Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2021., 22:27   #3691
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Na što obratiti pažnju kod zamjene stolarije (prozori, vrata), da pripazim kad se to bude radilo da mi ne zafušaju nešto?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 22:35   #3692
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Za prozore da ih stave ravno i da funkcija bude bez problema (ne da nešto šteka). Pitanje je do kojeg finiša će ići, meni su malo porezali pur pjenu i stavili gipsa ili kaj već da se pjena ne vidi i to je to.

Kod kuma su zajebali sa pjenom, ili je nisu stavili koliko treba ili kako treba, pala kiša, voda ušla ispod novog prozora u stan, zalila zidove, podove.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 22:45   #3693
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Pozdrav svima.
Trebao bih mali savjet u vezi izbora umivaonika, skoljke, tus kade, slavine odnosno mjesalice za vodu u tusu. Kupatilo je 2x2 m i nema neke previse filozofije. Mama i tata renoviraju! Takoder ukoliko netko moze rijesiti nekakav popust u Fero Termu ili negdje dalje moze se slobodno javiti da podijelimo.
Moj WC ti je 2x2.20 i stane u njega 90x90 tus kabina i komotni umivaonik i ugradbeni vodokotlić(di nisu stedili na mistu, 18cm izlazi vanka) ova daska sa umivaonikom je 100cm ali i dužina wca je 220
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 22:46   #3694
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ma frka me baš radi kiše, majstora koji bi trebao pokrpati te špalete za njima moram čekati mjesec i pol. Napravio bi i sam nešto, ali ne znam kako
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:00   #3695
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Moj WC ti je 2x2.20 i stane u njega 90x90 tus kabina i komotni umivaonik i ugradbeni vodokotlić(di nisu stedili na mistu, 18cm izlazi vanka) ova daska sa umivaonikom je 100cm ali i dužina wca je 220
Kakav ti je raspored?
Ugradbeni vodokotlic ne bismo jer nam je drugom wcu stalno neka frka s tim, a nema pet godina od ugradnje.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:17   #3696
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ovaj vodokotlić ti je OK, nama dura eto 10+ godina da ga nije trebalo ništa čistiti. Sad ga treba malo počistiti i to je to - za te pare super. Voda je tvrda za poluditi...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:21   #3697
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na što obratiti pažnju kod zamjene stolarije (prozori, vrata), da pripazim kad se to bude radilo da mi ne zafušaju nešto?
Pazi da ti ostave dovoljno mjesta od ruba zida i kućišta gurtni i prozora tako da možeš normalno otvorit prozor, a ne da ti kućište gurtne smeta.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:31   #3698
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Kakav ti je raspored?
Ugradbeni vodokotlic ne bismo jer nam je drugom wcu stalno neka frka s tim, a nema pet godina od ugradnje.
Mislio sam da sam posalo slike
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 00:55   #3699
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
@ tomG

Mogu ti dati savjet za školjku bez ruba, ima obje verzije za u zid i u pod.
S njom sam jako zadovoljan, toliko da sam prvo kupio jednu na slijepo, a kasnije naručio još jednom. LINK školjke
Jedino se još posebno mora uzet daska baš za taj model i košta 400 i kusur kn, ali je odlična jer ima rosfrei šarafe/pante.

Druga stvar je kotlić. Uzeo sam ovaj iz razloga jer takav imamo u staroj kupaonici već 20+ godina i doslovno nikad nikakvih problema. Tako da sad imamo 2 ista.

Školjku sam znači uzeo na sanitarije.eu, to je dućan tim novak u zg-u. Drugu školjku sam isto naručio online ali je došla slomljena. Poslo fotke, oni javili da su zaprimili email. Nakon toga nisu ništa javili, ali je prekosutra došla nova školjka sa više one folije s mjehurićima i na paleti (isto tako je došla i prva).

Umivaonik još nisam nabavio, ne mogu se odlučit, ali imam dvije kupaonice tako da mi se ne žuri .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 07:34   #3700
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Hvala puno za info. Super je skoljka. Imas li ju vec ugradenu ili se tek ceka?

Narucio sam grohe Tempesta 160
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 07:59   #3701
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Zašto se preporuča ta školjka bez ruba?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 08:09   #3702
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Zašto se preporuča ta školjka bez ruba?
Jer predstavlja "revoluciju" u WC školjkama što se tiče higijene, kao...

