Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2020., 14:15   #3001
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Vjerujem da ovrhe stignu unutar 3-6 mjeseci bez ikakvih problema.
+ koješto ne mozes bez da platis te kazne...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 14:17   #3002
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Jel misliš na ove kamere ?
http://simicon.com/products/speed-an...ent/cordon-m2/


One blicaju, samo je jako teško za skužiti blic jer su postavljene jako visoko, i maltene moraš biti fokusiran na nju.
Ne znam što stoji u bijelom kućištu produljenog valjkastog oblika koje je sprijeda crne boje. Ova nije stajala visoko, na 3-4 m visine bih rekao.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2020., 18:18   #3003
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne znam što stoji u bijelom kućištu produljenog valjkastog oblika koje je sprijeda crne boje. Ova nije stajala visoko, na 3-4 m visine bih rekao.



https://www.racunalo.com/wp-content/...1-630x355.webp


To su ove kamere, koje su postavljene mahom po Slavoniji.
Ne znam dal blicaju ili ne
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 18:44   #3004
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
+ koješto ne mozes bez da platis te kazne...
Da, ne znam što to sve uključuje, ali ono što sam čuo je da ne možeš registrirati vozilo ako imaš neplaćene kazne ali čak i ako imaš neko porezno dugovanje. 1984, here we come.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 18:58   #3005
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Da, ne znam što to sve uključuje, ali ono što sam čuo je da ne možeš registrirati vozilo ako imaš neplaćene kazne ali čak i ako imaš neko porezno dugovanje. 1984, here we come.
https://www.zakon.hr/z/52/Prekr%C5%A1ajni-zakon

Clanak 152.j

Uopce ne vidim u cemu je problem da zazivljes Orwela uzalud. Za jos stosta bih uveo slican princip. Pa da vidis mira i dobra u svim ljudima platezne volje...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 00:12   #3006
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Pa eto, možda zazivam Orwela jer je članak prekršajnog zakona 152 dogurao do slova k. Ili recimo zato što su u zakon o sigurnosti u prometu ubačeni članci 149/150 (nije da ne cijenim ironiju istog, ali svejedno).

Naravno da se moram zapitati i što je s nelegalno izdanim računima (za primjerice "javne" usluge) koje netko možda ne plaća iz moralnih razloga a koji bi također mogli završiti u članku 152.j, stavak 3 jednog moguće ne tako dalekog dana. Ne platiš takav račun i eto uzročno posljedično izgubiš, recimo, biračko pravo.

Svakako smatram da onaj tko počini prekršaj treba za njega i odgovarati. Samo je pitanje definiranja prekršaja i optimizacije istih u svrhu maksimizacije zarade. Primjerice: zaobilaznica na kojoj je dopuštena brzina 70 se ispresjeca s potezima od parso metara limitiranima na 30. Ili recimo cestu niskog prometa kroz šumu na kojoj je limit uglavnom 70 izmasakriraš s potezima od 30 i 40, iako nema niti naselja po putu niti nezgodnih zavoja.

Ja osobno nisam za divljačku vožnju pa tako posjedujem i vozilo koje niti nema adekvatno ubrzanje da bi se moglo njime divljački upravljati. Često se pitam, ako se već vodi briga o sigurnosti o prometu, zašto se uopće mogu registrirati "bijesna" vozila. Također se često pitam i zašto, ako je već bitna sigurnost u prometu, velika većina cesta po kojima vozimo ne zadovoljava minimalne uvjete po pitanju hrapavosti ceste, da ni ne spominjem odvodnju padalina, maltene objesno prekopavanje i maksimalno sfušareno krpanje i sl.

Jasno mi je da se previše pitam, nezdravo je to. Mislim da razumijem što hoćeš kazat i mislim da se esencijalno slažemo, ali poimanje da te "mjere" postoje zato da bi se osigurali sigurniji uvjeti u prometu je po mom mišljenju skroz deplasirano.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 07:38   #3007
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Često se pitam, ako se već vodi briga o sigurnosti o prometu, zašto se uopće mogu registrirati "bijesna" vozila.
Pod broj jedan, novija, skuplja ( tzv. "bijesna") vozila su u pravilu puno sigurnija nego stare krntije.
Pod broj dva, više nesreća statistički prouzroče vozila starija od 10 godina i to ona ispod 150 konja.

