Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2018., 08:00   #211
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kako misliš "crysis je nastavak Far Crya"? Dijele samo dio imena zbog CryEngina i firme CryTek koja je napravila Far Cry 1 i Crysis serijal.

Crysis serijal je canonical, Far Cry je zamišljen drugačije nakon što je ĆubiSoft preuzeo pravo na ime.

Crysis je dobar prvi + Warhead. Sve kasnije je kenjaža. FC3 i FC4 su odlične igre i majka za Crysis 2 i 3 po priči.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 09:07   #212
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa dobro je i rekao, više je crysis nastavak fc1 nego fc2. Od okoliša, enginea, gameplaya, feelinga napucavanja općenito. Osim priče naravno, no to je uvijek zadnja stavka kod većine fps-a. Čak je i to kod crysisa bliže fc1 jer imaš te non-human neprijatelje za razliku od fc2. Doslovce su samo ime kupili i nastavili po svom.

Dok se kod ovog ipak vidi da ga je pravila ista ekipa, na istom engineu. Moram taj warhead odigrat, potpuno sam zaboravio na isti.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2018., 09:18   #213
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
I ja mislim da je u ono vrijeme bilo dosta govora o tome da je Crysis nastavak FC1, čisto zbog onih "vanzemaljaca" ili što su već. FC2 je došao naknadno kao nešto sasvim novo i različito od FC1, pa je tako serijal FC otišao u sasvim drugom smjeru.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 10:00   #214
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 10:36   #215
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa dobro je i rekao, više je crysis nastavak fc1 nego fc2. Od okoliša, enginea, gameplaya, feelinga napucavanja općenito. Osim priče naravno, no to je uvijek zadnja stavka kod većine fps-a. Čak je i to kod crysisa bliže fc1 jer imaš te non-human neprijatelje za razliku od fc2. Doslovce su samo ime kupili i nastavili po svom.

Dok se kod ovog ipak vidi da ga je pravila ista ekipa, na istom engineu. Moram taj warhead odigrat, potpuno sam zaboravio na isti.
Pa niti jedan Far Cry nema nastavka to su stand alone igre sa svojom pričom koja se ne nastavlja u novoj igri

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 11:29   #216
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
IIRC Far Cry 1 je bio u stvari tech demo, koji je nakon sta je odusevio ljude pretvoren u full time game. Trigeni u FC1 su genetski modificirane zvjeri, nisu nikakvi alieni.

Crysis osim CryEnginea ne djeli ama bas nista sa FC serijalom.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 17:04   #217
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Čabe ste krečili. Dosta!
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 17:08   #218
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 17:09   #219
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
dobro dajte vise, tema je FC5
nego tko kupuje sutra?

preload je poceo, cujem da je igra 29gb, nisam ziher jel to PS4 il PC, ne cini mi se nes puno posto je kakti ogromna mapa.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 18:07   #220
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Ne kupujem odmah suigurno. Prvo da vidimo jel je čemu, a drugo da cijena padne
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2018., 18:26   #221
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 18:50   #222
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
preload je poceo, cujem da je igra 29gb, nisam ziher jel to PS4 il PC, ne cini mi se nes puno posto je kakti ogromna mapa.
Zašto malo, pa koliko dodatne teksture u odnosu na prethodnike mogu imati gb?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 19:05   #223
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
dobro dajte vise, tema je FC5
nego tko kupuje sutra?

Inače preferiram ovakve naslove pred kojekakvim futurističkim FPS-ovima, ali Ubisoft mi je uspio zgaditi cijeli koncept. Skroz sam nezainteresiran.

Zapravo, mogao bih ga i uzeti jednom kad bude na nekom sniženju - pod uvjetom da postoji opcija micanja apsolutno svega s ekrana. Ne mogu opisati koliko me iritira npr. pokazatelj pravca u kojem se moraš kretati, a kojeg nije moguće ugasiti. Više čak i od forsiranih skriptiranih animacija koje nije moguće preskočiti (a kladim se da ih ni ovdje neće faliti).
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 19:18   #224
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zašto malo, pa koliko dodatne teksture u odnosu na prethodnike mogu imati gb?
pa ono danas je normalno da samo update neke igre bude prek 15gb, a pojedini AAA naslovi su i debelo preko 50+gb tak da mi je za jednu novu open world AAA igru ovo nekak premalo
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 19:52   #225
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Inače preferiram ovakve naslove pred kojekakvim futurističkim FPS-ovima, ali Ubisoft mi je uspio zgaditi cijeli koncept. Skroz sam nezainteresiran.

