Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2006., 17:40   #1
Nusuth
Premium
Moj komp
 
Nusuth's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 64
Samsung 931BF? Sto mislite?

Razmisljam o zamjeni za svog starog 19" Philipsa 109P4, koji me eto vjerno sluzi vec negdje 3 i vise godine...al razmisljam da se prebacim na LCD train. Cisto da ustedim malo na prostoru, tko zna kako ovaj Philips izgleda, zna o cem pricam. Milsim da ima preko 24 kg monitor.

Trazim monitor za igranje, 19", ne da mi se sa 19" (ajd 18" vidiljivo) prelaziti natrag na 17", razmazen sam. Dakle, za igranje, povremeno gledanje filmova, ak ce biti za to dobar bit ce dobar i za ostale stvari - CAD/CAM, pisanje, itd... Vjernost boja u nijansu tocna sa pontonima ili kak se to vec zove mi i nije tak bitna...posto se rijetko bavim Photoshopom i ne patim na to. Bitno je da su boje tople i lijepe, sad dal su 100% precizne, nije strava. I naravno sto manje ghostinga, backlight bleedinga itd...

Sad, citajuci forum, vidim da najvise ljudi preferira Samsung 940BF, za neku cifru oko 2500kn, i Samsung 970P za one dubljega dzepa, a mislim da mi dzep ipak nije tako dubok...

Monitor o kojem bas nisam puno procitao je Samsung 931BF. Sto mislite o tom monitoru? Negdje je 400-500 kn skuplji, a ne vidim neke drasticne razlike u specifikacijama izmedju njega i 940BF. Ima netko iskustva s tim monitorom? Ili neki drugi prijedlog u cjenovnom rangu do 3000kn?
__________________

Nusuth

"For the Great Day of Wrath is coming, and Who shall be able to stand?"
Nusuth je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 18:10   #2
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Ja ti imam 930BF ,a 931bf je nagradnja ionako dobrog modela. Nesto brzi odaziv 2ms G2G,Kvalitetnija izrada kucista navodno dodatno poboljsan prikaz boja i 2000:1 contrast ratio, naspram 700:1 930BF. Ako ti je bitna cijena, a opet dobar monitor go for it. Ako si u zg mozes u king-crossu (Technomax) pogledat imaju upaljenog izlozenog i malo istestirat.

Review - http://tinyurl.com/jl8jg

P.s Stavrno je bolja kvaliteta izrade i od 930 i 940 bf, vjeruj mi, moras samo vidjet u zivo

Pozdrav!
__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2006., 19:56   #3
onitaon
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Evo, baš nekidan kupio komada jedan. 2999 kunića .Oduševljen.Nimalo nisam žalio što prelazim sa 19" lg klasičnog.U usporedbi s drugim modelima na polici dizajn je generaciju ispred ostalih. (bar meni tako izgleda).Jako dorađeno do sitnih detalja. Za mene dosta važna pojava je i to što dobiješ i dvi i vga kabal .Čime odmah dolazimo do zanimljive mogučnosti da jednom tipkom na monitoru odabireš sliku između dva računala. (meni vrlo korisna opcija). sama slika- nema problema-oštra, jasna, od duhova ni najmanjeg traga, boje meni puno realnije i ljepše nego na crt. Malo kuckao u wordu, pogledao dvd film, napucao par kreatura u ss2 -problema nema.Nekoliko preddefiniranih postavki za ljenjivce. Malo sam smanjio svjetlinu( previše svjetla za moj ukus- po defaultu 100) Moja jedina zamjerka je blago prosijavanje svjetla po rubovima kada je slika potpuno crna. No tko baš hoće savršenstvo mora malo dublje posegnuti u džep.E samo sad još da poživi par godina bez crknitih pixela!!!
onitaon je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 22:28   #4
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
pikseli ti ne mogu crknut naknadno
dakle ako si imao srece i nemas nijedan sad, super... doduse, nemoj ekran pritiskat, lupat i sl.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2006., 23:23   #5
onitaon
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Talking

Sve što radi može i crknuti!!! No jasno mi je da ako nema mrtvaca da mogu odahnuti jer je velika vjerojatnost da ih neće ni biti. To dokazuje i moj 6 godina stari prijenosnik. Iako je moje iskustvo u trgovinama bilo pozitivno. Svi su mi rekli ili da mogu monitor ili isprobati u trgovini ili ako dođem kući i nađem koji crknuti mogu doći zamjeniti. Da nije tako kupio bih Hyundaia koji ima onu čudesnu zero tolerance garanciju.Jer mi je 971p sa tom garancijom ipak malo preskup. Monitor zadovoljava sve moje potrebe kao kučnog korisnika i ako nisi picajzla za svaku je preporuku. Što se više s njim družim sve sam zadovoljniji.
onitaon je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2006., 01:21   #6
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
koji Hyundai ima tu zero tolarance garanciju? da ne mislis na Philips?
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2006., 11:44   #7
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Philips ima za 17" modele - za 19" + nemaju :/

Ipak - danas idem u Autronic piknuti jedan monitor. Lik mi obećal da se može provijeriti za bad pixele u dućanu, samo kaj navodno imaju gužvu i treba se čekati. Ipak za takovo nešto, mora se malko i trpiti
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2006., 12:54   #8
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
ima i Philips 190x6... sto posto je taj kao i 17" model sa Perfect panel-om.
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2006., 18:08   #9
Jurko
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zg, Kvatrić
Postovi: 148
Citiraj:
Autor eXecutioner28 Pregled postova
ima i Philips 190x6... sto posto je taj kao i 17" model sa Perfect panel-om.
Potpisujem za ovaj philips, kao i modeli: 170B, 170P, 170K. Od 19": 190x (spomenuti), 190B i 190P.
Jurko je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 19:05   #10
onitaon
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Bio sam u HG spotu- Osijek. Prodavač mi tamo reče i na odlasku ponovo potvrdio. Svi Hyundai monitori se automatski zamjenjuju novim ako imaju i jedan mrtvi pixel.:burn:
Sad da li je greška ne zanam ali meni tako rekoše!!!
onitaon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2006., 20:40   #11
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
koji su to "svi" Hyundai monitori ja vidim samo dva modela dostupna u cijeloj Hrvatskoj
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 19:15   #12
no idea
LeChuck
 
no idea's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 2
Idem po ovaj monitor sljedeci tjedan, vec su mi ga dvaput uzeli ispred nosa :mad:
__________________
If I can't dance, it's not my revolution!
no idea je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2006., 14:23   #13
onitaon
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Pa, JuVe pogledaj onda HGSpot cijenik pa ćeš vidjeti da ima desetak modela .Što 17 što 19 inča. A što mi znači ako neki proizvođač ima 500 modela- znači li to da je dobar!? Ili je to samo hiper produkcija i prepakiranje istog modela u drugo pakovanje da ga se lakše uvali!?Hmmmmm1
onitaon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na