Tako da, ne da apsulutno ne stoji, već za sigurnost bi bilo bolje da svi mogu voziti novi auto, pa ako baš hoćeš i premium marki koji ima po defaultu dosta konja. Takvo što su javno govorili svi prometni stručnjaci da nam je vozni park problem za sigurnost.

Za ceste se slažem da su lokalne katastrofa i slažem se da su na obilaznicama debilane kada se sa 90km/h ograničenja stavi znak za 50km/h 200 metara jer je izlaz na neki poljski put ili benzisku.... sam sam platio više kazni upravo na tim mjestima.

Po meni bi bilo idealno da u naseljima bude još više kamera i kontrola no da se na autocestama i brzim cestama tolerira malo brža vožnja. Mislim da bi to bilo rješenje jer, opet statistički najviše nasreća je u naseljima i lokalnim cestama, na autocestama i brzim cestama dosta rjeđe. Tako je i u nekim zemljama vani i to dobro šljaka.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 08:24   #3008
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Pod broj jedan, novija, skuplja ( tzv. "bijesna") vozila su u pravilu puno sigurnija nego stare krntije.
Pod broj dva, više nesreća statistički prouzroče vozila starija od 10 godina i to ona ispod 150 konja.

Tako da, ne da apsulutno ne stoji, već za sigurnost bi bilo bolje da svi mogu voziti novi auto, pa ako baš hoćeš i premium marki koji ima po defaultu dosta konja. Takvo što su javno govorili svi prometni stručnjaci da nam je vozni park problem za sigurnost.

Za ceste se slažem da su lokalne katastrofa i slažem se da su na obilaznicama debilane kada se sa 90km/h ograničenja stavi znak za 50km/h 200 metara jer je izlaz na neki poljski put ili benzisku.... sam sam platio više kazni upravo na tim mjestima.

Po meni bi bilo idealno da u naseljima bude još više kamera i kontrola no da se na autocestama i brzim cestama tolerira malo brža vožnja. Mislim da bi to bilo rješenje jer, opet statistički najviše nasreća je u naseljima i lokalnim cestama, na autocestama i brzim cestama dosta rjeđe. Tako je i u nekim zemljama vani i to dobro šljaka.
Kao što smo vidjeli po medijima tijekom cijele 2019, a i prijašnjih godina, ljude su po cestama ubijali manijaci vozeći Corsu, Clio, Punto od 60-75 ks...

Statistički... ja jedem meso, ti jedeš zelje, ali u prosjeku jedemo sarmu.

Manji sudari koji se događaju u kolonama na svakodnevnoj bazi nisu baš usporedivi s divljanjima koja odnesu 2, 3 ili više života.

Cijeli post ti je
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 08:53   #3009
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Za napraviti nesreću po gradu dovoljno ti je prosječno vozilo i budala za volanom koja divlja, ulazi u škarice, prolazi kroz crveno, itd.
U Splitu, kao i u Zagrebu postoje semafori gdje se rutinski prolazi kroz crveno, i imaš prometnu svako drugi dan.
Nije mi jasno zašto na takva raskrižja ne postave kutije za kamere, makar bile prazne samo da ljudi pripaze.
Umjesto toga, policija u Splitu ti uredno stoji sa kamerom ispod nadvožnjaka u Domovinskog rata, i na cesti od 4 trake koja je ravna i koja je ograđena ogradom hvata vozače jer je ograničenje ispod nadvožnjaka 60, a 100 metara dalje je 80.
#samosigurnost

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 09:26   #3010
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kao što smo vidjeli po medijima tijekom cijele 2019, a i prijašnjih godina, ljude su po cestama ubijali manijaci vozeći Corsu, Clio, Punto od 60-75 ks...

Statistički... ja jedem meso, ti jedeš zelje, ali u prosjeku jedemo sarmu.