Zapravo, mogao bih ga i uzeti jednom kad bude na nekom sniženju - pod uvjetom da postoji opcija micanja apsolutno svega s ekrana. Ne mogu opisati koliko me iritira npr. pokazatelj pravca u kojem se moraš kretati, a kojeg nije moguće ugasiti. Više čak i od forsiranih skriptiranih animacija koje nije moguće preskočiti (a kladim se da ih ni ovdje neće faliti).
Pa HUD možeš maknuti.

Mene više smeta što je svaki FC nakon jedinice užasno dosadan. Copy paste svega, od mape do misija, do negativaca. Tako da mi je više manje svaki nakon prvog dijela užasno naporan za igrati.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 21:01   #226
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Ništa neočekivano. Nije tu ni moglo biti iznenađenja, prokušani recept je korišten


Jedino me malo čudi da toliko naglašavaju politčku korektnost u igri koja bi trebala obilovati usprotnim. Valjda drugačije to ameri ne bi prožvakali
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 23:12   #227
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Minus za dvije najbitnije stvari, ali ocjena 80%.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 23:24   #228
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Far Cry repetitivan... no shit sherlock pa to je poanta svih UbiSoftovih igara

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 16:42   #229
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 16:46   #230
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ništa ispod ultra ne priznam Mora u FHD raditi sve na ultra da ga jebeš AKo ne, idem po 1080Ti (ne me držati za riječ).

Uglavnom, 55FPS-a Ultra u 4k, sasvim solidno.

Mada tih 30 FPS-a gotovo neprimjetno između low i ultra.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 16:49   #231
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Čekamo free verziju
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 19:38   #232
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Fino ćete se načekati, denuovo je to
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 23:57   #233
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Far Cry 5:

''Same, but a little bit different. Basically the same as Far Cry 4 but with a few tweaks to make you think that it's a different game.''

To smo i znali
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 02:43   #234
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Onda? Dobra ili ?

Citiraj:
Spoiler free review.
It doesn't feel like a Far Cry game, while simultaniously feeling like a Far Cry game. In my opinion, this is how you proceed on with a franchise. Old mechanics that people didn't like were abandoned (and the game even makes a quip about one of them), and other ones are revamped in good ways.
Anyone who tells you that the game is a 'reskin' obviously hasn't taken a good look at this game. Ally NPCs that'll fight alongside you similar to games like Fallout, indepth gun customization revamped from Far Cry 4, an entirely new vehicle purchasing and customization system (not to mention the addition of planes and helicopters), full and proper map editor integration and revamp with a stupid amount of assets, a system where causing more chaos will have the main antagonists send things like recon helicopters out to try to find you when you're in their territory, a hidden stash system where you learn of the location of a cluster of goodies through word of mouth or recorded message... the game is different but in the best way possible. Whatever Ubisoft did this time, they couldn't have done it more right... except maybe add some more customization. Some areas are a bit lackluster.

People complain about graphics, but, to be honest, we're at a point where graphics getting better is starting to get a little much. It looks beautiful and fine as it is, minus a handful of oddly low-quality textures, but they're easily ignorable (and forgivable considering the game's environments)

Optimization is pretty good, however, the game seems to run the same no matter what settings I put it at. The only thing changing FPS drastically is making my FOV smaller, so if you have issues with FPS, lower your FOV if you're at something like 120.
* A new NVIDIA driver was just released that seems to give a decent bit of FPS, try that out too.

Progression feels pretty solid. Never felt pressured into buying into any of the microtransactions, so there's really no point to complain about them as they don't purposefully slow down progress or anything.

The game's atmosphere is on point. Matched with the story, if you're someone who can easily get immersed into something, you'll find yourself easily falling into the game, especially at key scenes.

I have not run into nearly as many bugs as any negative reviews claim there is. I tried playing with my friend and I had a glitch where it just simply didn't respawn me, but that was about it. Any other bugs were ignorable.

