Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.04.2018., 19:12   #781
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Iako sam procitao par clanaka o tome, ima li igdje napisano za nas smrtnike sto je tocno geforce partner program i zasto je potencijalno “opasan?”
Meni to zapravo i ne djeluje nešto previše dramatično (mada nisam ni proučavao), čini se da se više odnosi na marketing (tipa da se amd gpu od asusa ne zovu strix npr.), što bi značilo da maletene isti drek mogu staviti na amd gpu pod drugim imenom. Dolijat će oni tome, moš mislit kako će im se dati praviti različite coolere, promjene plastiku gore, ime i vozi miško.

Inače odnosi se samo za ove "posvuduše" - gigabyte, asus i msi koji rade nvidia i amd gpu. AMD-u i dalje nisu limitirani ničim sapphire (koji im ionako ima najbolje verzije), xfx, powercolor i razni kinezi...

npr.

https://youtu.be/WYvOhJsO71I?t=23s
Manuel Calavera je offline  
Staro 15.04.2018., 19:19   #782
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ma dramaticno je zbog marketinga, istrazivanja pokazuju da je rijec "gaming" sveti gral pri kupovini it pc proizvoda.

+Nije ziher asusu bilo drago prakticki prodati rog brend za 0usd nvidiji na kojiem su radili i podizali ga na noge sigurno 7+god

To sto se ti i ja kuzimo u hw ne znaci da se kuzi i Pero, jer peri je pred 2god frend rekao da je rog proizvod najbopji i pero ce opek kupiti rog
__________________
Gigi1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2018., 19:20   #783
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
mislim da je RGB ispred
__________________
mamutarka je offline  
Staro 15.04.2018., 19:20   #784
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Bas tako, nVidija se uspizdila na serija grafa.
Ne zele da se ima u ponudi, npr, Vega 64 Strix i 1080ti Strix. Kao da to zbunjuje ljude i asocira ih na tko zna sta. Sad ce bit samo nVidija Strix serije, a za ATI moraju izmislit nesto drugo. Jest da se HP i Dell + neki drugi bune, al nVidija je postala prejaka, imaju para ko banke pa neznaju vise gdje udaraju.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline  
Staro 15.04.2018., 19:21   #785
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Strasno je zbbog marketinga, istrazivanja pokazuju da je rijec "gaming" sveti gral pri kupovini it pc proizvoda
Pa nije "gaming" zabranjen. Eto ti iz linka što sam stavio - gigabyte "box" za nvidiju se zove aorus, a za amd - gaming. A isti kuki. Asusu je brand name strix i eventualno ROG, jedino MSI-ju "gaming" stvarno prestavlja brand tj. ime gpu verzija. Ionako je to ime debilana i koriste ga svi

AMD-u recimo nadjenu MSI dragon i zvuči još bolje
Manuel Calavera je offline  
Staro 15.04.2018., 19:22   #786
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nažalost, itekak je dramatično, jer baš taj marketing za koji se pod GPP uvjetima brine i financira nVidia, određuje koliko će se neki proizvod uspješno plasirati na tržište, a samim time, kasnije i prodavati. ASUS je tokom proteklih deset godina uložil silne milijune u svoj ROG brand, a sad pod GPP "vodstvom" nVidia raspolaže tim utjecajem na tržište, dok krajnji kupac, pod uvjetom da sve pođe po GPP planu, nema pojma da ASUS ima i AMD Radeon ponudu, jer je marketing skoro, pa nepostojeći ili sveden na minimum-minimuma. Nisu odmah išli micati Radeon iz svega, bez razloga. nVidia želi da se prije svega ističu njihovi GeForce proizvodi, dok je za AMD Radeon dio, poželjno da se uopće ne spominje u službenim materijalima, a ako se već mora, onda neka to bude u kontekstu slabijih low-end proizvoda namijenjenih onima koji si ne mogu priušiti ono najbolje - nVidia GeForce GTX.
The Exiled je offline  
Staro 15.04.2018., 19:29   #787
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
nVidia želi da se prije svega ističu njihovi GeForce proizvodi, dok je za AMD Radeon dio, poželjno da se uopće ne spominje u službenim materijalima, a ako se već mora, onda neka to bude u kontekstu slabijih low-end proizvoda namijenjenih onima koji si ne mogu priušiti ono najbolje - nVidia GeForce GTX.
U ovo boldano baš i ne vjerujem. Možeš misliti kako msi/gigabyte/asus neće htjeti reklamirati svoje radeon proizvode na službenoj stranici. Pa danas samo što čačkalice nemaju svoju službenu stranicu, a kamoli tako nešto. Naravno pod drugačijim imenom od nvidijinih