Manji sudari koji se događaju u kolonama na svakodnevnoj bazi nisu baš usporedivi s divljanjima koja odnesu 2, 3 ili više života.

Cijeli post ti je
Da ne odemo offtopic, zna se kako i što mediji prenose, dvostruka mjerila itd. Ali uredu, zadnjih mjesec dana, najteže prometne nesreće, postoje arhive portala pa vidi tko je što vozio.

Kako je navedeno iznad mog posta, da je do sigurnosti kažnjavala bi se i vožnja kroz crveno, pisanje poruka pri vožnji, ne davanje signalizacije, oduzimanja prednosti prolaska i sl. A tome nije slučaj već se "peca" one koji koji na otvorenoj cesti voze 20 km više od ograničenja, koja su btw rađena za jugiće, stojadine i TAS Golfove, kao i parkiranja mjesta u nekim gradovima.
To ljudi vide i to ih smeta.
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2020., 09:41   #3011
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Evo, baš sam se vratio s dužeg boravka u Londonu (ako 4. zona može uopće proći pod London), i da sad ne pišem kompletan sastavak o dojmovima, evo samo zanimljivih podataka

https://tfl.gov.uk/corporate/safety-...-collision-map

Ako staviš filter na sudare sa smrtnim posljedicama, dobiješ rezultate da su u 2018 (za 2019 još nema podataka), od 30-ak sektora na koje je London podijeljen, samo 5 imala 11-20 takvih sudara, dok su ostali imali 1-10, a jedan čak prošao bez.

Uzmeš u obzir da ih ima 9 milijuna, da je raznolikost vozila i vozača daleko veća, a da su ceste još u gorem stanju nego kod nas. Kako je onda problem kod nas u starim autima i lošim cestama??? (koje su, usput rečeno, daleko od loših)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 03.01.2020. u 09:54.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 12:57   #3012
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
novija, skuplja ( tzv. "bijesna")
Potpuno deplasirana interpretacija termina "bijesna" i samim time dobar dio tvog posta ne drži vodu.

Ja niti jednom riječju nisam spomenuo "nova" vozila. Nadalje, "novo" ne znači "održavano" kao što niti "staro" ne znači "neodržavano".

Što se tiče održavanja, tu sam sigurno pogriješio kada sam zaboravio spomenuti loše održavana vozila koja bez problema prolaze tehnički jer jebiga. Ovime ispravljam tu grešku. Ova praksa po pitanju sigurnosti u prometu radi nevjerojatnu štetu. Kada bi se radili odgovarajući tehički onda bi se vjerojatno u nekoj mjeri smanjila i veća šteta koja nastaje na vozilima tokom duljeg perioda pa bi i održavanje bilo pristupačnije. Ovako kako je, ruše aute na tehničkom čisto statistički, da zadovolje formu. Lakše je registrirat karampanu nego vozilo koje je 95% tehnički ispravno.

Moj punto je 2008. godište, uredno se rade veliki i mali servisi, gume su u urednom stanju. Zimske gume ne koristim jer to nisam ni obavezan, ovo što jednom u 10 godina padne snijeg ne idem nikamo s autom taj dan i bok. Motor je basic i on jednostavno ne dopušta dovoljno ubrzanja da mi omogući slalom vožnju. Jednom sam "žurio", malo je falilo da napravim sranje ulaskom u škarice i to mi je bila dovoljna lekcija. Tada sam naučio da treba a) vozit u okviru svojih mogućnosti i b) da bi vozilo s više konja za mene bilo loš izbor.