Uglavnom, nemaš onaj jedan mlaz direktno iz cijevi kada ispireš, nego se voda ispušta iz spremnika koji se nalazi u WC školjki i s 2-3 mjesta na rubu izlazi voda pa se voda rasporedi u krug i ne "šprica" okolo.

Ima nekih prednosti, ali realno, priča se kao da je to nekakva revolucija, što nije.

Ušteda vode navodno, higijena, dizajn, sve u svemu, ništa posebno, ali je novo, pa je moderno i traženo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 08:31   #3703
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Kužim. Tnx. Uvijek sam mislio da je samo dizajn razlika pa mi nije bila jasna preporuka hehe.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 09:42   #3704
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Pozdrav svima.
Trebao bih mali savjet u vezi izbora umivaonika, skoljke, tus kade, slavine odnosno mjesalice za vodu u tusu. Kupatilo je 2x2 m i nema neke previse filozofije. Mama i tata renoviraju! Takoder ukoliko netko moze rijesiti nekakav popust u Fero Termu ili negdje dalje moze se slobodno javiti da podijelimo.

Umivaonik - nesto do 55 cm max
https://www.fero-term.hr/umivaonik/prid/3045

Skoljka izbor pada na dvije navedene, ukoliko imate nesto slicno po boljoj cijeni naravno da se ne bunim
https://www.fero-term.hr/toaletna-skoljka/prid/6864

https://www.fero-term.hr/toaletna-skoljka/prid/2212

Vodokotlic:
https://www.fero-term.hr/vodokotlic/prid/5325

Nazalost izbjegli bi ugradbeni vodokotlic.

Tus kada, ravna s podom ne bismo isli na kanalicu. Ukoliko netko ima neki drugi savjet sve moze.
https://www.fero-term.hr/tus-kada/prid/7382

Ili ova koja je 3 cm debljine!
https://www.fero-term.hr/tus-kada/prid/3437

Ovo je isto jedna od opcija jer bih se ipak malo prostora ustedjelo..
https://www.fero-term.hr/tus-kada/prid/11791

Zadnja stvar je mjesalica za tus, dvoumimo se izmedu dvije:

https://www.amazon.de/GROHE-Tempesta...W%2CB0086W7KNY

https://www.amazon.de/hansgrohe-Crom...rpt=SHOWERHEAD

Hvala lijepa, svaki je savjet dobro dosao!
Vodokotlic geberit ap110 vec 12 godina u kuci 5 komada, otkad je cijela renovirana, rade ko sat. Jedna crkla, stavio neku drugu crklo nakon 2 godine pa opet stavio geberit. Jednostavno traju i rade kako treba.

Tuš kada, izbjegni uvijene, kotačići se nakon nekog vremena prestanu vrtit kako treba pa štekaju. U apartmanima imam takve i ove godine vjerojatno idu van. Ove ravne traju dvostruko duze.
Školjke imam neke talijanske ravenna, nakon 10 godina kamenac je zastopao sve i morao sam čistiti dovod vode otraga. Nakon čišćenja kamenca, sve 5. Uzmi sa širim rubom pa kad ode poklopac da možeš staviti bilo koji.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 10:33   #3705
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na što obratiti pažnju kod zamjene stolarije (prozori, vrata), da pripazim kad se to bude radilo da mi ne zafušaju nešto?
Prije ugradnje pogledaj sve spojeve, brtve, koliko slojeva stakla imaš, odnosno jesi li dobio što si platio (lampica ili upaljač, vidi se svaki sloj), jesu li sve lajsne oko okna čitave, da nisu napuknute i da nisu u pukotine nagurali akril i općenito ima li kakvih oštećenja. Ne mogu ovo dovoljno naglasiti.

Pri ugradnji nadgledaj majstore, provjeri da je sve u vagi, da se prozori/vrata sami ne zatvaraju, da su stakla ispravno orijentirana, odnosno da je vanjska strana stvarno vani. To bi sve oni trebali znati, ali evo ja ti govorim iz iskustva s dva stana i dvije kuće na kojima sam imao takve radove. Susjeda dobila dvoslojna, a platila troslojna, jadna skužila nakon godinu dana i tak...

Špalete možeš i sam, ako nemaš dvije lijeve. Stiropor minimalno eps 100, a možeš i grafitni. Mrežica, ljepilo za stiropor, bekament recimo i teranil ekstra masu, nikako običan teranil, možeš i izvana obradit špalete njime. Treba ti još dobar gleter te uska i široka špahtla.

Dodatno sam sve vanjske spojeve oko prozora namazao Ceresitom CP 30.