Kažem, ne mislim da je ovaj GPP nešto toliko strašno kao što se ističe.
Manuel Calavera je offline  
Staro 15.04.2018., 19:32   #788
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Većina prosječnih korisnika, odnosno u prijevodu većina tržišta, još uvijek ne zna da AMD napokon s Ryzen modelima ima nešto za reći, kamoli da za par dana izlazi druga generacija proizvoda. Intel Core je i dalje vrh. Tak da će ovo s nVidia GPP-om proći samo tako, jer bez obzira što će svaki proizvođač i dalje imati AMD Radeon proizvode, oni će biti marginalizirani do te mjere da će se stvarno činiti kao da i uopće nema u ponudi. Neovisno o službenim stranicama, jer neće biti na glavnoj, već u sklopu neke poddomene.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kažem, ne mislim da je ovaj GPP nešto toliko strašno kao što se ističe.
Zato, jer ga nVidia takvim predstavlja, ali na kraju će korisnici biti zakinuti za izbor prilikom kupnje.
The Exiled je offline  
Staro 15.04.2018., 19:42   #789
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Manuel nisi shvatio poantu posta, nije samo problem je sto po defaultu gaming povezan s rog brandom, msi gaming x-isto po defaultu, jedino aorus od gbyta nema gaminga u sebi ali to je brand star par god pa nije tak hc.

ugl. koji kuki zna pero o arezu i kak arez u perinoj glavi budi asocijaciju na gaming(ne samo po slovima nego po cijelom asusovom marketingu do sada)...nikako jer nije postojao do sada da bi izgradili reputaciju da je to za gamere najbolji izbor

asus vjerojatno nece moci naplatiti 2700 kn za arez rx580 gaming kao sto je mogao naplatiti za rog strix rx580 gaming.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 15.04.2018. u 19:47.
Gigi1 je offline  
Staro 15.04.2018., 19:47   #790
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
I još k tome nVidia s GPP-om gleda dugoročno, ako ikad AMD izda Radeon bolji od GeForce pandana.

Npr. ASUS je već do grla u GPP-u, pa nek onda plasira bolji AMD Radeon kao premium gaming brand, a nVidia ih drži u šaci.

Majstorski potez nVidie u svakom pogledu.
The Exiled je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2018., 19:50   #791
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Bas to. Sad su tehnicki preuzeli imena proslavljenih modela. Strix je poznat kao i drugi, i sad nvidija to defacto prisvaja. Napravi novi brand i radi reputaciju godinama.

Kad nekoga pitas hoces STRIX xxxx ili MUJO xxxx, 99% gamera ce rec daj Strix, jer je za to cuo, a ovaj MUJO misli da neki jeftini model. Kurvanjski od nvidije al sta je tu je.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline  
Staro 15.04.2018., 19:53   #792
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
The Exiled, Gigi1

Dobar proizvod je dobar proizvod, neovisno o imenu, te će se dobro prodavati. Eto baš je jedan kolega uzeo pc za rendering ovih dana (ograničenog budžeta). Naravno prvo je malo istraživao, ja sam mu predložio sa i5 8400 jer mu je bio best buy za taj budžet u shopu u kojem sam mu ja predlagao. Kad je ispalo da mora biti hg spot (da si rješi neki popust), ja mu predložim sa R5 1600 umjesto i5 8400. Kaže on - ali svi koriste intel za rendering. Reko jbga bajo, i5 je bolji za gaming, ali u hg spotu ti je R5 300kn jeftiniji + bolji za rendering, a ti kako hoćeš. Ali kaže on, ja bih to i nadograđivao - reko e tu si tek u kurtzu sa intelom, te da se vodi logikom, novčanikom, a ne brandovima. Nije odmah kupovao, nego se i dalje raspitivao. Uvjerio se tek kad je otišao do nekog kolege inžinjera projektanta koji je uzeo "nekog ryzena od 12 000 kn za posao" u pc od 28 000kn (malo mi je to preskupo i za najjačeg threadrippera, al ajd, ima shopova sa masnom maržom, valjda nije epyc). Drugi kolega koji dosta prati scenu mu je potvrdio da je AM4 perspektivniji socket. Dakle kad nešto valja onda se prodaje samo od sebe, kad se kupuje ipak se malo informira... Dobar proizvod sam sebe prodaje, nikog nije ime naružilo