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Pod broj dva, više nesreća statistički prouzroče vozila starija od 10 godina i to ona ispod 150 konja.
Je li ta famozna statistika po vozilu ili ukupno

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Takvo što su javno govorili svi prometni stručnjaci da nam je vozni park problem za sigurnost.
To su pretpostavljam isti oni stručnjaci kakve zapošljavaju na portalima da šire baljezgarije. Kad jednom od takvog stručnjaka vidim neki suvisao komentar po pitanju stanja prometnica, policijske prakse mužnje vozača, postojanje jednakih i jednakijih vozača, opće korupcije u sustavu u kojem bi sigurnost morala biti na prvom mjestu; onda ću počet uzimat u razmatranje što takav stručnjak ima za kazati.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kako je onda problem kod nas u starim autima i lošim cestama??? (koje su, usput rečeno, daleko od loših)
Ja frende ne znam kako je u tvom kraju, ali po Istri su ceste nevjerojatna katastrofa. Dakle, pričamo o asfaltu koji je toliko sklizak da bliješti na suncu do te mjere da pod malo nezgodnijim kutem ne možeš ni gledat pred sebe. Pričamo o cestama koje se na istim mjestima otvaraju 5 puta u roku par godina nakon čega se naravno zakrpaju asflatom debljine 2 mm bez da se propisno natisne tlo. Pričamo o cestama koje se potope kod svakog malo jačeg pljuska. Pričamo o šahtovima koji se ugrađuju po sredini ili rubu ceste umjesto po sredini traka i to tako da nakon godinu dvije upadnu 5 cm ispod razine ceste.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 03.01.2020. u 13:03.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 17:22   #3013
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ja frende ne znam kako je u tvom kraju, ali po Istri su ceste nevjerojatna katastrofa. Dakle, pričamo o asfaltu koji je toliko sklizak da bliješti na suncu do te mjere da pod malo nezgodnijim kutem ne možeš ni gledat pred sebe. Pričamo o cestama koje se na istim mjestima otvaraju 5 puta u roku par godina nakon čega se naravno zakrpaju asflatom debljine 2 mm bez da se propisno natisne tlo. Pričamo o cestama koje se potope kod svakog malo jačeg pljuska. Pričamo o šahtovima koji se ugrađuju po sredini ili rubu ceste umjesto po sredini traka i to tako da nakon godinu dvije upadnu 5 cm ispod razine ceste.
Mislio sam na ceste na kojima se događaju sranja o kojima pišemo. Okej, Istru ne poznajem dovoljno, ali dijelovima kojima sam se vozio, ceste su bile sasvim ok.
Generalno, ceste su nam u jako dobrom stanju, kakvih sve ima po europi i svijetu. Imaš takvu cestu o kojoj pričaš i gore nikad nije ograničenje veće od 40 ili 60. Na svoju odgovornost voziš brže. Čim se makneš iz gradova prema selima, takve su sve. Imaš tegljače iz kamenoloma, imaš lokalno stanovništvo s traktorima... Treba li im kvalitetnija cesta od takve? Tamo neće nečiji sinek u BMW-u pobrati 4 pješakinje, nego će eventualno neki Štef nakon birtije završiti u nečijem kokošinjcu.

Ista stvar s kišom i u Zagrebu, crte na prometnicama s 3 trake u centru moraš tražiti povećalom. Noć i kiša su pogotovo zanimljiva kombinacija. To ljude i dalje ne spriječava da divljaju. Ceste su dobre, sve ostalo nije.

Pješaci su pak posebna vrsta debila, oni i njihovi mobiteli. Evo, London ima brat bratu 80% raskrižja bez zebri. Auto ima prednost. Ili gledaj kamo ideš ili prirodna selekcija, i to je sasvim ok.

Nisu ceste problem, problem je u glavama
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 19:01   #3014
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Sigurno da je dobrim dijelom problem u ljudima, ali moja teza je da kada je sve u sustavu naštimano za kolaps onda pojedinac mora biti jebeni superman da izbjegne sranje. Cijenim svačiji stav, ali za mene ovakve ceste nisu u redu. Država je previše skupa da bi takva infrastruktura bila u redu.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 01:02   #3015
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Potpuno deplasirana interpretacija termina
Ja frende ne znam kako je u tvom kraju, ali po Istri su ceste nevjerojatna katastrofa. Dakle, pričamo o asfaltu koji je toliko sklizak da bliješti na suncu do te mjere da pod malo nezgodnijim kutem ne možeš ni gledat pred sebe. Pričamo o cestama koje se na istim mjestima otvaraju 5 puta u roku par godina nakon čega se naravno zakrpaju asflatom debljine 2 mm bez da se propisno natisne tlo. Pričamo o cestama koje se potope kod svakog malo jačeg pljuska. Pričamo o šahtovima koji se ugrađuju po sredini ili rubu ceste umjesto po sredini traka i to tako da nakon godinu dvije upadnu 5 cm ispod razine ceste.