Ako imaš vanjske klupčice, a nisi ih riješio, preporuka za sistem eloksiranih alu klupčica u Schachermayeru, ugrubo 100kn metar uključujući brtvu, šarafe, kapice, spojnice i kutnike, odnosno završetke. Možda je sad nešto skuplje kao i sve uostalom.

Ako te još kaj zanima samo pitaj


Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pazi da ti ostave dovoljno mjesta od ruba zida i kućišta gurtni i prozora tako da možeš normalno otvorit prozor, a ne da ti kućište gurtne smeta.
To u pravilu treba paziti pri planiranju, prije izrade stolarije, ima varijanti bez vanjskog kućišta pa ne smetaju bez obzira s koje su strane prozora.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 11:38   #3706
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Nije da sam trazio bas takvu solju bez ruba, jednostavno mi se cinilo kao dobra kupnja. Prioritet mi je bio wc daska, da je cvrsta i dugotrajna, kao i panti i da je bas origigi za tu solju.
Sjeo sam u auto i oso u zg da ju uzivo vidim. Cijena solje mi je bila prihvatljiva u paru sa daskom, a izgledom je bila nesto modernija od onih starih. Voda izlazi u lijevu i desnu stranu od sredine i jako dobro ispire.
To je moja preporuka za sve koji imaju kanalizaciju u podu. Jer vec sam toliko tih dasaka u zivotu zamijenio da sam mogo kupit 3 kvadrata stana u Zgu , a sve zbog pojedinaca koji ne dizu dupe kad ga brisu. A kazu da to cini 1/2 ljudi na Zemlji.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 11:42   #3707
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Prije ugradnje pogledaj sve spojeve, brtve, koliko slojeva stakla imaš, odnosno jesi li dobio što si platio (lampica ili upaljač, vidi se svaki sloj), jesu li sve lajsne oko okna čitave, da nisu napuknute i da nisu u pukotine nagurali akril i općenito ima li kakvih oštećenja. Ne mogu ovo dovoljno naglasiti.
Planiram tako. Pogotovo što dolaza radnici, a njihov šef tek na kraju dana. Recept za probleme.
Naručena su trostruka stakla s lowe premazima i argonom. Profil je Gealan S9000, taj je navodno malo širi.
Kako se točno provjeri premaz lampicom/upaljačem?
Ne znam da li to mogu oni bez toga uopće naručiti iz tvornice. Za argon jasno da ne mogu provjeriti.

Citiraj:
Pri ugradnji nadgledaj majstore, provjeri da je sve u vagi, da se prozori/vrata sami ne zatvaraju, da su stakla ispravno orijentirana, odnosno da je vanjska strana stvarno vani.
Kako provjeriti orijentaciju stakala?
To mi nova info da mogu i to zeznuti
Uf, već vidim kako će se mrštiti kad za njima idem kontrolirati je li sve u vagu.
Klupice bi morale malo visiti prema vani jelda?

Citiraj:
Špalete možeš i sam, ako nemaš dvije lijeve. Stiropor minimalno eps 100, a možeš i grafitni. Mrežica, ljepilo za stiropor, bekament recimo i teranil ekstra masu, nikako običan teranil, možeš i izvana obradit špalete njime. Treba ti još dobar gleter te uska i široka špahtla.
Dodatno sam sve vanjske spojeve oko prozora namazao Ceresitom CP 30.
Ako ne uspijem dobiti nikoga uskoro (mjesec i pol cca bi se trebalo čekati kooperanta od ekipe koja ugrađuje), probao bi sam. Nemam dvije lijeve, radio sam doma malo gletanja i poneku pločicu, struju,... snalazim se, ali se ne kužim u te materijale i kako točno se to napravi
Ne očekujem velika oštećenja, ali radi se o termo fasadi sa stiroporom i ne bi htio da mi voda ulazi okolo. Stolarija kasni u dolasku 3 mjeseca i eto sad smo na pragu kišne sezone.

Citiraj:
Ako imaš vanjske klupčice, a nisi ih riješio, preporuka za sistem eloksiranih alu klupčica u Schachermayeru, ugrubo 100kn metar uključujući brtvu, šarafe, kapice, spojnice i kutnike, odnosno završetke. Možda je sad nešto skuplje kao i sve uostalom.
Postojeće klupice idu van i naručene su neke Alu plastificirane za vani, a za unutra plastične.