Ovi debili što bi neku gpu kupili samo zato što se cooler zove "msi gaming" ili kad bi samo ime bilo odlučujuća prevaga za kupovinu nečega - takvi ionako ne kupuju AMD, tako da oni tu ništa ne gube. Kažem, nek amd samo ibaci dobre gpu, nek navi ne troši 50%+ više od nvidije, neki ima odličan price/performance omjer, feature i sl. i prodavat će se i kao "asus arez". Dobar cooler je dobar cooler, brojke ne lažu. Čak si može stvoriti i ime kao takav ako budu dobre

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 15.04.2018. u 19:59.
Manuel Calavera je offline  
Staro 15.04.2018., 19:55   #793
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
da je to tako, stvarno mislis da su sve te firme blesave da su tolke pare utrosile na marketing umjesto na npr. vapor chamber hladnjak


mislim ono malo proguglaj koliko je u stanju dobar marketing u % pogurat proizvod

da se razumijemo ne kažem da kvaliteta nije bitna niti zelim omalovažit kvalitetu, ali marketing igra veliku ulogu zadnjih xy godina.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 15.04.2018., 20:05   #794
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dobar proizvod je dobar proizvod, neovisno o imenu, te će se dobro prodavati.
To stoji, ali čak i kad imaš dobar proizvod (Ryzen), opet ti treba marketing da ga progura do krajnjih korisnika i to je već samo po sebi teško u slučaju da je mentalitet tih istih korisnika još uvijek u nekim prošlim vremenima. I onda uz sve to imaš slučaj da konkurencija (Intel na CPU i nVidia na GPU strani) aktivno lobira i kupuje utjecaj kod najpoznatijih/najvećih proizvođača i dobavljača u svrhu da se njihov proizvod plasira ispred onog od konkurencije, neovisno o tome da li je konkurencija bolja. Wintel kao jedan od najboljih primjera kak to funkcionira na globalnoj razini i dugogodišnjem nivou.
The Exiled je offline  
Staro 16.04.2018., 11:50   #795
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ljudi jel zna ko o problemu sa pregrijavanjem vrmova na Evga karticama, 1070 i 1080 FTW serija? Ekipi je masovno rikavale Evge. A kolko sam čitao, navodno sad dolaze sa drugim biosom.
A baš sam pikirao Evgu, sad mi baš nije svejedno.. Kolko sam čitao, taj se problem vukao prije cca 1-1.5god..

Kakva je sad situacija s tim karticama?
zvonac je offline  
Staro 16.04.2018., 11:56   #796
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bilo je problema. Rikavale su one sa ACX 3.0 jer nije bilo thermalpadova. Kasnije verzije imaju thermalpadove pa je riješeno. I to nije bio sad neki masovni pomor nego kod ekipe koja ih je klala furmarkom

Eno je kod mene već skoro godinu dana (10 mjeseci). Prva je riknula (nijd VRM nego fan controller) ali dobio drugu i ta vozi super. Boosta na 2025MHz i mila majka je. Pod veeeelikim opterećenjem trhotla na 1949MHz tako da...

Ako te trta uzimati te kartice, imaš FTW2 sa ICX coolerom. PCB je isti, clockovi su isti, samo je hladnjam drugačiji i nešto bolji.

Imam samo riječi hvale za EVGAu i tu karticu. Iduća grafa - opet EVGA.

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 16.04.2018., 11:59   #797
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bilo je problema. Rikavale su one sa ACX 3.0 jer nije bilo thermalpadova. Kasnije verzije imaju thermalpadove pa je riješeno. I to nije bio sad neki masovni pomor nego kod ekipe koja ih je klala furmarkom

Eno je kod mene već skoro godinu dana (10 mjeseci). Prva je riknula (nijd VRM nego fan controller) ali dobio drugu i ta vozi super. Boosta na 2025MHz i mila majka je. Pod veeeelikim opterećenjem trhotla na 1949MHz tako da...

Ako te trta uzimati te kartice, imaš FTW2 sa ICX coolerom. PCB je isti, clockovi su isti, samo je hladnjam drugačiji i nešto bolji.

Imam samo riječi hvale za EVGAu i tu karticu. Iduća grafa - opet EVGA.

Sent from Mobara
Ma gle, našel na YT di je tipu skoro pa planula grafa..