Ceste po Istri su još relativno OK. Barem sređuju sve više i više te ceste, jer neki asfalt je bože mili. Prije par godina klizio par metara prema liku koji stoji na pješačkom, a ja sa 30 km/h. I on se krsti, i ja se krstim, vidi čovjek da nisam jurio, a ja u sebi razmišljam "I ti daš 5500 na pakne i diskove uz ovu cestu..."
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 14:18   #3016
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
brisati

Zadnje izmijenjeno od: Speedbreaker. 11.01.2020. u 14:21. Razlog: kriva tema
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 19:14   #3017
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ceste po Istri su još relativno OK. Barem sređuju sve više i više te ceste, jer neki asfalt je bože mili. Prije par godina klizio par metara prema liku koji stoji na pješačkom, a ja sa 30 km/h. I on se krsti, i ja se krstim, vidi čovjek da nisam jurio, a ja u sebi razmišljam "I ti daš 5500 na pakne i diskove uz ovu cestu..."
Kod nas u Osijeku isto tako. Jučer baš lagano skrećem na križanju desno u drugoj i baca mi dupe u lijevo. Gledam temperaturu, 5°C, sunčano, nove gume i ništa mi nije jasno. Ceste su kao staklo, skroz ispolirane.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 20:01   #3018
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kod nas u Osijeku isto tako. Jučer baš lagano skrećem na križanju desno u drugoj i baca mi dupe u lijevo. Gledam temperaturu, 5°C, sunčano, nove gume i ništa mi nije jasno. Ceste su kao staklo, skroz ispolirane.
Potpis na ovo, kod nas nije dugo bilo kise a cesta ljigava da ne moze bit ljigavija, fala bogu na elektronickim stabilizatorima vozila. Vozis 30-40 u zavoj a auto pred kraj samo "uhvati", nadam se dobroj kisi da ispere cestu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 14:18   #3019
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
U subotu sam na Aveniji Dubrovnik ostao na mjestu dok su sva 4 kotača vrtila u prazno kolko je slinavno...ne koristit launch control kad ne treba, a pogotovo ne kad je policija iza tebe

Zadnje izmijenjeno od: vga killer. 14.01.2020. u 14:40.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 11:08   #3020
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Ove uplatnice za kazne vise od 10ak tisuca kuna, jer nisam sad nikako u mogucnosti platiti 2 trecine niti u 3 miseca, da li to mogu uplacivati koliko mogu trenutno na taj poziv na broj i racun primatelja ili moram traziti nekakve druge nacine?
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 21:36   #3021
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Ove uplatnice za kazne vise od 10ak tisuca kuna, jer nisam sad nikako u mogucnosti platiti 2 trecine niti u 3 miseca, da li to mogu uplacivati koliko mogu trenutno na taj poziv na broj i racun primatelja ili moram traziti nekakve druge nacine?
Nisi iskoristio mogucnost zalbe? 🙄
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 11:22   #3022
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Ove uplatnice za kazne vise od 10ak tisuca kuna, jer nisam sad nikako u mogucnosti platiti 2 trecine niti u 3 miseca, da li to mogu uplacivati koliko mogu trenutno na taj poziv na broj i racun primatelja ili moram traziti nekakve druge nacine?
To si sve trebao navesti u žalbi. Ovako moraš platiti 2/3 jer će ti ići ovrha na Finu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 15:05   #3023
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 11:08   #3024
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,863
Jasno da se slučaj od slučaja razlikuju. Isto tako i obrana nije uvijek ista, al u tom članku su nadrobili svega i svačega.