Definitely an improvement from the previous games. As good, if not better, than Far Cry 3. I really hope this doesn't fall through the cracks because of stupid issues like 'b-but microtransactions!!!' or 'b-but it doesn't look better than real life!!!!' Another common argument against buying the game is the DRM associated, among other similar factors. All I can tell you is that you're missing out, and if you can find a way to get it without facing those issues, do it. (I've never been bothered by any sort of DRM, so purchasing it on Steam hasn't been a problem.)
I also have a little bit of a small bias - the fact that it takes place in the United States instead of a random country I'm not nearly familiar with makes the game a lot more attractive to me.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 10:10   #235
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Znači kratki rezime na generalnoj razini nakon čitanja par recenzija i malo gledanja videa na jubitou:
- plitka i šuplja priča
- odlični open world
- repetitivnost u drugom dijelu igre
- osrednji do loš AI

Što su karakteristike svih FC igri
Dakle, kome se sviđa FC serijal, svidjet će mu se i ovaj.


Na nešto detaljnijoj razini ono što mi se ne sviđa:
- naglašeni co-op i specijalisti/guns for hire s kojima se zajedno boriš dobar dio igre
- slab izbor oružja
- loše izvedene boss bitke i kraj igre
- anonimnost glavnog lika

i ono što mi se sviđa:
- igra će dobro ići i s midrange grafama
- mogućnost da nelinearno ideš kroz igru, biraš kojim redom ćeš što rješavati
- nema klanja živine i raznih gluposti za skupljanje iskustva, to se sad radi kroz izazove s kultistima
- odlična glazbena kulisa

Uglavnom, ništa spektakularno bolje, niti lošije od FC 3 ili 4. Kad padnu cijene ubost će se
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 11:20   #236
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
A odigrati u par dana neće me ništa koštati (nadam se ) tako da meni bude svakako dobro
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 20:52   #237
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Čekamo free verziju
a može i "lite" verzija...

meni nema veze što je klon zadnja 3 nastavka..meni će bit zabavno...

ubisoft radi dobar poso....i znam da bi vas preko 50% programera objeručke prihvatili poso kod njih na izradi Far Cry 6...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 21:22   #238
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova

meni nema veze što je klon zadnja 3 nastavka..meni će bit zabavno...
Naravno da će bit zabavno.

A što bi tek rekli o kloniranju tek rekli da su radili nastavke i da imamo 5x Jack Carver ubija na otoku priče?

Našli su formu igre koja je uz određene mane prilično igriva, zabavna i vizualno lijepa. I fino po toj dobitnoj kombinaciji šaltaju lokacije, i svaka igra zasebna priča. Što se meni tiče mogu ih komotno još tolko naštancati, za dobru zabavu će više nego poslužiti.

Što se toga tiče, u europi još nije bilo - može FC 6 u Njemačkoj s neonacistima.
Ili u Bosni s mudžahedinima
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 21:23   #239
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Koliko sam vidio po streamerima, koji im je bio pa su eksplozije vozila nikakve. Skine iz zraka neki propelerac ko P51 mustang, on eksplodira i padne u komadu samo druge boje.

Sa helicem isto, skine pilota, helic pada u skumu, zakaci drvece i eksplodira tip dodje do helica, samo fali elisa. Pa zar se nebi trebalo raspast na proste faktore?

AI ko AI, glupi ko qrac. Gledam Fairlighta kako svojim teammateovima naredjuje na koga da pucaju, ovi ko aimbotovi streljaju sve.

Da ce bit zabavno, hoce. Da je neki veliki napredak od prethodnog FC, bas i nije.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 21:34   #240
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Naravno da će bit zabavno.

A što bi tek rekli o kloniranju tek rekli da su radili nastavke i da imamo 5x Jack Carver ubija na otoku priče?

Našli su formu igre koja je uz određene mane prilično igriva, zabavna i vizualno lijepa. I fino po toj dobitnoj kombinaciji šaltaju lokacije, i svaka igra zasebna priča. Što se meni tiče mogu ih komotno još tolko naštancati, za dobru zabavu će više nego poslužiti.

Što se toga tiče, u europi još nije bilo - može FC 6 u Njemačkoj s neonacistima.
Ili u Bosni s mudžahedinima
Stoji ona "if it aint broken, don't fix it". Ali dugoročno recikliranje ne vodi ničemu, evo za primjer cod serijal koji je zadnjih par godina postao potpuno irelevantan. Niti jedan nastavak zadnjih godina u većini medija nije bio ni nominiran za fps godine, a kamoli igru godine

Spas za fc serijal je samo u tome što za razliku od coda ne izlazi svake godine, pa se ljudi malo zažele ili odmore od zadnje igre. I to će funkcionirat, isto sam rekao za cod da bi morao raditi pauzu od barem 2, poželjno 3 ili više godina između igara za spas serijala i veće pomake
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na