A ček malo, kod kupnje te grafe, ima kakva oznaka na kutiji koji je batch ili revizija grafe da se raspozna spram ovih "sfušarenih" ili potonjih više nema u prodaji pa nema straha da me zadesi tak nekaj?
zvonac je offline  
Staro 16.04.2018., 12:13   #798
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako ćeš kupiti novu, nećeš dobiti "sfušanu". Njih je bilo 2016. Nakon 10 mjeseca 2016, sve su poboljšane.

EVGA i dalje nudi besplatan RMA na upgradeanu verziju ako nekim slučajem još netko ima tu inicijalnu.

Imaš i na Evginom sajtu gdje upišeš serial pa ti izbaci je li odrađeno ili nije.

Tako da si bez brige

FTW2 nema tih problema.

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 16.04.2018., 12:31   #799
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
ja sam baš tražio di upisat serial da se provjeri al nisam našao, al ok moja je valjda 2018. pa nema tih sranja
__________________
mamutarka je offline  
Staro 16.04.2018., 12:40   #800
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja sam baš tražio di upisat serial da se provjeri al nisam našao, al ok moja je valjda 2018. pa nema tih sranja
Kad ti nitko na YT nije napravio tutorial

https://www.evga.com/thermalmod/

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 16.04.2018., 12:43   #801
White
Premium
Moj komp
 
White's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 142
@ Drug Brko i Manuel Calavera

Hvala Vam na odgovorima i pomoći
White je offline  
Staro 16.04.2018., 12:48   #802
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kad ti nitko na YT nije napravio tutorial

https://www.evga.com/thermalmod/

Sent from Mobara
The Serial Number entered was not found. Please check to ensure that this is a EVGA GTX 1060/1070/1080 series product and try again.

vjerojatno jer je moja Ti, pa zato ne spada u to
__________________
mamutarka je offline  
Staro 16.04.2018., 12:49   #803
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bilo je problema. Rikavale su one sa ACX 3.0 jer nije bilo thermalpadova. Kasnije verzije imaju thermalpadove pa je riješeno
Sent from Mobara
ovi + ljudi po forumima su nakon detaljnijeg ispitivanja došli do zaključka da nije zbog pregrijavanja vrm nego zbog losih komponenti koje je evga uzimala od dobavljača, vjerojatno kondići...od 19:30 ide bitan dio
sama evga je naknadno rekla da nije thermal issue



sada kupiti novu je valjda 101% sigurno da nece biti problema nakon kaj su se opekli
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 16.04.2018. u 12:58.
Gigi1 je offline  
Staro 16.04.2018., 13:00   #804
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Baš našel na ADMovoj stranici grafu od Evge a tam i serijski broj, i kopiral serial number na Evginoj stranici..

Izbaci mi:
"
VBIOS Update
Optional Thermal Pad Kit
The EVGA product entered does not have an optional EVGA Thermal Mod Kit installed. Please understand that the Thermal Mod kit is optional and in no way required.
Please contact the EVGA Customer Service office in your region if you should have any questions about this mod or if you do wish to request this Optional Thermal Mod Kit. https:://www.evga.com/about/contactus/"
https://www.adm.hr/product.asp?produ...-kr&code=97006
zvonac je offline  
Staro 16.04.2018., 13:17   #805
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Posaljes mail da neznas to napraviti, da se bojis drkarit po grafi, spakiras grafu i za 5 dana dobijes novu na kucnu adresu.Simple as that.
JuiceBox je offline  
Staro 16.04.2018., 13:20   #806
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@zvonac
Sorry nisam skužio... ali odakle tebi serijski broj kartice?

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 16.04.2018., 13:26   #807
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
piše recimo na adm stranici '' GP104-400-A1'' pa kad se to kopira dobije se kaj je zvonac pejstao
__________________
mamutarka je offline  
Staro 16.04.2018., 13:27   #808
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
piše recimo na adm stranici '' GP104-400-A1'' pa kad se to kopira dobije se kaj je zvonac pejstao
Točno to!
zvonac je offline  
Staro 16.04.2018., 14:14   #809
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To nije serijski broj jebovas
Serijski broj ima pun klinac znamenki.

Npr. 16129630000000000000

To je serial, zato i pitam kak ste došli do njega. Ali zaslužili ste upad na dnevnu dozu PCE foruma screenshotam da ne editirate postove

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 16.04.2018., 14:21   #810
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
GP104-400-A1 je kodno ime i revizija za GPU na toj kartici.
The Exiled je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na