Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2015., 17:15   #1
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Tv kao monitor

Nasao sam ovu temu, ali davno, datira u 2008. Pa me zanima, s obzirom da sam uzeo novi komp, jel se isplati uzeti tv kao monitor. Ubiti uzimao bi rabljebno. Pa eto misljenja bih molio, jel isplativo, itd...
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 20:13   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
U biti najbolja ti je varijanta nikoga ne ubiti

Ovisi za što misliš koristiti TV kao monitor, prolazi ako je za igranje, povremeno surfanje, povremeni pregled dokumenata ali zaboravi za bilo kakav ozbiljniji rad. Veliki razmak među pikselima i daleko lošija slika nego na monitoru umara oči i jako brzo uvidiš da i loš monitor ima bolju sliku za ozbiljan i duži rad nego TV.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2015., 20:30   #3
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Pa ubiti igranje i povremeno surfanje je 90% moga vremena na kompu za posal ovo malo programiranja i zezanje u wordu i excelu radim na laptopu... A i treba mi telka jedna manja tipa 55 ili 62 cm i onda bi ubio dvije muhe jednim udarcem
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 20:43   #4
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Ja trenutno koristim 32 incha TV umjesto monitora (na full HD rezoluciji)

Meni je ok za sve osim za obradu fotki i slicnog.
Naviknes se na zrnatost i malo cudnjikave boje, a veliki ekran ima i svojih prednosti
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 21:42   #5
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
čuvaj se input lega....čak i skupi modeli znaju patit od toga i sigurno ce ti upropastit iskustvo igranja ako kupiš loš tv
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 21:57   #6
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Ubiti imam doma LG jedan ali nije full hd... 24".. probat cu ga spojit da vidim kak ide
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 23:15   #7
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Nemoj ubijati taj LG
U biti novi 24" monitor imaš u trgovinama za oko 1.000 kn. Vjeruj mi da ti je to bolje rješenje nego TV, gore u postu ti piše da je slika zrnata i da boje nisu baš vjerne a i oči se brže umaraju.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2015., 09:58   #8
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja sam svojevremeno imao telke od lg-a 26lu5000,26le5500 i 26bv5500. Kako su sva tri bila full-hd (zanimljivo, lg više nema u ponudi takvo nešto još od 2011 godine, već neke hibride monitora i televizora u diagonali 27". Ostali proizvođači nisu nikad ni imali full hd televizore na 26 inča)
Naprimjer 26lv5500 je najbliže monitoru koliko se može približiti jedan televizor. Probao sam nekoliko 32 inčnih full-hd televizora i kao monitori su se ponašali bitno lošije nego ovi 26".
Da postoji sada neki 32" tv da je uhd vjerovatno bi to bila dobra mjera, ali mislim da uhd starta tek od diagonale 40"
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2015., 10:35   #9
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nemoj ubijati taj LG
U biti novi 24" monitor imaš u trgovinama za oko 1.000 kn. Vjeruj mi da ti je to bolje rješenje nego TV, gore u postu ti piše da je slika zrnata i da boje nisu baš vjerne a i oči se brže umaraju.
Šta točno gledam kod monitora

da je full HD, HDMI izlaz i šta još? ako hoću recimo neki kvalitetniji
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2015., 11:54   #10
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
Ja koristim Tv kao monitor već jedno 3 godine, do nedavno sam bio na HD ready 80cm, i bilo mi je ok. Gledam sa udaljenosti od jedno metar i pol sa fotelje, sa daskom u krilu ( na kojoj su miš i tipkovnica) i milina mi je. Ne koristim za ozbiljan rad, nego gejmanje, googlanje, youtube. Prije mjesec dana sam prešao na FHD 102cm i sad mi je još bolje, nemogu se ni zamisliti više na malom monitoru.
blozer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2015., 13:06   #11
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Šta točno gledam kod monitora