Suma sumarum, kratko i jasno.
U žalbi ne treba pisati litanije, mislim možeš ti pisati makove konake, al to je onda svršen čin. Sudac ce svoju odluku donjeti uglavnom na osnovu činjenicnog stanja koje tebi realno ne ide na ruku. Puno bolja je opcija iskoristiti pravo i svoju obranu iznjeti osobno pred sucem.

U žalbi je dovoljni navesti:
"Ovim putem u zakonskom roku ulažem žalbu na opn/pn br: taj i taj te molim sud da me sasluša na okolnosti prekršaja koji mi se stavlja na teret"
... I to je to.

Ako si kriv, kriv si. Nema ništa gore nego izbišljati nebuloze i ukopati se još više ... Takvi odmah zasluže "čelom nazad"

Sve ovisi o vašim pregovaračkim sposobnostima i konkretnom razvoju situacije pa na licu mjesta ocjenite koliko možete izvući koristi. Nema ništa loše u tome da izrazite kajanje i skrušeno 😁 zamolite za neki vid umanjenja kazne, plaćanje na rate ili čak oprost u smislu ukora ili javne opomene.

Isto tako ... u razgovoru sa sucem , neformalno se pozovite na sve što vam ide u korist, socijalni status, djeca, kredit, primanja, dosadašnje nekažnjavanje.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 07.03.2020. u 11:34.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 12:16   #3025
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Članak je smeće a ti si ovo lijepo razložio. Bilo bi zgodno imat jednu kompilaciju tih žalbi, mora da je bilo bisera
mkey je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 09:57   #3026
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Zašto policija ne poduzima ništa po pitanju švercera duhana? Na placu koji povremeno posjećujem znam ih napamet, više se čak ni ne skrivaju pa potiho nude nego čak i viču, a vrećice duhana su im stalno pri ruci.



Policija je znala proći, ovi se malo razbježe ili pritaje, a kroz par minuta sve po starom.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 13:50   #3027
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
koliko ja znam na većini placova ne bježe od murje ovi koji prodaju cigarete,a ako bježe onda je to zbog dogovora a ne zato jer ih ovi love.
po meni nema smisla započinjati temu jer se zna da murja stoji iza tih cigareta kao i iza dosta stvari koje spadaju u savršeno organizirani kriminal.
realno: kada bi policija hvatala i htjela uhvatiti ljude koji prodaju cigarete iz uvoza na crno onda bi oni to i učinili. nigdje na placu ne čuješ da netko prodaje uvozni alkohol na način na koji se prodaju cigarete, a vjerojatno spada u istu klasu prekršaja.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 01:34   #3028
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Ekipa pokupio sam danas kaznu za ne regan auto, taman sutra idem na regu i išo danas samo dućana i bum evo ih kad ne treba,kazna je 2000kn,ako itko zna jel mogu proć jeftinije ako platim u nekom kratkom roku,znam da znaju umanjit za druge prekršaje al eto nisu mi htjeli niš rec,pa aako netko zna nek mi javi,bio bi zahvalan
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 07:11   #3029
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Na licu mjesta si dobio što? Izvješće za plaćanje pola kazne u roku tri dana?
Ili su ti rekli da ćeš doma dobiti sve?


Jer uz to ide i kazna od 700kn što auto nije odjavljen u roku od 15 dana od isteka proment i ako je prošlo više od 30 dana, a nije polica obnovljena. Te obje kazne idu vlasniku vozila, ne vozaču, ako nije vlasnik ujedno i vozač.



Kaznu od 2000kn za istek prometne za više od 15 dana, može se platiti u roku 3 dana u pola iznosa. AL za to dobiješ odmah uplatnicu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 09:42   #3030
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Samo izvješće,valjda će mi doć doma uplatnica, presretac iz luckog me zaustavio,znači plaćam lijepih 2000kn za čisti gušt odlaska do dućana,a taman danas rega,sad mi skinuli tablice odma,jel mogu ja uopće normalno na regu i tehnički bez tablica,pošto su mi tak rekli da ću tablice dobit tek nakon kaj obavim to
Markos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na