Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2021., 14:01   #1
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Lightbulb Unreal Engine 5, 3d rendering, Photoshop, Audio produkcija - konfiguracija cca 25k

Bok ekipa.

Molio bih vas za savjete. Slažem komp za game development, 3d rendering, heavy photoshop work i audio produkciju.
Koristim 3dcoat/Cinema 4d za modeliranje i renderiranje, UE5 za izradu igara, vizuala i filmova, Photoshop (koji mora vrtiti jako zahtjevne/velike dokumente) i Cubase/Live za audio produkciju da može bez latencije procesirati stotine kanala. Također već imam neke komponente kuljene npr. zvučnu karticu, Wacom, monitore, tipkovnicu, miš, zvučnike...

Najviše slažem novi komp da UE5 radi što je brže moguće s obzirom na budžet, te da su renderi u 3d programima što brži. Dakle najzahtjevnije radnje uključuju real-time raytracing i generalni rad u Unreal Engine-u, da Cinema 4d radi što brže (usprkos velikom broju objekata/poligona) sa što kraćim renderima, te mi je važna sposobnost Photoshopa i Cubase/Live da vrte velike projekte.

Bitna mi je kompatibilnost procesora, matične i memorije, kao i coolera za cpu i da sve fino radi jedno sa drugim, pa tu trebam najviše savjeta - da se ne zaribam

Budžet oko 20.000 - 25.000kn

Ovo su komponente za sada:

https://pcpartpicker.com/list/kB3hW3

CPU: AMD Ryzen 9 5950X 3.4 GHz 16-Core Processor ($739.00 @ Newegg)
CPU Cooler: Noctua NH-U12S chromax.black 55 CFM CPU Cooler ($79.95 @ Amazon)
Motherboard: Asus ROG Strix X570-E Gaming ATX AM4 Motherboard ($316.79 @ Amazon)
Memory: G.Skill Ripjaws V 128 GB (4 x 32 GB) DDR4-2666 CL18 Memory ($429.99 @ Amazon)
Storage: Kingston KC2500 2 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive ($266.39 @ Amazon)
Storage: Seagate IronWolf NAS 8 TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive ($209.99 @ Lenovo)
Video Card: Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti 8 GB GAMING OC Video Card ($1279.98 @ Amazon)
Case: NZXT H510 ATX Mid Tower Case ($74.98 @ Amazon)
Power Supply: Corsair RMx (2021) 1000 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply ($188.99 @ Amazon)
Total: $3586.06

Jeli napajanje od 700w dovoljno za ovakvu konfu?
Hoće li ova ram memorija raditi dobro sa ovom matičnom?
Jeli ovaj cooler ok?
Možda je kučište premalo?

Bilo kakav savjet je dobrodošao
Hvala ♥
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 09:28   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ja bih stavio manji NVME disk, po mogućnosti Samsung 970/980, i uz njega još jedan SATA SSD od recimo 1 TB, tipa 870 EVO. Na taj način imaš barem donekle sigurnost da prilikom rušenja Windowsa, pojave greške na C disku ili virusa nećeš ostati bez podataka na SSD-u, pogotovo ako moraš pregaziti cijeli bootabilni disk brisanjem particija. I u najgorem slučaju možeš SSD ubaciti u drugu mašinu i presnimiti podatke bez puno kemijanja kao u slučaju NVME diska.

I umjesto navedene memorije bih stavio neku bržu, osjetit će se razlika, ja bih išao na barem 3200 MHz.

Napajanje si stavio 1000 W što je OK, nemoj ići na 700 W. Računaj da će jače napajanje raditi s manjim opterećenjem i biti trajnije i pouzdanije, pogotovo po ljeti kada su visoke temperature i kada se napajanja znaju pošteno grijati ako su opterećenja pri gornjoj granici rada.

Najpouzdanije će s matičnom pločom raditi memorija koja je navedena u listi kompatibilnih memorija u uputi matične ploče. Ostalo je stvar sreće, ja sam imao najmanje problema s Corsair Vengeance LPX serijom memorija, koju god platformu da sam slagao, ali vjerujem da će netko od kolega možda dati konkretniju informaciju.

Hladnjak je OK, ali bi veći bio bolji i tiši, tipa Be quiet! Dark Rock PRO 4 ili Noctua NH-D15 Chromax Black, ako već želiš crni hladnjak. Vjerujem da će ti tišina ipak dosta značiti ako sjediš za mašinom koja renderira.

Vidi kako sad možeš uklopiti navedeno u financijsku konstrukciju.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2021., 16:08   #3
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Super, hvala na savjetima Sinac
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 02:30   #4
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 265
Ne treba ti bolje od Corsair RM850x tvoja konfa nikad neće trošiti 500w u full loadu a imaš lufta i za OC .
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na