Citiraj:
Ako te još kaj zanima samo pitaj
Evo, prva serija pitanja poslana :-)

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 26.10.2021. u 12:04.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 13:58   #3708
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Planiram tako. Pogotovo što dolaza radnici, a njihov šef tek na kraju dana. Recept za probleme.
Naručena su trostruka stakla s lowe premazima i argonom. Profil je Gealan S9000, taj je navodno malo širi.
Kako se točno provjeri premaz lampicom/upaljačem?
Ne znam da li to mogu oni bez toga uopće naručiti iz tvornice. Za argon jasno da ne mogu provjeriti.
Daš ljudima jest i budeš dobar gospodar, a dodatno im visiš nad glavom, ja tako uvijek i u pravilu sam zadovoljan. Uvijek moraju znati tko je gazda u kući. Samo uperi lampicu u staklo, gledaj pod kutem i vidjet ćeš tri odraza ako je troslojno. Argon bi trebao biti unutra, kažu da "curi" s godinama, nemam pojma. A gle, sve je moguće, ja sam mislio da susjeda brije, pa sam ju tražio ponudu i račun, na oba je bilo troslojno, a stiglo dvoslojno.


Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako provjeriti orijentaciju stakala?
To mi nova info da mogu i to zeznuti
Uf, već vidim kako će se mrštiti kad za njima idem kontrolirati je li sve u vagu.
Klupice bi morale malo visiti prema vani jelda?
Nisam sto posto siguran, odnosno zaboravio sam, ima na netu sigurno. Ono što sam siguran, ako želiš spriječiti gubitak topline iz prostora, strana koja gleda u prostoriju mora biti low-e, odnosno ako želiš spriječiti ulazak sunčeve topline, obrnuto jel. Sad ti vidi kako tebi više paše, jesu li to prozori na stanu/kući ili neki zimski vrt. Moji svi sprečavaju ulazak sunčeve topline, jer nema problema s izolacijom.

Klupčice moraju imati prevjes od barem par cm, kod mene je 35mm, izbačaj određuješ koliko je kod tebe potrebna dubina klupčice. Nagib računaj 6°, gotove klupčice uglavnom imaju 5-6°.


Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ako ne uspijem dobiti nikoga uskoro (mjesec i pol cca bi se trebalo čekati kooperanta od ekipe koja ugrađuje), probao bi sam. Nemam dvije lijeve, radio sam doma malo gletanja i poneku pločicu, struju,... snalazim se, ali se ne kužim u te materijale i kako točno se to napravi
Ne očekujem velika oštećenja, ali radi se o termo fasadi sa stiroporom i ne bi htio da mi voda ulazi okolo. Stolarija kasni u dolasku 3 mjeseca i eto sad smo na pragu kišne sezone.

Postojeće klupice idu van i naručene su neke Alu plastificirane za vani, a za unutra plastične.

Evo, prva serija pitanja poslana :-)
Ja sam to radio sam jer sam već imao hrpu materijala od gradnje kuće, pa mi nije imalo smisla to plaćat. Ispalo je super iako sam tako nešto prvi puta radio, samo se držiš PS-a ima po netu dovoljno informacija što i kako.

Bazično, stiropor se lijepi tim bekamentom (ljepilo za stiropor) direkt na podlogu, naravno sve suho, čisto, bez prašine. Idealno je imati nazubljeni gleter i kompletne obje površine (zid i stiropor) premazati da nemaš zračnih džepova ispod. Kad to pokeljiš, urediš, nakon sušenja baciš prvu ruku glet mase i onda mrežicu, fino zagladiš špahtlom i kad se posuši, peglaš to dalje glet masom. Ja idem na level 4-5, dakle skoro full glatko, teksturu dobiješ kasnije valjkom kada krečiš. Imaš po YT odličnih tutorijala, a u zadnje vrijeme i onih prevedenih ruskih stranica.

Znači, trebaju ti ravni i nazubljeni gleter, uska i široka špahtla, kadica za glet masu i ljepilo, ja koristim pravokutnu jer mi je lakše. Dalje, ljepilo za stiropor, mrežica i teranil ekstra. Kasnije za brušenje, s obzirom na to da nisu velike površine, uzmeš onaj držač za šmirlg, nekoliko finijih gradacija i onaj blok obložen šmirglom, ja za zidove koristim vodobrusni. I svakako neku masku kad brusiš. Sori na litanijama
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 14:40   #3709
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ma sve 5, svaka info je dobrodošla.
Za početak mi je bitno da to izvana zatvorim da voda ne ulazi jer tu dolje kad krene kiša padati, ne staje tjednima
Ne očekujem neku veliku rupu, ovisi koliko se ošteti fasada kod skidanja postojeće stolarije. Za ovo oko mrežice i gletanja, to mi je jasno, radio slično već.

