Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2010., 01:17   #2251
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Kako danas funkcionira veza za područje OS?
Ja imam "smrzavanja" čitav dan svakih 5-10min doslovno i nikako da prestane
Ona grmljavina od jučer nešto gadno uyebala, očito...(ne kod mene, sigurno, sve sam ištekao pravovremeno iz struje i tel. linije sam se sjetio ).
  Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 11:15   #2252
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Evo ovako imam jedan problem imam profil 4mb download i 384kbps upload.Znaci trebalo bi mi skidat cca 510kb/s(a meni skida max 460) a upload mi cijelo vrijeme brzina varira izmedu 30-45kb/s i vec sam ih par puta zvao da mi to sloze ali nista iako mi na stranicama koje mjere brzinu pise da mi je download 4.5-5mb ali u praksi nije tako ima mozda netko slican problem?
Lovrix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2010., 18:09   #2253
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor HKS Pregled postova
Evo ovako imam jedan problem imam profil 4mb download i 384kbps upload.Znaci trebalo bi mi skidat cca 510kb/s(a meni skida max 460) a upload mi cijelo vrijeme brzina varira izmedu 30-45kb/s i vec sam ih par puta zvao da mi to sloze ali nista iako mi na stranicama koje mjere brzinu pise da mi je download 4.5-5mb ali u praksi nije tako ima mozda netko slican problem?
Ne možeš baš očekivati čistih 512KB/s, 460 ti je ok, ja imam 8mbita pa umjesto 1024KB/s, skida mi oko 960KB/s. To ti je sve normalno.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 18:23   #2254
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Ok hvala na odgovoru iako mi linija podrzava i vise ali ocito mora biti tako
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 21:15   #2255
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Istu brzinu sam imao kao i ojpi dok sam plaćao 8 mbit. Sada imam brzinu 5 i kreće mi se od 580 do 613/620.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 23:27   #2256
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
ista stvar i kod mene. Plaćam 8 mbit, download prosjek oko 960KB/s...sasvim normalno...
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 02:56   #2257
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
Ja sam dobio TP Link, ovaj model: http://www.tp-link.com/products/prod...odel=TD-W8901G

Za sada radi dobro, nisam primjetio da se resetira ili da pravi kakav cirkus. To sam dobio uz OptiTv jer je prema njihovoj SZK TP Link bolje optimiziran za IPTV od D-linka kojeg su prije davali. Iako znam par ljudi kojima tv šljaka jako dobro sa D-linkom.
Jebemu mater vise ovom d-linkovom routeru (2640R), 3-4 dana radi bez resetiranja pa onda par dana se pali i gasi 5-6 puta na dan, sutra ih zovem i trazim taj drugi router, ovo nema smisla vise ovako nemogu nista odigrat na miru preko neta...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 07:27   #2258
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Oni bas i nemaju pogodnost pri produzavanju ugovora.
Modem bi platio kao da sad prelazim kod njih. Jos su nabrojali nekoliko uslova da bi mogao uzet novi modem...
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 16:32   #2259
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
5 puta mi se danas resetirao router, od 8.8. do danas imam 17 resetiranja... zvao SZK prijavio kvar i rekao da stavi napomenu da serviser ne dolazi s istim 2640R routerom, ne zelim ga vise vidjet
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 15:26   #2260
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Skoro sve su router resetovi...

MadManBD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2010., 15:47   #2261
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Skoro sve su router resetovi...

Kod tebe je stvarno nešto u banani.
Ako se nemože popraviti zašto ne raskineš ugovor i završiš muku?
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 15:56   #2262
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Moram se i ja obracunati sa nekim iz Optime. Isto mi je kao kod MadManBD-a. Dao sam si truda i izvadio povijest spajanja. *ebe me od 5 og. mjeseca kao sto je vidljivo.

