške. Ja sam kupovao od njih nekoliko puta i 2 puta imao RMA. prošlo bez greške. A na lageru imaju još dosta komada.

a 2x2GB kit za 300kn... a čuj, kingston ti daje tvorničku Lifetime garanciju. Pitaj tog prodavača da neka provjeri sa Kingstonom o eventualnom RMA. Al opet, ako ti i rikne, pitanje je hoćeš li dobiti DDR-400. Ja sam reklamirao 2x2GB 1066 HyperX, a oni su mi preko MSAN-a poslali DDR3-1600 HyperX 2x2GB uz ispriku kako DDR2 memorije više nemaju.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 18:33   #7
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Koji procesor imaš u kompu i što uopče misliš raditi s njim osim pokretati win 7 ?!
Intel Pentium 4 630 (Prescott-2M), 3000 MHz

Recimo na jačem novom stroju (Intel i5, 8 GB RAMa-a) istodobno mi je otvoren Photoshop, Corel, Indesign, play lista na Jubitou, TheBat, 40tude, Office, ponekad video player...

Na starom mi fali RAM-a za ugodan rad u PS-u s imalo većim rezolucijama... Proc ima sasvim dovoljno maha.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jesi vidio na MemoryC sajtu?

evo ti LINK. Te bi te koštale 300kn sa poštarinom, i znaš da su nove. A ako i riknu, sa njima se RMA odvija bez greške. Ja sam kupovao od njih nekoliko puta i 2 puta imao RMA. prošlo bez greške. A na lageru imaju još dosta komada.

a 2x2GB kit za 300kn... a čuj, kingston ti daje tvorničku Lifetime garanciju. Pitaj tog prodavača da neka provjeri sa Kingstonom o eventualnom RMA. Al opet, ako ti i rikne, pitanje je hoćeš li dobiti DDR-400. Ja sam reklamirao 2x2GB 1066 HyperX, a oni su mi preko MSAN-a poslali DDR3-1600 HyperX 2x2GB uz ispriku kako DDR2 memorije više nemaju.
Budem. Nekako najviše naginjem tom novom 2x2GB Kingstonu za 300 kuna. Prodavatelj mi je poslao fotografije i nalazi se u plastičnoj kutiji zapečačenoj originalnom naljepnicom na kojoj se ne vide tragovi da je otvarana.

P.S. Nisam znao za liftime garanciju. Svakako ću pitati.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 14.02.2013. u 18:40.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 19:33   #8
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=244128

Edit:
Bila je memorija, Kingmax 2x1GB DDR400, 70 kn po keksu, no to je očigledno prodano. Usput je izbrisano iz oglasa, mada je brisanje zabranjeno.
http://forum.pcekspert.com/faq.php?f...foruma_trznica

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 14.02.2013. u 20:23.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 20:17   #9
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Smatraš da mi treba i grafička?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 09:28   #10
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Intel Pentium 4 630 (Prescott-2M), 3000 MHz

Recimo na jačem novom stroju (Intel i5, 8 GB RAMa-a) istodobno mi je otvoren Photoshop, Corel, Indesign, play lista na Jubitou, TheBat, 40tude, Office, ponekad video player...

Na starom mi fali RAM-a za ugodan rad u PS-u s imalo većim rezolucijama... Proc ima sasvim dovoljno maha.
Ako ti je 2x2GB samo 300 kn skupa sa poštarinom, i recimo da te ne ogule na carini, onda ajde de. Sve više je previše, budući možeš uzeti neku mATX ploču s1155, neki Celeron/Pentium jeftilen i 8GB DDR3 za debelo manje od 1000kn a da ne pričamo koliko bi taj novi setup manje trošio i manje se grijao.

Citiraj:
Budem. Nekako najviše naginjem tom novom 2x2GB Kingstonu za 300 kuna. Prodavatelj mi je poslao fotografije i nalazi se u plastičnoj kutiji zapečačenoj originalnom naljepnicom na kojoj se ne vide tragovi da je otvarana.

P.S. Nisam znao za liftime garanciju. Svakako ću pitati.
Više manje svi RAM proizvođači nude lifetime warranty. A kad uđemo u EU, bit će to još bolje i lakše, jer više manje svi oni imaju office negdje u EU. Meni je Kingston došao iz, čini mi se, nizozemske ili belgije... sad se ne sjećam više točno.

Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Smatraš da mi treba i grafička?
Što misliš da ti neće to biti oveći trošak za to staro andrlje?
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2013., 02:25   #11
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Stigla memorija. Nova zapakirana 2x2 GB. Ugradim je: bip-bip, bip-bip, biiip (...) bip-bip, bip-bip, biiip... Vadim, provjeravam i uspoređujem broj pinova, sve odgovara. Stavim natrag, opet isto.
Slučajno nalazim na tavanu uputstva od matične gdje uredno piše RAM DDR: Max 4 GB.
Okrenem iduću stranicu gdje piše Max. Memory Per Slot 1024MB (1GB)

Znači, popušio sam debelo tih 320 kuna.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 12:12   #12
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Stigla memorija. Nova zapakirana 2x2 GB. Ugradim je: bip-bip, bip-bip, biiip (...) bip-bip, bip-bip, biiip... Vadim, provjeravam i uspoređujem broj pinova, sve odgovara. Stavim natrag, opet isto.
Slučajno nalazim na tavanu uputstva od matične gdje uredno piše RAM DDR: Max 4 GB.
Okrenem iduću stranicu gdje piše Max. Memory Per Slot 1024MB (1GB)

Znači, popušio sam debelo tih 320 kuna.
Upravo tako. Nisi poslušao savjete o neisplativosti, išao si bacati pare na prastari DDR RAM, nisi pročitao manual...
sorry, ja te ne mogu žaliti ja ne znam je li ima koja ploča koja podržava 2GB po slotu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 12:29   #13
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Viš vraga, to mi nebi palo na pamet. Razmišljao sam o tome da i ja dodam malo RAMa ali mi ovo nije palo na pamet. Imam 4 utora za RAM i u uputama mi piše "Max capacity: 4 GB"
Nisi popušio, možeš taj RAM prodati, samo si imao gnjavažu sa nabavkom istog i čekanjem...
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 16:58   #14
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Upravo tako. Nisi poslušao savjete o neisplativosti, išao si bacati pare na prastari DDR RAM, nisi pročitao manual...
sorry, ja te ne mogu žaliti ja ne znam je li ima koja ploča koja podržava 2GB po slotu.

Moja je krivica apsolutno. Malo sam googlao u nadi da se možda to nadogradnjom BIOS-a može riješiti... Ma, kakavi.
Eventualno druga ploča.

Citiraj:
Autor tigo95 Pregled postova
Viš vraga, to mi nebi palo na pamet. Razmišljao sam o tome da i ja dodam malo RAMa ali mi ovo nije palo na pamet. Imam 4 utora za RAM i u uputama mi piše "Max capacity: 4 GB"
Nisi popušio, možeš taj RAM prodati, samo si imao gnjavažu sa nabavkom istog i čekanjem...
Jest, nisam popušio dokraja. Još stignem. Sumnjam da još ima luđaka koji trguju sa prastarim DDR-om. Stavit ću ga natrag na eBay.
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na