da je full HD, HDMI izlaz i šta još? ako hoću recimo neki kvalitetniji
Onda ti je najbolje gledati na oglasnicima neki Dell 23"-24" s IPS matricom. Zna se naći s garancijom za nekih 1.000-1.200 kn i to odličnih modela. Ja sam kupio svoj P2414H star 6 mjeseci za 1.000 kn. Ne kažem da ćeš uspjeti u kratkom roku tako uloviti ali nađe se...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2015., 15:48   #12
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
:-D na ovom mom LG nije lose ali kao sto je netko rekao umara ovi jako :-D morat cu potraziti sta jos ima

edit: imam priliku u lokalno IT shopu uzeti 27" samsung tv/monitor (Samsung 27" SM LT27D390EW/EN, TV-tuner)

Zanima me isplativost.. daju mi 2 godine garancije, ali umjesto standardnig 2000 kn došao bi me 1700 jer je izložbeni primjerak
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!

Zadnje izmijenjeno od: Joza_Seraf. 05.07.2015. u 19:44.
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2015., 18:47   #13
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Slika na tv-u je zrnatija nego na monitoru - to znam, ali na 22" tv-u sa Full HD rezolucijom? Ne znam da li bi se ovaj tv mogao koristiti kao monitor bez prevelikog zamaranja očiju? Za 1200Kn mi se čini kao dobra kupovina, što vi mislite?
summus je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2015., 19:49   #14
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
FullHD na 22" je dosta lošije od 24", ikone i slova su nekima presitne i veći je napor za oči.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 17:58   #15
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Dobro veličina slova se može povećati. Znači i ove ikone u internet pregledniku npr. strelica za naprijed i nazad su presitne na ovakvom tv-u/monitoru (a one se ne mogu povećati)?
summus je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 18:11   #16
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ako imas spojen tv moras:

a) zumirati sve sajtove na 125%-150% jer inace se mucis sa citanjem (ako uzmemo u obzir ovih metar i pol udaljenosti)
b) moras si sve fontove u folderima i na ikonama promjenit

ja sam imao nekih godinu dana spojeno na tv (samsung UE32F5000, sad mislim da je u plodinama tak neki model za 1700kn) i mogu ti reci da ne valja. jako mi je nespretno igrat iz fotelje/ kauca.

sad imam ovaj 24 incni samsung koji je pod moj komp i vidim da iste staze na NFS Hot Pursuit prelazim za po 10-tak sekundi brze. dal je stvarno do tv-a, udaljenosti, delaya na bezicnoj logitech tipkovnici (sad sam na tipkovnici sa zicom), ne znam. al da je bolje na 24'' monitoru, fuck yeah.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 15:52   #17
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
jutros u emmezete uzeo ovo;

http://jvc.inem.hr/proizvod/lt-40v543

ispočetka nisan bija oduševljen ali kad san u opcijama upalija dinamički kontrast i jos neke điđe-miđe slika se preporodila.

Još nisan proba igrat ali oču pa javim...uzeo sam ovu izričito zbog 4ms i veličine od 102cm (i cjene)

dell 2312hm izgleda tako mal pored ovog

EDIT; evo danas san se malo i igra i iskreno ako cemo cjepidlačit - da, input leg postoji ali po meni jako mal i vrlo podnošljiv.
Moram napomenut da san sve do nedavno ima crt monitor a ovaj trenutni dell 2312 imam tek oko godinu i nešto tako da sam dosta kritičan glede lega, crne boje i sl stvari.
Za samu sliku nebi reka da je vrhunska pogotovo u usporedbi sa ips monitorom...za 2500kn koliko je tv placen ja bi reka da je dobra a crna je bolja nego na dell-u (2312hm).
Jedna stvar koju san danas primjetija je to da oštrina prilično narušava sliku tj čini je zrnatom; za hdmi ulaz (pc) sad koristim oštrinu na 0 (nula) a za tv koristim 5 (setting od 0-31)

Zadnje izmijenjeno od: alen.s. 20.09.2015. u 11:21.
alen.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na