Jedino mi za stiropor nije jasno, gdje to stavljam?
Pa stiropor je debeli.
Igrom slučaja ulazna vrata smo mijenjali ranije i tamo se minimalno oštetilo, bio neki lik došao i nikakav stiropor nije trebao.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 15:56   #3710
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Samo uperi lampicu u staklo, gledaj pod kutem i vidjet ćeš tri odraza ako je troslojno.
Ako ti treba lampica i gledanje pod kutem da vidiš da li je staklo troslojno, onda ti trebaju i naočale.


Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Kasnije za brušenje, s obzirom na to da nisu velike površine, uzmeš onaj držač za šmirlg, nekoliko finijih gradacija i onaj blok obložen šmirglom, ja za zidove koristim vodobrusni.
Zašto pobogu vodobrusni???
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 17:34   #3711
scarwin
Premium
Moj komp
 
scarwin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagora
Postovi: 165
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ako ti treba lampica i gledanje pod kutem da vidiš da li je staklo troslojno, onda ti trebaju i naočale.





Zašto pobogu vodobrusni???
Lampica ili upaljač dobro dođe za vidit jel low-e premaz tu

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
scarwin je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 17:55   #3712
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Može bit, no njemu treba da vidi jel troslojno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 19:40   #3713
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ma sve 5, svaka info je dobrodošla.
Za početak mi je bitno da to izvana zatvorim da voda ne ulazi jer tu dolje kad krene kiša padati, ne staje tjednima
Ne očekujem neku veliku rupu, ovisi koliko se ošteti fasada kod skidanja postojeće stolarije. Za ovo oko mrežice i gletanja, to mi je jasno, radio slično već.

Jedino mi za stiropor nije jasno, gdje to stavljam?
Pa stiropor je debeli.
Igrom slučaja ulazna vrata smo mijenjali ranije i tamo se minimalno oštetilo, bio neki lik došao i nikakav stiropor nije trebao.
E sad, ne znam kako je kod tebe izvedeno, ja nemam unutarnje klupčice i radi offseta sam morao popuniti prostor ispod prozora s unutarnje strane. Ima ploča debljine i 10mm. Na drugom stanu koji je novije gradnje stolarija je izvana opasana termofasadom, tu sam samo zazore popunio, na prvom je mali razmak do zida, nema klasične fasade i taj razmak je trebalo zatvorit.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ako ti treba lampica i gledanje pod kutem da vidiš da li je staklo troslojno, onda ti trebaju i naočale.

Zašto pobogu vodobrusni???
Pa i nosim očale ok, možeš i brojat slojeve, ali ovo je jednostavnije, doslovno u sekundi vidiš broj odsjaja koliko je slojeva plus ovo kaj kolega veli za low-e. Na kraju krajeva tak su mi staklari pokazivali kada sam se prvi puta s time susreo, samo prenosim.

A vodobrusni, zato kaj uvijek u radioni imam hrpu vodobrusnog i kaj se ne raspada/trusi kao običan, probaj

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: killuminati. 26.10.2021. u 19:46.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 20:31   #3714
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
E sad, ne znam kako je kod tebe izvedeno, ja nemam unutarnje klupčice i radi offseta sam morao popuniti prostor ispod prozora s unutarnje strane. Ima ploča debljine i 10mm. Na drugom stanu koji je novije gradnje stolarija je izvana opasana termofasadom, tu sam samo zazore popunio, na prvom je mali razmak do zida, nema klasične fasade i taj razmak je trebalo zatvorit.

Aha, kužim sad. Imam klupice i iznutra, sad će doći nove. Jedino gdje vidim problem je vani jer su klupice šire jedno 2 cm sa svake strane od štoka i L profila i tako ugrađene u fasadu. Tu se bude moralo to jedno uho fasade skinuti da može klupica van i to moram zatvoriti da se ne namače.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 21:25   #3715
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Pa i nosim očale ok, možeš i brojat slojeve, ali ovo je jednostavnije, doslovno u sekundi vidiš broj odsjaja koliko je slojeva plus ovo kaj kolega veli za low-e. Na kraju krajeva tak su mi staklari pokazivali kada sam se prvi puta s time susreo, samo prenosim.