Sijecanj = Ukupno rezultata: 39

Veljaca = Ukupno rezultata: 35

Ozujak = Ukupno rezultata: 36

Travanj = Ukupno rezultata: 34

Svibanj = Ukupno rezultata: 98

Lipanj = Ukupno rezultata: 74

Srpanj = Ukupno rezultata: 132

Kolovoz do danas = Ukupno rezultata: 80

Do 5.og mjeseca nisam nikakvih problema imao. Sta se desilo, neznam. Tehnicar tvrdi da je provjerio paricu i da je ok. Sad cu nazvat i kompletnu provjeru da naprave i da mi donesu novi splitter, router i stb.

Sa rogatim su se zakacili, krvi cu im se napit. Nova sumrak saga epizoda slijedi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 15:57   #2263
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Kod tebe je stvarno nešto u banani.
Ako se nemože popraviti zašto ne raskineš ugovor i završiš muku?
Skoro 3 godine sam na optimi i rijetko kad sam imo ikakvih problema (nisam koristio njihov bijeli telsay nego SE515 flashan), al otkad smo uzeli optiTV i dobili ovo smece od routera stalno se resetira sam od sebe.

Prijavio sam kvar i bit cu uporan da mi daju neki drugi router a ne ovaj 2640R, pa cemo vidjet.

edit: evo spojio sam sad svoj stari SE515, pa bas da vidim oce li i dalje pucat veza danas/sutra ili je iskljucivo do glupog routera od optime.

Zadnje izmijenjeno od: MadManBD. 15.08.2010. u 16:03.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 16:08   #2264
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
...edit: evo spojio sam sad svoj stari SE515, pa bas da vidim oce li i dalje pucat veza danas/sutra ili je iskljucivo do glupog routera od optime.
Ajd bas provaj, da i ja ne vracam svog se515 pa javi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 16:27   #2265
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Mozda je problem u prevelikim profilima ? Ako se modem dugo sinhronizira prevelik mu je profil i dode do pucanja veze...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 17:38   #2266
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
dečki molim mali help. Sutra potpisujem ugovor za optimu, pa bi molio preporuku za ruter. Mislim koristiti samo tel + wireless net, hvala
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 17:43   #2267
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
uzimaj bilo sta osim D-linka, jer je cisto sranje.. Bar s ovim optiminim firmwareom.. Npr 2640R se sam od sebe gasi itd. Zato izbjegavaj D-link u sirokom luku.
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 17:46   #2268
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Ja imam D-Link 2640R tel+wireless net vec godinu i nesto, nikakvih problema za sada ali ocito sam iznimka
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 17:50   #2269
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
uzimaj bilo sta osim D-linka, jer je cisto sranje.. Bar s ovim optiminim firmwareom.. Npr 2640R se sam od sebe gasi itd. Zato izbjegavaj D-link u sirokom luku.
Kako je tvoj problem rijesen?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 09:43   #2270
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Nakon sto mi se D link gasio, zovem szk i prijavljujem kvar, dolazi tehnicar sutradan i spoji se na laptop preko 192.168... i ugasi se pred njim, odgovara da jos to u zivotu nije vidio i stavlja novi isti router. Potpisujem papir i odlazi, mislim si sad ce radit.

Medjutim isti dan samo 4 sata poslije opet gasenje, zovem szk i prijavljujem kvar. Nakon nekoliko dana dolazi drugi tehnicar i objasnim mu sta je na stvari i router se opet ugasi pred njegovim ocima. Objasnim mu da je vezano uz ntp server i da se tu gasi. On iskljuci ntp server i kaze ako ce se gasit da mu javim i da ce doci sutradan sa Sagemovim routerom, jer taj bi isto trebao radit sa opti tv-om. Dolazi sutradan, spaja se na router i opet gasenje. Stavlja Sagem, spaja opti tv i sve radi super. No primjetim da mi kod skidanja torrenta brzina oscilira i da mi steka opti tv, znaci kad ga max opteretim. Zovem szk i prijavljujem kvar.

Nakon nekoliko dana dolazi isti tehnicar i na svoje oci se uvjeri da je tako, upalim mu torrente. Cak su smanjivali profil na 3mbita ali opet ista prica. Lik vise nezna sta bi, zove szk a ovi mu savjetuju da stavi D link... objasnjava im da nemoze jer se gasi itd. Nakon toga sjeti se da bi mogao stavit Tilgina.

Stavi Tilgina uz puno muke sa postavkama, jer dok ovaj povuce sve sa servera itd (cca sat vremena). Potpisujem papir i ovaj odlazi, opti tv radi, net radi sa torrentima. Slika ne steka.

Nakon par dana uz normalno gledanje opti tv-a router se odspoji od mreze i nemoze se natrag spojit. Zovem szk, ovi odgovaraju da je tilgin osjetljiv na greske pa se zblesira. Resetiraju vezu i opet sve radi. Nakon toga opet pucanje veze iz cista mira... Onda sam puko, skinuo D linkov spliter koji mi je ostao od starog rotutera jer je on isto smece kao i router. Stavljam stari spliter koji mi ostao od Netopie, i vise nema pucanja veze.

Nakon tog dobivam postom obavijest da mi optima odobrava sporazumni raskid ugovora za opti tv. Nitko sretniji od mene. Jer ionak nema sta za gledat, a nisam imao vremena sjedit za telkom.

Dolazi isti tehnicar i uzima Stb uredjaj uz pozdrave

Za one koji neznaju kakvo gasenje, evo snimio sam:
http://www.youtube.com/watch?v=1pr8cUHnKcI
http://www.youtube.com/watch?v=mBh3X_NWWEw
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 14:29   #2271
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Yap potpuno isti problem, cim odes na IP routera resetira se, a nakon sto se resetira mozes pristupit na 192.168.1.1, pa onda opet nakon par sati ako probas na router resetirat ce se

A i ujedno se sam od sebe resetira cesto, sad cekam servisera da nazove, nema sanse da i po treci put mi daje isti dlink.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 14:44   #2272
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ja cu zatrazit Tp-link sto daju po novom.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 19:18   #2273
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Ja sam na sreću prije par mj. dobio edimax AR-7084gA i nikakvih problema nemam...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 19:24   #2274
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Sad sam jos veca zbunjola.

Od 15.og kad sam gore stavio post, ajmo rec da mi net i tv rade savrseno.

Pregledom logova, vidim onaj klasican 24h reconnect za promjenu ip adrese.

Trznilo mi nije. Wtf? Od 15.08 do danas ima 5 spajanja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 21:18   #2275
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
I ja sam imao takvih problema, zasjeo sam im na helptelefon jedno 10-tak dana nonstop. Dosli smo do toga da me oni zovu za provjeru i nakon toga su se stvari stabilizirale. Jednom dnevno imam smrzavanje od cca 2 min (oko 21 i 30 kada je vjerojatno promjena IP) i to je sve, da pokucam i ne ureknem
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 21:34   #2276
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
I meni se nakon mjesec i pol dana problema TV "misteriozno" popravio, nema nikakvbih problema niti sa netom (nikad ih nije ni bilo) a TV radi već 20 dana bez greške. A u tih mjesec i pol jednom je bio tehničar i čuo sam se u prosjeku jednom dnevno sa SZK.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 08:29   #2277
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Haha, ja sam mislio da je jedino moj D-Link 2640R defektan. I ja imam problema s njim. Izgubi vezu s netom, ok, mozda je pukla veza, ali mu treba 2 minute da se ponovno spoji, u tom procesu, router se potpuno resetira.

Tjedan dana je ok, onda malo resetiranja, onda opet par dana ok. Nije strasno, mozda max 4 puta dnevno, ali svejedno nervira.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:11   #2278
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Od 8.8 do 18.8 se resetiro ko blesav, svaki dan, a od tad do danas opet radi normalno, i opet ce za par dana pocet resetirat se...

Kvar sam kod optime prijavio 12.8. i rekli su da ce poslat nekog da zamjeni router... jos nema nikog...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 17:33   #2279
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Optima danas samo meni prdi?

4 mbps
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 12:12   #2280
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Dosao serviser konacno, donio TP-Link router, ja ga pito kako to da je donio novi jer sam ocekivao da ce donijet opet stari dlink, a on kaze imali smo previse problema s njima i ne dajemo ih vise... no shit


Nadam se da vise nece bit problema s netom.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na