A vodobrusni, zato kaj uvijek u radioni imam hrpu vodobrusnog i kaj se ne raspada/trusi kao običan, probaj
Ma nosim i ja cvike, no vidim odmah 3 stakla, ne treba mi upaljač. Za low-e, može bit. I sam imam troslojna stakla.
Da ti iskreno kažem, nisam ni znao da rade vodobrusni granulacije 100, 120.
Meni kad je trebao vodobrusni, kupovao sam od 400 na dalje i iz nekog razloga bio uvjeren da je to za fino brušenje, poliranje. Jbg.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 12:42   #3716
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Evo, konkretna 3 slučaja i pitanja:

1. Vani, mali prorez uz rub nove stolarije i postojeće fasade. Neki silikon, nekakvo ljepilo, što da ne pušta vodu?


2. Malo odvaljeno na mjestu gdje je bila stara klupica, ovo je najveće oštećenje koje imam
Isto tako, ne smije puštati vodu unutra. Hm, malo je čudan kut ispao kod fotkanja


3. Unutra, uz rub. Ovdje bi obrezao višak pjene, zapunio nekim od onih materijala za krpanje zidova, nakon toga dalje normalno glet, impregnacija i sređivanje ostatka zida. Da li tu treba kakva mrežica, silikon,...?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 12:51   #3717
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Slobodno s neutralnim građevinskim silikonom sredi vanjski spoj okvira prozora i zida.
Oštećenje zida izvana ja bi najradije riješio s grubim reparaturnim mortom, ispast će ti tekstura relativno slična zbog agregata koji je u njemu.
Koliko sam imao priliku vidjeti, obično majstori u tu svrhu krpanja zida oko prozora koriste građevinsko ljepilo za fasade ili gipsotekt (ljepilo za knauf) jer mogu nabacati razmjerno debeo sloj materijala, zagladiti površinu već u prvom prolazu i ne dolaziti više naknadno. Vjerojatno nisu idealni materijali za to, ali posluže svrsi, nakon farbanja takve sanacije nisu pokazale problema nakon 5 godina cca.
Što se tiče unutarnje strane mrežica nije na odmet, manje šanse su da će ti popucati kada stegne. To možeš riješiti s teranil ekstra. Kad sam već spomenuo teranil ekstra, možeš s njime i s vanjske strane sanirati zid. Pa sad kako ti se da
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 13:30   #3718
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Slobodno s neutralnim građevinskim silikonom sredi vanjski spoj okvira prozora i zida.
taj spoj svakako treba odraditi sa kvalitetnom masom za brtvljenje koja je UV otporna jer će bilo kakav jeftilen silikon nakon kratkog vremena izgubiti svoja svojstva i raspucat će se, a onda znamo što će se dogoditi s prodorom vlage/vode.

ovo je dobar prijedlog za navedeno, a imaju i drugi proizvođači svoje:

https://hrv.sika.com/hr/gradevina/li...lex-11-fc.html
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 13:48   #3719
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
S točno tim Sika sam popravio oko jednih ulaznih vrata prije nekoliko godina gdje je popucalo nakon što su zidari svoje napravili. Nakon par godina opet je puklo na spoju silikona i zida/fasade. Za štok se zato drži ko ludo. Ali to su bila ulazna vrata s kojima se stalno lupa pa možda je od toga. Ili su ti majstori prije pokrpali s nekim čudnim materijalom koji se trusi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 14:11   #3720
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
taj spoj svakako treba odraditi sa kvalitetnom masom za brtvljenje koja je UV otporna jer će bilo kakav jeftilen silikon nakon kratkog vremena izgubiti svoja svojstva i raspucat će se, a onda znamo što će se dogoditi s prodorom vlage/vode.

ovo je dobar prijedlog za navedeno, a imaju i drugi proizvođači svoje:

https://hrv.sika.com/hr/gradevina/li...lex-11-fc.html
Silikonske mase za brtvljenje su same po sebi otporne na djelovanje UV zračenja, što recimo poliuretan (PUR) nije, koji se iz tog razloga mora zaštiti. Vjerojatno je kod nekih formulacija smanjena otpornost na UV rezultat nepovoljnog djelovanja UV zračenja na neku komponentu formulacije, ne nužno na sam silikon.

Da li formulacija silikonskog brtvila sadrži dodatne UV stabilizatore za vanjsku primjenu, ne znam, ali zato sam za svaki slučaj istaknuo građevinski silikon. Uglavnom se za građevinske silikone navodi mogućnost i vanjske primjene te otpornost na UV, koja može i ne mora biti rezultat poboljšane formulacije (ili samo marketinški trik), no sigurno je sigurno.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na